Kerstsfeer in 't Koetshuis Nieuwe shirts voor GPC-E2 Tempo-Team zoekt de stad op Sint brengt nieuwe Fiat voor De Vliedberg Woensdag 11 december 2002 L R E I L V S K R L U I S D I R D G U R C A E P K P D I U E A U L P H E P L P N N N N J J P E O A E O R E I O P E E A L T I L E L E L E R N E E N T E L K E D O E M G T T B T E R F S S I A T N E E S P D R B E D N E A S Z T S S R O L G D N K P O R L T I O S E E P M O R T E O T A L N S J T E G W E E S O E L O K T D E E N S A K E V E P E A R E O F A R O O V N S D A D T G I D N A T S R E V L S T N A W D E B E P O D S Kerstmarkt in Vlissingen Bakker Bliek gecertificeerd Adventsmarkt Veere Trendy kerstdecoraties maken Kerstcollectie In de Domburgse Weststraat 22 kunnen liefheb bers van barbecuen en fonduen hun hart opha len. 't Koetshuis heeft een naam hoog te houden op het gebied van vlees- en visfondue. Zeker in deze tijd van het jaar is het een waar genot om te gast te zijn in het sfeervolle etablissement, dat volledig in de sfeer van een oud koetshuis is in gericht. Uitzendbureau Tempo-Team opende maandag 9 december de deuren van haar nieuwe ves tiging aan de Coosje Buskenstraat 150 in Vlissingen. Als 'housewarming party' stelt Tempo-Team 19 december vanaf 15 uur tot 18 uur de deuren open voor een feestelijke kerst borrel. Voor uitzendkrachten ligt een kerstcadeau klaar. Sinterklaas heeft bij verpleeghuis De Vliedberg een hartenwens vervuld. Afgelopen donder dag heeft de goedheiligman een splinternieuwe Fiat Scudo bezorgd aan de Vlissingsestraat in Koudekerke. Het busje is een 'geschenk' van de leveranciers van De Vliedberg, die het middels een sponsoractie gefinancierd hebben. Sponsoren Saskia Bravenboer opende 16 november, niet geheel toevallig tegelijkertijd met de intocht van Sinterklaas, haar zaak 'Simply Silly s' aan het Bellamypark te Vlissingen. De spullen die ze verkoopt worden door Saskia omschreven als 'leuke, trendy en gekke cadeautjes waar je vro lijk van wordt'. In deze mengelmoes van letters zijn al de onderstaande woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omge keerd of schuin. Enkele letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden gelezen de oplossing van deze puzzel. Bedwants Loper Spoed Bretel Lord Sponsor Deksel Luis Steenuil Diepte Najade Toneelspeler Dope Plattegrond Tromp Eend Pleitbezorger Tweed Fret Rits Verstandig Genie Sake Vlier Gesel Schalks Vooraf Kanteloep Slaatje Voorstel Kloek Soepjurk Wond Lappenmand Stuur uw oplossing vöör woensdag 18 december naar de redactie van de Faam/ Vlissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in de Faam/Vlissinger van vrijdag 27 december bekend ge maakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 27 november luidt: kalverliefde. De twee vrij kaarten voor Cine City in Vlissingen gaan naar S. Koole uit West-Souburg. In het warme winkelhart van Vlissingen is komend weekend weer de traditionele kerstmarkt. Zowel zaterdag als op de koopzondag is er een fraaie levende kerststal te bewonderen. Ook is er gedu rende beide dagen een blokhut, waar warme chocolademelk en glühwein te verkrijgen is. Zaterdag 14 december wordt de sfeer nog verder verhoogd door een optreden van de Lazy River Jazz Band. Zondag is de beurt aan kerstdweilorkest De Gatenblazers. De kramen van de kerstmarkt staan in de Lange Zelke en in de Walstraat. Bliek Meesterbakkers heeft 12 december 2002 het hygiënecode- certificaat ontvangen. Dit certificaat wordt uitgegeven door Foodcert NL, samen met de Stichting Beoordelingen NBC en is erkend door de raad voor certificatie. Bakker Bliek heeft zijn be drijf laten beoordelen en uit de beoordeling is gebleken dat het bedrijf voldoet aan de eisen die gesteld worden door de hygiëne- code voor de broodbakkerij en banketbakkerij. In de Samen-op-weg kerk te Veere (ingang Kapellestraat),is zater dag 14 december a.s. van 10.00 tot 17.00 uur een Adventsmarkt. Bezoekers van deze, gratis toegankelijke, markt kunnen kennis maken met de producten van de Stichting Ontwikkelingssamen werking Veere, de Wereldwinkel Serooskerke, Amnesty Interna tional, Unicef, ZWO (groep van de S-O-W-kerk) en de Vereniging Vrienden van Tinca. Er is koffie, thee, gebak, soep en glühwein; er is een workshop "kerstkaarten maken" en er is een kinderknutsel- hoek! Alle inkomsten zijn bestemd voor ideële doelen. In Bibliotheek Vlissingen in 't Spui wordt een workshop gegeven "trendy kerstdecoraties maken" op donderdag 12 december om 19.30 uur. In deze workshop gaan de deelnemers een werkstuk maken met speciale mini-kerstversierselen en -lampjes. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Aanmelden kan bij de ZVU, telefoon 0118 634800. Kosten voor wie geen lid is van de ZVU: 11 euro (exclu sief materiaal). Speciaal voor de decembermaand heeft Duni een prachtige col lectie tafeldecoraties samengesteld. Het huis kan sfeervol inge richt en aangekleed worden met de servetten, napperons en ta fellakens. Er kan gekozen worden uit tafeldecoratie in Oosterse stijl en in klassieke stijl. In de Oosterse collectie worden trendy en mystieke tinten gecombineerd: bordeaux, paars, blauw, goüd en zilver. Deze kleurenexplosie zorgt voor hartverwarmende mo menten. De klassieke combinatie groen-rood-wit roept een vet- rouwde kerstsfeer op. Voor kinderen is deze combinatie altijd een schot in de roos. De klassieke combinatie kan aangevuld worden met gouden, koperen, blauwe of ecru nuances. Het assortiment is verkrijgbaar bij de bekende verkooppunten van tafeldecoraties. door 'het huis' aangeboden wordt. Zeker in de gure winter maanden is een dergelijk wel kom letterlijk hartverwarmend. Het restaurant is zowel eerste als tweede kerstdag geopend, de gasten worden op deze kerstavonden verrast met ge zellige levende muziek. Ook op oudejaars-en nieuwjaarsdag is 't Koetshuis geopend. Het hele Koetshuis is ingericht door de decorbouwers van De Efteling, en dat is te zien. De gasten wanen zich in een klas siek koetshuis. Dit is wellicht nog het sterkste achter in de zaak, in de ruimte waar de nieuw binnengekomen gasten even kunnen antichambreren. De sfeer van deze ruimte wordt bepaald door een authentieke Amerikaanse postkoets, die hier in zijn geheel naar binnen getakeld is. Aan deze koets kleeft nog een stukje historie, hij is namelijk gebruikt in de beroemde western 'Hang them high' van Clint Eastwood. Lekkerbekken komen bij 't Koetshuis niets te kort. Wie kiest voor een vis- of steengrill sessie eet voor een vast bedrag net zoveel als hij of zij wil van de overheerlijke bijbehorende gerechten. Maximaal 110 per sonen kunnen tegelijkertijd een plaatsje vinden aan de gezellige dis in de Domburgse West straat. Zeker met de feestdagen in het vooruitzicht is het raadzaam om van tevoren te reserveren: de goede naam is het restaurant vooruitgesneld en de reserve- ringslijst begint al aardig vol te lopen. Reserveren kan via 0118- 584345. 't Koetshuis, Weststraat 22, 4357 Domburg. Een sponsorcombinatie van zeevishandel A van de Gruiter uit Vlissingen en Machine fabriek Herder uit Middelburg maakte het mogelijk om de 'bikkels' van GPC-E2 uit Vlissingen van schitterende nieuwe shirts te voorzien. Op de foto is een deel van het team te zien. Meer informatie over deze ploeg is te vinden op www.zeelandnet/sporten/bals- porten/gpce2 „Het sterke punt van ons res taurant is, zeker met de feest dagen voor de boeg, dat je er met het hele gezin kunt eten. Zelfs met de hele familie kan men terecht in ons grill- en fondue restaurant," vertelt ei genaar Van Vessem. Al deze gasten kunnen terecht aan ta fels van zes of acht personen. Iedere tafel is voorzien van een eigen grill, zodat de gasten zelf, aan tafel, hun vlees of vis kun nen grillen. Niet alleen aan de tafels is het erg gezellig, met een houtskoolvuurtje in het middelpunt. Bij binnentreden komt de gemoedelijkheid je al tegemoet met een vriendelijk brandend haardvuur en het welkomstdrankje dat iedereen Warme gastvrijheid tijdens koude winterdagen in 't Koetshuis. foto: Lotje van de Vliet Hoewel het nieuwe pand maar twee straten verder ligt dan de oude locatie, is de verhuizing toch ingrijpend voor Tempo- Team. Huisvesting is voor een uitzendbureau ontzettend be langrijk. „Wij hebben allround vacatures van ongeschoold tot mbo plus en dus moet Tempo- Team op een herkenbare plek in de stad zitten. Zo bereiken we een brede doelgroep', zegt Miriam Bezuyen, regiomanager van o.a. de vestiging in Vlissingen. 'Ik denk dat het nieuwe pand net iets beter ligt, omdat het meer richting cen trum is." Bedrijven en uitzendkrachten zijn op de hoogte gebracht van de verhuizing. Bezuyen: „Het is toch weer een moment waar je aan de bedrijven in Vlissingen waar we nog geen zaken mee Simply Silly's vrolijkt Vlissingen op foto: Peter Wisse De Vliedberg is een plaats waar mensen verzorgd wor den die dat zelf niet meer kun nen. Jong en oud wonen er door elkaar en vinden er een thuis. In de visie van De Vliedberg moeten de bewoners een zo normaal mogelijk leven lijden, voor zover hun fysiek beper kingen dat toelaten. De nieuwe Fiat Scudo helpt bij het verwezenlijken van deze visie. De personenbus is volledig gesponsord door leveranciers van De Vliedberg. De leveranciers van keuken- apparatuur, de bakker en de garage: woordvoerster Karin Birken-feld van de Vliedberg wil geen opsomming maken, omdat ze bang is een van de gulle gevers te vergeten. Door het kopen van ruimte aan de buitenkant van de bus, waar een reclameboodschap van het deelnemende bedrijf komt, is de financiering vorm gegeven. „Al onze mobiele bewoners kunnen gebruik maken van het busje" vertelt Karin Birkenfeld. „Iemand die bij voorbeeld naar de boulevard wil, kan ermee op stap." De bus wordt bestuurd door de vrijwilligers die vaker voor de Vliedberg rijden en door de vaste chauffeurs van de rolstoelbus. Op zijn verjaardag heeft Sint Nikolaas de Fiat Scudo eerst opgehaald bij Fiat-Alfa Romeo garage Britannia te Vlissin gen, waar hij de sleutels ont ving uit handen van Marco Floresse. Na deze overdracht is de bus, met Sint en Piet, naar De Vliedberg gereden en daar overhandigd aan de loca tiemanager Mieke Reijnen en de bewoner meneer Smit. Mieke Reijnen en meneer Smit ontvangen de sleutels van de nieuwe Fiat Scudo. doen, kunt laten zien dat Tempo- Team actief is in dit gebied. Je valt op. Hetzelfde geldt natuur lijk voor werkzoekenden. De er varing leert dat een nieuw pand altijd leidt tot nieuwe klanten." Tempo-Team koos voor een zichtbare plek in het centrum. foto: Frank Husslage door Peter Wisse In September is Saskia met haar man en drie kinderen in Vlissingen komen wonen. Saskia:„Hiervoor woonden we in Waalwijk, de kustlijn van Vlissingen heeft me altijd erg aangetrokken. Toen we hoor den dat er hier een bedrijfs pand met woonruimte vrij stond hoefden we niet lang na te denken." Eerst werd de woonruimte boven de winkel bewoonbaar gemaakt. Daarna werd de voormalige boekwin kel in tweeën gedeeld. „Deze winkel is van mij, misschien dat m'n man in het andere deel ook een zaak begint", vertelt Saskia. „Voorlopig zijn we nog wel even bezig met verbou wen." Voor Saskia is de win kel een droom die uitkomt, je kan zeggen dat ze van haar hobby haar beroep heeft ge maakt. „Ik ben altijd al hele maal weggeweest van deze spullen. Boven heb ik er sta pels boeken over. De meest bijzondere dingen die ik heb, zijn de tassen van Kitsch Kitchen en de poppen van Yellycat. Tot voor kort moesten mensen naar de randstad om deze spullen tegen te komen." Saskia kiest alle spullen die ze verkoopt zelf uit. Alleen wat zij leuk vindt, komt in de winkel. Het is dus zaak dat ze goed op de hoogte blijft van de ontwik kelingen in cadeautjesland. Volgens Saskia is het een kwestie van de juiste mensen kennen. „Twaalf keer per jaar is er in Utrecht de zogenaamde 'Trademarket', hier worden de nieuwste artikelen op kitsch en trendy gebied aangeboden. Op de markt ken ik een paar im porteurs en via hen kom ik aan de leukste spullen. Eén van die importeurs is de ontdekker van Kitsch Kitchen, tijdens een va kantie in Mexico viel zijn oog op de kleurige tasjes die daar door de bevolking worden ge dragen. Via hem ben ik ook aan leuke Mexicaanse schaaltjes gekomen. Op die manier kom je dus aan producten van over heel de wereld." Het bellamypark is volgens Saskia de meest ideale plek voor haar zaak. Ze heeft vertrouwen in alle op handen zijnde aanpas singen aan het park. Volgens Saskia wordt het in de toe komst nog bruisender dan het nu al is. De klanten weten haar winkel ook al te vinden. „Ik merk dat veel mensen nieuws gierig worden door de kleurige etalage, bij mij is iedereen wel kom om ook eens binnen te komen kijken." Hebbedingetjes waar je vrolijk van wordt.

de Faam | 2002 | | pagina 29