t i p t m «mogelijkheden Energiediskette van wasdrogers De prijs van Zeeuws Groen blijft gelijk! DELTA III Bon voor gratis honingwijn TT" Een heerlijke fles honingwijn voor tijdens de Kerst? Zeeland kent tal van mooie afgelegen gebieden. Het is er rustig wonen en u kunt er volop genieten van de natuur. Soms is het jammer dat het niet met alle voorzieningen even goed gesteld is. Neem nu, verlichting. i w MWÊmf. i^lliis ÜI Een gemiddeld Nederlands huishouden geeft ruim 20 procent meer uit aan woninginrichting en huishoudelijke apparaten dan tien jaar ge leden. Huishoudelijke apparaten worden steeds professioneler en steeds fraaier van uiterlijk. Het oog wil tenslotte ook wat. Onze keuken lijkt steeds meer op een roestvrijstalen laboratorium met een kookeiland en een afzuigkap die de status van de keuken nog eens benadrukt. Het fornuis heeft vaak zes gaspitten of kook- plaatsen. Een oven met hete luchtcirculatie en een infrarood grill mogen niet ontbreken. Veel is in de keuken ingebouwd. De modernste techniek houdt gelukkig ook rekening met het bedieningsgemak. De badkamer lijkt tegenwoordig omgetoverd tot kuuroord om zorgen in plaats van vuil van je lichaam weg te spoelen. Wit marmer, blank hout en roestvrij staal zorgen voor serene rust. Designradiatoren die er in alle soorten en maten zijn, mogen ook niet ontbreken. De badkuip staat als een eenzaam eiland in de ruimte, uit de muur steekt een onopvallende stang als douche. Wat kost het? Een vermogen? Kritisch shoppen is belangrijk. Er is keuze te over. Laat niet alleen uw beurs raadgever zijn. Kijk ook naar de energielabels. De kunst bij de aanschaf is te kijken naar het doel: waar heb ik het voor nodig? Past het bij mijn bestaande interieur? Wat is het bedieningsgemak? En wat is het energieverbruik? Heerlijke fles Honingwijn Tijdens de Christmas Fair kunt u met bijgaande bon een gratis fles honingwijn ophalen. Thema Christmas Fair 2002 Het grote thema dit jaar is het Zeeuwse Trekpaard. In een uitgebreide tentoonstelling wordt getoond hoe het trekpaard 100 jaar lang het beeld van de Zeeuwse landbouw heeft bepaald. Ook draait er een film van 18 minuten met veel historische beelden. Christmas Fair 3 t/m 24 december 2002, di t/m za 13.00 -17.00 uur, www.christmasfair.info Imkerij Poppendamme Poppendamseweg 3,4364 SL Grijpskerke, 0118-616966, www.imkerij-poppendame.nl Het natte en kille najaar betekent tijdelijk af scheid van de waslijn. De was moet nu anders drogen. De droogtrommel is hiervoor het ideale middel. Technisch is het simpel: neem een ruime trommel en blaas er warme lucht door heen. Aan het eind koude lucht om de was af te koelen. Want stilliggende warme was gaat kreuken. De pluizenzeef moet na iedere droog- beurt schoongemaakt worden. Populair is de condensdroger. De lucht wordt niet afgevoerd, maar circuleert binnen de machine. De con densdroger heeft de afvoerdroger (afvoer naar buiten) verdrongen. De condensdroger heeft op zijn beurt con currentie gekregen van de gasdroger. Deze is De actie 'Zuinig stoken, zuinig aan' is inmiddels welbekend. Ook dit jaar geeft DELTA weer een energiediskette uit waarmee u uw stook kosten kunt bijhouden. Elke week worden de zogenaamde stooktabellen op onze site www.delta.nl en in de huis-aan-huisbladen geplaatst. Wilt u een energiediskette opvragen? Kijk op www.delta.nl of bel naar onze afdeling Klantenservice via het nummer 0800 - 5150. Ondanks de aankondigingen van het demissio nair kabinet Balkenende om de wijze van ondersteuning aan groene energie ingrijpend te wijzigen, zullen wij onze prijs voor Zeeuws Groen, de groene stroom van DELTA, gelijk hou den. U betaalt nu voor Zeeuws Groen (tot een afname van 10.000 kWh) dezelfde prijs als voor gewone stroom. Wij kunnen onze prijs gelijk houden door onze eigen productie van duurzame energie. Wij produceren al onze groene stroom zelf. Verder hebben we vergaande plannen die tot forse productieverhoging zullen leiden. Het gaat hier dan voornamelijk om windenergie. Wanneer u Zeeuws Groen van DELTA afneemt, investeert u in nieuwe productie van duurzame energie in Nederland. Zo levert u niet alleen een bijdrage aan het milieu van vandaag, maar ook aan dat van de toekomst! Op dit moment nemen meer dan 49.000 huis houdens Zeeuws Groen af. Wilt u ook Zeeuws Groen? Neem dan contact op met onze afdeling Klantenservice via het nummer 0800 - 5150 en vraag geheel vrijblijvend het gratis informatie pakket aan. DELTA N.V., POSTBUS 5048, 4330 KA MIDDELBURG WWW.DELTA.NL, TELEFOON 0800-5150 DELTA Kabelcomfort BV is sinds 1 oktober de nieuwe naam van Zekatel. DELTA Kabelcomfort BV zorgt voor het aansluiten en doorgeven van signalen voor radio en televisie. Voor vragen hierover kunt u bellen naar onze afdeling Klantenservice via het gratis nummer 0800 - 5150. praktisch omdat het drogen sneller gaat. De gasdroger is in gebruik goedkoper, in aanschaf echter duurder. Heeft u geen plaats voor een droger, dan zijn er wasmachines die ook kun nen drogen. Spectaculaire techniek op een klein oppervlak. Maar beperkt bruikbaar omdat in de relatief kleine trommel slechts de halve lading kan drogen. Let ook bij de aan schaf van een wasdroger op het energielabel. Tijdens de Christmas Fair van Imkerij Poppendamme (3 t/m 24 december 2002 in Grijpskerke) krijgt u tegen inlevering van deze bon een gratis fles heerlijke honingwijn (zolang de voorraad strekt). Openingstijden: di t/m za 13.00 -17.00 uur, www.christmasfair.info Naam: Adres: Postcode: Plaats: (a.u.b. invullen met blokletters) Binnen de gemeente Reimerswaal liggen veel dorpen afgelegen. Zo ook Krabbendijke waar het Calvijn college staat. Op deze school zitten veel kinderen uit bijvoorbeeld Yerseke, Kruiningen en Oostdijk. Deze kinderen moeten allemaal door afgelegen gebieden fietsen. In de winter, wanneer het vroeg donker is, zijn de openbare wegen rondom Krabbendijke slecht verlicht. In het kader van de verkeers veiligheid is daarom gekeken naar de moge lijkheden om lantaarnpalen te plaatsen. Omdat het buitengebied dun bekabeld is voor elektriciteit, is het moeilijk op een willekeurige plaats een lantaarnpaal te plaatsen. Hiervoor moeten dan al snel veel kosten gemaakt wor den om de lantaarnpalen van stroom te voor zien. Daarom is gekeken naar de mogelijkheid van lichtmasten op zonne-energie. Hiermee wordt niet alleen bereikt dat de mensen veilig over straat kunnen fietsen, maar staat het milieu ook voorop. Een prima oplossing dus! Uiteraard kan dit idee:niet voor niets uitgevoerd worden. Naast de bijdragen van de Gemeente Reimerswaal en de Provincie Zeeland is ook een deel van de Milieu Actie Plan gelden aan het project besteed. Zoals we u in de vorige uitgave van 'Nieuws van DELTA' al meldden, zijn de Milieu Actie Plan gelden opgebracht door een extra bijdrage die u in het verleden op uw energierekening moest betalen. Deze extra bijdrage werd opgelegd door de overheid van 1991 tot 2000. Alle energiebedrijven in Nederland hebben nu de opdracht deze gelden terug te laten vloeien in de samenleving. Hierbij moet duurzaamheid een prominente rol in nemen. De lichtmasten op zonne-energie zijn hier een mooi voorbeeld van. •fS-1 Vttj&fikt Alweer voor de ne keer biedt Imkerij Poppendamme in december een alternatief voor de commerciële kerstmarkten, leder jaar weer weten duizenden bezoekers de weg naar de Christmas Fair te vinden. De imkerij besteedt veel aandacht aan de inrichting van de ruimtes en de fair wordt dan ook niet voor niets de sfeervolste kerstmarkt van Zeeland genoemd. Verder zijn er diverse stands, een aantal klei nere tentoonstellingen en een verzameling van 25 sleeën en sleetjes. Kaarsen horen bij de kerstperiode. Aan een aantal (voornamelijk Zeeuwse) kunstenaars en ambachtslieden is gevraagd om een exclusieve kandelaar te maken. Hun werkstukken ziet u op de Christmas Fair. Een kijkje waard. Natuurlijk pakt de imkerij ook uitgebreid uit met haar eigen assortiment. Dit jaar is er onder andere een stand met informatie over de creatieve mogelijkheden van bijenwas. Voor de kinderen is er tijdens de Christmas Fair iedere woensdag middag en zaterdagmid dag een workshop. Met bijenwas wordt er iets decoratiefs gemaakt. De toegang tot de Christmas Fair is vrij. Voor het bijwonen van de film voorstelling wordt een t bijdrage van 1 euro gevraagd.

de Faam | 2002 | | pagina 16