Bekroning meest vitale en inventieve Zeeuwse onderwijsinstelling Nominaties voor Zeeuwse Integratieprijs Debat over chronische ziektes Nieuw: ADSL Lite Snel en onbeperkt internetten van €-34f5' voor 27f95 per maand M wanadoo WOENSDAG 13 NOVE JAARGANG 103 - NUMMER 46 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN Komst van Hans Adriaansens geeft oprichting Roosevelt Academy impuls MIDDELBURG -De Roosevelt Academy opent in september 2004 haar deuren. Dick van den Bout, secretaris van de stuurgroep Roose velt Academy en in het dagelijks leven directeur van Scoop, heeft het volste vertrouwen in het tijdsschema. „Al moeten we nog gigantisch veel werk verrichten voordat we daadwerkelijk van start kunnen gaan." Met de aanstelling van Hans Adriaansens als dean, de rector magnificus van de opleiding, is de opening in ieder geval weer een stap dichterbij gekomen. door Jacco van Maldegem ...veel sneller dan gepland... ...hechte wetenschappelijke gemeenschap... Stichting Het Klaverblad reikt 8 april 2003 de Zeeuwse Integratieprijs voor mensen met een functiebeperking 2003 uit. Deze prijs is een waardering voor een project die er toe bijdraagt dat mensen met een beperking beter aan de sa menleving deel kunnen nemen. Beste service, laagste prijs! positive generation vrijdag 22 november 30+-avond fragment huur nu het sint en piet spelpakket speciaal voor scholen, verenigingen en bedrijven www.vitaevent.nl tel. 0118-635443/06-11355948 Salontafel 'Lumpur' TRENDHOPPER GOES aan de woonboulevard MARCONISTRAAT 28 - 0113-213132 11 13 Faam/VHssin 20 23 Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: 'jrund SfèStMMFafflö faam /vlissinger Zeeuwse universiteit nog niet helemaal rond, maar wel dichtbij Helemaal geloven kan Van den Bout het nog niet. Een jaar na een toevallige ontmoeting tus sen hem en Adriaansens 'staan' de plannen voor een Zeeuwse universiteit. „Het is bijna een onvoorstelbaar verhaal dat deze provincie vanuit het niets binnen drie jaar over een heuse universiteit beschikt." De direc teur van Scoop denkt dat er sprake is van een unieke sa menloop van omstandighe den. „Het was het goede mo ment, we hebben de juiste per sonen benaderd en het kwam de overheden allemaal goed uit. Was bijvoorbeeld het kabi net-Balkenende eerder geval len, dan was het al een stuk moeilijker geworden." Hij wil echter niet te vroeg jui chen. Zo is er nog een niet in gevuld financieel gat van ruim een miljoen euro. Van den Bout denkt dit te vullen met bijdra gen vanuit het bedrijfsleven, de Hogeschool Zeeland en wel licht andere Zeeuwse gemeen ten dan Middelburg. Het be stuur van de provincie hoofdstad heeft namelijk al ruim 1,3 miljoen euro toege zegd. Voordat Van den Bout 'reële opties' zoals Delta Nuts bedrijven benaderd, moet hij naar eigen zeggen nog eens goed achter de oren krabben. „Financieel gezien is het veel sneller gegaan dan we hadden gedacht. De plannen moeten nog aantrekkelijker gemaakt worden, zodat bedrijven zo veel mogelijk baat hebben bij een Roosevelt Academy." Pittig De universiteit gaat de studen ten een breed vakkenpakket aanbieden. Naast een van de drie hoofd richtingen die de student volgt, krijgt hij of zij ook vakken uit de andere afstudeer richtingen. Tevens moet iedere student academische vaardig heden, als logisch redenen, pre senteren en het geven van toe spraken, aanleren. De pittige inhoud van het onderwijs programma is de reden dat niet iedereen zal worden toegelaten op de Roosevelt Academy. „We mikken op de slimme, enthou siaste en ambitieuze jongeren," aldus Van den Bout. Geïnteres seerde studenten dienen een Engelstalig essay te schrijven die ze ook nog een keer in de Engelse taal moeten toelichten. Op basis van dit gesprek krijgen ze al dan niet een plaatsje op de Middelburgse universiteit. De toelating betekent voor stu denten ook een kamer op de campus. Het dicht bij elkaar Dick van den Bout is er van overtuigd dat de Roosevelt Academy in september 2004 van start kan. wonen heeft, naast de ge moedsrust van ouders, grote voordelen denkt Van den Bout: „Op die manier vorm je een hechte wetenschappelijke ge meenschap. Dit samen met de relatieve kleinschaligheid (maximaal 200 studenten, red.) komt de prestaties enkel maar ten goede." De vraag is nog waar die cam pus komt te staan. Vele locaties zijn de revue al gepasseerd. De Kloveniersdoelen, het school gebouw in de Olmenlaan en het Jacob Roggeveenhuis bleken stuk voor stuk en om verschil lende redenen niet de oplos sing voor het huisvestings probleem. „We voeren regel matig overleg met de ge meente en woningcorporaties en gaan op dit moment uit van vier tot vijf complexen ver spreid door de stad," legt Van den Bout uit. De universiteit wordt in ieder geval gevestigd in het huidige stadhuis en het daar achter ge legen gebouw van de afdeling Burgerzaken. Struikelblok De naam Roosevelt Academy is volgens Van den Bout een spontaan idee. „Gaandeweg het traject zijn we er achter ge komen dat deze naam deuren in binnen- en buitenland deed openen. Vandaar wordt het ook de definitieve naam van de Zeeuwse universiteit." Een groot struikelblok is het werven van een staf van hoog niveau, denkt Van den Bout. De komst van Adriaansens is om deze reden enorm van be lang. „Hij zit al jaren in de we tenschappelijke wereld en weet wat er te koop is." aldus de di recteur van Scoop. Adriaansens kan ook een rol spelen bij de totstandkoming van samenwerkingsverbanden met andere universiteiten. De foto Jaap Wolterbeek Universiteit van Utrecht, de huidige werkgever van Adriaansens, speelt nu al een rol. „De Roosevelt Academy gaat volgens hetzelfde principe als het University College Utrecht (UCU) werken," weet Van den Bout te vertellen, „We leren van hun fouten en voegen goede dingen toe. We gaan het wiel niet zelf uitvinden." De Zeeuwse universiteit praat in middels ook met de Belgische universiteiten van Gent en Ant werpen. „Samenwerkingsver banden van een internationale school mogen en kunnen na tuurlijk niet beperkt blijven tot onze regio of Nederland," is Van den Bout van mening. .De jury van de Onderwijsprijs Zeeland heeft bekendgemaakt welke scholen dit jaar kans maken op deze provinciale on derscheiding. De winnaars ontvangen een speciaal ont- advertentie) worpen trofee en gaan door naar de landelijke finale van de Nationale Onderwijsprijs 2002 in Utrecht. In de categorie primair onder wijs strijden basisschool Schuttevaer uit Hansweert, CBS De Regenboog uit Hoedekenskerke en PCBS De Regenboog uit Nieuwdorp (gezamenlijk), 't Honk uit Kapelle, Prinses Margriet- school uit Kats en De Wissel uit Vlissingen om de eer. In de categorie voortgezet onder wijs wordt de prijs betwist door Praktijkschool Het Bol werk uit Middelburg en de CSW uit Middelburg. Gedeputeerde voor onderwijs, Lous Coppoolse, reikt woens dag 13 november in het Statencomplex van het Provinciehuis in Middelburg de Zeeuwse Onderwijsprijzen uit. Alle inzendingen maken deel uit van een tentoonstelling die op de middag van de uitrei king te zien is. Initiatiefnemer van de Onderwijsprijs is het Instituut voor Nationale Promotie (INOP) uit Nijmegen en is in gesteld om de creatieve kan ten van het Nederlandse on derwijs voor het voetlicht te brengen en te laten zien dat het vitaal en inventief te werk gaat. In het kader van deze prijs werkt het INOP samen met tal van organisaties, waaronder de twaalf provin ciebesturen. Afgelopen jaar was de Kamperlandse zorgboerderij Catharina winnaar van de prijs. Het doel van de prijs is het be vorderen van de integratie van mensen met een beperking. Bijvoorbeeld door de toegan kelijkheid, bruikbaarheid en bereikbaarheid van de omgeving (advertentie) (advertentie) aan te passen of extra aandacht te besteden aan de wijze waarop informatie wordt verspreid. Maar ook het stimuleren van deelname aan het arbeidsproces of het bieden van sport- en recreatiemogelijkhe-den. Zowel individuele personen als instan ties en organisaties kunnen voor de prijs worden voorgedragen. Wanneer iemand of een instel ling wordt genomi-neerd is het echter wel belangrijk dat de be treffend persoon op de hoogte is van de voordracht. Voordrach ten kunnen worden doorgege ven aan stichting Het Klaverblad Zeeland, postbus 2054,4460 MB Goes. De winnaar wordt tijdens een nog te organiseren sympo sium over inkomen, zorg en ar beid op 8 april volgend jaar be kend gemaakt. (advertentie) Bel 0800-8048 of ga naar t for telecom, Media Markt of Teil Me (Q® [toofeDÜ&kèc? Grindweg 8, Weslkapelle, Tel. 0118-581632 m.m.v. Aanvang: 21.00 uur. Tot 05.00 uur. Kaarten verkrijgbaar: VVV's Vlissingen - M.'burg bekende voorverkoopadressen kassa Hooizolder EVENT, FUN ENTERTAINMENT (advertentie) sheeshamhout in koloniale finish of oudwit finish vanaf van 109,- voor 99,- blank teakhout, vanaf van 119,- voor 1 09,- pag. Deel 2 van het exclusieve interview met Barry Hay. De Vlissingse slager Rob Verboom mag zichzelf Fijne rookworst kampioen noemen. "vT Middelburg heeft sinds een paar weken net als vele andere grote steden in Nederland een filiaal van Oil Vinegar. Sint bezoekt Walcheren. pag. Het Walcherse raceteam Vortex maakt zich op voor de eerste endurance van het volgende seizoen. Opnieuw is er een boek verschenen van het Zeeuwse pelgrim-echtpaar Guus en Nel Schipper. 'Terugkeer naar Santiago' is het verslag over de reizen die het stel in 2000 en 2001 maakte. pag. Een pagina vol nieuws, glamour en leuke wetenswaardigheden. pag. Bij Cine City deze week: Pietje Bell, Enough, Halloween Resurrection en My big fat Greek wedding. Donderdag 14 november zorgt Lunares voor zinnenprikkelende dans in de Middelburgse Schouwburg. Advertentieverkoop (0118)484 316 Redactie (0118) 484 276 Bezorgklachten (0113) 274 000 Uitgebreid colofon: zie pagina 14 In het kader van de Week van de Chronisch Zieken wil Het Klaverblad extra aandacht be steden aan de maatschappe lijke participatie van mensen met een chronische ziekte of functiebeperking. Daartoe heeft de stichting twee bijeenkom sten georganiseerd op donder dag 14 november en woensdag 11 december, onder voorzitter schap van Jikkie van der Giessen, voorzitter van Het Klaverbladbestuur. De eerste middag staat in het teken van het zoeken naar op lossingen voor knelpunten die zieken ervaren bij hun omgang met gezonde mensen. Tijdens de tweede bijeenkomst worden deze knelpunten en de gevon den oplossinge voorgelegd aan specialisten, zorgaanbieders, beleidsmakers en ABRO-des- kundigen. Gepoogd wordt om een forum discussie op te starten, waarbij niet alleen de zieken aan deel nemen, maar ook dienst- en hulpverleners aan het woord te laten komen. De eerste middag op 14 november begint om 14.15 uur in de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg en duurt tot 16.30 uur. De tweede bijeen komst in Hotel Arneville in Middelburg kent dezelfde tij den. (advertentie) Beschouwingen politieke partijen op begroting 2003 Intocht Sinterklaas Herinrichting kernwinkelgebied op schema Reserveren: 0118-418019 onder de hoogste toren van Vlissingen kerstmenu aanwezig U www.stefanos.nl Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur üiiJayijj/il Uu733

de Faam | 2002 | | pagina 1