E C I T Y dé uitgaanskrant voor midden-zeeland Volwassen hiphop in Vlissingen Trekpaarden laten historie herleven Insomnia xXx Road to perdition CHUTTERSHOF HHp F I L M W E E K SF I L M W E E K F I L M W E E K Rmweek Cine City VEssingen INSOMNIA® voorpremièrel ROAD TO PARDITION premiere TRIPLEX© premiere SiMONE yOLLE MAAN PETER PAN TERUG NAAR AIOCHTGEDACHTLAND LOENAHK DE MOEV1E DE RAMP© THE BORN IDENTITY JA ZUSTER, NEE ZUSTER SNOW DOGS© THE GURU©® MINORITY REPORT SIGNS ©O SNEAK PREVIEW© ÜLSEN GANG JR. DONNIE DARKO ÏSATSIKI 2-FR1ENDS FOREVER DE AAP HEAVEN YTUMAMATAMBIEN OfARLOYTE Woensdag 23 oktober 2002 FAAM/VLISSINGER 11 VLISSINGEN MIDDELBURG GOES BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) De Vlissingse graffitikunstenaar Martijn Prins verzorgt donderdag 24 oktober het Fiexability "Niet te zuinig" hiphopevenement in het Arsenaaltheater te Vlissingen. Het centrale thema is Nederhop, dat is hiphop van Neder landse bodem. Senser De trekpaardenhouders die aangesloten zijn bij stichting Het Werkend Trekpaard houden zaterdag 26 oktober de jaarlijkse open dag. Van 10 uur tot 12 uur en van 13.30 uur tot 15.30 uur stellen diverse boerenbedrijven hun poorten open voor bezoekers. Voorpremière Sneak Preview: iedere maandag om 22.00 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. Optreden Mamilla in Nationaal Goes Première Heer Hendrik speelt 'Debuut voor een dode' Try-outconcert Vlijt en Volharding Overzichtsexpositie typografiek Dick Berendes Eka Santi Dewi voor tweede maal in Zijdemuseum M mm WÊSL Première The Duke viert Halloween met live-muziek Gospelimpuls 2002 in Concert- en Gehoorzaal Pasar Malam in Zeelandhallen The Amazing Stroopwafels in Razzmatazz WWW.CiNECI7Y.NL Donderdag 24 oktober t/m woensdag 30 oktober Zaterdagnacht 24.00 uur Al Pacino probeert Robin Williams voor de moord op zijn partner op te laten draaien Dagelijks 19.00 21.45 uur film met Tom Hanks en Paul Newman als maffiabaas Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur crimineel Triple X wordt naar Praag gestuurd om te infiltreren in de groep Anarchy 99 Zaterdagnacht 24.00 uur Al Pacino als filmproducent Viktor Taransky Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur romantische komedie met onder andere Daan Schuurmans en Cas Jansen Dagelijks *13.45 *16.15 uur Kapitein Haak ontvoert de dochter van Wendy om zo zijn schat terug te krijgen Dagelijks 13.45 16.15 uur vijf psychiatrische patiënten beleven heel wat avonturen als ze uit de kliniek zijn ontsnapt Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur een filmische documentaire over het huidige leven van de slachtoffers van de watersnoodramp 1953 Dagelijks 19.00 22.00 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Matt Damon op zoek naar zijn ware identiteit Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur oude tijden herleven in de komedie met Paul de Leeuw en Loes Luca Dagelijks 13.45 16.15 uur Ted erft een stel sleehonden een doet er alles aan om aan een race mee te kunnen doen Donderdag vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur komedie over een Indiase man die per ongeluk terecht komt in een pornofilm Dagelijks 19.00 21.45 uur actie-thriller van Steven Spielberg met in de hoofdrol Tom Cruise Dagelijks *21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Mel Gibson en zijn broer gaan op zoek naar de waarheid achter de graancirkels Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber Donderdag 14.00 uur weesjongetje wil door rijke ouders geadopteerd worden Donderdag 20.00 uur high school-horror-sciencefiction komedie met Drew Barrymore Vrijdag 14.00 uur humoristisch en lichtvoetig vervolg op het succesvolle Tsatsiki Vrijdag *19.30 uur Zaterdag *22.00 uur Dinsdag *20.00 uur mooie beelden in film over opgroeiende jongen in Kirgizië Vrijdag 22.00 uur Zaterdag *19.30 uur Zondag, maandag en woensdag 20.00 uur Cate Blanchett schittert in een Tom Tykwer-film l/oensdaq* 14.00 uur Sproet heeft sproeten waarmee hij wensen kan vervullen Dbnderdag erfvrijdag 20.30 uur twee vrienden proberen de bloedmooie Luisa te veroveren Dinsdag *20.30 uur het levensverhaal van de Berlijns-joodse schilderes Charlotte Salomon Martijn Prins wil met stichting Senser sponsors en subsidie bin nenhalen om de jongerencultuur in Zeeland te stimuleren. foto: Janne Wolterbeek Het feest begint al om twee uur 's middags en gaat door tot twee uur in de nacht. Het draait die dag niet alleen om muziek, ook andere facetten van de hip hopcultuur komen aan bod. Hoofdacts van het festival zijn V.S.O.P. en Opgezwolle. Het evenement begint 's mid dags met graffitidemonstraties op het Arsenaalplein. Prins weet nog niet of hij daar zelf ook aan meedoet. „Ik ben bang dat ik het op die dag te druk heb met de organisatie om zelf ook te spuiten", aldus Prins. Om ze ven uur gaat binnen de film "Walkmen" van regisseur Mike Redman in première. Deze film geeft een chronologisch sfeer beeld van de opkomst van de hiphopcultuur in Nederland. Vanaf negen uur gaan de DJ's van start. Samen met rappers en breakdancers uit onder an dere Vlissingen, Rotterdam en Zwolle vermaken zij het publiek tot een uur of één. Voor wie dan nog niet naar huis wil is er een korte after-party in de garde robevan het theater. Er zijn acts die hun repertoire of naam be wust hebben aangepast aan het thema Nederhop. Een voor beeld hiervan is de Demolition Squad die zal optreden onder de naam Sloopploeg. Wie wel eens een feest van «ss Het Zeeuwse trekpaard laat zich die dag zien in tal van discipli nes, als ploegen, zaaien, eggen en het binnen halen van voederbieten. De werkzaamheden verschillen per bedrijf en zijn uiteraard af hankelijk van de weersomstan digheden. Belangstellenden zijn welkom op de bedrijven van fam. Maurice in Nisse, fam. Mol in Waarde, fam. Paauwe in Gapinge, fam. Verhage in Serooskerke, fam. De Visser in Aagtekerke en fam. De Visser in Ritthem. Voor meer informatie (0113-)581561 Prins heeft bezocht weet dat er op die feesten altijd veel werk is besteed aan de aankleding. Prins wil niet alleen een DJ met wat gekleurde lampen erop, in tegendeel, hij wil een heel con cept brengen. Deze aankleding kost geld en dat houdt dus een financieel risico in. Volgens Prins is dat de voornaamste re den dat veel organisatoren de entourage van een feest vaak niet al te groots aanpakken. Met dit in het achterhoofd heeft Prins samen met enkele geest verwanten het plan opgepakt om stichting Senser op te rich ten. Via deze stichting willen ze sponsors en subsidies binnen halen. Het geld willen ze gebrui ken om de jongerencultuur in Zeeland te stimuleren. Hiphop pers, en andere muziek liefhebbers, kunstenaars of an dere geïnteresseerden die meer willen weten over het feest of de stichting Senser worden verwezen naar de website: www.senser.nl. Deze site wordt als het aan Prins ligt het plat form voor Zeeuwse creatievelingen. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 9 van dit blad. De Zeeuwse gitaarrockband Mamilla verzorgt zondag 27 oktober een optreden in Café Nationaal in Goes. Vanaf 17 uur is de muziek, wellicht ook op de Grote Markt, te horen. De Oost-Souburgse formatie speelt sinds dit jaar in een nieuwe bezetting en heeft naar eigen zeggen 'de juiste feel' gevonden. Zij laten zich inspireren door andere rockgroepen als Deep Purple en Iron Maiden, maar ook het werk van jongere bands als Incubus en Live heeft invloed op de vier Zeeuwen. De toegang is gratis. De ervaren, uit Los Angeles afkomstige, rechercheur Will Dormer (Al Pacino) vertrek samen met zijn partner Hap Eckhart (Martin Donovan) naar een klein plaatsje in Alaska om de brute moord op een zeventienjarig meisje te onderzoeken. Dormer belandt in een gevaarlijk, psychologisch kat-en-muis-spel met moordenaar Wal ter Finch (Robin Williams) waarbij hij, getergd door slapeloos heid, geleidelijk aan zijn grip op de zaak lijkt te verliezen. De toneelvereniging uit 's-Heer Hendrikskinderen, Heer Hendrik, voert in de maand november vier keer de thriller 'Debuut voor een dode' op. Het toneelstuk, in twee bedrijven, neemt de toeschouwer mee naar een Italiaanse villa. De vraag is wat ze daar doen en wie er het eerste dood gaat. Op vrijdag 8, zaterdag 16, vrijdag 22 en zaterdag 23 november krijgt het publiek in het Heer Hendrikhuis antwoord op deze vragen. Kaarten kosten zeven euro en kunnen gereserveerd worden via (0113- >233495 of (0113-)231700. De zaal is geopend vanaf 20.15 uur. Een kwar tier later begint het griezelen. Fanfare 'Vlijt en Volharding' verzorgt zondag 27 oktober om 14.30 uur een try-outconcert in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Te horen zijn de werken die het korps ook tijdens het concertconcours te Terneuzen za terdag 2 november. Het muziekgezelschap speelt onder leiding van diri gent Albert John Vervorst de stukken 'New Life' van Maurice Hamers en Tïntagle Castle van Léon Vliex aangevuld met andere concertwerken. De tentoonstelling 'Een goede proef is des drukkers troef', een overzicht van het werk van drukker Dick Berendes, is nog tot en met 23 november te bezichtigen in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Het toont een selectie van het resultaat van twintig jaar creatief drukken. Hij bouwt zijn prenten op met letters die niet als tekst wordt gebruikt, maar juist als beeldende elementen. De natuur vormt voor hem een belangrijkje inspiratiebron. De expositie is te bezoeken op maandag van 17.30 uur tot 21 uur, op dinsdag tot en met vrijdag van 10 uur tot 21 uur en op zaterdag van 10 uur tot 13 uur. Ter afsluiting van de expositie 'De zijden kant van de VOC' heeft het Zijdemuseum een arrangement samengesteld voor zaterdagmiddag 26 oktober. Naast een lezing van de samensteller van de expositie Harmen Veldhuisen treedt de Indonesische danseres Eka Santi Dewi een aantal malen op. Na haar optreden van 28 september jongstleden heeft het Zijdemuseum de danseres voor ten tweede male vastgelegd. Voor meer informatie en reserveringen kan contact worden opgenomen met het Zijdemuseum (0118-)593305. ^BKKNsssgss^^mmit^Be^sss^sssa Vin Diesel is Xander "xXx" Cage; de stoere adrenaline-junkie, berucht in het criminele circuit en populair in het wereldje van de extreme sport!! Nog altijd is hij erin geslaagd om op spectacu laire wijze uit handen te blijven van de politie. Voor de ervaren, harde Secret Agent Gibbons (Samuel L. Jackson) van de National Security Agency is xXx de ideale nieuwe "secret agent" voor een speciale overheidsopdracht! De niet bereidwillige, maar zwaar onder druk gezette xXx moet op zijn eigen, uitzonderlijke wijze infiltreren in de onderwereld van Praag om een gevaarlijke, wereldbedreigende organisatie uitte schakelen. "xXx" is extreme in every way...Bomvol snelle aktie en spektakel, van de makers van "The Fast The Furious"! Road to perdition is het verhaal over Michael O'Sullivan (Tom Hanks), een man die door de mafia opgenomen is als zoon. Hij is erg toegewijd in zijn werk en in zijn privé-leven, als echtgenoot en vader van twee kinderen. Wanneer op een dag deze twee le vens zich verstrengelen en het noodlot toeslaat, rest hem niets anders dan de maffiawereld vaarwel te zeggen en het enige dat hem dierbaar is te beschermen. Er volgt een tocht vol vergelding en wraak, een tocht naar vrijheid.... Road to perdition is een mees terwerk van Oscarwinnaar Sam Mendes (American Beauty). Hij brengt een ongekende cast samen, waaronder tweemalig Oscar winnaar Tom Hanks, de filmlegende Paul Newman en Jude Law, in deze klassieke gangsterfilm over traditie, loyaliteit en familie banden De Irish pub The Duke in Middelburg viert donderdag 31 oktober voor de negende keer Halloween met live-muziek. Halloween komt van het Keltische feest Shamain dat ongeveer drieduizend jaar geleden werd gevierd in de nacht van 31 oktober. Het markeert het einde van de oogst en het begin van de winter. De poort van het dodenrijk zou dan open staan. De geesten gingen volgens het verhaal op zoek naar hun vroe gere huizen. De levende mensen verkleedden zich dan zo eng mogelijk om de geesten te verjagen. The Duke is te vinden op de Vlasmarkt te Middelburg. De vereniging Jongeren- en Gospelkoren Zeeland houdt voor de ne gende keer een gospelimpuls. Koren krijgen tijdens deze dagen de kans om samen te werken met een professionele dirigent om aan het eind van de dag een concert te geven in de Concert- en Gehoorzaal in Middel burg. Dit jaar zal Remco Hakkert de verschillende koren dirigeren. De koren die op 9 november deelnemen aan de korendag zijn Together uit Nieuwerkerk, Happiness uit Goes, Nova Melodica uit Kapelle, Exaudi uit Westkapelle en Testimony uit Goes. De Zeelandhallen in Goes zijn van vrijdag 25 oktober tot en met zondag 27 oktober in Oosterse sferen. Dit weekend wordt voor de tweede keer Pasar Malam gehouden. Bezoekers worden ondergedompeld in die ty pische sfeer van vrolijkheid en argeloosheid Ze kunnen kuieren, lekker eten en vele artikelen bewonderen en kopen. De Country Coast Line Dancers uit Middelburg treden op en verder is er elke dag een mode show. Daarnaast zijn er diverse artiesten in de Zeelandhallen aanwezig die het festijn muzikaal opluister. De Pasar Malam is vrijdags te bezoe ken van 12 uur tot 22 uur, zaterdags van 11 uur tot eveneens 22 uur en op zondag van 11 uur tot 20 uur. Wethouder Charles Linssen zal vrijdag om 18 uur de Pasar Malam officieel openen. Al jaren zijn ze een begrip in Nederland en zondag 26 oktober vereren ze Oost-Souburg. Vanaf 21 uur geven Teh Amazing Stroopwafels een con cert in Razzmatazz. Humor en muzikaal plezier kenmerkt de drie heren. Naast het eerder geplande optreden van 21 uur geven de Stroopwafels om 16 uur een extra optreden. Kaarten voor beide optredens zijn te bestellen via (0113-)230168 en kosten acht euro.

de Faam | 2002 | | pagina 12