1 N EC I T Y dé uitgaanskrant Lord of the Rings Van Wilder De Tweeling The Tuxedo Fresh, Fruity Tasteful in Panta Rhei Cineconcert met cello en piano Piekweekend CHUTTERSHOF midden-zeeland Met de kerst goedkoper naar de film? F l L M W E E K harry potter 2 harry porrat 2 au.ÖWEEN RESSURECTION shear preview F I L M W E E K de RAMP F i L M W E E K Watt Wider Timede Lord of the rings II SWEET home ALABAMA CHANCING LANES 0© GHOST SHIP PIRATEN PLANET MB. deeds fliederlands gesproken) igkieiewersie} BED DRAGONBI TRIPLE X Ciée concert SEXY BEAST EVERY STEWARDESS GOES TO HEAVEN LEROiDANSE Woensdag 11 december 2002 FAAM/VLISSINGER 15 vlissingen www.cinecity.nl Donderdag 12 december t/m woensdag 18 december premiere premiere premiere premiere PIETJE BELL middelburg Kj#ND1RBROEK goes au BilKTJE DAN? /f BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) Première Première Première Première Sneak Preview: iedere maandag om 22.00 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. Maandag 16 december is de laatste Sneak Preview van 2002. Finito! (met uitroepteken dus) is een spiksplinternieuwe Zeeuwse band met be kende musici in de gelederen. De band bestaat uit Jan Piet de Klerk met gitaar zang, Paul Note- baart met toetsen, samples zang. Kees Jan Last drager met drums samples en Bert Hoogerheijde verzorgt basgitaar zang. Zondag 15 december vanaf 17 uur speelt Finito! In Panta Rhei. Het CineConcert in het theatercafé van CineCity, Spuikom I te Vlissingen op zondag morgen 15 december staat geheel in het teken van de Zeeuwse Muziekschool. De docenten Martijn Kooiman (cello en Leen de Broekert (piano) spelen werken van o.a. Franz Schubert, Johannes Brahms, Alexander Scriabin en Debusy. Vrijdag 13 december spelen tijdens The Kids are Allright weer enkele jonge bands. Al tijd weer een verrassing, altijd weer fris. Aan vang 21.30 uur, toegang gratis. Zaterdag 14 de cember treedt T99 op, Nederlandse rootsblues van topniveau. Aanvang 22.00 uur, toegang 6 euro, met passen 5 euro. Het Piekcafé is beide avonden geopend vanaf 21.00 uur. 9 Kersttango in Vlissingen 9 Open Balletlessen 9 Zappen in de Kloveniersdoelen Fashion by the sea Caterina Spaeda exposeert Adventsconcert Zeeuws Vocaal Ensemble Adventsconcert Vox Jubilans Echte Mannen in Krabbendijke 9 Kerststal centraal in musical Donderdag t/m dinsdag 16.30 19.00 21.45 uur Woensdag 16.30 18.45 21.45 uur Zaterdagnacht* 24.15 uur Een feestbeest blijkt wat te verbergen te hebben Donderdag t/m dinsdag 13.15 21.45 uur Woensdag 13.00 22.15 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Niet op zondag 13.15 uur Taxichauffeur wordt playboy, met alle ellende van dien Woensdag 13.00 17.00 18.30 21.00 uur Verfilming van de wereldberoemde roman Donderdag en dinsdag 13.45 16.15 19.00 uur Vrijdag 13.45 16.15 19.00 21.45uur Zaterdag 16.15 19.00 21.45uur Zondag en Maandag» 16.15 19.00 uur Woensdag *13.00 *19.00 uur Het ontroerende verhaal over een tweeling die op jonge leeftijd wordt gescheiden en uit alle macht probeert elkaar te vinden. Donderdag t/m dinsdag *19.00 uur Zondag *19.15 uur Woensdag *16.00 uur romantische komedie met Reese Witherspoon die voor ze gaat trouwen eerst moet afre kenen met haar verleden Dagelijks *19.00 *21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Niet op zondag 19.00 uur thriller met Ben Affleck en Samuel L Jackson Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur in een onbemand passagiersschip gebeuren bizarre dingen Donderdag t/m dinsdag 13.45 16.15uur Woensdag 13.00 16.00 uur animatiefilm over jongen die de schatkaart van kapitein Flint vind en op zoek gaat Donderdag, maandag, dinsdag 16.15 19.00 21.45 uur Vrijdag, zaterdag, zondag 16.15 19.00 uur Woensdag* 19.00 uur komedie met Adam Sandler en Winona Ryder Donderdag t/m dinsdag 13.45 15.30 uur Zondag 13.45 16.00 uur Woensdag 13.00 15.30 uur Harry wordt gewaarschuwd door een huiself dat er verschrikkelijke dingen gaan gebeu ren op school maar Harry laat zich niet tegenhouden Donderdag en vrijdag 13.15 17.15 18.45 20.45 uur Zaterdag en zondag 12.30 13.15 17.15 18.45 uur Maandag en dinsdag 13.15 17.15 18.45 uur Woensdag 13.00 16.00 19.30® 21.00 uur Harry wordt gewaarschuwd door een huiself dat er verschrikkelijke dingen gaan ge beuren op school maar Harry laat zich niet tegenhouden Donderdag t/m dinsdag 13.30 16.00 uur Woensdag 13.00 16.15 uur film naar het gelijknamige boek van Chris van Abkoude Zaterdagnacht 24.00 uur IBM# groepje tieners brengen de nacht door in het huis van Michael, waar hij zijn eerste moord pleegde Donderdag t/m dinsdagagelijks 21.45 uur JB3W. Anthony Hopkins weer in de rol van dr. Hannibal The Cannibal' Lecter Donderdag t/m dinsdagnacht 13.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur crimineel Triple X wordt naar Praag gestuurd om te infiltreren in de groep Anarchy 99 Maandag *22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber Zondag *11.00 uur Cello en Piano met Martijn Kooiman en Leen de Broekert Donderdag *20.00 uur Moviezone: hilarische Britse gangsterfilm met Ben Kingsley Vrijdag en zaterdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur Maandag en woensdag 20.00 uur levensecht portret van de overlevenden van de Watersnoodramp in 1953 Vrijdag en zaterdag 22.00 uur Zondag en dinsdag 20.00 uur origineel liefdesverhaal tegen de schitterende achtergrond van het Poolgebied Woensdag *14.00 uur komische film over jongetje dat enorme harde scheten laat Donderdag en zaterdag 20.30 uur alle pracht en praal uit het Lodewijk XlV-tijdperk is in deze film in overvloed aanwezig Zondag en woensdag 14.00 uur een verloren beertje beleeft een spannende reis dwars door Zweden Deze film van Peter Jackson is gebaseerd op de trilogie van J.R.R. Tolkien. In het eerste deel begint het verhaal over de ring die in de handen belandt van de kleine Hobbit, Frodo Baggins. Zijn vriend Gandalf ontdekt dat de ring eigenlijk toebehoorde aan de Dark Lord Sauron. Vervolgens gaat Frodo op zoek naar de Cracks of Doom om daar de ring te vernietigen. Tijdens deze lange zoektocht wordt de kleine Hobbit onder an dere vergezeld door Gandalf, Aragorn, Boromir. Samen beleven zij de grootste avonturen en trotseren ze allerlei gevaren. Maar dit hebben ze allemaal voor de vernietiging van de ring over. Want dan kan er een einde gemaakt worden aan de heerschappij van de Dark Lords. trekt de smoking aan en ontdekt dat kleren de man maken. En wat voor man! Zo'n type man raakt al snel tegen wil en dank verzeild in een gevaarlijke spionagezaak. Samen met zijn even onervaren vrouwelijke maatje (Jennifer Love Hewitt) moet de nieuwbakken en beste geklede geheim agent een even geniaal als fataal complot verhinderen. Logisch dat hij daarbij liever niet uit de kleren wil gaan. Van Wilder, een hilarische teenage-comedy over het leven van 'The Party Animal'. Ryan Reynolds en Tara Reid schitteren samen met veelbelovende nieuwkomers in deze komische en romanti sche film. Van Wilder (Ryan Reynolds) is het typische voorbeeld van de eeuwige student. Al zeven jaar lang feest hij in de campus er op los en als het aan hem ligt studeert hij nooit af. Geef hem eens ongelijk! Een fulltime assistent, een privé golfbuggy, directe ingangen tot alle clubs en niet onbelangrijk: veel aandacht van het vrouwelijk schoon op de campus. De serieuze Gwen Pearson (Tara Reid) werkt als journaliste bij de schoolkrant. Tegen haar wil in krijgt ze de opdracht een artikel te schrijven over "The Party Animal". Gwen bijt zich helemaal vast in Van's leven en komt uiteindelijk achter zijn ware aard. Naar het geweldige gelijknamige boek van Tessa de Loo! Het ontroerende verhaal over een tweeling die op jonge leeftijd wordt gescheiden en uit alle macht probeert elkaarte vinden. Na de dood van hun ouders groeien de tweelingzusjes Lotte en Anna Bamberg gescheiden op. Anna blijft in Duitsland en moet haar hele leven hard werken voor anderen. Lotte verhuist naar een Nederlandse familie die haar op het eerste gezicht alle kansen biedt. Aanvankelijk missen de zussen elkaar en proberen ze alles om weer bij elkaar te zijn. Omstandigheden en de tijd waarin ze leven zorgen echter voor obstakels die groter zijn dan de band die ze altijd voelen. Anna trouwt met een SS-officier die aan het einde van de oorlog sneuvelt. Lottes verloofde wordt vermoord in Auschwitz. Vijftig jaar na hun laatste, pijnlijke ontmoeting pro beert Anna nog één keer in contact te komen met haar tweeling zus. Jimmy Tong (Jackie Chan) valt op als taxichauffeur. Dat levert hem een baantje op als chauf feur van de steenrijke playboy Clark Devün (Jason Isaacs). Eén regel is heilig: Hij mag de smo king van Deviin met geen vin ger aanraken. Dan echter raakt Devlin na een explosief onge valletje uit de roulatie. Jimmy Dat kan met de Faam/Vlissinger en Cine City. Voor snelle beslissers hebben Cine City en de Faam/Vlissinger een unieke actie bedacht. Wie tot en met 20 december aan de kassa van Cine City een kaartje koopt voor een ochtendvoorstelling (aanvang 10 uur) tijdens de kerstperiode (21-12-2002 t/m 05-01-2003) krijgt een korting van maar liefst 2 euro per toegangsbewijs. Voor deze actie kan niet gereserveerd worden, kaarten zijn alleen verkrijgbaar direct aan de kassa's van Cine City. De korting geldt alleen tot en met 20 december 2002, toegangsbewijzen kunnen niet geretourneerd worden, na afloop van de actie betaalt men weer de normaal gel dende prijs. Het einde van de Zeeuwse band De Niro waaruit drie van de vier bovengenoemde muzikanten afkomstig zijn, betekent meteen het frisse begin van Finito! Fris, want de 'mannen' waren het er meteen over eens dat de nieuw te maken muziek nu eens niet in een hokje moest gaan pas sen. Stijlen te over dus binnen Finito! En gezongen wordt er in de Engelse, Nederlandse en Franse taal. Al naar gelang de sfeer van de compositie. Finito! maakt naast authentieke instrumenten tevens gebruik van (drum) samples en geluids collages. Een optreden is gezien de variëteit van de gespeelde (voornamelijk eigen) composi ties, dan ook nooit saai te noe men. Finito! kan uit de voeten op een groot podium, maar past op ver zoek de setting probleemloos aan als de omstandigheden daar om vragen. Een huiskamer optreden behoort zelfs tot de mogelijkheden! Finito! is geen pop en geen rock. Met Finito! waan je je het ene moment in een Zuid-Europees land en het andere moment in Dat is Finito! Fresh, Fruity Tasteful. Foto Limit fotografie een decadente lounge-bar in Parijs. En tussendoor meen je je favoriete liedje van jaren gele den te hebben herkend... Dat is Finito! Fresh, Fruity Tasteful. Leen Broekert (tevens organist van de Abdijkerk te Middelburg treedt behalve in eigen land ook op in Duitsland en België. Hij maakte plaatopnamen met de fluitist Ferenc Hutyra en een CD met orgelwerken. Martijn Kooiman speelt vanaf zijn acht ste cello. Hij behaalde in 1996 de tweede plaats op het Natio naal Concours van SJMN Vo rig jaar trad Marijn op in de concertserie van de Youri Egorov Stichting Het concert begint 11.30 uur (koffie vanaf 11 uur). Parallel aan het concert wordt voor de helft van de nor male prijs een kinderfilm ver toond. Kaarten voor het concert a 8 zijn verkrijgbaar bij De Drvkkery in Middelburg en bij de kassa van CineCity, ook vanaf een uur voor de voorstel ling. Martijn Kooiman en Leen de Broekert Gelukkig vindt de band het niet erg, want bij het horen van de muziek van T99 denk je direct aan bands als The Seatsniffers en The Paladins. De rootsinvloeden druipen er ge woon vanaf maar worden ook net zo vrolijk door elkaar gehusseld; grote-stads-blues uit de tijd van Little Walter en Muddy Waters krijgt een sausje van fifties R&B en R&R. Debuut album CooCoo maakte veel in druk en bezorgde gitaarheld Mischa Haring en companen al optredens op Peer, North Sea Jazz en Warrenpoint Festival naast het nodige clubwerk. Te genwoordig hebben ze ook een vaste stek op de Rhythm 'n Roots avonden in Utrecht en tourden pas nog met legende Roscoe Chenier. Debuutalbum CooCoo komt binnenkort ook uit in de Verenigde Staten, net nu de band begonnen is met de voor bereidingen vooreen nieuwe cd. Geplande release lente 2003. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 17 van dit blad. Onder de naam 'Nuevo Luz' staat in Vlissingen de derde kerstdag in het teken van de Tango. Vrijdag 27 december vanaf 20 uur is het salon aan de Adriaan Coortelaan 3 te Vlissingen. Met dieprode wijn, empanadas en Tortillas klinken de Valses, Tango's en Milonga's in het Buenos Aires aan de Schelde. Jaques verzorgt de muziek. De entreeprijs is vier euro en dat is inclusief de hapjes. Leerlingen van balletdocente Renate de Haan geven donderdag 12 de cember een demonstratie van hun kunnen. De demonstraties zijn in de balletstudio van het MIKV, het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming aan de Kuiperspoort 21 te Middelburg. De demonstratie is van 15.45 en 17.15 uur. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Meer informatie over deze demonstraties en het cursusprogramma van het MIKV in zijn algemeen is te verkrijgen via 0118-634711 Het ZAPP! /strijkkwartet geeft vrijdagavond 13 december een concert in de Kloveniersdoelen te Middelburg. Dit begint om 20 uur. De organisa tie is in handen van de Stichting Kamermuziek Zeeland. Het ZAPP! Strijk kwartet heeft een heel persoonlijke stijl van muziek maken ontwikkeld. Hoewel het ensemble met de bezetting van twee violen, altviool en cello is gebaseerd op de samenstelling van het klassieke strijkkwartet, be strijkt het een veel breder terrein van de muziek. Het legt zich onder meer toe op jazz, wereldmuziek en geïmproviseerde muziek Aan het klassieke strijkkwartet voegt ZAPP! een arsenaal van speel- en percussietechnieken toe, waardoor de groep ook klinkt als een stevige rockband, een Bulgaarse folkloregroep of een jazzformatie. Met de uit nodiging aan ZAPP wil de Stichting Kamermuziek Zeeland dan ook pro beren een bredere groep muziekliefhebbers te bereiken dan alleen de genen die in klassieke muziek geïnteresseerd zijn. De toegangsprijs voor het concert is 12,-. Donateurs betalen €10, CJP-houders/scholieren 6,-. Het Zijdemuseum in Meliskerke presenteert vanaf 14 december de ex positie Fashion by the Sea. Helmy Bakx, Els Bekker, Yvette Cals, Petroesjka In het Panhuis, Katrien van Hettema, Anneke Klein en Annemoon Mulder presenteren in deze tentoonstelling hun visie op mode. De tentoonstelling is gesplitst in twee periodes. De eerste loopt van 14 december tot en met 4 januari, het tweede deel van 1 tot en met 26 februari. De expositie wordt zaterdag 14 december om 15.30 uur geopend door Henriëtte Verburgh, hoofddocente Mode en Strategie aan de kunstacademie in Arnhem. Aan de Vlissingse Genestetlaan 13, in het atelier van Emmy de Dreu- Seegers, is tot en met 14 december werk te zien van de Italiaanse keramiste Caterina Spaeda. De Italiaanse exposeert beschildert keramiek. De openingstijden zijn van 10 tot 12 uur en van 13.30 tot 17 uur. Het Zeeuws Vocaal Ensemble geeft zaterdag (14 december) een Advents concert in de Geerteskerkte Kloetinge. Uitgevoerd worden motetten en koorliederen uit verschillende tradities. Uit de Anglicaanse traditie zingt het kamerkoor een psalmcompositie van de grote William Byrd en een Magnificat van R. Ayleward. Uit de vroeg-barokke periode uit Duitsland worden motetten van o.a. H. Schütz, M.Vulpius en W. Briegel ten gehore gebracht. Het programma wordt afgesloten met een integrale uitvoe ring van de Adventsmis 'Nun komm, der Heiden Heiland' van J. C. F. Fischer, een tijdgenoot van J. S. Bach. Deze mis wordt gelardeerd met Adventsliederen van Bach zelf. Het geheel staat onder leiding van diri gent Kees van Eersel. Het adventsconcert begint om 20 uur, kaarten kosten zeven euro. Het christelijk gemengd koor Vox Jubilans uit Waddinxveen houdt za terdag (14 december) een adventsconcert in de Nederlands Hervormde Kerk te Kapelle. Het koor staat onder leiding van Pieter Stolk. Organist van deze avond is Jan Mulder. Het programma bevat naast koorzang een orgelsolo en veel samenzang. De toegangsprijs voor deze avond bedraagt vijf euro. Na het appélwoord van dominee D. Burger zal er een collecte gehouden worden voor het werkproject van de stichting Woord en Daad in Burkina Faso. In dit land werkt men aan een verbetering van de levensomstandigheden en -verwachting van moeders en kinderen door het inzetten van mobiele consultatiebureaus. Het begint om 19.30 uur. Het theaterduo Echte Mannen (Bruun Kuijt en Rik Hoogendoorn) speelt vrijdag (13 december) hun voorstelling 'Folk' in De Meiboom te Krabbendijke. Aanvang 20 uur. Echte Mannen brengt een mengeling van cabaret en toneel. Achter de naam gaan twee begaafde klein kunstenaars schuil. Zowel Bruun Kuijt als Rik Hoogendoorn zijn afge studeerd aan de Kleinkunstacademie (respectievelijk in 1983 en 1980). Bruun werkte als acteur/zanger in diverse musicals en jeugd voorstellingen en is een veel gevraagde regisseur. Hij regisseerde David Copperfield, Nijntjê De Musical en voor volgend seizoen Pluk van de Petteflet. Rik Hoogendoorn is vooral bekend van Sesamstraat en Kees en Co. De karakters die 'Folk' typeren hadden vijfentwintig jaar geleden een folkgroep: Stonehenge Dream. Ze hadden toen bijna een hit: Can't tell goodbye. Nu na al die jaren treffen ze elkaar weer: Rup en Dave, het genie en de werker. Long time no see. Waarom is de jongensdroom eigenlijk uit elkaar gespat? Er valt heel veel uit te praten. Maar nu gaat Dave's dochter trouwen. Een leuke gelegenheid voor een reünie. Een tragikomedie over nostalgie, status en solidariteit. Met minder rol wisselingen en meer instrumenten. Maar nog steeds in hun specifieke stijl: een fusion van cabaret en toneel. Kaarten kosten 11 euro. Wie een pas heeft betaald een euro minder. Kaarten zijn verkrijgbaar in het ge meentehuis (publieksbalie bachten vaete) en vanaf een uur voor aan vang aan de zaal. Verder kunnen ze besteld worden via de internet site www.podiumreimerswaal.nl De theatergroep Balans speelt samen met het Kinderkoor Lichterlaaie zaterdag 14 december de kerstmusical De Geschenkenwinkel. Dat ge beurt in de Bethelkerk van de Vrije Evangelische Gemeente aan de Beatrixlaan in Goes, aanvang 20 uur. De musical wordt omschreven als vrolijk met een mooie boodschap; toneelspel afgewisseld met zeven moderne kerstliedjes. De toeschouwer wordt meegenomen naar een geschenkenwinkel, die feestelijk heropend wordt. Het draait allemaal om mooi en snelNiemand lijkt echter gelukkig met alle nieuwighe den. Op een avond loopt een vrouw langs de winkel. Een meisje, Sanne, komt naast haar staan. De vrouw zoekt een geschenk voor de nieuwe tijd. De verkoopster nodigt haar uit om binnen te komen, ze was net bezig om in het magazijn tussen oude spullen te rommelen. Ze vond er een kerststal. Na wat heen en weer gepraat over de nieuwe tijd begrij pen ze ineens dat in het kerstverhaal een geschenk voor iedereen schuilt. En zo krijgt de oude kerststal een ereplaats in de vitrine van de nieuwe winkel en blijkt het eeuwen oude kerstverhaal heel belangrijk in het drukke leven anno 2002.

de Faam | 2002 | | pagina 15