Provincie Zeeland Van obelisk tot oorlogsgraf www.zeeland.nl Officiële Mededelingen 4 9 Woensdag 27 november 2002 FAAM/VLISSINGER 7 c5 In beroep Ter visieligging In beroep Website Delta 2003 Diversen Ontheffingen Flora- en faunawet Milieu Bodemverontreiniging Verlorenlandstraat 7-9 te Vlissingen Besluit accepteren melding Eastman Chemical Middelburg B.V. Ontwerp-vergunning bemaling uitbreiding Hotel Westduin te Dishoek Formulier aanvraag ontgrondings vergunning Verkeer en Vervoer Onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Groeneweg, de Meinersweg en de Zwigtmansweg i.v.m. de aanleg van de rondweg S14/S15 te Koudekerke Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 48/2002 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Het borstbeeld van Johannis de Rijke in Colijnsplaat. In een serie met onderwerpen over een cultuurhistorisch onder deel van de Zeeuwse geschiede nis is het tweede deel versche nen van kleine monumenten en ornamenten in Zeeland. In het eerste deel, Van schandsteen tot straalkapel, ging het vooral om zaken buitenshuis. In deel twee, Van obelisk tot oorlogsgraf komen ook elementen binnens huis- en dan vooral in kerkgebou wen- aan de orde. Standbeelden Nederland is nooit een land van standbeelden geweest. Waar het in talrijke buitenlanden wemelt van de ruiterstandbeelden en besnorde helden hebben de Nederlanders eigenlijk altijd een afkeer van dit soort uiterlijk ver toon van nationale trots en groot heid gehad. In Zeeland vinden we standbeelden van Jacob Cats (Brouwershaven) en Michiel de Ruyter (Vlissingen), beide da terend uit de negentiende eeuw toen men bij gebrek aan een luis terrijk heden teruggreep op het roemrijke verleden van de Gou den Eeuw. Kiezen Dat er ook in Zeeland op het ter rein van de kleine monumenten véél is, bleek al uit de inleiding Van schandsteen tot straatkapel 'Gedenkbomen' zoals de Juliana-, Beatrix- en andere bomen die voorzien van een bordje of hekje op diverse Zeeuwse locaties te vinden zijn, worden niet behan deld. Het was een kwestie van kiezen, aldus de auteurs Jan Kuipers en Peter Sijnke Gids Wat in dit boekje beschreven en afgebeeld is nodigt uit om ook zelf op zoek te gaan naar de vele kleine monumenten en orna menten die de provincie Zeeland herbergt. De twee boekjes kun nen in elk geval dienst doen als gids én als onderhoudende lec tuur. 'Van obelisk tot oorlogsgraf' is voor €4,50 te verkrijgen bij elke boekhandel en bij het Informatie centrum van de provincie Zee land, Abdij 9, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail informatie- centrum@zeeland.nl. De website van de provincie is geheel vernieuwd. De vernieuwing moet bijdragen aan het op snelle en eenvoudige manier informeren van burgers over het werk van de provincie en het verstrekken van informatie. Op 3 december 2002 zal de adviescommissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting hou den tot het horen van belanghebbenden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigingen komen de volgende zaken aan de orde: om 15.00 uur wordt het bezwaarschrift van De Faunabescherming te Amstelveen behandeld tegen een besluit van GS van 11 oktober 2002 inzake de verleende ontheffing ex artikel 68 van de Flora- en fauna wet aan WBE Schouwen-Duiveland voor het doden van reeën en damherten en daarbij gebruik te maken van het geweer op bepaalde fruitpercelen in de gemeente Schouwen-Duiveland. om 15.30 uur wordt het bezwaarschrift van Heros Sluiskil te Sluiskil behandeld tegen een besluit van GS van 3 september 2002 inzake de dwangsombeschikking voor de activiteiten die in strijd met artikel 18.18 van de Wet milieubeheer in de inrichting Oostkade 5 te Sluiskil plaatsvinden. Voor meer informatie over deze zaken kan tijdens kantooruren op werkdagen contact worden opgenomen met de secretaris van de commissie, mevrouw C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118-631377. Tijd voor vernieuwing is ook van toepassing geweest op de web site van de provincie. Na een jaar 'sleutelen' is de indeling van de pagina's behoorlijk gewijzigd en is ook Intranet vernieuwd. De regie van de 'centrale' website ligt in handen van de web-redac tie (Digitale Media) en de afdeling Communicatie. Een deel van de wijzigingen zijn het resultaat van de vorig jaar gehouden enquête onder de bezoekers van de web site. Door het hanteren van de huisstijl van de provincie is de herkenbaarheid voor bezoekers vergroot. De kritiek op de inge wikkelde zoekstructuur is opge pakt. Op elke willekeurige pagina kan door het ingeven van een trefwoord alle beschikbare infor matie over dat onderwerp wor den gevonden. Nieuwe mogelijkheden De vernieuwde website en het intranet hebben een aantal nieu we mogelijkheden. Een voorbeeld hiervan is de mogelijkheid om u op een pagina te abonneren. De abonnee krijgt dan automatisch een e-mail zodra een pagina wordt gewijzigd. Op die manier hoeft niet steeds de betreffende pagina opgezocht te worden om na te gaan of de informatie gewij zigd is. Daarnaast wordt het mogelijk om iemand anders te attenderen op een bepaalde pagi na. Als u iemand wilt verwijzen naar het intranet of de website, hoeft u alleen maar op een knop te klikken en het e-mailadres van de ontvanger in te vullen. Die krijgt vervolgens een e-mail met een verwijzing naar de betreffen de pagina. Zie ook Nieuw is ook de 'zie ook' optie onderaan elke pagina. Met deze optie is het mogelijk om in een oogopslag te zien welke pagina's op de website of het intranet ook over een bepaald onderwerp gaan. Uiteraard bevat de nieuwe website ook een uitgebreide zoekfunctie voor bestuurlijke informatie (agenda's,statenstuk- ken en brochures). Nieuwe inter actieve mogelijkheden zoals een enquête, forum, gastenboek en chatten maken het mogelijk voor bestuurders de mening van be zoekers te peilen over bepaalde beleidsonderwerpen. Toekomst Bij de opening van de nieuwe website zijn nog niet alle moge lijkheden operationeel. Er is gekozen voor een gefaseerd tra ject, waarbij steeds nieuwe mogelijkheden aan de website worden toegevoegd. Naast de eerdergenoemde 'zie ook'-optie valt te denken aan een nieuw fotoboek of een verbeterde knip selkrant inclusief zoekfunctie en archief. Het adres: www.zeeland.nl. Algemeen Bestuur Maandag 2 december, aanvang 13.45 uur, de commissie Algemeen Bestuur. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in het pro vinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Aan het begin van de vergadering is er spreekrecht voor het publiek. De commissie bespreekt onder andere begroting 2003 met meerja renraming 2003-2007 waarin opgenomen het Fonds nazorg geslo ten stortplaatsen provincie Zeeland; stand van zaken dualisering pro vinciebestuur; beleidskader jeugdzorg Zeeland; ontwikkelingen Euregio Scheldemond; aanvaarding schenking merklap 'Door ons gedaen'; vernieuwingsproces Bibliotheekwerk Zeeland; financiële zaken Stichting Cultureel Erfgoed. De volledige agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan ook worden verkregen via de website: www.zee- land.nl. Commissie Omgevingsbeleid Donderdag 5 december, aanvang 14.00 uur, vergadert de Provinciale Commissie Omgevingsbeleid. De vergadering vindt plaats in het kantoorgebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Op de agenda van de commissie staan onder andere het concept Integrale Visie Deltawateren en de nota Ruimte voor vernieuwing verblijfsrecreatie. Do volledige agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie. Tijdens de eindejaarssluiting van de provinciale gebouwen - 20 december 2002 tot 6 janu ari 2003 - zal de ter visielig ging van stukken doorgaan, zij het niet in eigen huis. Het Zeeuws Documentatie centrum biedt de provincie gastvrijheid om de stukken in die tijd daar ter inzage te leg gen. Het Zeeuws Documen tatiecentrum is gehuisvest in de Zeeuwse Bibliotheek, twee de verdieping, Kousteensedijk 7, Middelburg; de openingstij den zijn gelijk aan die van de Zeeuwse Bibliotheek. De hoorcommissie bestem mingsplannen behandelt op 6 december, aanvang 10.00 uur, bedenkingen die zijn ingebracht tegen het bestemmingsplan 'Partiële herzieningen' van de gemeente Axel en het bestem mingsplan 'Kom Nieuwvliet' van de gemeente Oostburg. De hoorzitting is openbaar en wordt gehouden in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middel burg. De website van Delta 2003 - de interprovinciale projectorganisatie ter herdenking van de watersnoodramp van 1953 - is vernieuwd en tege lijkertijd uitgebreid. De activiteiten die in het kader van de herdenking het komende jaar worden georganiseerd, zijn overzichtelijk gerang schikt. Zij kunnen zowel naar activiteit als naar locatie worden opge vraagd. Óp een kaart van het gebied wordt bovendien per stad of dorp aangegeven wat daar zoal te doen is. Bezoekers van de site kunnen activiteiten aanmelden. Zij worden uitge nodigd digitaal te discussiëren over hun gevoel van veiligheid achter de dijken. In de rubriek weetjes worden allerlei wetenswaardigheden gemeld. Wie de site bezoekt en iets te melden heeft uit die tijd, wordt gevraagd te reageren. Nieuw op de site is ook informatie over de stormwaarschuwingsdienst en over de hulpverlening. De toespraken van Koningin Juliana in de eerste dagen en maanden na de ramp zijn op de site te lezen. Verder is er een kaart, waarop per plaats het aantal slachtoffers van de ramp wordt vermeld. Nieuw is ook dat de informatie in het Engels beschik baar is. Via een gastenboek wordt bezoekers gevraagd hun mening over de site te geven. Het adres: Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van arti kel 67 van de Flora- en fauna wet de volgende ontheffingen verleend. In het belang van de openbare veiligheid zijn ontheffingen ver leend voor het doden, verwon den, vangen, bemachtigen of met het oog daarop opsporen van muskusratten en daarbij gebruik te maken van klemmen en vangkooien aan het Water schap Zeeuwse Eilanden te Goes t.b.v. een 3-tal muskusrattenbe- strijders. De ontheffingen worden verleend voor de periode van datum besluit tot en met maxi maal 31 december 2003. De ontheffingen hebben betrekking op de gronden en wateren gele gen in de provincie Zeeland. Bezwaar De ontheffingen liggen van 29 november 2002 tot en met 9 januari 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, monde linge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118- 631196). Van 20 december 2002 tot 6 januari 2003 zijn de provinciale gebouwen gesloten. Gedurende deze periode liggen de stukken ter inzage in het Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, tweede verdieping, Kousteensedijk 7, Middelburg, de openingstijden zijn gelijk aan die van de Zeeuwse Bibliotheek. Belanghebbenden kunnen tot en met 9 januari 2003 bezwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middelburg. Tevens bestaat op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Alge mene wet bestuursrecht de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrokken belangen- on verwijlde spoed dit vereist, gelijk tijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrappor ten ontvangen van de gemeente Vlissingen met betrekking tot de bodemverontreiniging op de loca tie Verlorenlandstraat 7-9 te Vlis singen. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen (artikel 29 Wet bodembescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 27 november tot en met 19 de cember 2002 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en van 20 decem ber tot en met 27 december 2002 in het Zeeuws Documen tatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, tweede verdie ping, Kousteensedijk 7, Middel burg, gedurende de openings tijden van de bibliotheek. Verder ligt de ontwerp-beschik king van 27 november tot en met 27 december 2002 ter inzage bij de gemeente Vlissingen bij pu- bliekszaken aan de Coosje Buskenstraat 200 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 27 december 2002 schrif telijk hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp-beschik king naar voren brengen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middel burg. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich in de periode 27 november tot en met 19 december 2002 wenden tot mevrouw S.M. van Baal (tel. 0118-631722). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Eastman Chemical Middelburg B.V. De melding heeft betrekking op het installeren van een vaste, elektrisch verwarmde opslagtank voor surfactant binnen de inrich ting aan de Herculesweg 35 te Middelburg. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 20 december 2002 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en vanaf 23 december tot en met 30 december 2002 bij het Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, tweede verdieping, Kousteensedijk 7 te Middelburg op maandag van 17.30-21 uur, van dinsdag tot en met vrijdag van 10-21 uur en op zaterdag van 10-13 uur. Het besluit en de melding kunnen tevens worden ingezien bij de gemeente Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, Vlissingsestraat 21, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur (de ge meente Middelburg is gesloten van 25 december 2002 tot en met 1 januari 2003). Belanghebbenden kunnen tot en met 30 december 2002 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voor lopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich tot en met 20 december 2002 wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben van Bouwbedrijf Flipse te Koudekerke een aan vraag ontvangen om een vergun ning Grondwaterwet. De aan vraag betreft het onttrekken van grondwater ten behoeve van de aanleg van een kelder onder een voorgenomen uitbreiding van Hotel Westduin aan de Galgeweg te Dishoek. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voorschriften ter bescher ming van de bij het grondwater- beheer betrokken belangen. De ontwerp-beschikking ligt van 28 november 2002 tot en met 7 januari december 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desge vraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30- 19 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Tijdens de eindejaarssluiting van de provinciale gebouwen - 20 december 2002 tot 6 januari 2003 - ligt de ontwerp-beschik king ter inzage in het Zeeuws Documentatiecentrum in de Zeeuwse Bibliotheek, tweede ver dieping, Kousteensedijk 7, Mid delburg; de openingstijden zijn gelijk aan die van de Zeeuwse Bibliotheek. Een ieder kan tot en met 7 janu ari 2003 schriftelijke beden kingen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hier bij kan worden verzocht persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 18 december 2002 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118-631189). Bij de gedach tenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aan wezig te zijn en kunnen monde linge bedenkingen worden in gebracht. Alleen zij die bedenkingen heb ben ingediend tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot E.J. Lere, (tel.0118- 631189). Op 1 december 2002 treedt de "Ontgrondingenverordening Zeeland 2002" in werking. In deze verordening is bepaald, dat bij het aanvragen van een ont grondingsvergunning gebruik dient te worden gemaakt van een door gedeputeerde staten vast gesteld aanvraagformulier. Aanvraagformulieren zijn met ingang van 1 december 2002 verkrijgbaar bij de directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie Zeeland, Het Groene Woud 1 te Middelburg (de heer G. Beckers, tel. 0118-631786, e-mail: g.beckers@zeeland.nl). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten een ge deelte van de Groeneweg, de Meinersweg en de Zwigt mansweg, in verband met de aanleg van de rondweg S14/S15 te Koudekerke, te onttrekken aan het openbaar verkeer. Het doel van de weg Vlissingen - Koudekerke (SI4) is om de huidige verbinding tussen Vlissingen en Koudekerke (N660) te vervangen. Dit moet leiden tot een aanzienlijke vermindering van de geluidsoverlast en verkeers onveiligheid als gevolg van de relatief hoge verkeersintensiteit op de huidige N660. Het doel van de rondweg Koudekerke (SI5) is het verminderen van de intensiteit en de daarmee samen hangende geluidsoverlast en ver keersonveiligheid van het door gaande verkeer op de Middel burgsestraat door Koude kerke. Het besluit met bijbehorende tekeningen ligt van 2 december 2002 tot en met 12 januari 2003 ter visie bij de directie Infrastructuur Vervoer, Abdij 6 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur, en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het in zien buiten kantooruren, het ver krijgen van een mondelinge toe lichting en/of kopieën van ter visie gelegde stukken, kunt u contact opnemen met de heer J.A.A. Melaard, tel. 0118- 631038. De stukken liggen tevens ter visie bij een aantal gemeentehuizen: - gemeente Middelburg, Lange Noordstraat 1 te Middelburg, op werkdagen van 08.00-12.00 uur en 13.00-16.00 uur; - gemeente Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 09.00-16.00 uur; - gemeente Vlissingen, Stad huisplein 2 te Vlissingen, op werkdagen van 08.30-17.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 12 januari 2002 schriftelijk bezwaar maken bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, directie Infrastructuur Vervoer, Postbus 524, 4330 AM Middel burg. lovtwr, Welkom, rtvtco 3e 141 H:«» *1*»: t 1* ••rfVv. *;*T v«< ««v»*.»** Mn wiKXfl WMMm sp va-i <j« www Hi*r (31-67 2063) apjSpl nw) e<rt< wat i*' rtjott tja fSwll SOO' "O"**' 't rtt,'*# W ilfm 'Wx'nïv*! iwj U» i>w t I*,*, &oz<&> a« (ie-07.2092) «4* «MI fWWMM' «tutyi «at tf,f typ*/ »j$ na® jij**» hxf S-V f**» Zr* in fwj f** eio «at OJIU mziTOfstari UUk-tit te< jo.w E->a «WfUpia, V/ -

de Faam | 2002 | | pagina 7