Oude kiekjes in vierde deel over Veere Humanistische Uitvaartbegeleiding zoekt vrijwilligers asbest Toffe peren op ROC Middelburg Nog steeds veel slachoffers door Avond over huidkanker in Palazzoli Huis AutoTrack.nl Nieuwe auto kopen? Kijk en vergelijk Woensdag 16 oktober 2002 11 Na het succes van de eerste drie deeltjes heeft Uitgeverij Deboektant een vierde prenten boek in de serie 'Veere in vroeger tijden', samen gesteld door Jan Midavaine uit Veere, op de markt gebracht. In dit deel staan kiekjes uit de stad en zijn omgeving uit de jaren 1900-1970 cen traal. Ze worden afgewisseld met schoolfoto's, foto's van het verenigingsleven en enkele por tretten van markante figuren. Wanneer iemand overlijdt is dat een ingrij pende gebeurtenis voor de nabestaanden. Het betekent afscheid nemen van iemand waar van je hebt gehouden. Het betekent verdriet. Bij de uitvaartplechtigheid wordt vaak muziek ge speeld, worden gedichten voorgedragen en toe spraken gehouden om iets persoonlijks van de familie of vriendenkring aan het afscheid toe te voegen. Het kan echter zijn dat de familie het moeilijk vindt de overledene een passend af scheid te bereiden. Ook al omdat kerk en religie voor veel mensen een steeds minder belangrijke rol is gaan spelen. In dat geval kunnen de uitvaartbegeleiders van de werkgroep Humanis tische Uitvaartbegeleiding Zeeland hulp bieden. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Vaardigheden Gratis bemiddeling bij claims Het ROC Middelburg was dinsdag 8 oktober in de ban van "de Toffe Peer" tour van de AGF branche. AGF staat voor de branche aard appelen, groente en fruit. Deze branche organi satie vertegenwoordigt alle bedrijven waar deze producten verkocht worden. De leerlingen van de handelsopleidingen maakten kennis met de verrassende dingen uit het leven van een vers specialist. Ze werkten in de bouw, in de scheepvaart, in fabrieken en garages. Als automonteur, asbestcementspuiter, timmerman, productie medewerker of loodgieter. Naar schatting meer dan 300.000 Nederlanders hebben in het verle den met asbest gewerkt, met name in de jaren '70, toen asbest op grote schaal werd toegepast. En hoewel de gevaren van asbest allang bekend waren, kwam er pas in 1993 een verbod om be roepsmatig met asbest te werken. Cursus - De stichting Zeeuwse Senioren Academie verzorgt vanaf dinsdag 29 oktober de cursus 'J.H. van Dale - schoolmeester - archivaris - taalkundige'. De cursus bestaat uit vier middagen van 15.30 uur tot 17.15 uur. In de bijeenkomsten staat het leven en werken van Van Dale centraal. Heel taalminnend Nederland kent de Zeeuws-Vlaamse schoolmeester van de Dikke van Dale. Dr. L.F. van Driel behandeld onder andere de opleiding, achtergrond en andere boeken van Van Dale. De kosten van de cursus bedra gen 52,-. Kledingbeurs - In de ontmoetingsruimte achter de Gasthuiskerk wordt donderdag 17 oktober een kledingbeurs gehouden. Bezoe kers kunnen naast kleding voor volwassenen en kinderen ook speelgoed kopen. De opbrengst is bestemd voor een nog nader te bepalen goed doel. De beurs begint om 9 uur en duurt tot 12 uur. De Gasthuiskerk is te vinden in de Lange Delft in Middelburg. Burgerweeshuis - Het boek 'Weeshuizen in Nederland. De wis selende gestalten van een weldadig instituut' verschijnt dinsdag 22 oktober. Deze uitgave, een studie van Ingrid van der Vlis, be schrijft onder andere de opkomst en evolutie van het Burger weeshuis in Middelburg. Het boekwerk (ISBN-nummer 90.5730.209.8) telt 304 pagina's en kost 29,95. Onderscheidingen - Mensen die 25 jaar of langer lid zijn van de ANBO, de bond voor vijftigplussers afdeling Souburg Ritthem, krijgen 17 oktober in de Zoute Viever in Oost-Souburg speldjes uitgereikt. Toen de 'geridderde' ouderen lid werden, heette de bond nog Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen. De meeste senioren werden lid na met pensioen te zijn gegaan. Zodoende zijn de meeste van de groep die in het zonnetje worden gezet ongeveer 90 jaar oud. De middag begint om 15 uur. Lampionoptocht - Domburg ziet donderdag 17 oktober het licht. De jaarlijkse lampionoptocht vertrekt om 20.30 uur vanaf het Centrumplein van vakantiepark Hof Domburg. Een uur later zal de stoet aankomen bij de Hoge Hil. Aansluitend volgt vuurwerk show. De lampions zijn te koop bij de receptie van Hof Domburg. Roeien - Voor de tweede keer wordt zaterdag 19 oktober de Abeelenrace geroeid. Deze roeiwedstrijd door het Kanaal van Walcheren wordt gestreden in twee categorien. De jeugd roeit 2,5 kilometer, de senioren 5 kilometer. De start is bij de Keersluis brug in Vlissingen. De start voor het eerste blok is om 12.00 uur De start voor het tweede blok is om 14.30 uur. De prijsuitreiking is om 16.30 uur in het clubhuis van de roeivereniging aan de Haven- dijk 2 te Middelburg. Een beeld van de eerste Abeelenrace vorig jaar. Kledingbeurs - In peuterspeelzaal Bommes wordt woensdag 30 oktober een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden. Winterkleding (vanaf maat 86) en speelgoed afleveren aan de peuterspeelzaal, 's morgens tussen 9.00 uur en 11.00 uur. Het adres is; Peuterspeelzaal Bommes, Arnelaan 57 Middelburg. Tel: 0118-637558 Repetitie A58 - Het Zeeuws- Westbrabantse koor voor lichte muziek A58 houdt woensdag 16 oktober haar jaarlijkse openbare repetitie.Vanaf de oprichting in 1999 staat het 80-koppige koor onder leiding van Rob van der Meule en wordt de laatste ander half jaar begeleid op piano door Bart Orye. Er wordt zowel a cappella, als met piano en orkestband gezongen. Het repertoire kent inmiddels een grote diversiteit van herken bare musicalmelodieën tot meer ingetogen poprepertoire, van Henk Westbroek tot ABBA en van Doe Maar tot Billy Joel. De ar rangementen variëren van traditionele koorzettingen via close harmony richting vocal jazz, tweestemmig tot achtstemmig en van ballad tot rock. Het koor heeft inmiddels succesvolle optre dens gehad als openingsconcerten bij het Internationale Film festival "Film by the Sea" en "Small Sail" te Vlissingen, als o.a. deelname aan het internationale "Vocal Group Festival" te Til burg en het "Korenfestival der Zuidelijke Nederlanden". Momen teel werkt men hard aan een programma volgens de formule van het Eurovisie Songfestival. Dit programma wil het koor in april 2004 groots brengen met o.a. een zelf geformeerd beroepsorkest van 20 musici met meerdere uitvoeringen in Zeeland en Brabant. In het kader hiervan kan het koor nog nieuwe leden gebruiken, met name mannen. Op hun openbare repetitie kunt u u nader oriënteren. De repetitie vindt plaats in hun repetitiegebouw dorps huis "Luctor et Emergo" te Rilland op woensdag 16 oktober. Aan vang 20.00 uur. Meer informatie op www.a58.info of mevrouw Van Soest, Maanstraat 8 te Bergen op Zoom. Tel. 0164-245322. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Abdij toren Middelburg, beiaardcon cert door Henk G. van Putten, 12 u. Wijkcentrum Het Palet Vlissingen, cursus: Crea Doe, 9.30 u., Kleding maken, 9.30 en 13.30 u., Schilderen, 13.30 u., Kookcafé, 17.30 u., Kleding maken voor Turkse vrouwen, 19.30 u. Sportzaal Van Duyvenvoorde Oost-Souburg, peutergym, 9.30 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym, 9.30 u. Vakantiepark Hof Domburg, lampionoptocht met vuurwerk, 20 u. Markt Westkapelle, lampionoptocht, 21.30 u. Bi bliotheek 't Spui Vlissingen, le zing 'Kinderen coachen, creatief opvoeden in deze tijd', 19.30 u. Zeeuwse Volksuniversiteit Middelburg, cursus 'Gaudi: le ven en werk van een pragma tisch bouwgenie', 19.30 u. Muziektent Zoutelande, kinder theater, 19 u., lampionoptocht, 19.30 u. Wijkcentrum Het Palet Vlissingen, cursus: Handwer ken, 9.30 u., Kleding maken, 9.30 u., Computerles, 13.30 u., Internet, 15 u., Kinderinstuif 10- 15 jaar, 15.15 u., Streetdance meisjes 10-14 jaar, 15.15 u., Sranan Tongo, Surinaamse taal, 19 u., Kaseko, Surinaams dansen, 20 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, kinderclub, 13.30 u., Keet, ontmoetingsplek voor jongeren van 11 t/m 17 jaar, 19 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, cursus 'Eerste ken nismaking met de computer', 10.15 u. Hotel Arneville Middelburg, oktober-veiling Veilinghuis Witte, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u., Keet, ontmoetingsplek voor jongeren van 11 t/m 17 jaar, 19 u. Markt Middelburg, snuffelmarkt, 8 u. Wijkcentrum Het Palet Vlissingen, Marhaban, Arabi sche vrouwenmiddag, 13 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Wan delen en ontbijt met de bos wachter', 8 u. Zoutelande, openstelling bunkers, 13 u. Pompstation Emmaweg Vrouwenpolder, excursie door waterwingebied Oranjezon, 14 u. Sporthal Baskenburg Vlissing en, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Markt Middelburg, boeken- en curiosamarkt, 11 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, country line dansen voor gevorderden, 9.30 u., voor beginners, 11 u. Wijkcentrum Het Palet Vlissingen, cursus: Crea Doen, 9.30 u., Creatief met klei, 10 u., Tekenen en schilde ren, 13 u. Computerles spelen derwijs, 13.15 u., Koersbal, 13.30 u., Surinaams koken, 17.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, damesgym, 13.30 u., darten, biljarten en klaverjassen, 20 u. Sportzaal De Belling Westkapelle, zaalvoetbal toernooi VV De Noormannen. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, demonstratie door Zina Manesa-Burloiu, Roe meens houtsnijwerk, 12 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12u„ tel. 625655. Wijkcen trum Het Palet Vlissingen, cur sus: Kaarten maken, 9.30 u., Kleiclub, 13.30 u., Computerles spelenderwijs, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u., koersbal 13.30 u. Ontmoetingscentrum Palet Middelburg, open club Magistraatwijk, de club voor 50- plussers, 13.30 u. Sportfondsenbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Wijkcentrum Het Palet Vlissingen, cursus: Computer, 8.30 u., Kinderin stuif 6-8 jaar, 13.30 u., Kind erinstuif 8-10 jaar, 14.45 u., Engels voor beginners, 13.30 u., Engels voor gevorderden, 14.45 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, Keet, ontmoe tingsplek voor jongeren van 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, familiemiddag en rondleiding 'Met de bos wachter op pad', 14 u. Zoutelande, openstelling bunkers, 13 u. Koetshuis Koudekerkseweg 200a Middelburg, excursie door landgoed Ter Hooge, 14 u. De uitgave begint met een oude foto van de havenmond van Veere omstreeks 1910. Een Arnemuidse hoogaars verlaat de haven. Ook is het dakterras te zien op de Campveerse To ren, dat daar in 1868 werd aan gelegd toen men bezig was het Kanaal door Walcheren te gra ven. Bij de restauratie van de toren in 1951-1952 heeft men het ter ras weer verwijderd en de to ren in zijn oorspronkelijke staat teruggebracht. Twee luchtfoto's van 1921 en 1952 geven een goed beeld van hoe de stad er vóór en na de oorlog uitzag. Naast de, veelal romantische, stadsgezichten is er vooral ook aandacht voor de inwoners en hun alledaagse bezigheden. „Wij werken vanuit de Huma nistische gedachte, dat ieder mens zelf verantwoordelijk is voor zijn daden en de vrijheid heeft zelf te kiezen voor de in vulling van zijn leven, mits die keuze anderen niet belemmert een eigen autonome keuze te maken. De mens dient centraal Voor veel mensen was dat te laat. Ze hebben indertijd asbestvezels ingeademd en zijn nu, jaren later, ziek. Ze lijden aan asbestose, long kanker of - de meest dodelijke van alle asbestziekten- mesothelioom. En hun aantal zal de komende ja ren nog toenemen. Lang hebben politiek en bedrijfsleven de proble matiek van de asbestslachtoffers niet onder ogen willen zien. Maar met de komst van het Instituut Asbestslachtoffers in 2000 is daar, in ieder geval voor slachtoffers met mesothelioom, verandering in gekomen. Het Instituut bemiddelt gratis tussen de werknemer en de aansprakelijke (ex)werkgever en zorgt voor een snelle afhandeling van schadeclaims. Uit de verhalen van asbestslachtoffers komt een en hetzelfde beeld naar voren. Ze hebben jaar in jaar uit onbe schermd met asbest gewerkt. In Sleetje rijden op de Kaai bij voorbeeld tijdens de ouderwets strenge winters van de jaren '30. Een foto uit 1910 toont Alma Oakes, eigenares van het huis 'In den Struys'op de Kaai. Deze rijke miljonairsdochter was zeer geïnteresseerd in de Zeeuwse klederdracht en verzamelde veel kledingstukken en siera den, die later een plaatsje kre gen in het museum 'De Schotse Huizen', waarvan zij en haar vader oprichter waren. Ook het rijke verenigingsleven liet zich door de jaren heen veelvuldig fotograferen, zo zien we de christelijke zang vereniging 'Valerius', het veteranenelftal van de Veerse voetbalvereniging, de ringrijde- te staan", zo begint de heer Osté, sinds 1995 uitvaart- begeleider en bestuurslid van de werkgroep, zijn verhaal. Me vrouw van Rixoort, coördinator voor Zeeland, is ook aanwezig bij het gesprek en gezamenlijk vertellen zij waarom het gaat. De werkgroep bestaat uit vrij- veel bedrijven kregen werkne mers, in plaats van adem- bescherming, melkte drinken om het asbeststof weg te spoelen. En dan ook nog eens selectief. In een productiebedrijf voor asbest houdend talkpoeder moesten me dewerkers die de busjes vulden melk drinken. Voor de mensen van de inpakafdeling, waar ook asbest stof in de lucht zat, vond men dat niet nodig. Niet dat het iets zou hebben uitge maakt, maar toch. Het geeft aan hoe er werd gedacht over werken met asbest. Door toenmalige onderschatting van de risico's, overlijden er op dit moment jaar lijks ongeveer 350 mensen aan mesothelioom. De verwachting is dat dit aantal de komende jaren geleidelijk zal oplopen. In totaal zijn er nog duizenden slachtoffers te betreuren. rij, de meisjesvereniging 'Dor cas', muziekvereniging 'Veere's Genoegen' en de gerefor meerde meisjes vereniging 'Tabitha'. Verder werden er een groot aantal schoolfoto's opge nomen. willigers, die niet perse lid hoe ven te zijn van het Humanis tisch Verbond, maar wel de Humanistische gedachte on derschrijven. De leden kunnen op verschillende manieren hel pen. Bij het schrijven van een uitvaartrede bijvoorbeeld die dan door een familielid wordt uitgesproken. Het zelf schrijven en uitspreken van een uitvaart rede door de uitvaart- begeleider, wat in de meeste gevallen wordt gevraagd, en adviseren van de familie over de gang van zaken tijdens de plechtigheid. Op dit moment zijn 12 vrijwilligers beschikbaar. Sinds de oprichting in 1985 is het aantal begeleide uitvaarten gestegen van 6 tot tussen de 140 en 150 per jaar en dat aan tal zal zekertoenemen. Vandaar dat er een grote behoefte is aan mensen, die dit vrijwilligers werk willen opnemen. Wat wordt er van een kandidaat gevraagd? In de eerste plaats De branche organisatie AGF ver scheen ten tonele met een grote truck, waar de leerlingen hun kennis van allerlei versproduc ten konden testen. Zo was er in de truck een kleine winkel- Veel asbestslachtoffers willen scha devergoeding van hun (vroegere) werkgever. Het probleem daarbij is, dat een gewone procedure voor de rechter meestal lang duurt, zeker als het gaat om de "sluipmoorde naar" mesotheli-oom. Vaak is de patiënt dan al overleden. Het In stituut Asbestslachtoffers in Den Haag is opgericht om veel sneller resultaat te bereiken. Het Instituut is in 2000 van start gegaan na over eenstemming tussen werkgevers, vakbonden, verzekeringsmaat schappijen en de overheid. Er zijn afspraken gemaakt over de hoogte van de schadevergoeding, het me dische onderzoek en het onder zoek naar het arbeidsverleden van het slachtoffer. Daardoor is snelle afhande-ling mogelijk. Bemidde ling is alleen mogelijk als beide partijen, werkgever en werknemer, daarvoor kiezen. De werkzaamhe den van het Instituut zijn overigens voor de werknemer gratis. Het In stituut bemiddelt voorlopig alleen voor (oud) werknemers met mesothelioom, dus niet als er sprake is van asbestose of long kanker. Voorwaarde is dat de werk nemer op 6 juni 1997 nog in leven was. De schadevergoeding die de werkgever na bemiddeling door het Instituut moet betalen, bestaat Tot slot nemen we een kijkje in het koffiehuis 'De Vriendschap' in de Kapelle-straat en nemen kennis van de etalage in die zelfde straat van het winkeltje van Joh. De Jonge. Wie geïnteresseerd is in nostal- dat hij of zij zich interesseert voor mensen. Uiteraard zou je zeggen. Daarnaast moet zo ie mand in staat zijn contacten te leggen, meestal onder droe vige, dus moeilijke omstandig heden. Vaardigheid om ge dachten schriftelijk onder woor den te brengen, soms in korte tijd, is nodig en vaardigheid om in het openbaar te spreken. Le venservaring is belangrijk en je moet ook tijd beschikbaar heb ben. Maar met deze dingen al leen ben je er nog niet. Kandi daten voor dit werk moeten om te beginnen hun motivatie op schrift stellen. Daarna volgt een intakegesprek met twee leden van de werkgroep. Wanneer dit gesprek positief verloopt kan de beginnerscursus worden ge volgd van de Landelijke Werk groep Uitvaartbegeleiding (LWU). De cursus is in twee weekeinden. Er worden onder andere rollenspellen gedaan en geoefend in gesprekken en interviews. „Al met al is het behoorlijk intensief", zegt me vrouw van Dixhoorn. „Er zijn opstelling met wandpresentatie te zien, vitrinekastjes met gesne den producten en was het mo gelijk om te "wokken". Leerlin gen konden onder begeleiding een fantasie wrap maken, waar uit een standaardbedrag 44.350 voor aangedaan leed (smarten geld). Daar bovenop komt een ge wone schadevergoeding van mi nimaal €4.938,- (dat kan dus meer zijn als het slachtoffer aantoont dat zijn schade hoger is). Deze bedra gen worden jaarlijks geïndexeerd. Als de werkgever niet meer be staat, bijvoorbeeld na faillisse ment, kan de werknemer zijn schade niet meer verhalen. Het zelfde geldt als de schadeclaim te oud is of te laat is ingediend (verjaring). De overheid heeft voor deze slachtoffers een financiële re geling getroffen. Wie aan de voor waarden voldoet heeft recht op een uitkering van €15.882. De So ciale Verzekeringsbank (SVB) voert deze "Regeling tegemoetkoming asbestslachtoffers" uit. Het insti tuut verricht voor de SVB het voor onderzoek. Gezien de mogelijk heid dat de claim verjaart én het progressieve verloop van de ziekte is het van belang snel te hande len, de rechten van het slachtoffer moeten worden veilig gesteld. Dat doe je door de betrokken werkge ver zo snel mogelijk aansprakelijk te stellen. Voor wat betreft de ver- goeding van de immateriële schade (smartengeld) dient de werknemer nog tijdens zijn leven de betrokken werkgever aanspra kelijk te hebben gesteld, anders vervalt de aanspraak. Daarom is het zeer belangrijk dat het Instituut gisch plaatjes uit Veere kan te gen €17,95 een exemplaar van 'Veere in vroeger tijden', deel 4 verkrijgen bij de boekhandel en de samensteller Jan. Mida vaine. (ISBN-nummer90-5534- 183-5). dan ook mensen die hier afha ken. Hetzij uit eigen beweging, hetzij dat zij het advies krijgen nog een tijdje te wachten om wat meer levenservaring op te doen." De kandidaat die de cur sus met goed gevolg heeft af gemaakt doorloopt hierna een stageperiode met een ervaren uitvaartbegeleider voor hij of zij zelfstandig mag werken. Daarna wordt je zeker niet aan je lot overgelaten want zo om de zes weken komt de werk groep bij elkaar om ervaringen uit te wisselen, problemen te bespreken en elkaar te motive ren. Voor de inzet van uitvaart begeleiders wordt een vergoe ding gevraagd. Hiervan worden de onkosten van de vrijwilligers betaald. Beide bestuursleden benadrukken, dat het gevoel andere mensen te willen hel pen het motief moet zijn voor dit werk. Als het je lukt steun te bieden weet je ook gelijk weer waarvoor je het doet. Informa tie bij Mattie Remijnsetel. 0113- 212476 of Arie Osté tel. 0118- 465712. even later heerlijk van gesmuld kon worden. Daarnaast konden de studenten van het ROC Zee land allerlei geurtesten met groenten en fruit doen; welk product zit er in welk geurkastje? Alle leerlingen die hadden deel genomen aan de "Toffe Peer" tour kregen na afloop een stressbal in de vorm van een handpeer mee naar huis. Verder woonden de leerlingen een videopresentatie over de branche AGF bij. Voor velen bleek de AGF branche een grote onbekende, maar na het bezoek aan de Toffe Peer truck was dit duidelijk ver anderd. Asbestslachtoffers zo snel moge lijk wordt ingeschakeld, want dan kunnen de gerechtvaardigde aan spraken worden veilig gesteld. Wilt u bemiddeling van het Insti tuut Asbestslachtoffers of in aan merking komen voor de Regeling tegemoetkoming asbestslachtof fers? In beide gevallen neemt u te lefonisch contact met het Instituut. Het nummer is: 070-3068770. U ontvangt vervolgens zo snel mo gelijk de nodige informatie en een aanvraagformulier. Zodra u het formulier heeft teruggestuurd, gaat het Instituut voor u aan de slag. Wilt u meer weten over be middeling door het Instituut of de financiële tegemoetkoming? Bezoek dan de website van het in stituut: www.asbestslachtoffers.nl. Of stuur een e-mail naar info@asbestslachtoffers.nl In het Palazzoli Huis, Zeeuws inloophuis voor mensen met kanker en hun omgeving houdt mevrouw J. Vermeiden, huid arts Oosterscheldeziekenhuis te Goes, op dinsdag 29 oktober a.s. van 19.30-21.30 uur een le zing over huidkanker. De lezing zal gaan over verschillende vor men van huidkanker en voor stadia. Daarnaast zullen risicofactoren en behandeling worden be sproken. De lezing zal gehou den worden aan de hand van (im advertentie) een diapresentatie. Na de korte pauze is er volop gelegenheid om vragen te stellen. De ruimte is beperkt, dus loop niet het ri sico dat u er niet meer bij kunt. Haal een toegangsbewijs, re serveer telefonisch, spreek in op de voice mail of e-mail (s.v.p. telefoonnummer vermelden) Bijdrage 2,50 euro. Stichting Palazzoli, Badhuis straat 80 te Vlissingen. Openingstijden dinsdag, woensdag en donderdag van 14.00-16.00 uur. De autosite voor heel Nederland

de Faam | 2002 | | pagina 11