Het eilandenrijk kleintje MWG Wielemaker MWG Wielemaker www. mwg wielemaker. Provincie Zeeland Verkeers- en Vervoersplan «■■Officiële Mededelingen Woensdag 2 oktober 2002 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 40/2002 Afdeling Communnicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl In de rubriek Abdijnieuws wordt elke week mededeling gedaan van zaken die spelen bij het Provinciaal Bestuur van Zeeland. Toch hebben veel mensen geen idee van wat de Provincie als bestuurslaag doet en waar zij een rol van betekenis voor burgers en bedrijven kan spelen. Een informatieve videoserie moet daar meer duidelijkheid over geven. In beroep Recreatie- verdeelweg Statencommissies Verkeer en Vervoer Provinciaal Verkeers- en Vervoersplan Milieu Saneringsplan Zuidsingel 24 te Middelburg iw— v scoort met een in de JLhJLEM Muijs Scaldis Reizen Praktijk voor Chinese geneeskunde Hans Visser Acupunctuur Kruidentherapie Electro-acupunctuur (MORA) Voor afspraken: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9-17 uur. 4 oktober is voor ons van de dag van de zorg. En dat willen we vieren, samen met U. Diverse aanbiedingen zoals broek en hes samen voor maar 45,- Op onze lopende collectie 15% tot 40% korting i.v.m. de verbouwing. fij zijn deze vrijdag geopend van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 20.00 uur. Vijverstraat 6a Heinkenszand tel. 0113-561687 Abdij Nieuws en van 13.30 tot 16.30 uur. Het plan ligt ook ter inzage bij alle gemeentehuizen en bibliotheken in de provincie. Op regionale inloopavonden, welke begin november zullen worden georga niseerd, zal het plan worden toe gelicht door deskundigen. De exacte plaatsen en datums wor den nog nader bekend gemaakt. Wie meer wil weten over het plan kan ook de website van de pro vincie, www.zeeland.nl raadple gen. Mensen verplaatsen zich om ergens anders iets te gaan doen: werken, winkelen of ergens ont spanning zoeken. In gevallen waar het onderweg zijn een doel op zich is, gaat het vaak om het genieten van wat er onderweg te zien is. Tegelijkertijd heeft het verkeer ook consequenties voor de mensen die niet onderweg zijn. Zij krijgen te maken met geluid, stank en onveiligheid. Het beleidsveld van verkeer en ver voer heeft daarom tal van relaties met: economie, welzijn, land schap, milieu en ruimtelijke orde ning. Gebiedsprofielen Het nieuwe Provinciaal Verkeers- en Vervoersplan (PWP) stelt die samenhang tussen verschillende beleidsvelden centraal: waarom wil een reiziger ergens naar toe, wat zijn de functies en kwaliteiten van verschillende soorten gebie den en welk verkeers- en vervoer systeem is daarvoor nodig. De kern van het plan bestaat uit zeven gebiedsprofielen, zeven soorten gebieden waarin een bepaalde functie of eigenschap doorslaggevend is voor de inrich ting van het verkeers- en vervoer systeem. De zeehavens stellen nu eenmaal andere eisen dan een dorp of een camping. Voor die verschillende gebieden is be schreven welke rol de auto, het openbaar vervoer en de fiets zou den moeten spelen. Daarbij gaat het telkens om de balans tussen die drie. Beleidsagenda Het concept-PWP sluit af met een beleidsagenda voor de ko mende jaren. Het college van GS zal na de inspraak (oktober/no vember) keuzes maken uit de opties die in de agenda zijn opge nomen. De belangrijkste elementen zijn: verkeersveiligheid houdt de hoog ste prioriteit; vanuit een kosten/baten-verhou ding wordt de volgorde van pro jecten bepaald; het werken in gebiedsaanpakken wordt versterkt en uitgebouwd; het Zeeuws coördinatiepunt fiets wordt gecontinueerd en krijgt een voortrekkersrol in het nieuwe mobiliteitsmanagement, dat zich richt op het beïnvloeden van het verplaatsingsgedrag van reizi gers. Inspraak In de komende weken bestaat er voor iedereen de mogelijkheid om te reageren op de inhoud van het concept PWP. Het plan ligt van 2 oktober tot 12 november ter inzage bij het Informatiecen trum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur Donderdag 17 oktober 2002 is er een zitting van de Hoorcom- missie bestemmingsplannen. De zitting, die om 9.15 uur begint, is openbaar en wordt gehouden in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Op de zitting worden de bezwaar schriften van M.M. Gervink e.a., K.T.M. van Damme, J.K. Mulder en fam. Otte te Nieuwdorp behan deld. Zij hebben bedenkingen ingebracht tegen het bestem mingsplan Nieuwdorp 2002 van de gemeente Borsele. Betrokkenen maken bewaar tegen de realisering van apparte menten in de kerk, gelegen aan de Ring te Nieuwdorp. Zij zijn van mening dat de realisatie niet gewenst is omdat er sprake zal zijn van overlast, aantasting van privacy, woongenot, openbaar groen en aantasting van het karakter van de dorpskern. De gemeente Borsele is uitgenodigd om op de bedenkingen te reage ren. De gemeente Middelburg wordt uitgenodigd om te reage ren op de door C. de Jonge, Schout, Wibra en bouwgroep Peters ingebrachte bedenkingen tegen het bestemmingsplan Nieuw Middelburg. Gedeputeerde Staten hebben de Provinciale Planologische Commissie verzocht om advies uit te brengen over de door de gemeenten Borsele en Middel burg vastgestelde bestemmings plannen en de daartegen inge brachte bedenkingen. Na de hoorzitting zullen Gedeputeerde Staten een besluit nemen over de bestemmingsplannen. Van 11 oktober tot en met 22 november zendt Omroep Zeeland elke vrijdag een aflevering uit van de videoproductie Het Eilanden rijk. De bedoeling is duidelijk te maken aan burgers waar de Provincie als bestuurslaag voor staat. Waarover heeft het Provin ciaal Bestuur wat te zeggen en wat is er van het werk van de provincie in de dagelijkse gang van zaken te zien. In elke uitzending wordt een thema/werkterrein belicht. Er is gekozen voor een opzet die ver gelijkingen vertoont met de infor matieve jeugdserie 'Het Klokhuis'. Geschiedenis De eerste aflevering gaat op speelse wijze in op de ontstaans geschiedenis van de provincies. De geschiedenislessen van de basisschool lopen naadloos over naar het provinciebestuur van vandaag. Natuurlijk komt de Commissaris van de Koningin in beeld en wordt een sfeerbeeld gegeven van een vergadering van Provinciale Staten. Een gedepu teerde mag uitleggen wat hij zoal doet en hoe nu eigenlijk een besluit van Gedeputeerde Staten tot stand komt. De volgende afleveringen gaan over de werkterreinen van de provincie. Natuur Als eerste is natuur aan de beurt, waarin aandacht wordt geschon ken aan de ontwikkeling van de zuidkust van Schouwen, maar ook aan het ontwikkelen van nieu we vogelbroedplaatsen in Zeeland, waar op afstand naar gekeken kan worden vanuit een vogelobservatiepunt. Van Wegen en Vaarwegen Zonder wegen en vaarwegen, waarover de derde aflevering gaat, is het erg moeilijk om in Zeeland van A naar B te komen. Niet alleen voor de aanleg van doorgaande wegen is de provin cie verantwoordelijk maar ook voor het onderhoud van wegen en vaarwegen. Bij de laatste categorie hoort ook het bedienen van sluizen en bruggen in het Kanaal door Walcheren. Platteland De provincie maakt zich sterk voor nieuwe ontwikkelingen op het platteland en dat is in afleve ring vier te zien. Het verbouwen van knoflook en het maken van wijn uit fruit zijn daar enkele voor beelden van. Verder worden beel den getoond van een boerderij waar verstandelijk gehandicapten niet alleen opvang krijgen, maar ook kunnen werken en hun pro ducten in een winkeltje aan de man brengen. Vitaal platteland is meer dan een papieren product, zo blijkt uit deze aflevering. Economie De economie is het volgende beleidsterrein. De bedrijvigheid in Zeeland wordt vanuit de lucht getoond en er komen onderne mers aan het woord. Ook wordt aandacht besteed aan een ande re pijler van de provinciale econo mie, het toerisme met o.a. aan dacht voor nieuwe ontwikkelin gen, zoals de landschapscam ping. Cultuur De provincie geeft voor tal van cultuuractiviteiten subsidies. In de aflevering cultuur zien we hoe het Zeeuws orkest daardoor op hoog niveau kan presteren en dat het Straatfestival in Vlissingen spec taculaire acts kan laten zien. Ook is er aandacht voor beeldende kunst zoals het project van Gust Romijn in het kader van 'Zonne- maire buitengewoon'. Het cultureel erfgoed moet ook behouden blijven en de monu mentenwachters laten zien wat hun bijdrage daaraan is. Milieu Als laatste is de aflevering over Milieu aan de beurt. Meten is weten en zonder cijfers valt er maar moeilijk te vergelijken of er een afname is van bijvoorbeeld geluidsoverlast door een bedrijf. Aan de hand van praktijkvoorbeel den kan iedereen zien hoe milieu vergunningen tot stand komen, hoe controles worden uitgevoerd en welke maatregelen er geno men worden om overlast te voor komen. Deze maand zijn de werkzaamhe den voor de aanleg van de Re- creatieverdeelweg tussen Se- rooskerkeseweg (N59) en de Ro tonde Stoofweg (N651) (Haam- stede-Renesse) gestart. Op de plaats waar de weg aan sluit op de Serooskerkseweg wordt een rotonde gemaakt. Voor de kruising met de Kooij- mansweg is gekozen voor de aanleg van een ovale rotonde (ovonde). Tijdens de uitvoering zal er een omleidingsroute worden aangege ven zodat altijd één van de zijwe gen tussen de Bouwmansweg en Lage Zoomweg geopend is voor het verkeer. De uitwegen naar de openbare weg blijven tijdens de werkzaam heden zoveel mogelijk in gebruik. Mochten zij op enig moment toch moeten worden afgesloten, dan wordt tijdig overleg gepleegd met belanghebbenden. Als alles volgens planning verloopt is het werk op 1 maart 2003 gereed. Met de aanleg van de Recreatie- verdeelweg is een bedrag van 4,6 miljoen euro gemoeid. Voorafgaand aan een vergade ring van Provinciale Staten be spreken diverse Statencommis sies onder andere de door Gede puteerde Staten(GS) ingediende voorstellen. De commissieverga deringen zijn openbaar en wor den gehouden in het provincie huis, Abdij 6, Middelburg. In alle Statencommissies is er aan het begin van de vergadering spreek recht voor het publiek. Maandag 7 oktober, aanvang 9.30 uur, vergadert de commis sie Welzijn. Een belangrijk deel van de verga dering zal worden besteed aan het bespreken van de begrotings- brief en de begroting 2003. De plannen voor de nieuwe opzet van het Zeeuws Museum en de toekomst van het Zeeuws Biologisch Museum staan even eens op de agenda. De commissie Verkeer en Vervoer vergadert ook op 7 oktober. Deze vergadering begint om 13.30 uur. In deze vergade ring wordt het concept van het PWP gepresenteerd en wordt informatie gegeven over enkele 'fietsprojecten'. Andere agenda punten zijn: Duurzaam Veilig, tarieven PSD 2003, begroting en begrotingsbrief 2003, het Investeringsplan 2003 en de le wijziging daarvan. De commissie Economie verga dert woensdag 9 oktober, aan vang 15.30 uur. De commissie bespreekt het voorstel van GS om aan het Regionaal leerbedrijf VAKwerk een subsidie van 150.000,- toe te kennen voor aanschaf van inventaris bespro ken. De begroting en begrotings brief 2003 staan eveneens op de agenda, samen met de 2e bestuursrapportage 2002 en de 13e wijziging van de begroting 2002. De commissie Ruimte, Milieu en Water vergadert op vrijdag 11 oktober, aanvang 9.00 uur. De commissie bespreekt naast de begroting en begrotingsbrief 2003, het Jaarprogramma Ruimte, Milieu en Water 2003. Het voorstel van GS inzake de uit voering van actiepunten uit het 10-puntenplan voor de cultuurhis torie, de toekomst van het Zeeuws Biologisch Museum en de nota inzake robuuste verbin dingszones als beleidstitel voor nieuwe natuur staan eveneens op de agenda. De volledige agenda's en bijbe horende stukken van alle'com- missies liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. Het informatiecen trum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan ook worden verkregen via de website: www.zeeland.nl. T: Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een concept Provin ciaal Verkeers- en Vervoersplan (PWP) opgesteld. Dit plan omvat de beleidsvoornemens voor ver keer en vervoer van het college voor de komende 10 jaren. Op 23 september 2002 is door de statencommissie Verkeer en Vervoer het plan vrijgegeven voor inspraak. Het concept PWP ligt vanaf 2 oktober 2002 t/m 12 november 2002 ter inzage op het bureau voorlichting van de Provincie Zeeland, Abdij 9 te Middelburg, op werkdagen van 9.30 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooru ren kunt u zich wenden tot mevrouw F.C.H. Vos, tel. 0118- 631657. Daarnaast ligt het concept PWP ter inzage op alle gemeentehui zen en in alle bibliotheken in de provincie. U kunt zich daarvoor wenden tot de betreffende instan tie. Het concept PWP zal regionaal worden gepresenteerd door mid del van 4 regionale inloopavon den. Op deze avonden kunt u komen kijken naar een presenta tie van het PWP (op panelen en met lichtbeelden), kunt u hierover vragen stellen aan de opstellers van het plan die ook aanwezig zullen zijn en kunt u ook uw reac tie geven. De regionale inloopavonden zul len eind oktober worden gehou den in Middelburg, Terneuzen, Goes en Zierikzee. U wordt hier over nader geïnformeerd in een volgende abdijnieuws. Belanghebbenden en belangstel lenden kunnen gedurende de hier boven genoemde 6 weken een inspraakreactie geven door deze toe te zenden aan het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alle reacties zullen in een inspraaknota worden ver werkt, welke nota bij de definitie ve besluitvorming over het plan zal worden betrokken. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie Zuidsingel 24 te Middelburg (Berghuyskazerne) ernstig is en hebben met het saneringsplan van de gemeente Middelburg ingestemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 3 oktober tot en met 14 november 2002 ter inzage bij de directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en bij de gemeente Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, Vlissingsestraat 21, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 14 november 2002 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking wordt 15 novem ber 2002 van kracht, tenzij bin nen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Organiseert busreizen (incl. entree) naar: Holiday On Ice va. 40,00 p.p. Zaterdag 16 en 23 november 2002 Kerst Creatief 24,50 p.p. Zaterdag 30 november 2002 Disneyland R. Parijs va. 64,00 p.p. Zaterdag 7 december 2002 'Opstapplaatsen in Zeeland* Informatie en boekingen: 0165 - 38 28 51 St. Willebrord Wij behandelen: pijnklachten; menstruatieproblemen; rugklachten; psychische klachten; moeheid; allergieën; hooi koorts; maag- en darmproblemen; etc. Amstelstraat 49, Oost-Souburg, tel. 0118-490084 Vergoeding via diverse zorgverzekeraars mogelijk Graag tot ziens op vrijdag 4 oktober in "de molen zonder wieken".

de Faam | 2002 | | pagina 7