breed IT FEESTCAFÉ KIEKIERr Prins Claus overleden Eneco Tour 2003 start in Middelburg Zaken zijn Meer Faam/Vlissinger extra tel: 0118-64 38 60 De winterstoffen zijn er!! 11 Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: vrijdagIIoktober: 30 JAAR KI E KI E RIS Vanaf23.oouur: 30+ avond met DJ's van toen De eerste bewoners hadden hun intrek al ge nomen, voordat koningin Beatrix zaterdag 5 oktober het Sint Jans hospice De Casembroot in Middelburg officieel opende. Tijdens de korte plechtigheid in de Burgerzaal liet Léon Phernambucq, voorzitter van de Raad van Be stuur van Zorgstroom, ironisch genoeg weten dat alle medewerkers en vrijwilligers van de zorg instelling meeleven met de gezondheidstoestand van prins Claus. Een dag later stierf het geliefde lid van het Koninklijk Huis op 76-jarige leeftijd. Levensverwachting WOENSDAG 9 OKTOBER 2002 JAARGANG 103 - NUMMER 41 Na een lange ziektegeschiedenis is prins Claus afgelopen zondag in het Amsterdams Me disch Centrum aan de gevolgen van de ziekte van Parkinson en een longontsteking overleden. Middelburg heeft voor 2003 de race tegen het Branbantse Halderberge gewonnen. De Eneco Tour, de profwielerronde van Nederland, start in 2003 in de Zeeuwse hoofdstad. Dat heeft Herman Brinkhoff, hoofd van de wielertechnische zaken van de Eneco Tour, desgevraagd bevestigd. ©dviêsbiar© ^toffonwinif^ advertentie Openingstijden Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag gesloten 10.00-16.00 10.00-13.00 10.00-16.00 10.00-16.00 10.00-13.00 in de kelder van Dam 16 in Middelburg (bij het standbeeld van koningin Emma) MÊÊÊÊÊÊmtm mmmUm Lezers van de Faam/Vlissinger gaan extra voordelig naar de aangrijpende verfilming van 'De Ramp'. Het eenmalige straattheaterexperiment 'Het Getij' is zaterdag 12 oktober te zien op de Markt in Middelburg. Het vijftienjarig bestaan van het vrouwenkoor Cadans wordt zondag 13 oktober gevierd met een optreden met de Russischise sopraan Nelly Li. v/fe pag. Deze pagina staat bol van nieuwtjes, glamour en leuke wetenswaardigheden. Shoarmazaak Cleopatra in Middelburg bestaat 20 jaar. Hotel Arneville introduceert een Halloweenavond. De drie finalisten van de BOV-verkiezing zijn bekend. Wijkondersteuningspunten in Middelburg Aanvraag parkeervergunning 2003 Stadsgewestelijke brandweer houdt Open Dag Oproep: OVD permneel welkom v.a. 20.30 uur OVD klanten welkom v.a. 23.00 uur zaterdag 12oktober: KATE RYAN LIVE fcekead van "DESCHAHTEE" Marktstraat 16 - 's-Heerenhoek - 0113-351717 bezoek ons ook eens o(r internet: tfww.kiekieris.nl Kom met de stapperstoxi. Tot 23.00 uur gratis entree Na de toespraken in het Middelburgse stadhuis kreeg de captain van de Zeeuwse Roparunners, Rob Mol, uit han den van de koningin de symbo lische sleutel overhandigd. Een groep van zeventien hardlopers liep vervolgens een ronde door Middelburg om bij het Sint Jans hospice aan de Nassaulaan de sleutel weer aan de vorstin te overhandigen. Mol vond het een eer om voor de koningin te lopen. „Het is een fantastische vrouw. Om daar een ererondje voor te mogen lopen. Geweldig!" Stichting Roparun werd betrokken bij de opening vanwege hun inzet bij de realisering van dit project. In totaal hebben de Zeeuwse at leten 100.000 euro bij elkaar gelopen voor het hospice. De ochtend verliep bijna vlek keloos, ware het niet dat zij bij het uitstappen van de auto op de Markt haar handtasje vergat. Aan het einde van het pro gramma week Beatrix even af van het draaiboek om de wens van de 95-jarige Elisabeth Ver- vest uit Goes te vervullen. Zij wilde vanwege haar eigen ver jaardag de koningin een bosje bloemen geven. Geheel tegen haar verwachting in nam de vorstin de tijd voor het in ont vangst nemen van de bloemen. „Jaren heb ik gestreefd om dit te doen en dan vandaag is het gewoon gelukt," aldus Vervest, Ik ben een heel gelukkige vrouw." Beatrix maakte vol gens de hoogbejaarde dame een menselijk praatje met haar: „Ze was zo eenvoudig. Ik had volgens Hare Majesteit erg koude handen en zij hoopte dat de familie nog lang voor mij zou kunnen zorgen," zegt Elisabeth Vervest nog naglunderend. Na het in ont vangst nemen van de bloemen, stapte Beatrix, na even naar het publiek te hebben gezwaaid, onder applaus in haar donker blauwe limousine. Het hospice en zijn bewoners achterlatend. Het Sint Jans hospice is een plek voor kankerpatiënten in de laatste fase van hun leven en KEUKENS BADKAMERS Nobelweg 2-38 Goes (naast Zeelandhallen), telefoon 0113 - 270 695. e-mail info@debel.nl, wvvw.debel.nl Open op: dinsdag t/m vrijdag van 9.30-17.30 uur, zaterdag van 10.00-16.00 uur, donderdag koopavond 19.00-21.00 uur CJJ- faam/vlissinger De facelift van de Goese Rooseveltstede is compleet. De Zeeuwse Architectuurprijs 2002 is in aantocht. Bewoners van Goes-Zuid van zestig jaar en ouder kunnen zaterdag 12 oktober deelnemen aan een discussie over de leefbaarheid in hun wijk. Advertentieverkoop (0118) 484 316 Redactie (0118) 484 276 Bezorgklachten (0113) 274 000 Uitgebreid colofon: zie pagina 6 (advertentie) (advertentie) Koningin opent Sint Jans hospice De dolfijn die ter hoogte van 's-Gravenpolder in de Westerschelde rondzwemt, kan de winter in Zeeland overleven. De GGD Zeeland start op 6 november met de tweede fase van de landelijke vaccinatiecampagne tegen meningokokken C. Prins Claus tijdens de heropening van molen De Hoed in Waarde in 1993. Foto: Jaap Wolterbeek Het is vrijdag 10 september 1965 als, toen nog, Claus von Amsberg in het kader van de kennismakingstournee voor de eerste keer Zeeland bezoekt. In totaal zou hij onze provincie on geveer dertig keer met een be zoek vereren. Vaak komt hij sa men met zijn echtgenote, zoals tijdens de opening van de stormvloedkering in 1986. Na de kroning van Beatrix tot ko ningin komt hij regelmatig zon der zijn vrouw naar Zeeland. Bijvoorbeeld in 1993 toen hij in Waarde de gerestaureerde mo len De Hoed in gebruik stelde. Vier jaar later reikte hij de Ko ning Willem I Plaquette uit aan de directeur van Machine fabriek Den Herder. Dit was de laatste keer dat Claus de pro vincie Zeeland aandeed. Claus George Willem Otto Frederik Geert der Nederlanden, jonk heer van Amsberg is 76 jaar geworden. (advertentie) advertentie biedt plaats aan vijf personen. Eén van de criteria waaraan een patiënt moet voldoen om in aanmerking te komen voor plaatsing in het hospice, is een levensverwachting van maxi maal drie maanden. Het overgrote deel van het hospice is gefinancierd uit de nalatenschap van Sophie de Casembroot, weduwe van de oud-commissaris van de konin gin in Zeeland De Casembroot. De Johanniter Orde, de oudste ridderorde van Nederland, heeft als enige erfgenaam van De Casembroot het gebouw om niet aan de Walcherse zorg organisatie Zorgstroom ter be schikking gesteld. De voorbereidingen voor de Eneco Tour vergen heel wat werk en logistiek inzicht. Her man Brinkhoff zaken weet daar alles van. Het blijft zoeken en puzzelen, maar uiteindelijk lukt het de organisatie steeds om het spectaculaire wielerevenement in goede ba nen te leiden. „Dit jaar hadden we de parkeerterreinen van de Utrechtse Jaarbeurs ter be schikking en volgend jaar kun nen we op de mooie Markt van Middelburg aardig uit de voe ten." De allesweter van de Eneco Tour laat ons nog wat verder in de keuken kijken. Hij zegt dat in juni de blauwdruk van de ronde van 2003 gereed lag en dat in oktober het complete route schema officieel wordt. Intus sen heeft hoofdsponsor Eneco ook gekeken of de bedrijfs belangen voldoende gediend worden met het door Brinkhoff voorgestelde routeplaatje. "We starten in 2003 op de Markt van Middelburg, omdat men in Zee land sterkere voorbereiding spapieren wilde met het oog op de plannen om de Tour de France naar die provincie te halen. Bovendien is het 25 jaar geleden dat we Zeeland heb ben aangedaan. Toen won Freddy Maertens als ik het goed heb. Van de Zeeuwse hoofd stad koersen we via de Oosterscheldekering richting Rotterdam, waar we een aankomstparkoers hebben met daarin de Willemsbrug en de Erasmusbrug. De finishstreep wordt getrokken op de Boom pjes, een verlengstuk van de Maasboulevard. Vanaf Rotter dam gaan we vervolgens naar Apeldoorn, Denekamp(waar de tijdrit wordt verreden) en Zuid- Limburg." In 2004 liggen er volop kansen voor het Brabantse Halderberge: „Als startplaats voor onze ronde is Halderberge zeer geschikt. Logistiek gezien althans. Gemakkelijk bereik baar voor de ploegen, die ons peloton moeten vullen. Ook wat de vergaderruimtes, die we nodig hebben op de dag voor vertrek en op de startdag zelf, is er geen probleem. Wat we missen is een groot plein, waarop alle voorbereidingen hun beslag kunnen krijgen. Oudenbosch heeft dat niet, maar met wat passen en me ten kunnen we wellicht met de meerdere knusse pleintjes, die niet ver van elkaar liggen, toch tot een geschikt totaal komen." Herman Brinkhoff zal in juni de blauwdruk voor de ronde van 2004 gereed hebben. "Halderberge is een serieuze kandidaat. Mede omdat we dat jaar in elk geval naar Hoorn moeten en een etappe van Halderberge naar Hoorn lijkt een geschikte optie. Maar dat is uiteraard nog niet getoetst, het zit in mijn denkmolen." Het vertrek vanaf het Jaarbeurs-parkeerterrein in 2002. foto: Henk Theuns Koningin Beatrix krijgt een bloemetje aangeboden door de 95-jarige Elisabeth Vervest. foto: Jaap Wolterbeek Middelburgsestraat 43 Oost Souburg tel. 462997, fax 464822 Reserveren: 0118-418019 onder de hoogste toren van Vlissingen Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur ïiin's.bï: '/-JU

de Faam | 2002 | | pagina 1