Hoe ver het water kwam Ben geeft trainingshesjes weg Garage Alexander naar Vrijburg Soep om mee te nemen VERLICHTING Luma Nieuwe auto kopen? Kijk en vergelijk (S) AutoTrack.nl NOVELLE OVER WATERSNOODRAMP Moe ver het water kwam' is de titel van een novelle gebaseerd op de watersnoodramp van 1953. Het verscheen onlangs bij uitgeverij Pennevrucht. Onder de lezers van deze krant ver loten wij vijf boeken. Ofschoon Laura, de hoofd persoon uit Hoe Ver Het Water Kwam, pas na 1953 is geboren, is zij een slachtoffer van de Watersnoodramp. De verschrikkingen die Zee land troffen, lieten diepe sporen na bij haar fami lie. Een schaduw, die nooit meer verdween, stond het levensgeluk van haar vader in de weg. En daardoor ook dat van haar. DONDERDAG Een gasttraining van een Olympisch top sporter. Dat is de inzet van de gezamenlijke actie van telefoonprovider Ben en de Faam/ Vlissinger. Sportverenigingen die mee willen doen, hoeven alleen maar een ludieke foto van hun team in Ben-trainingshesjes in te sturen. ZONDAG MAANDAG VRIJDAG DINSDAG ZATERDAG WOENSDAG Garagebedrijf Alexander heeft de Vlissingse wijk Pauwenburg verruild voor het industrie terrein Vrijburg. Sinds twee maanden huist het bedrijf in een nieuw pand op dit terrein tussen Middelburg en Vlissingen. MARCONISTRAAT, GOES op de begane grond Woensdag 23 oktober 2002 Het boek werd geschreven door journaliste Sandra van de Vij ver uit Koewacht. Tien jaar ge leden schreef ze, onder de zelfde titel, een kort verhaal over De Ramp dat bekroond werd en met samen verhalen van anderen gebundeld tot een boek. Uit research bleek dat bij men sen die de ramp hebben mee gemaakt het leed na vijftig jaar nog steeds zijn sporen nalaat. En niet alleen bij hen, ook bij hun partners en kinderen. Dit vormde het aanknopingspunt van de novelle. Het boek ver bindt verleden, heden en toe komst in een intrigerend ver haal. De komst van een herdenkings monument in de buurt van het Zeeuws-Vlaamse Paal (bij Baai- hoek) is in het verhaal verwerkt. Ontwerper Ronny Ivens uit Hulst maakte de omslag van het boek. In de Week van het Zeeuwse boek (van 30 oktober tot 9 no vember) kunnen belangstellen den de schrijfster ontmoeten in boekhandel De Drvkkery in Middelburg (31 oktober) van 19.30 tot 20.30 uur. Het boek is te koop bij de boek handels die vermeld staan op de website: www.pennevrucht.com Wie kans wil maken op één van de vijf gratis boeken moet een kaartje sturen naar de redactie van De Faam/Vlissinger, post bus 99, 4380 AB in Vlissingen. De winnaars worden in de krant van 6 november gepubliceerd. Over de uitslag wordt niet ge correspondeerd. •- Sandra de Vijver schreef eerder onder dezelfde titel een kort verhaal over De Ramp. foto: Peter Verdurmen FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Abdij toren Middelburg, beiaardcon cert door Henk G. van Putten, 12 u. Wijkcentrum Het Palet Vlissingen, cursus: Crea Doe, 9.30 u., Kleding maken, 9.30 en 13.30 u., Schilderen, 13.30 u., Kookcafé, 17.30 u., Kleding maken voor Turkse vrouwen, 19.30 u. Sportzaal Van Duyvenvoorde Oost-Souburg, peutergym, 9.30 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym, 9.30 u. Kasteel Westhove Oostkapelle, spannende spook- tocht door het donkere bos, 20 u. Badmotel Westkapelle, roofvogelshow, 11 u. Imkerij Poppendamme Grijpskerke, Apple Days, diverse activiteiten in het teken van de pas binnen gehaalde fruitoogst, 13 u. keerplaats Waterland Neeltje Jans, excursie 'Op avontuur op het eiland van zand, wind en water', 14 u. Wijkcentrum Het Palet Vlissingen, Marhaban, Arabi sche vrouwenmiddag, 13 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, voordragen van gedichten, 15 u. Zoutelande, openstelling bunkers, 13 u. Wijkcentrum Het Palet Vlissingen, cursus: Handwer ken, 9.30 u., Kleding maken, 9.30 u., Computerles, 13.30 u., Internet, 15 u., Kinderinstuif 10- 15 jaar, 15.15 u., Streetdance meisjes 10-14 jaar, 15.15 u., Sranan Tongo, Surinaamse taal, 19 u., Kaseko, Surinaams dansen, 20 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, kinderclub, 13.30 u., Keet, ontmoetingsplek voor jongeren van 11 t/m 17 jaar, 19 u. Imkerij Poppendamme Grijpskerke, Apple Days, di verse activiteiten in het teken van de pas binnengehaalde fruitoogst, 13 u. Sporthal Baskenburg Vlissing en, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country line dansen voor gevorderden, 9.30 u., voor beginners, 11 u. Wijkcentrum Het Palet Vlissingen, cursus: Crea Doen, 9.30 u., Creatief met klei, 10 u., Tekenen en schilderen, 13 u. Computerles spelenderwijs, 13.15 u., Koersbal, 13.30 u., Surinaams koken, 17.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, damesgym, 13.30 u., darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Ben draagt de Olympische topsport een warm hart toe, maar heeft ook aandacht voor de lokale amateursporters. In deze actie wordt dat gecom bineerd. Verenigingen kunnen tot don derdag 31 oktober een gratis set van 10 witte en 10 blauwe trainingshesjes aanvragen. Het is de bedoeling dat de vereniging een ludieke foto maakt waarop de sporters hun Ben-hesjes dragen. Die foto's kunnen tot donder dag 21 november worden op gestuurd naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 99, 4380 AB in Vlissingen of per e-mail naar: i.adriaansen@whz.wegener.nl De meest originele foto wordt in de krant van woensdag 27 november gepubliceerd. Maak een ludieke foto van uw team en win een gasttraining van uw favoriete topsporter. Het afgebeelde team wint een gasttraining van zijn favoriete topsporter, georganiseerd door Ben. Sportverenigingen kunnen de Ben-trainingshesjes tot don- foto: BEN derdag 31 oktober aanvragen via het webadres: www.ben.nl/hesjes Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u., Keet, ontmoetingsplek voor jongeren van 11 t/m 17 jaar, 19 u. De Drukkery Middelburg, wande ling langs monumentale bo men in Middelburg, 11 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, voordragen van gedichten, 15 u. Hotel Arneville Middelburg, Hallo- ween, familiefeest waarbij ouders en kinderen apart ver maakt worden, 19 u. Zijde museum Meliskerke, afsluiting VOC-expositie met de Indonesische danseres Eka Santi Dewei en een lezing, 10 u. Ontmoetingscentrum Dauwendaele Middelburg, dansavond, 20.30 u. Imkerij Poppendamme Grijpskerke, Apple Days, diverse activiteiten in het teken van de pas binnen gehaalde fruitoogst, 13 u. Par- FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u„ tel. 625655. Wijkcen trum Het Palet Vlissingen, cur sus: Kaarten maken, 9.30 u., Kleiclub, 13.30 u., Computerles spelenderwijs, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u., koersbal 13.30 u. Ontmoetingscentrum Palet Middelburg, open club Magistraatwijk, de club voor 50- plussers, 13.30 u. Sportfondsenbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Wijkcentrum Het Pa let Vlissingen, cursus: Compu ter, 8.30 u., Kinderinstuif 6-8 jaar, 13.30 u., Kinderinstuif 8-10 jaar, 14.45 u., Engels voor beginners, 13.30 u., Engels voor gevorderden, 14.45 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, Keet, ontmoetingsplek voor jongeren van 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. Zoutelande, openstelling bun kers, 13 u. Vrijburg is wel even wennen voor Frans van Zwam. foto: Jacco van Maldegem van Zwam junior is het be drijf niet nieuw. Voordat hij eigenaar werd werkte hij al 13 jaar bij zijn vader in de zaak. Frans van Zwam junior is de nieuwe eigenaar van de zaak. Zijn vader, van Zwam senior, heeft na 25 jaar de zaak over gedaan aan zijn zoon. Voor (advertentie) Brugman Keukens £t Badkamers, o Mikro Electro, Roobol Woonwinkels, GAMMA, Morgana Slaapkamers, Decorette, Le Bazar Wonen, Trendhopper, Kwantum, TMC, Runner, Runners Tienerwereld, Verf £t Wand, Multivloer, Sleepy, MONTÈL en Beter Bed. Of ben je toe aan een nieuw karpet, leuke gordijnen of een compleet nieuwe inrichting... ...u vindt het op de Woonboulevard! (advertentie) Straluma is de grootste speciaalzaak voor verlichting van Nederland De keuze is enorm: op 2500 m2 zijn vele duizenden lampen te bewonderen Straluma heeft niet alleen de juiste verlichting voor thuis maar ook voor uw kantoor of bedrijf Zo'n 80% van de collectie is uit voorraad leverbaar: u kunt de lamp(en) van uw keus meteen mee naar huis nemen IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND VAN 11.00 UUR - 17.00 UUR De verhuizing was niet vrijwil lig. Het garagebedrijf paste niet in de plannen van de ge meente. Op de plek van de garage komt over een paar jaar een groot winkelcentrum. De garagehouder wist al vijf jaar lang dat hij op zoek moest naar een nieuwe locatie. Frans junior vindt het een uit daging om de nieuwe zaak te op te starten. Voor hem is de verhuizing dubbel zo span nend omdat hij nu ook eige naar is. ,,Het is wel wennen om eigenaar te zijn, er komt enorm veel op je af. Zo moet je zorgen dat je overal certificaten voor hebt. Heb je die niet dan mag je, je vak niet uitoefenen. Ja, streng zijn ze wel", zegt Van Zwam junior. Het nieuwe pand is moderner en overzichtelijker dan het oude Pand. De ligging is ook gunstiger. ,,Je kan hier een groter ge bied bestrijken omdat je pre cies tussen Vlissingen, Middelburg en Souburg in zit." Toch zal de ondernemer Pauwenburg gaan missen. Hij legt uit: ,,Het was daar gezel liger dan hier. De woonwijk waar het oude pand stond had iets weg van een dorp. Je kende de men sen die er woonden, je zei ze gedag en je maakte eens een praatje. Hier kom je, buitenom de klanten, niemand tegen." Vaste klanten van garage bedrijf Alexander hoeven niet bang te zijn dat, tegelijk met de locatie, ook de bedrijfs filosofie is veranderd. Het be drijf verleent nog steeds de zelfde service als voor de ver huizing. Zo is er in de zomer een gra tis leenfiets en in de winter een gratis leenauto voor de klanten. Zwangerschapsyoga - Vrou wen die meer dan drie maan den zwanger zijn kunnen vanaf woensdag 30 oktober terecht bij stichting Padma Zeeland voor yogalessen. Elke woens dag tot en met 18 december geeft Thera Emonts van 19.30 uur tot 21 uur adem- en ontspanningsoefeningen. De kosten van de in totaal 12 uur yoga bedragen 112 euro. Voor meer informatie: Thera Emonts (0113-J341288. Spooktocht - De Gruwelijk Griezelige Spooktocht in en om kasteel Westhove vindt 24 ok tober voor tweede keer dit jaar plaats. In juli is deze tocht al eerder gehouden, waarvoor de inschrijving wegens grote be langstelling vroegtijdig gestopt moest worden. Ook deze keer kunnen maximaal tweehon derd deelnemers meedoen. Op de brug bij het kasteel vangt een oude monnik de bezoekers op en neemt ze mee naar de grote zaal. Hij vertelt vervol gens een verghaal van prinses Hildegonde. Aan de hand van dit verhaal stuurt hij de deelne mers het bos in om een op dracht te vervullen. Uiteindelijk moeten zij de prinses na zes honderd jaar bevrijden. Als ze tenminste hun opdracht goed uitvoeren. Kinderen onder de tien jaar kunnen onder begelei ding meedoen aan de bevrijdingsactie. De belang stellenden moeten zich vooraf inschrijven bij kasteel Westhove (0118-)581254 of via domburg@njhc.org. Jubilarishuldiging - De afde- ling Walcheren van de ABVAKABO huldigt vrijdag 25 oktober leden die vijfentwintig, veertig en vijftig jaar lid zijn van de vakbond. De feestavond wordt gehouden in restaurant De Valk in Westkapelle begint om 18.30 uur. Het Westkappels Kwartet zal de huldiging muzi kaal opluisteren. Regio bestuurder Ad van der Maden is aanwezig om de jubilarissen de bijbehorende insignes op te spelden. Rommelmarkt - Snuffelaars kunnen zaterdag 26 oktober in Grijpskerke hun hart ophalen. Dan houdt Zending Gerefor meerde Gemeente (ZGG) een grote rommelmarkt aldaar. Tus sen 9 en 12 uur kan iedereen rondneuzen tussen de meube len, fietsen, potten en pannen, boeken, schilderijen enzovoort. De rommelmarkt is te vinden in de schuur in de Schuitvlotstraat 6 in Grijpskerke. Gratis yogalessen - Diana van der Gaast verzorgt maandag 28 oktober gratis introductielessen voor 55-plussers die met yoga willen beginnen. Woensdag avond 30 oktober geeft zij introductielessen, eveneens gratis, verdiepingsyoga. De in troductie voor de wat ouderen beginnen maandag om 10.50 uur. De les op woensdag begint om 20.15 uur en duurt ander half uur. Van der Gaast biedt beide cursussen aan in wijkcen- trum het Open Hof in de Vlissingse wijk Paauwenburg. Voor meer informatie en aan melding kunnen belangstel lende contact opnemen met (0118-)430757. Wereldwinkel - De Oost- Souburgse Wereldwinkel houdt dinsdag 29 oktober haar jaar lijkse open dag. Op deze dag presenteert de winkel artikelen uit de nieuwe najaarsfolder. Verder zijn er producten uit de hele wereld te vinden, van voedsel- tot handwerkproducten. Het ken merk van de wereldwinkel blijft dat alles tegen een eerlijke prijs uit de Derde Wereld wordt geïmporteerd De Wereldwinkel in de Kanaalstraat is te bezoe ken tussen 10 uur en 17 uur. Vogeltentoonstelling - Vogel- liefhebbersvereniging 'De Cultuurvogel' houdt vanaf don derdag 24 oktober drie.dagen lang een tentoonstelling in de cafézaal boven de sporthal De Belt in Oost-Souburg. Woens dag 23 oktober worden alle vo gels gekeurd. Een dag later opent de tentoonstelling om 19.30 uur. De vogels zijn te be zichtigen tot 22 uur. Vrijdag en zaterdag zijn bezoekers vanaf 10 uur welkom. De tentoonstel ling eindigt vrijdags eveneens om 22 uur. De zaal sluit 's zater dags haar deuren om 17 uur. Schildkliervoorlichting - De Zeeuwse afdeling van de Schildklierstichting Nederland heeft maandag 28 oktober een voorlichtingsbijeenkomst voor patiënten in het Goese Ooster- scheldeziekenhuis belegd. In ternist Henk Jonker geeft uitleg over een traag of te snel wer kende schildklier. Patiënten krij gen de gelegenheid tot het stel len van vragen. Ook is er informatiemateriaal te koop. De avond begint om 20 uur. Belangstellenden dienen zich bij het Oosterscheldeziekenhuis op te geven (0113-)234000. Liefde - Sjaak Vane geeft vrij dag 25 oktober om 20.30 uur een lezing met de titel 'Liefheb ben, een kunst een kunde' naar het gelijknamige boek van Erich Fromm. Vane belicht het begrip liefde van verschillende kanten, waarbij hij ook uitstapjes maakt naar andere boeken. De ver handeling vindt plaats in de Meyboom in Vlissingen. Vooraf aanmelden is noodzakelijk via (0118-)467542. Zin in gezonde soep, maar geen zin om de keuken in te gaan? Délifrance aan de Lange Delft 111 komt nu met verse soep om mee te nemen. De eigenaar, Gert Pieters, biedt elke dag een keuze uit vijf soorten basissoep van Unox, waarvan er twee dagelijks dan wel wekelijks wisselen. Soup Factory luidt dit concept dat inmiddels twee jaar bestaat. In de Randstad zijn velen enthou siast. Gert Pieters is de eerste en enige in Middelburg die met Soup Factory werkt. Naar eigen smaak en voorkeur kan ter plaatse een soep worden samengesteld. De mogelijkheden zijn einde loos. Vanzelfsprekend kan thuis de soep met de magnetron opge warmd worden op elk gewenst tijdstip. Catering... ook geen pro bleem! Voor meerdere personen wordt de soep in een au bain marie-systeem (verhitting d.m.v. warm water) geleverd. De soep kan dan bij de klant verhit worden. Gratis worden de soepketel en de soepkommen ter beschikking gesteld. Délifrance Middelburg haalt de Soup Factory-formule naar Zee land. Foto: Luc van den Hemel (advertentie) Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-ljsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-2921026 Meubelen TeL 010-2921022 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid, A15 afslag 20 Barendretht/IJsselmonde www.str8luma.nl De autosite voor heel Nederland i o

de Faam | 2002 | | pagina 9