Koningin opent Sint Jans hospice in Middelburg Zeeuwse Commissaris met Harry Potter TRENDHOPPER GOES breed Nieuw: ADSL Lite Snel en onbeperkt internetten van €-34^ voor 27,95 per maand [Ü7) manadoo AANBIEDING Zorgbeleid kabinet Balkenende onder de loep stfaftü 3 WOENSDAG 25 SEPTEMBER 200?^^ JAARGANG 103 - NUMMER 39 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN Snelheidskick komt jongeren duur te staan Brullende scooters op de rollerbank, veel poli tie en een groot aantal nieuwsgierige buurt bewoners. De omgeving van winkelcentrum Dauwendaele was vrijdag 20 september één van de decors van een grootscheepse verkeerscon trole in samenwerking met de verkeersveilig heidsorganisatie 3VO. door Jacco van Maldegem Vluchtpoging mm Hare Majesteit de Koningin opent zaterdag 5 oktober het Sint Jans hospice De Casembroot te Middelburg. Roparunner Rob Mol zal die dag de sleutel van het hospice officieel overhandigen aan Koningin Beatrix. Een deel van het interieur van het Middelburgse huis voor kankerpatiënten is be kostigd uit het door de Roparunners bijeen- gelopen sponsorgeld. m Bel 0800-8048 www.wanadoo.nl positive generation 695,- voor 520,- KOOPZONDAG 29 SEPTEMBER. Juwelier \AN DEF&MADEN WOONBOULEVARD GOES MARCONISTRAAT 28 - 0113 - 213 132 9 15 H si 21 Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: J vlissinger Politie slingert jeugd op de bon Gelijktijdig werden in de Toren- weg automobilisten op hun snelheid gecontroleerd en op de Schroeweg bekeurden agen ten bestuurders en passagiers die geen gordel droegen. De teamchef Middelburg-Zuid Bram van Moolenbroek ziet het niet als een normale verkeerscontrole. „We laten de burgers zien dat we er zijn."Hoofd Communicatie van de Middelburgse politie Alwin Don voegt er aan toe: „De be woners van vooral Dauwendaele klaagden al lan ger over rondscheurende scoo tertjes. Daarnaast vinden agen ten dit werk meestal leuk om te doen. Dat is te merken in het enthousiasme onder de colle ga's." Vrijwilligers van 3VO delen naast het winkelcentrum klad blokjes en pennen uit aan bromfietsers die niet meer dan 0,5 kW vermogen kunnen pro duceren. Om half zes zijn nog maar weinig presentjes van ei genaar gewisseld. „Het is een trieste constatering", vindt John Prins van 3VO. „De jon geren kicken op de snelheid, maar beseffen niet dat ze een gevaar voor zichzelf en andere weggebruikers vormen." Drie motoragenten kammen de hele wijk uit op zoek naar scoo ters, brommers en snorfietsen. Eerst wordt het brommer certificaat in beslag genomen zodat de jongeren de motorfiets volgen. De instructies worden braaf opgevolgd, behalve door een jongen van tegen de twin tig. Het duurt hem allemaal te lang en ziet kans met een nood- gang weg te komen bij de rollerbank. Binnen een mum van tijd zetten de drie politie motoren de achtervolging in. „Als ze hem te pakken krijgen, ziet het er niet best voor hem uit," zegt Prins lachend en met zijn zakken nog vol presentjes, „Hij krijgt in ieder geval geen pen!" Na een kwartier komt een agent met de op de vlucht geslagen jongen terug en blijft deze keer wachten, totdat de 'verdachte' de motor van zijn scooter heeft uitgezet. De jongen, volgens de omstanders een bekende in de wijk, krijgt een bekeuring voor Surveillant Franse controleert het vermogen van een snorfiets op de rollerbank. een te groot vermogen. Ook krijgt hij er één voor de overschrijding van de maxi mumsnelheid tijdens zijn vluchtpoging. In totaal bekeurde de politie 25 bromfietsers voor een te hoog vermogen, wat wil zeggen dat de brommer harder kan rijden dan 45 kilometer per uur. Drie bromfietsers droegen geen helm en kregen daarvoor een boete en twee jongeren negeer den een stopteken. Ook zij wer den hiervoor op de bon geslin gerd. Tijdens de alcoholcontrole die 's avonds in de Torenweg ter foto Jaap Wolterbeek hoogte van de Nieuwland- seweg werd gehouden is bij 146 bestuurders een blaastest afgenomen. Geen enkele automobilist had te veel gedronken. Het is een goed gebruik dat bij officiële openingen de eregas ten een presentje krijgen. Meestal gaat het om een lekker flesje wijn. De exploitanten van Family Fantasy ParcToverSluis in Sluis hadden vorige week woensdag bij de opening voorcommissa- ris van de koningin Van Gelder en burgemeester Straatsma van Sluis-Aardenburg een wel heel bijzondere verrassing in petto. Beiden kregen een enorme knuffel cadeau: de burgervader werd verblijd met een zwart-wit gestreepte tijger, de Zeeuwse commissaris ging naar huis met Harry Potter-pop. Siert de kleine tovenaar straks de werk kamervan de hoogste bestuur der van Zeeland? We zijn be nieuwd. - -,fjk Het Middelburgse hospice wordt bewoond door mensen die zich in de laatste levensfase bevinden. Een hospice is een vervangend thuis en bedoeld voor mensen die zich in de laatste levensfase bevinden. Door intensieve me dische en verpleegkundige be handelingen wordt thuis wo nen steeds moeilijker. Een hospice biedt in deze situatie advertentie) een helpende hand en heeft tot doel de kwaliteit van het leven ook in deze laatste fase zo goed mogelijk te houden in een bijna-thuissituatie. De bewoner kan gebruik maken van de reguliere mogelijkheden voor verpleging en verzorging van een patiënt in een thuis situatie. Er is niet alleen aandacht voor de medische zorg zoals pijn- beheersing en de bestrijding van andere lichamelijke klach ten maar er wordt ook aandacht besteed aan psychologische, sociale en spirituele proble men. De zorg is in handen van speciaal hiertoe geschoolde verpleegkundigen en vrijwilli gers. De meeste hospices in Neder land zijn begonnen als particu lier initiatief. Ook in Middelburg is het hospice op initiatief van twee inwoners gebouwd. Deze hospice is als eerste in Neder land in beheer overgenomen door een thuiszorgorganisatie. Het hospice biedt plaats aan vijf bewoners. De bouw van de hospice is gefinancierd met behulp van een nalatenschap van een lid van de Johanniter Orde, mevrouw De Casem broot. m foto Peter Verdurmen I advertentie) Geei of witgouden briljantring 0.16 crt van KLEINE MARKT l VLISSINGEN Tel. 0118-412605 advertentie pag. De snelste man van Europa eregast op de Zeeuwse Speedshow in Breskens. Blof en Rancoon spelen voor Operatie Ambon. pag. Citybloem wint etalagewedstrijd. Roompot en Zilverberkparken slaan handen ineen. Specsavers Middelburg viert feest. pag. Jetty Mathurin speelt Opvliegers in de Middelburgse Schouwburg. Bij Cine City deze week van Donderbroek en Minority Report. Op de Vlissingse koopzondag 29 september waant de bezoeker zich in Frankrijk. Gemeente Noord-Beveland betrekt burgers bij beleid. Woonbond is tegen bezuiniging huursubsidie. Stichting Akkerleven wint de Noord-Bevelandse Toekomstprijs. Advertentieverkoop (0118) 484 316 Redactie (0118)484 276 Bezorgklachten (0113) 274 000 Uitgebreid colofon: zie pagina 2 Zit het kabinet Balkenende wel op het goede spoor als het gaat om het voorgenomen inhoude lijke en financiële zorgbeleid? Dat onderwerp staat centraal tijdens een Scoopera-debat maandag 30 september in het gebouw Achter de Houttuinen 8 in Middelburg. Fred Dekker (LPF) en Siem Buijs (CDA), bei den lid van de Tweede Kamer en afkomstig uit de gezond heidszorg als cardioloog en huisarts in Zeeland, zullen die avond het spervuur van vragen en kritische kanttekeningen van deskundigen uit de oppositie in hun voordeel proberen uitte leggen. Ook de kwaliteit en ver betering van de regionale zorg krijgt aandacht. Het Scoopera- debat begint om 19.15 uur. (advertentie) Nachtwerk in Stationsgebied Huisvesting Stadsgewestelijke brandweer aan Stromenweg Werk invoering 30 km. zones start wat later Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur Reserveren: 0118 418019 onder de hoogste toren van Vlissingen

de Faam | 2002 | | pagina 1