229,- „„«229,- 199,- 25,- 79,50 Een andere vorm van rechtshulp SMS €112.500,- r overhemd en das kolbert antalon kostuum overhemd das ribkolbert hemd broek das wollen jas winterjack met sympatex kabeltrui blauw katoen nubuck jas katoenen broek rib jeans jwr- BOS'MEN «SHOP U kunt elke week winnen bij de Postcode Loterij! BON VOOR POSTCODE-MILJOENEN POSTCODESTRAATPRIJS Enu? Wat voor soort zaken zijn geschikt voor mediation? Woensdag 23 oktober 2002 FAAM/VLISSINGER P samen 3697- nu samen 39%- nu is%- vj*rr nu vanaf 119,- met gratis shawl wind- en waterdicht nu vanaf 139,- nu nu 159," met gratis shawl nu 2 voor Hugo Boss Hugo Gant Brax Gardeur State of Art Camel Lacoste Tenson Pierre Cardin Burlington Mac McGregor Dimaggio Gaastra Napapijri for Fellows Een week lang gratis mediation: EEN TEGEN 100 Wat is mediation? postcode: CHUD'C] 1011 RL in Amsterdam met 0 winnende loten en voor 1011 RL 146 extra: een BMW! Waarom mediation? fflEDIHTIOn 13 Koopjes bij B O S jes IIO s Goes, Lange Vorststraat 56, tel. (0113) 21 4530. Middelburg, Lange Delft 1, tel. (0118) 61 3047. Middelburg, Lange Delft 37, tel. (0118) 650666. Eén tegen 100 Neem het vanuit uw luie stoel op tegen de andere spelers en wees hen te slim af. SMS "AAN" naar 2525 en maak elke week kans op 10.000! (€0,90 per vraag) Meer informatie vindt u op www.eentegen 10O.tv Elke zondag is op Nederland 2 de spannende kennisquiz Postcode Loterij: Eén tegen 100 te zien. Caroline Tensen laat deelnemers het tegen de hele zaal opnemen in deze populaire quiz. Fantastische prijzen Als de deelnemers het spel slim spelen en alle tegen spelers in de zaal buiten spel zetten kunnen ze vele duizenden euro's winnen. Ook wordt elke week in Eén tegen 100 de Postcode- Straatprijs uitgereikt. Daarmee worden elke week alle deelnemers van de Post code Loterij blij gemaakt in een straat ergens in Neder land, met 12.500 euro per lot én een BMW, zoals deze week in Amsterdam! Speel mee! Maar ook voor zijn er vele prijzen te winnen, want u kunt ook meespelen. Surf op internet naar www.een tegen 100. wen neem het op Caroline Tensen presenteert Eén tegen 100, elke week rond 22.00 uur bij de TROS op Nederland 2! tegen de andere spelers of speel gewoon om te oefenen. Of pak uw mobiele telefoon en SMS "AAN" naar 2525. Dan speelt u een hele week mee tegen de andere SMS-ers en daarmee maakt u kans op 10.000 euro! En voelt u zich zeker genoeg om het in de studio op te nemen tegen de zaal, bel dan 0909-0056 en geef u op als kandidaat! Maar als u ook kans wil maken op de PostcodeKanjervan 18,3 miljoen euro en de wekelijkse Straatprijs van 12.500 euro per lot, vul dan de bon hiernaast in en doe mee. Want winnen doe je bij de Postcode Loterij! Bea Post, Nationale Postcode Loterij (Post)banknummer: Bel mij bij een prijs boven 5.000,- Tel: Datum: Handtekening: 131.02.10 Deelname houdt In aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijgbaar bij Leden service, tel. 0900 - 300 1500 (20 cpm). De loterij is goedgekeurd door de Staats secretaris van Justitie onder nummer L.O. 890/0098/831.5 d.d. 19/12/1997. Bon uitknippen en in een envelop (zonder postzegel) opsturen naar: NATIONALE Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503, 1100 VM Amsterdam. *vW£s7«Lote.W In de week van 28 oktober tot en met 1 november aan staande bieden de Bureaus Rechtshulp in de arrondisse menten Haarlem, Zeeland en Zwolle hun cliënten gratis mediation aan. Tijdens die week kan ervaren worden hoe juridische problemen op een andere manier worden opgelost dan via de rechter. De week wordt georganiseerd door het project Mediation Andere Rechtshulp dat tot eind dit jaar loopt bij de Bureaus Rechtshulp Haarlem, Middelburg en Zwolle- Flevoland.Tot die tijd krijgen klan ten van deze Bureaus Rechtshulp de mogelijkheid van mediation aangeboden om hun geschil op te lossen. Doel van het project is om te onderzoeken of mediation een geschikt middel is om een juridi sche strijd op te lossen. Als iemand een juridisch geschil is het in veel gevallen de rechter die een oordeel velt. Hij hoort beide kanten van het verhaal en neemt een beslissing, waarbij hij vooral de mogelijkheden binnen wet- en regelgeving onderzoekt om tot een oplossing te komen. Bij een burenruzie over een schutting wordt gekeken naar de hoogte van de schutting en of dat mag volgens de gemeentelijke verordeningen. Bij een ontslag op staande voet gaat het er om of het ontslag wel direct is gegeven en wat de reden is van het ontslag. Bij mediation gaat het anders. Onder leiding van een mediator praten partijen met elkaar over hun conflict en komen behalve de juridische aspecten ook ieders belangen aan het licht. Waar gaat het nou echt om? Gaat het echt om de hoogte van de schutting of om het lawaai dat de buurkinderen maken? Gaat het om de centen of om het feit dat de ander niet heeft geluisterd? De mediator leidt het gesprek, helpt de partijen uit de problemen te komen en samen na te denken over de oplossing. Iets heel anders dan een slepende juri dische procedure. Belangrijke voorwaarde voor mediation is dat partijen zelf hun Adres: Plaats: ik wil kans maken op de PostcodeKanjer van 18,3 miljoen euro, de Straatprijs en de honderdduizenden andere prijzen van de Postcode Loterij. Ik wil graag (aankruisen a.u.b.h 4 loten a 7,50 3 loten a 7,50 2 loten 7,50 1 lot a €7,50* Inclusief JackpotVerdubbelaar D Ik wil loten zonder JackpotVerdubbelaar. Ik betaal dan 6,25 per lot. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging om voor elke trekking (13 per jaar) de inleg van onderstaande rekening af te schrijven. de heer mevrouw Naam: conflict willen oplossen en vrijwil lig naar de mediator stappen. Verder is mediation vertrouwelijk. Alles wat aan de 'mediationtafel' verteld wordt, is vertrouwelijk, behalve als gezamenlijk besloten wordt dat iets wel openbaar gemaakt mag worden. Mocht mediation niet lukken, dan kunnen partijen altijd nog naar de rechter.. Het oplossen van uw juridisch geschil via mediation heeft veel pluspunten. Mediation is snel en goedkoop. Als u samen met de andere partij eenmaal besloten heeft om uw geschil via mediation op te lossen, dan kunt u direct daar direct mee beginnen. Er zijn geen wachtlijsten voor mediators. Mediation kost relatief weinig tijd. Een mediation neemt gemiddeld tien uur in beslag, verdeeld over een aantal gesprekken. Mediation is goedkoper dan een procedure, omdat er een mediator wordt ingeschakeld, die door de partijen gezamenlijk betaald wordt. Gedurende de hele project periode bij de Bureaus Rechtshulp in Haarlem, Zeeland en Zwolle- Flevoland geldt een verlaagd tarief voor mediation, in de mediation- week is het zelfs gratis. Misschien bent u na lezing van dit artikel benieuwd of uw con flict via mediation kan worden opgelost. Of misschien kent u mensen voor wie mediation een oplossing kan zijn. In de periode van 28 oktober tot en met 1 november aanstaande bieden de Bureaus Rechtshulp in de arrondissementen Haarlem, Zeeland en Zwolle gratis media tion aan. Voorwaarde is dat een van de partijen recht heeft op gesubsidieerde rechtsbijstand. Of dit het geval is kunt u navra gen bij het Bureau Rechtshulp. Komt u gerust eens langs bij onderstaande Bureaus Rechtshulp. Wie weet bent u nog voor het eind van het jaar van uw probleem af! Bureau Rechtshulp Haarlem Wilhëlminastraat 9 Haarlem tel: 023-5157400 Bureau Rechtshulp Middelburg Vlasmarkt 28 Middelburg tel:0118-637120 Bureau Rechtshulp Zwolle- Flevoland Bloemendalstraat 18 Zwolle tel: 038-4255950 Alle soorten conflicten kunnen door middel van mediation opgelost worden. Dit kunnen bijvoorbeeld arbeidsconflicten, burenruzies of huurkwesties zijn, maar ook problemen met een winkel, de gemeente of de school van uw kinderen. Binnen het project worden alleen geen echtscheidings- en omgangszaken en strafrechteljike zaken behandeld. Voor echtschei ding- en omgangszaken is al een project geweest, met heel positie ve resultaten. Een voorbeeld uit de praktijk Een arbeidsconflict. Een werknemer komt bij Bureau Rechtshulp met de vraag hoe hij zijn werkgever kan dwingen om hem in een hogere CAO-schaal te betalen. In het gesprek met de jurist van het Bureau Rechtshulp blijkt dat de medewerker veel negatieve gevoelens heeft ten opzichte van de organisatie waar hij werkt. Er is sprake van onvervul de beloften, gemiste kansen etc. In een mediationgesprek wordt de lucht geklaard. De medewer ker kan zijn grieven uiten, die wei nig of geen verband houden met ANDERE RECHTSHULP de inschaling in de CAO, maar die zijn functioneren wel belemmer den. Samen met de werkgever vindt hij passende oplossingen voor zijn grieven. Nu gaat hij weer met plezier naar zijn werk.

de Faam | 2002 | | pagina 13