llilitmiil wiiftliwiéimllfiiltll. fe GEMEENTE MIDDELBURG Burgerzaken Kanaalweg deels afgesloten Rampenzender uanaf 1 november op 87.9 FM Rampenzender vana 1 november op B7.9 FR L J Spectaculaire glijbaan in nieuw Stadsgewestelijk Zwembad Middelburg in de bloemetjes Folder 30 km zones gesloten Condoléance register Seniorenraad aan de slag Palet offici eel geopend Aanvragen voor Rooi- vergunningen Parkeerbeheer Gemeenteraadsvergadering extra geopend Woensdag 23 oktober 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Week 43 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 De sirene gaai vanaf 1 november af op de nieuwe etherfreouentie van Omroep Zeeland Radio: 87.9 Fl Weet wat je moet doen als de sirene gaat Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internetsite: www.middelburg.nl info middelburg.nl De afdeling Burgerzaken is op dins- lag 29 oktober vanwege een personeelsbijeenkomst gesloten. Op voensdag 30 oktober staan de me iewerkers vanaf acht uur weer voor i klaar. Enkele diensten biedt de ifdeling Burgerzaken ook via de vcbsite aan. Zo kunt u bijvoorbeeld :en adreswijziging doorgeven of :en formulier vooreen geboorteakte tanvragen. Surf naar middclburg.nl :n klik via het kopje dienstverlening taar Burgerzaken. donderden Middelburgers hebben iel condoléanceregister ter ere van prins Claus getekend. del register heeft van maandag 7 pktober tol en met dinsdag 15 okto- perop hel Middelburgse gemeente- tuis ter tekening gelegen. De Pro- /incic Zeeland verzamelt de :ondoléanccregisters van alle Zeeuwse gemeentes en zorgt ervoor lal ze in het bezit komen van het irehief van het Koninklijk Huis. De Middelburgse Seniorenraad vordl op 30 oktober geïnstal- eerd. Dal betekent dat vanaf dat noment het Bestuurlijk Overleg Dudcrcnbclcid Middelburg BOOM) niet meer bestaat. De Seniorenraad adviseert en loet aanbevelingen over allerlei inderwerpcn die voor ouderen /an belang zijn. Denkt u aan huis- esling, zorg, mobiliteit en edu- :alieve en recreatieve activitei- en. De raad geeft gevraagd en mgevraagd advies aan de Ge ileen te, wel zij nsi n stellingen, '.orgaanbieders, woningbouw- /erenigingen en sport verenigingen. De seniorenraad leeft een belangrijke stem bij het ïitvoeren liet gemeentelijk puderenbeleid. De Wethouders Adrie van 't Weste- nde en Albert de Vries hebben af gelopen donderdag de multifunctio- icle accommodatie 'Palet' in de vlagistraatwijk officieel geopend. -Iet gebouw biedt onderdak aan wee basisscholen, wijkbeheer, de vijk vereniging. Kinderopvang Walcheren, een kinderdagcentrum /an Arduin, een politiepost, een kan oor van Stadstoezichl, Stichting Cultureel Werk Middelburg en Stichting Welzijn Ouderen Middel- purg. Tafeltje Dckjc" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maal tijden kunnen iedere maandag tus sen 8.45 en 9.30 uur worden besteld voor de hele weck. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-63 85 70. Menu vanaf maandag 28 oktober tot en met zondag 3 november 2002. Maandag Varkènsrolletjes in saus, wortel tjes. aardappelen met peterselie Dinsdag Rundersaucijs, bloemkool en ge stampte aardappelen Woensdag Stamppot zuurkool met worst Donderdag Kalkoen in mosterdsaus, groente- rijst Vrijdag Visfilet in kruidensaus, erwten, wortelen en aardappelen Zaterdag Nasi goreng met kipsateh. Zondag Wal de pot schaft Luchtfoto: Peter Buteijn De Kanaalweg wordt donderdag 24 en vrijdag 25 oktober deels afgesloten. Eén rijbaan blijft open. De afsluiting is noodzakelijk omdat de aannemer voor de bouw van de parkeerkelder, stadskantoor en waterschapskantoor een grote kraan gaat opbouwen. Verkeer kan via één rijbaan passeren. Een verkeerslichtinstallatie zorgt voor een veilige doorstroming. Mocht door stormachtig weer de opbouw van de kraan worden af geblazen dan worden de werkzaam heden op maandag 28 en dinsdag 29 oktober uitgevoerd. De balie van Parkeerbeheer is van wege de aanvraag van de nieuwe parkcervcrgunningen voor 2003 extra geopend op de donderdag avonden 24 en 3 I oktober van half zeven lot negen. U kunt dan terecht voor vragen over de vergunning en voor hulp bij het invullen van het aanvraagformulier. Voor het afhalen van de vergunnin gen is de balie op de donderdagen 12 en 19 december extra geopend tussen half zeven en negen uur. U kunt de balie aan de Stadsschuur 2 natuurlijk ook op werkdagen tussen acht en vier uur bezoeken. Het te lefoonnummer van Parkeerbeheer is 67 57 36. De gemeenteraad vergadert op maan dag 28 oktober in de raadzaal van het Stadhuis. De vergadering begint om 19.30 uur en is bij te wonen vanaf de publieke tribune. Mensen die slecht ter been zijn, kunnen van te voren contact opnemen met de bo den van het Stadhuis, telefoon 67 54 03. De agenda is onder voorbehoud: 1. Opening en vaststelling agenda. 2. Vaststelling notulen van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 26 augustus 2002. 3. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 4. Nota evcnementcnbeleid Middel burg en inspraakmatrix. 5. Beleidsplan Abw 2003. 6. Voorstel tol aankoop van een per ceel grond met loods aan de Dam- poortweg op bedrijventerrein Ramsburg. 7. Verzoeken om plan schadevergoeding ex artikel 49 WRO. 8. Bezwaren tegen niet toekennen planschadc Torcnweg. 9. Artikel 19, lid I procedures en voorbereidingsbcsluil. 10. Wijziging APV 1997 en wijzi ging bebouwde komgrenzen als be doeld in artikel 20a WVW 1994. 11. 2e wijziging begroting 2003 Gemeenschappelijke Regeling Zeeuwse Bibliotheek. 12. Initiatiefvoorstel VVD-fractie inzake stroomlcvcring voor ge meentelijk verbruik. Informatie en nadere instructies bij rampen en zware ongevallen in Zeeland krijgt u via Omroep Zeeland Radio. De nieuwe etherfrequentie van Omroep Zeeland is vanaf 1 november voor heel Zeeland 87.9 FM. Noteer deze frequentie zodat u altijd weet waar u Omroep Zeeland Radio kunt vinden. Ga direct naar binnen wanneer u de sirene hoort. Sluit deuren en ramen en stem Omroep Zeeland Radio Qi. 1 Ga direct naar binnen 2 Sluit deuren en ramen Deze advertentie is een uitgave van het Samenwerkingsverband Openbare Veiligheid Zeeland. Voor vragen over de inhoud van deze advertentie kunt u terecht bij de gemeente waar u woont. Voor vragen over de frequentiewijzig ing kunt u terecht bij Omroep Zeeland Radio via telefoonnummer (0118) 49 99 00, of via e-mail info@omroepzeeland.nl. Voor Omroep Zeeland Radio via de kabel blijft u afstemmen op 87.6 MHz. 3 Zet radio of tv aan P.rt t-wwi p-t' catio^rtn uw^Pneenfe De informatie over de gli jbaan liegt er niet om: eerst klim je zes meter de hoogte in tot aan een koepel in het dak. Je kri jgt een prachtig uitzicht op de omgeving. Vervolgens glijd je zestig meter lang over bobbels, langs bochten en door donkere krochten om uiteindelijk met een plons in het uitglijdbad te belanden. 'Een spectaculair glijbaantje, daar is de keus op gevallen voor het Stads gewestelijk Zwembad', bevestigt Aart van Mouwrik van de dienst Stadsbeheer van de gemeente Middelburg. De bouw van hel zwem bad vordert. Halverwege 2003 kan je 'het baantje' uitproberen. In eerste instantie zou er helemaal geen glijbaan in het nieuwe zwem bad komen. Dit onderdeel was uit hel programma van eisen geschrapt om de kosten te drukken. De gemeente raden van Middelburg en Vlissingen drongen aan op onderzoek naar de mogelijkheden. Besloten werd dal een glijbaan onmisbaar was als echte publiekstrekker. Planning In de bouw van het zwembad is de glijbaan al meegenomen. De werk zaamheden vorderen intussen ook zichtbaar. De buitenkant van het ge bouw is dicht. De kuip van het wedslrijdbad is gereed en het verenigingsblad is bijna helemaal betegeld. De aannemer is bezig met hei afmonteren van de staal constructie van het recreatiebad, het afwerken van de kegel met stucwerk. De was- en kleedruimten worden op dit moment gemetseld. Het dak van het wedslrijdbad is dicht. Op korte termijn worden de andere daken bedekt waarna het binnenwerk verder wordt afgemaakt. De oplevering van het zwembad staat gepland voor april 2003. Het proef draaien en afwerken neemt dan nog twee maanden in beslag. Interieur Voor hei afwerken van de binnenkant is de architect, Henk Merle, druk bezig niet ontwerpen. Merle heeft een heel specifieke kijk op de inrich ting. In de kegel die boven hel hele gebouw uitsteekt, is de entree. Hel is het beginpunt en hoogtepunt. Een echte blikvanger aan de buitenkant, ook door de felle kleur die hij straks krijgt. De entree binnenin de kegel krijgt een natuurlijke uitstraling die wordt gedragen door de 'wolken'- verlichting en versterkt door de lei stenen vloer. Het thema voor hel restaurant wordt waarschijnlijk 'strand' meteen vloer van zee en een bar als vuurtoren. De wanden worden opgesierd met strandtaferelen. Klimaatbeheersing De natuurlijke uitstraling van het in terieur past bij de keuze voor duur zaam energiegebruik die is gemaakt voor de bouw van dit zwembad. De baden liggen bijvoorbeeld deels on dergronds wat een goede isolatie waarborgt. De water- en energie huishouding is aangebracht volgens de laatste technieken. Water wordt zoveel mogelijk hergebruikt. Een ander milieuvriendelijke oplos sing is de aanmaak van chloor uit zout. Deze techniek die steeds meer wordt toegepast in zwembaden maakt chloortransporten overbodig. De legionel labacterie wordt volgens de laatste stand van de techniek bui ten gehouden. De douchcsyslemcn kunnen bijvoorbeeld thermisch wor den gereinigd: doorgespoeld met water van zestig graden Celsius. De temperatuur van de boilers wordt hoog gehouden om te voorkomen dat de bacterie zich hier kan vestigen, in verband met besparing wordt de tem peratuur alleen zo hoog gehouden waar dal werkelijk nodig is voor de wering van legionella. Laatste belangwekkend punt is dat de warme en droge lucht van bovenaf naar binnen wordt geblazen en laag bij de grond weer via de overloop- goot wordt afgezogen. Hierdoor ont staat er geen of nauwelijks cliloor- lucht in hei bad. Exploitant De exploitant die hel zwembad gaat beheren, is Optisporl Exploitaties uit Gorinchem. De onderhandelingen met het Stadsgewest hierover zijn in een afrondende fase. Optisporl heeft veel ervaring met hel exploiteren van dit soort accommodaties. Het bedrijf beheert 55 accommodaties in Neder land waaronder liet schaats- en raket- centrum in Breda, zwembad De Kuil in dezelfde stad, Rivicrabad in Spijkenisse en sporthal Grulterswci in Oostflakkcc. Het Stadsgewest blijft eigenaar van het zwembad. Beide gemeenten be talen jaarlijks mee om de exploitatie rond te krijgen. De tarieven voor het zwembad worden zo ook lager ge houden. Voor de berekening van hel entreekaartje wordt gekeken naar de huidige prijzen van liet Vlissingsc zwembad. Deze prijzen worden straks met het inflatiepercentage ver hoogd. Een schels van de glijbaan die wordt ingebouwd in liet nieuwe zwembad van Vlissingen en Middelburg. De Gemeente is begonnen met de invoering van de maximumsnel heid van dertig kilometer per uur in de binnenstad, Nieuw Middel burg, Arnemuiden, Stromenwijk, T Zand en Brccwijk. Deze weck ontvangt u een folder waarin u al les over de invoering van de rege ling kunt lezen. Wanneer de bezorger uw brievenbus heeft ver geten, kunt li de folder ook opvra gen bij de afdeling Communicatie, telefoon 67 54 50. In liet algemeen is voor hel rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbomen, kwcckgocd en uitdunning van groen voorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven hel maaiveld, maximaal drie bo men per locatie). Rooiaanvragen zijn ontvangen voor: Een els aan de Van Klelïenslaan Een sierkers aan het Keurhove Een iep aan de Langcviclcwcg Drie dennen, een spar, een sier kers en een linde aan de Leliestraat Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbcheer. 0118-67 53 12 Vorige week is Middelburg voor zien van driehonderdvijftig- duizend krokussen. Bollenbedrijf Jac. Uittenbogaard uit Noord wij kerhout heeft deze al lemaal geplant met een bollen- machine. De bollen staan in de middenberm van de Schroeweg en in het '2000- plantsocn'; bij de Laan der Vere nigde Naties ter hoogte van de Middelburcht: langs de Sandberg- laan richting Sint Laurens tussen de weg en het fietspad; aan de Blauwcdijk tussen de weg en het kanaal; langs het Groenewoud en langs de Binnenhaven/ Becn- houwerssingel. Dit jaar is gekozen vooreen zoge naamd 'prachtmengsel' bestaande uit vijfendertig procent gestreepte bloemen, twintig procent paars, twintig procent blauw, tien procent wit en vijftien procent geel kleurige bloemen. Wijkvereniging Sint Laurens is ook voorzien van bollen die zij zelf gaan planten in samenwerking met de Willem Alexandcrschool. Dick Sakko van de afdeling Groenbeheer geeft aan dat volgend jaar meer wijkverenigingen bena derd worden om het planten van bollen in de wijken te stimuleren. Driehonderdvijftigduizend bollen in de Middelburgse grond Foto: Frank Viergever

de Faam | 2002 | | pagina 3