Arneville introduceert Halloween op Walcheren Finalisten BOV-verkiezing bekend Zeeuwse kart- competitie van start Mobiel kantoor CZ I l Sound De-Light ZIJ GENIETEN DUBBEL VAN HUN VAKANTIE VERLICHTING Straluma Giro 145 de Zonnebloem Woensdag 9 oktober 2002 25 Als je mensen vraagt waar Cleopatra zit, we ten ze het negen van de tien keer niet. Maar vraag je ze wie Malak is dan zullen de meeste zeggen 'ja dat is de shoarmazaak aan de Vlas- markt'. Bijna niemand heeft het dan ook over Cleopatra als ze na het stappen nog even een broodje willen halen. "Effe bij Malak een broodje scoren" is een veelvuldig gehoorde kreet in het Middelburgse nachtleven. Van cement tot broodfabriek Na jaren de wensen van de gasten te hebben vervuld, heeft hotel Arneville in Middelburg sinds dit jaar het roer een kleine wending gege ven. Het management probeert elke maand een zogenaamde totaalavond te organiseren. Deze avonden staan garant voor gezelligheid, lekker eten en een goede sfeer. Dat rondom één onder werp. Tijdens de inmiddels gebruikelijke business borrel in Hotel Arion zijn vorige week vrijdag de drie finalisten van de BOV-verkiezing 2002 (Beste Ondernemers Visie) bekendgemaakt. De jury, onder leiding van commissaris van de ko ningin, W. van Gelder, heeft bepaald dat Restau rant de Stadsschuur uit Goes, Jeremiasse Tweewielers uit Goes en LétE uit Middelburg overblijven in de strijd om de BOV-trofee. Sound de-Light De Zeeuwse bedrijven kartcompetitie gaat maandag 14 oktober weer van start bij Indoor Karting Middelburg. Evenals vorig seizoen wordt de competitie verreden in twee poules. In totaal staan er 20 races op het programma. De B-poule bijt aanstaande maandag het spits af, de A-rijders gaan een week later van start. op de begane grond Malak viert 20-jarig jubileum Het is bijna of je naar een goede bekende toegaat, zo ver trouwd is de zaak van Malak. Inmiddels is hij alweer 20 jaar actief in Middelburg en een begrip geworden voor veel lief hebbers van shoarma, kebab of zo maar een pitabroodje met kaas. Kenmerkend voor Malak is de unieke smaak die hij aan zijn shoarma geeft. „Ik kweek de kruiden zelf, en maak mijn shoarma op een ambachtelijke wijze", vertelt Malak trots. „Zo doende kan ik zelf in de hand houden hoe het vlees bewerkt wordt, van welke kwaliteit het is en hoe het uiteindelijk bij de klant op tafel komt. Zo ben ik 20 jaar geleden begonnen en zo doe ik het nog steeds. Ik kan dan ook volledig achter mijn producten staan." Naast kwa liteit is service één van de pij lers van zijn zaak. Het is bijvoor beeld mogelijk om de gerech ten thuis te laten bezorgen. Je krijgt dan een klantnummer, zodat het bestellen de vol gende keer nog makkelijker gaat, en genieten maar. Thuis op de bank, met een video in de recorder. Ook de band met zijn klanten is belangrijk. Malak: „Ik heb in al die jaren een hoop mensenkennis opge daan, en met een heleboel mensen een soort van band gekregen. Het uitgaanspubliek is niet altijd het meest makke lijke publiek en toch heb ik er mijn weg in gevonden. Ik ben altijd eerlijk geweest en probeer de mensen zo goed mogelijk van dienst te zijn. Het resultaat is dat mensen dat waarderen en je steunen, en dat geeft je de kracht om het zo lang vol te houden. Nederland, en Middel burg in het bijzonder is mijn thuis geworden. Als ik op va kantie ga naar Egypte voelt het ook alsof ik er op bezoek ga. En het grappige is dat ik hier veel meer mensen ken als daar", merkt hij met een glimlach op. Het succes is hem overigens niet aan komen waaien. Toen hij hier in 1975 arriveerde, met zijn bachelordegree in telecommunicatie op zak, was er weinig werk voor een ambi tieuze jonge man. Hij pakte dan ook alles aan, als hij maar kon werken. „Van een cementfabriek tot aan een broodfabriek en al les wat daartussenin zat heb ik gedaan. Het was vaak zwaar, want er waren nog niet zo veel voorzieningen als nu, maar het heeft me wel gemaakt tot wat ik nu ben", zegt Malak met ge paste trots. „Op een gegeven ogenblik vatte ik het plan op om naar Zeeland te gaan. Ik wilde Nederland leren kennen en was nieuwsgierig naar de hoofdstad van Zeeland. Zo ben ik hier te rechtgekomen. Het beviel me hier zo goed dat ik besloot hier een zaakje te beginnen. Mijn oog viel op dit pand, en daar ben ik tot nu toe gebleven. Ik kan me geen betere locatie voorstellen dan hier aan de Vlasmarkt', ver volgt hij. „Mijn vrouw en ik heb ben onze schouders eronder gezet en hard gewerkt aan onze naam en reputatie. Dat iedereen me nu als Malak kent geeft me een'trots gevoel, ik blijf dan ook hard werken om de naam die ik nu heb opgebouwd te houden." Rest eigenlijk alleen nog de vraag hoelang hij er nog mee doorgaat. Daarover is hij kort, maar krachtig: „Zolang ik nog gezond ben en er plezier in heb ga ik door." Om gekscherend te besluiten: „Wie weet haal ik er nog wel het Guinnes book of Records mee." ■Of Zeeuwen behoeften hebben aan Halloween is nog maar de vraag. Roy van den Broek en Lianne Boone zijn er in ieder geval klaar voor. „We proberen met onze thema's in te haken op bijzondere da gen," legt directeur Joost van Damme uit, „Bijvoorbeeld een avond naar aanleiding van het Ierse St. Patrick's Day of rondom Halloween." In de Verenigde Sta ten wordt Halloween door het hele land gevierd. De hele fami lie komt dan verkleed bij elkaar en eten uitgebreid. Zodra het donker wordt gaan de kinderen langs de deuren en vragen bij elke deur om een snoepje. Krij gen ze dat niet dan zullen de weigeraar omtoveren in een heks of in Dracula. Restaurantmanager Lianne Boone en Sales Marketing medewerker Roy van den Broek constateerden dat er in onze pro vincie weinig aandacht is voor het Amerikaanse volksfeest. Zo ontstond het plan om Arneville op de laatste zaterdag van okto ber een avond te organiseren rondom Halloween. „Dit is de introductie van het feest in deze regio," is Van den Broek van mening. Arneville heeft, zoals het aan de andere kant van de oceaan ook gevierd wordt, een avond opgezet voor jong én oud. Kinderen kunnen pompoenen snijden en zich laten schminken en er is een lampionoptocht door het hotel georganiseerd. Oude ren genieten die avond van een uitgebreid driegangen buffet met vis- en vleesgerechten. De avond wordt muzikaal omlijst door de Zeeuwse band Avenue. sneeuw- storting puntig staafje kleinkunst smal bloembed T grootste knaagdier verfrissing palmriet 2 T jong varken rijkaard 1 muur hagedis gegevens troep vogelbek knaagdier vlas bewerking scheel 3 door stappen positieve elektrode kluwen 6 goed keuring op geen enkele plaats T muziek noot f etage woning asvaas kortom voegwoord 7 mors- doekje 4 onderwijs bitterheid Griekse godin 1 verholen afgunst 8 kleding stuk rijstgerecht dieren geluid Europeaan haar- droog- toestel 5 Burgemeester A. van Dok-van Weele die in afwezigheid van Van Gelder de drie finalisten bekend maakte, benadrukte het innovatieve ondernemerschap bij alle 10 genomineerde bedrij ven. De drie finalisten wisten zich het best in hun branche te on derscheiden en hun bedrijfsvoe ring sluit volgens de jury naad loos aan bij het thema van de BOV-verkiezing 2002; '5 jaar BOV, 5 jaar vooruitstrevend ondernemerschap'. Voor de finalisten breekt nu een span nende tijd aan. Binnenkort wacht hen nog een jurybezoek en een filmploeg zal de ins en outs van de ondernemingen vastleggen. De uiteindelijke winnaar van de BOV-trofee 2002 wordt 29 no vember bekendgemaakt. r~ www.puzzelland.com 1 2 3 4 5 6 7 8 Stuur uw oplossing vóór don derdag 17 oktober naar de re dactie van de FaamA/lissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijs winnaar wordt in de Faam/ Vlissinger van woensdag 23 oktober bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woens dag 25 september luidt: admi raal. De twee vrijkaarten voor Cine City in Vlissingen gaan naar P. Quaars uit Vlissingen. advertentie UW PARTNER IN PROFESSIONEEL GELUID LICHT Sound de-Light is een bedrijf waar professionele producten en diensten op het gebied van geluid en licht centraal staan. Dit wordt gecombineerd met heldere adviezen en service naar de klant toe, zodat wij een kwalitatief hoogstaand product kunnen aanbieden zegt mede-eigenaar Marco de Vrieze lijkheden. Veelal wordt hier gebruik van gemaakt ter ondersteuning van vergaderingen, trainingen, evene menten en partijen Showproducties Tevens kunt u bij ons terecht voor showproducties zoals drive in- en karaokeshows. Maar ook voor de vol ledige verzorging van geluid en licht op uw bruiloft kunt u op ons reke nen. Dit alles uiteraard geheel afge stemd op de wensen van de klanten zoals bv. Top 40, de jaren 70stijl, disco, Nederlandstalig of diverse stij len door elkaar. P.A. Service Bands, artiesten en entertainers zijn bij Sound de-Light aan het goede adres voor professioneel geluid- en licht tijdens hun optredens. Een optreden valt of staat dan ook met professioneel en goed afgestelde geluid-en lichtapparatuur. Sound de- Light heeft hiervoor ervaren mensen in huis.Kortom Sound de-Light is een dynamisch bedrijf met vele mogelijk heden! Komt u eens geheel vrijblijvend kijken in ons nieuwe pand op de Roterij te Burgh-Haamstede, wij zijn geopend op vrijdagavond van 19.00 - 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 - 17.00 uur. Op andere tijden kunt u bij ons op afspraak terecht. De Roterij 15a 4328 BB Burgh-Haamstede Tel: 0111 -46 12 46 Fax: 0111 - 65 82 88 E-mail: info("isoundde!ight.nl Website: vvww.sounddeIight.nl De formule van deze totaal avonden is uniek volgens Van Damme. „De combinatie van zestien jaar ervaring in het orga niseren van feesten en de ken nis binnen ons bedrijf is de sleu tel voor een gezellige avond. Wij proeven dat mensen behoefte hebben aan totaalavonden." Hotel Arneville biedt ook thema feesten op andere data en op af spraak aan voor bijvoorbeeld een familiereünie of een personeelsfeest. „De mensen hoeven voor een geheel ver zorgde avond de regio niet meer uit," zegt Van den Broek, „Con tact met ons opnemen is vol doende. Wij regelen de rest." Voor meer informatie en reserve ringen: Hotel Arneville (0118-) 638456. In de A-poule strijden de gerou tineerde teams van Willem van Staveren Automobielen, Hoondert, Technomarine engi< neering, Van Gilst kevers/Hoge- weg warenhuis, Arnestein racing, Colombus/Hans Verkerk keukens, Radio Cool-FM en F1 Palace. De B-poule is dit seizoen we derom druk bezet en met vier nieuwe teams aangevuld. Snackbar 't Frietuus/auto schadebedrijf Witte, team C- 1000, Autoteam Goes en Auto Sturm. De teams Bavo Racing, Midlife, Private Racing, F2 Palace, en Antoco 1 en 2 blij ven ook dit seizoen in de B- poule rijdep. Om de races nog aantrekkelijker te maken is er een kwalificatie ingevoerd. De teams krijgen slechts één ronde om een goede tijd te rijden en de tijd die geklokt is bepaald de startopstelling. De kwalificatie is om 19.30 uur waarna om 20 uur de race van start gaat. Lief hebbers kunnen de races vol gen in het kartcentrum, maar ook via de verslaggeving in de Faam/Vlissinger. De finalisten van de lustrum BOV-verkiezing wacht nog een span nende tijd. foto: Jaap Wolterbeek Dit jaar gaan ruim 6200 langdurig zieken en zwaar lichamelijk gehandicapten met de Zonnebloem op vakantie..Ook kunt helpen! Doe mee aan de 'Actie Zonnebloemvakanties', Giro 145, Breda. NATIONALE VERENICINC 'OOK IK HELP MEE' Postbus 2100 4800 CC Breda Tel. (076) 564 65 62 E mail info@zonrtebloem.nl luip..-'www zonnebloem nl (culvert ent ie) Straluma is de grootste speciaalzaak voor verlichting van Nederland De keuze is enorm: op 2500 m2 zijn vele duizenden lampen te bewonderen Straluma heeft niet alleen de juiste verlichting voor thuis maar ook voor uw kantoor of bedrijf Zo'n 80% van de collectie is uit voorraad leverbaar: u kunt de lamp(en) van uw keus meteen mee naar huis nemen IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND VAN 11.00 UUR - 17.00 UUR Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-2921026 Meubelen Tel. 010-2921022 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid, A15 afslag 20 Barendrecht/ljsselmonde www.straluma.nl (advertentie) Voor informatie over uw zorgverzekering kunt u terecht op de CZ kantoren in Goes, Middelburg en Vlissingen. In diverse kleinere plaatsen in Zeeland staat bovendien elke week een mobiel kantoor. Sinds vrijdag 4 oktober is de vrijdagroute van het mobiel kantoor veranderd. Die dag stond het mobiel kantoor voor het laatst in Westkapelle, Serooskerke en Souburg. Ook de maandagroute verandert. Op 7 oktober was de laat ste maandag voor het mobiel kantoor in Colijnsplaat, Kamperland, Wolphaartsdijk, Lewedorp en Amemuiden. U heeft de mogelijkheid om in Zierikzee het mobiel kan toor te bezoeken, elke donderdag van 10:30 -12:30 uur op het parkeerterrein Scheldestraat/Laan van St. Hilaire. Uiteraard biedt CZ een alternatief. U kunt de gehele week op werkdagen van 8:30 tot 17:00 uur terecht op de CZ kan toren in Goes, Vlissingen en Middelburg. Of bel voor een afspraak bij u thuis met uw verzekeringsadviseur. Actief in Gezondheid Goes: Middelburg: Vlissingen: 0113-274 400 0118-657 111 0118-415 040 Verkoop Verhuur Verkoop en installatie van geluid- en lichtsystëmen is een van de pijlers van het bedrijf. Denk hierbij vooral aan het inrichten van café's, bowling centra, discotheken, restaurants, dorpshuizen en hotels De invloed van op maat gemaakt geluid en licht wordt vaak onderschat door bedrij ven terwijl deze heel sfeerbepalend zijn.. Het huren van geluid- en licht- systemen behoort ook tot de moge-

de Faam | 2002 | | pagina 25