Eerste Zeeuwse dubbel-cd van Peter Dieleman Sociaal protest uit probleembuurt 't Beste uit Zeeland op internet faam /vlissinger ~\f breed UIT !2j|j;REEKNIEUW, Hï%ÉÉöÊatf 2x3410=0 Het Station VERVROEGDE AFSLUITING ™'ERME™ öfeiud öall €2,95 14,00 Bntflilwlil Faam/Vlissinger extra WOENSDAG 4 DECEMBER 2002 JAARGANG 103 - NUMMER 49 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN GOES - Na vier studio-cd's bracht Peter Dieleman onlangs een live-cd uit. Daarop is de Zeeuwse zanger te horen zonder poespas, met alleen gitaar en stem. De cd kreeg de welluidende titel 'Lulle en Spele'. Na zeventien jaar woont Herman Geeraert nog steeds in de beruchte Vlissingse Bonedijke- straat. In al die jaren heeft de gemeente volgens hem niets waargemaakt van de beloftes om de buurt op te knappen. Toen afgelopen jaar de te betalen WOZ-waarde van zijn huis met 20 pro cent was verhoogd, was voor hem de maat vol. Hij tekende bezwaar aan bij het gerechtshof. Volgens Geeraert is het tijd voor protest. Wie surft naar www.zeelandopniveau.nl vindt daar een mooi vormgegeven 'visitekaartje' van een aantal Zeeuwse topondernemers. De site biedt informatie over producten-met-stijl en aan verwante onderwerpen, kunst en cultuur, culi naire hoogstandjes, fiscale tips en inkijkjes in bij zondere Zeeuwse zaken. Het digitale tijdschrift is slechts enkele weken oud. €23,- M ïDu's.hf: V-jD PLAFONDRENTEHYPOTHEEK Hypothesk cidvissburo vos mm. üf limm iHF■wiwM 9 19 27 ff Beste service, laagste prijs! Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: faam /vlissinger Bij de vorige cd's ging ik met een aantal liedjes de studio in", vertelt Dieleman. „Met behulp van meersporen- techniek en bijdragen van gastmuzikanten ontstond dan een nieuw eindproduct. Op toneel moest ik die num mers weer alleen spelen en ontstond er eigenlijk weer een hele nieuwe versie. Vooral de aankondigingen gingen een heel eigen leven leiden en werden tot kleine confe rences. Vaak vroegen mensen die na een optre den een cd wilden kopen, of die aankon digingen er ook op stonden. Dat bracht me ertoe deze ver sie uit te brengen." Grote artiesten hebben de luxe een stuk of tien optredens op te nemen en vervolgens een keuze te maken uit het materiaal. Dielemans optredens vinden vaak plaats in akoestisch on controleerbare ruimten of tij dens besloten gelegenheden. Een goede live opname ma- grote artiesten kunnen een keuze maken uit materiaal.. ken leek dan ook moeilijk, tot dat Wolfert Jumelet zijn stu dio in Ouwerkerk uitbreidde met een grote opnameruimte voor koren of orkesten. Peter Dieleman veranderde de studio voor één avond tot minitheater en speelde voor klein publiek de bekendste nummers uit zijn repertoire. Het opgenomen materiaal bleek ruim voldoende om een cd mee te vullen. Eigenlijk vond Dieleman het zonde om een aantal num mers af te laten vallen, dus maakte hij er een dubbel-cd van. Een pri meur voor Zeeland. „Achteraf gezien een goede keus", vindt hij zelf. „De meeste van mijn optre dens bestaan ook uit twee sets, en zo is deze cd een re presentatieve afspiegeling van een live show." De cd is verkrijgbaar bij de be tere Zeeuwse boekhandel. Verdere verkoopadressen zijn te vinden op internet: people.zeelandnet.nl/dlm Peter Dieleman. foto Anton Dingemanse Door Peter Wisse „Er is een collectief gevoel van onrechtvaardigheid onder de bewoners, om juist in deze straat de WOZ-taxatie en daar mee de onroerendzaak- belasting met 20 procent te ver hogen", vertelt Geeraert. Hij voegt er aan toe: „Je moet je ook bedenken dat het hier geen straat is met bewoners die han dig zijn met bezwaarschriften, bovendien wonen hier mensen voor wie 50 euro al een behoor lijk bedrag is." Geeraert stoort zich vooral aan het feit dat er nooit iets is waargemaakt van de beloftes die gemeente Vlissingen heeft gemaakt. Uit de map met knipsels en gemeentefolders blijkt dat Geereart weet waarover hij praat. Volgens Geeraert is de enige aanpassing, in zeventien jaar, een lantaarn in de brand gang geweest. Nog steeds is de Bonedijkestraat de straat die het meest in het nieuws is als het gaat om drugs- en gewelds delicten. Geeraert: „En dan dur ven ze toch die belasting met 20 procent te verhogen, dat vind ik geen loon naar werken." Geeraert is reëel genoeg om in te zien dat zijn bezwaar weinig zal uitmaken en dat het onver mijdelijk is dat hij zijn belasting, inclusief de verhoging, zal moe ten betalen. Het gaat hem vooral om het onder de aan dacht brengen van een pro bleem, middels deze actie wil hij, zoals hij dat zelf noemt, een sociaal protest voeren. Geeraert ziet het, ondanks zijn betrokkenheid, niet zitten om vertegenwoordiger van de straat te worden. Hij legt uit waarom: „Buurtbewoners heb ben meegetekend zodat mijn bezwaarschrift serieuzer be handeld zou worden. In dit artikel bleef ik eigenlijk liever anoniem, ik heb geen ambities om woordvoer der of wijkbemiddelaar te zijn. Degene die dat was, is na jaren afgeknapt door het beleid van de gemeente Vlissingen. Door ditzelfde personeelsbeleid van gemeente en leidinggevenden van het Arbeidspastoraat DISK ...20 procent verhoging is geen loon naar werken... ben ik als opstarter van het ACV voor uitkeringsgerechtigden in de WAO beland. Ik weet dat het niet moeilijk zou zijn om een bruisend buurtcomité te begin nen, maar ik durf niet. Ik ben bang dat het welzijnscircuit wéér bovenop mij en zo'n groep zal springen. Eén keer misbruik is ge noeg." Dhr. Schaeffer, van de afdeling grondgebied- onroerende za ken Gemeente Vlissingen, begrijpt de frustra tie van middengebied bewoners. Schaeffer: „De woz- wet kijkt alleen naar de econo mische waarde van een huis, sloopplannen hebben hier geen enkele invloed op. Wel wordt er rekening gehouden met de buurt waarin het huis staat. Over heel Vlissingen is de woz- waarde met gemiddeld 40 pro cent gestegen, in het midden gebied is dit slechts 20 pro cent." Schaeffer benadrukt dat het middengebied de ge meente niet koud laat. „Samen met de oolitie willen we de buurt veiliger maken. De inval len van de afgelopen weken la ten zien dat de politie zich wel degelijk bezig houdt met de problemen in de buurt." Tot slot geeft Geeraert zijn filo sofie over de problemen in de buurt waar hij al zo lang woont: „Het welzijnswerk in Vlissingen heeft al tientallen jaren het na kijken, er gebeurt niets origine els of sprankelends. Door hun vette woorden zijn ze als een doodgeslagen pilsje; niet brui send maar het slaat saai neer." (advertenties) In verband met de feestdagen dient kopij vervroegd aangeleverd te worden: Voor de editie van woensdag 18 december: Uiterste inlevertijd van materiaal voor: redactie vrijdag 13 december 09.00 uur advertenties woensdag 13 december 17.00 uur Voor de editie van vrijdag 27 december: Uiterste inlevertijd van materiaal voor: redactie vrijdag 18 december 09.00 uur advertenties woensdag 18 december 17.00 uur Voor de editie van vrijdag 2 januari: Uiterste inlevertijd van materiaal voor: redactie vrijdag 27 december 09.00 uur advertenties woensdag 27 december 17.00 uur Twaalf prominente Zeeuwse on dernemers lanceerden het digi tale visitekaartje in oktober. Elke deelnemer heeft zijn eigen pa gina, maar daarnaast is op de website interessante informatie te vinden over bijzondere aanbie dingen en activiteiten van de deelnemers. Verder biedt www.zeelandopniveau.nl aan de gepresenteerde producten gere lateerde wetenswaardigheden. Maandelijks besteedt een drietal redactionele artikelen aandacht aan uiteenlopende onderwerpen die in het teken staan van de pro vincie Zeeland. Topkok Ferdie Dolk van restaurant Het Groot Paradys te Middelburg, PriceWaterhouseCoopers en de Stichting Kunstuitleen Zeeland verzorgen elke maand een arti kel over een culinair onderwerp, fiscale zaken en kunst. De Agenda houdt de bezoekers op de hoogte van interessante eve nementen en leuke dagjes uit in Zeeland. Door gezamenlijk op de website te verschijnen onder steunen deelnemers aan www.zeelandopniveau.nl elkaar bij het aanbieden van een top- assortiment, aldus mede initiator Henri de Jager van bas+mar de jager, interieur architecten te Kapelle. „Zeeland heeft veel moois te bieden en www.zeelandopniveau.nl brengt dat moois in eerste instantie ano niem bij de mensen thuis. De site geeft veel informatie over Zeeuwse detaillisten en hun producten. Heeft de bezoeker in teresse, dan kan hij of zij vervol gens een bezoek brengen aan de desbetreffende winkel(s). De deelnemende ondernemers aan de site bieden stuk voor stuk producten van topklasse. Metwww.zeelandopniveau.nl la ten wij mensen die op zoek zijn naar die topklasse kennis maken met verschillende bran-ches, die het beste van het beste te bie den hebben. Overigens heet www.zeelandopniveau.nl nieuwe deelnemers van harte welkom." Bezoekers van de website kun nen gratis abonnee worden van www.zeelandopniveau.nl. Een maandelijkse nieuwsbrief attendeert de abonnees op het verschijnen van de nieuwste edi tie. Zij worden tevens in de gele genheid gesteld eerder versche nen edities van de site te bekij ken. Salade van gerookte kip met stokbrood kruidenboter Trio van varker. biefstuk en kipfilet Chocofademousse met slagroom KERSTMENU AANWEZIG Reserveren: 0118-418019 onder de hoogste toren van Vlissingen www.stefanos.nl Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur Kosten besparen'/ Hypotheek omzetten? 5 jaar vast v.a. 4,3% 10 jaar vast v.a. 4,7% Interesse'? Bel ons dan gratis en vrijblijvend. Middelburgsestraat 43 Oost Souburg tel. 462997, fax 464822 (advertentie) Visrestaurant en Cateringbedrijf Verse erwtensoep met roggebrood spek Hazepeper met wildgarnituur Stationsplein 5, 4382 NN Vlissingen, tel. 0118 46 59 09 pag. Bij Cine city deze week de films: Ghost Ship, Changing Lanes en Sweet Home Alabama. Joany Muskiet zingt met The Continental Gospel Choir in Vlissingen. The Juke Joints treden zondag (8 december) op in het Heartbreakcafé aan de Grote markt in Goes. Hoe wakker is Politiek Zeeland? Win een gratis kaartje voor de Efteling. pag. Deze pagina staat bol van nieuwtjes, glamour en leuke wetenswaardigheden. pas De Jumbo supermarkt in Middelburg is na een flinke verbouwing weer open. Partyhal De Eurokraker is nieuw in Vlissingen. Duifhuizen Lederwaren onderging een ware facelift. pag. Binnenhuisarchitect Hans Slim biedt kijkje achter de schermen. Kopers en producenten van Nieuwbouwwoningen kunnen binnenkort terecht bij één loket wanneer zij een geschil hebben over een GlW-gegarandeerde nieuwbouwwoning. Advertentieverkoop (0118)484 316 Redactie (0118) 484 276 Bezorgklachten (0113) 274 000 Uitgebreid colofon: zie pagina 2 (advertentie) Debitel 90 abonnement voor 2 jaar op het netwerk van Vodafone in de aanbieding. NU MCJ2X NOKIA 3410 ALS BtSTl KOOP' tnmiD in dc CONSUMCNTCNCIDS Normaal ramen €338,- Nu bij Mlkra-Cltdra gralit In tombinalie mal lil 2-jarig Debitel aboanemenl NOKIA 3410 Debitel 90 abonnement- -Slechts €20,- per mnd -90 min. gratis bellen -Vanaf €0,12 per min. •€50,- Gratis Ie besteden bij bol.com i.c.m. 2 iarig Debitel 9CF abonnement op het netwerk van Vodalone kost deze NOKIA 3410 MET EEN GRATIS EXTRA NOKIA 3410 €0,- debitel ov°daf°ne no«maalsamcm^33S' Goes* Marconistraat 4 Hulst Zoetevaart 8 Middelburg* Beenhouwerssingel 3 Middelhamls Spul 2 Oostburg Veerhoeklaan 5 Temeuzen Kennedylaan 94 Vlissingen Hermesweg 23 Zierikzee* Varremarkt 2 (advertentie) Henri de Jager, John Zwartepoorte en Jaap Scheffers. foto: Tannie de Jonge Eindejaarsuitkering minima Interview met Jacques Groen van het WOP Dauwendaele Meer middelen voor gemeenteraad V

de Faam | 2002 | | pagina 1