GEMEENTE MIDDELBURG Opknappen voetbalvelden sportcomplex Arnemuiden Diamanten huwelijk Controle honden belasting van start Gemeenteraads vergadering Monumentendag groot succes Ondertekening GALM-SCALA project Sluitende begroting gemeente Middelburg Start invoering dertig kilometerzones Parkeergarages niet meer open vrijdag- en zaterdagnacht Woensdag 18 september 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Week 38 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Tafeltje Dekje Arnemuiden Straat Binnenstad/Nieuw Middelburg Straat Stromenwijk/ 't ZandJ Breewijk Straat Soort maatregel Soort maatregel Soort maatregel Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voorinformatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internetsite: www.middelburg.nl info middelburg, nl Het college van Burgemeester en Wethouders van Middelburg stemt in met hel plan de voetbalvelden op sportcomplex Arnemuiden op te knappen. Ook komen er. als de gemeenteraad het goedkeurt, acht nieuwe kleedruimtes. De renovatie van de velden gebeurt in vier fasen, verspreid over vier jaar. Per fase wordt een ander veld aangepakt. De werkzaamheden bestaan uit Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maal tijden kunnen iedere maandag tus sen 8.45 en 9,30 uur worden besteld voorde hele week. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-63 85 70. Menu vanaf maandag 23 september tot en met zondag 29 september 2002. Maandag Varkensvlees, tuinbonen en kriel aardappeltjes Dinsdag Rundergehakt, spinazie a la crème en aardappelen Woensdag Belgische stoofschotel met andijvie en aardappelpuree Donderdag Kippenborst in kerrieroomsaus met vruchtengroente Vrijdag Visfilet in botersaus, wortelen en gestampte aardappelen Zaterdag Stamppot van zuurkool met rook worst Zondag Wal de pot schaft verbetering van verlichting, drainage, hekwerken om ballen op te vangen en hel aanbrengen van paden en beplanting. Kleedkamers De nieuwe kleedruimtes worden in de loop van 2003 gebouwd. Om plaats te maken voor de acht nieuwe worden de vier kleedkamers die zijn ondergebracht in een vrijstaand gebouw gesloopt. Twee van de hui dige kleedkamers in het kantine- gebouw krijgen een bestemming als verenigingsruimte. In de nabije toekomst wordt het complete sportcomplex overgedra gen aan de voetbalvereniging Arnemuiden. Het onderhoud en be heer van het complex is vanaf dat moment voor rekening van de ver eniging. Deze verzelfstandiging is ook op andere vcldsporlcomplexen in de gemeente doorgevoerd. Het GALM-SCALA project is een stimuleringsmethode voor het meer laten bewegen van jonge ouderen tussen de 55 en 65 jaar. Er is een apart programma voor mensen met een chronische aandoening en/of een lichamelijke handicap. De Zeeuwse Sportraad, Stichting Welzijn Ouderen Middelburg en de Gemeente tekenen de GALM- SCALA overeenkomst op 19 sep tember in het Stadhuis. De overeenkomst regelt de uitvoe ring van het project in de gemeente Middelburg. De gemeente biedt niet-sportende inwoners van 55 lot 65 jaar uit de wijk Dauwendaelc en een deel van de Binnenstad de mogelijkheid om gedurende ongeveer anderhalf jaar deel te nemen aan een nieuw spon- beweegproject. Eerder kregen ouderen in de Magistraalwijk, Arnemuiden en Nieuw en St. Joosland deze mogelijk heid. Ongeveer zeventig mensen zijn hier door daadwerkel ij k sport ie f actief ge worden. Het is de bedoeling om GALM- SCALA op termijn over de hele stad uit te breiden. Voor het eerst is er nu ook een aange past sportprogramma voor mensen met een handicap of een chronische aandoening. Fittest De jongere ouderen uit Dauwendaele en een deel van de Binnenstad wor den middels een brief uilgenodigd deel te nemen aan een fittest op zater dag 19 oktober in sporthal De Kruit- molen. Aansluitend op de test kunnen deel nemers kennis maken met verschil lende vormen van sport, spel en beweging in een twaalf we ken durend bewegingsintroductic- programma. In dit programma wordt onder meer aandacht besteed aan badminton, bal spelen, gymnastiek, wandelen, fiet sen, zwemmen en tennis. Deze periode wordt afgesloten met een evaluatie en een vervolgadvies. Het vervolgprogramma duurt dertig weken en wordt afgesloten met een tweede fittest waaraan kan worden af gemeten of de fitheid is verbeterd. Naast het sportieve karakter is het so ciale karakter van het project erg sti mulerend. Deelnemers voelen zich filteren hou den vaak vriendschappelijke contac ten aan de bijeenkomsten over. De beer en mevrouw Meijers waren afgelopen maandag zestig jaar getrouwd. Burgemeester Schouwenaar ging op bezoek om het echtpaar te feliciteren. Foto: Frank Viergever De parkeergarages 'De Geere', 'Kousteensedijk' en 'Achter de Hout tuinen' zijn niet meer geopend op vrij dag- en zaterdagnacht. Te weinig au tomobilisten maken van de gelegen heid gebruik hun auto in een garage te parkeren. De nachtelijke openstelling was een experiment van drie maanden. In die maanden is bekeken hoeveel gebruik ervan werd gemaakt. De proef startte naar aanleiding van vragen van on dernemers in de binnenstad. Zij voor zagen veel belangstelling voor parke ren in de parkeergarages gedurende vrijdag- en zaterdagnacht. De ge meente besloot een proef te houden om de belangstelling te polsen. Openingstijden De parkeergarages zijn nu weer da gelijks geopend van 08.00 tot 23.00 uur. Parkeren kost 0,75 per uur. In de parkeergarage aan de Kousteensedijk geldt een voordelig dagtarief. In Middelburg moet u belasting betalen voor het houden van een hond. Voor zover bekend betalen vrijwel alle inwoners van de gemeente Middelburg die één of meer honden hebben dat gewoon, volgens de regels. In feite is er dus geen nieuws. Toch is een regelmatig terugkerende controle nodig om tot een goede uitvoering van deze belastingregeling te komen. Daarom wordt vanaf 23 september een gedeelte van de gemeente Middelburg gecontroleerd. De controle wordt in opdracht van het gemeentebestuur uitgevoerd. Medio september gaan de contro leurs op pad. Aan de hand van door het gemeentebestuur verstrekte infor matie over de woningen die bezocht moeten worden, belt de controleur bij alle woningen aan. De controleur kan dus ook bij u aan bellen. Hij of zij stelt enkele vragen over het al dan niet hebben van een hond. Het is de bedoeling dal hij of zij de vragen aan de deur afhandelt. Als u niet thuis bent, zal de contro leur ter plaatste beoordelen of er wel of geen hond(en) aanwezig zijn. Van zelfsprekend kunnen de controleurs zich. legitimeren met een door de gemeente verstrekt legitimatiebe wijs. Tarief Volgens de door de gemeenteraad vastgestelde 'verordening honden belasting' betaalt iemand voor het houden van één hond 53,09 per jaar. Mensen die twee honden heb ben betalen 106,18 extra, in totaal dus 159,27 Voor de derde en volgende hond moet per hond nog eens 106,18 extra betaald worden. Aangeven van een hond. Wanneer u een hond heeft, bent u ver- plicht dit aan te geven. Misschien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de gelegenheid geweest daarvan aangifte te doen. Wij advi seren u daarmee niet te lang te wach ten. Het is uiteraard beter, dat u aan uw wettelijke verplichting heeft vol: daan voordat de controleur komt. Bij de sectic belastingen. Lange Noordslraat 16, liggen formulieren die u kunt gebruiken om aangifte te doen. Informatie. Wilt u meer weten? Bel dan meteen van onze medewerkers van de sectie belas tingen, 0118 - 67 54 75 of 67 54 79. Plannen voor een forse aanzet voor nieuw beleid in de gemeente Middel burg laat nog even op zich wachten. Het is de gemeente gelukt, ondanks tegenvallers, met trots een sluitende begroting te presenteren in de Miljoenennota van 2003. In de begroting kan het in gang gezette beleid zonder problemen worden uitgevoerd. Er is bovendien nog ruimte gevonden voor nieuwe uitgaven. Komend jaar geeft de gemeente Middelburg meer geld aan onder andere: onderwijshuisvesting, ste delijk sociaal beleid en de her inrichting en renovatie van de sportvelden. Ook komt er meer geld voor de uitvoering van de Wet Voorziening Gehandicapten. De uit gaven voor deze voorziening vallen namelijk hoger uit dan was voor zien. Dit laatste punt is één van de tegenvallers waar de gemeente mee wordt geconfronteerd. Een andere tegenvaller is het lagere bedrag dat de gemeente ontvangt uit het BTW- compensatiefonds. Tot slot valt de uitkering van het Rijk lager uit dan was voorzien in verband met de te rugval van de landelijke economie. Woonlasten Het beleid van de gemeente dat de woonlasten voor de Middelburgers slechts mag stijgen met het inflatie percentage wordt niet helemaal ge haald. Dit komt vooral door de sterke stijging van de kosten van de milieustraat en het verwerken van huisvuil. Door het principe 'de ver vuiler betaald' stijgen de woon lasten hierdoor met meer dan 3,5 procent. De gemeenteraad vergadert op maandag 23 september in de raadzaal van het Stadhuis. De vergadering begint om 19.30 uur en is bij te wonen vanaf de publieke tribune. Mensen die slecht ter been zijn, kunnen van tevoren contact opnemen met de boden van het Stadhuis, telefoon 67 54 03.Dc agenda is onder voorbehoud: 1Opening en vaststelling agenda. 2. Vaststelling notulen van de verga dering van de raad van de gemeente Middelburg, gehouden op 24 juni 2002. 3. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 4. Voorstel lot overdracht reinigings- taken aan Zeeuwse Reinigingsdienst, tevens voorstel tot wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening in verband daarmee. 5. Begroting 2003 van de Gemeen schappelijke regeling inzake de subsidiëring van de Stichting Regio naal Indicatie Orgaan Walcheren. 6. Instemmen met rapport Robuust RIO in Zeeland 7. Financiering Algemeen Maatschap pelijk Wérk over de jaren 2002 t/m 2004. 8. Nota evenementenbeleid Middel burg en inspraakmatrix. 9. Vaststelling Lokaal Onderwijsplan 2002-2006. 10. Vaststelling Onderwijs Allochtone Levende Talen (OALT) - Nota 2002- 2004. 110.L.A.Z. jaarrekening 2001 en be groting 2003. 12. Subsidiering Huurdersvereniging Middelburg 13. Krediet implementatie nieuwe huis stijl. 14. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2002 en het verlenen van kredieten. 15. Profielschets en functiebeschrijving raadsgriffier. 16. Wijziging Verordening op de raads commissies Middelburg 2002. 17. Benoeming leden en plaatsvervan gende in de raadscommissies. 18. Vaststelling lijsten behorende bij de Verordening geldelijke voorziening raads- en commissieleden 2001 19. Bekrachtiging Noodverordening ter bevordering van de volksgezondheid, ingevolge Artikel 176, derde lid, Ge meentewet. 20. Begroting 2003 Regionale Brand weer Zeeland. De gemeente start 23 september met de invoering van een maximumsnelheid van dertig kilometer per uur in de Binnenstad, Nieuw Middelburg, Arnemuiden, Stromenwijk, 't Zand en de Breewijk. In deze gebieden worden dertig kilometerborden geplaatst. Enkele nu bestaande voorrangssituaties wijzigen hierdoor. Er worden ook ondersteunende maatregelen genomen, zoals de aanleg van een sluis of een verhoogd plateau. De werkzaamhe den duren tot en met 29 november. Aan het begin van de gebieden waai de maatregel ingaat, worden zoge naamde poorten geplaatst. Een poort bestaat uit 30 km borden op paal en twee witte strepen op de weg. Indien u een poort passeert geldt de maxi mumsnelheid van dertig kilometer per uur totdat u een verkeersbord met 'einde dertig kilometer zone' tegenkomt. In de zone heeft verkeer van rechts altijd voorrang. Dit bete kent op sommige plaatsen een ver andering van de huidige voorrangs- regeling. De attentiecirkels geven op deze plaatsen de gelijkwaardigheid van beide straten aan. Bij speciale uitritten geldt deze voorrangsrcgel niet. Werkzaamheden De invoering van de dertig kilometerzones vindt in twee fasen plaats. De eerste fase omvat Bin nenstad, Nieuw Middelburg, Stromenwijk, Breewijk, 't Zand en Arnemuiden. De overige wijken in Middelburg komen in de tweede fase, tussen 2004 en 2008, aan bod. Tijdens de werkzaamheden wordt het verkeer indien nodig omgeleid door middel van borden. Gedurende het werk aan de Grevelingenstraal rijdt de bus via de Nieuwe Vlissingseweg. Er komt dan een extra bushalte ter hoogte van de IJsselstraal. Tijdens de werkzaamheden aan de Oosterscheldestraat rijdt de bus tijde lijk door de Arnclaan. Ook hier komt een extra bushalte. Op dit moment is nog niet bekend wanneer de busroutes veranderen. Wij houden u via deze pagina op de hoogte. De gemeente wil de overlast voor be woners en bedrijven zoveel mogelijk beperken. Om deze reden wordt in enkele gevallen pas na acht uur 's avonds gewerkt. Dit geldt met name voor de binnenstad. Indien aan de straat gewerkt wordt ontvangt u een week voor de werkzaamheden een brief van de aannemer met meer in formatie. De duur van de werkzaam heden varieert van een uur tol maxi maal een week. Informatie Begin oktober ontvangt iedereen in Middelburg een folder over de invoe ring van de dertig kilometer per uur regeling. Bij de afdeling Communi catie aan de stadhuisstraat liggen te keningen van de eerste fase waarop de maatregelen staan afgebeeld. Tij dens kantooruren kunnen geïnteresseerden deze inzien. Meer informatie vindt u ook via de website van de gemeente (www.middclburg.nl onder hel kopje 'actueel'. Indien u méér alge mene informatie wilt over de invoe ring. kunt u contact opnemen met Dirk Jan van der Vis van de gemeente Middelburg, tel 675213. Voor meer informatie over de uitvoering van de werkzaamheden kunt u zich richten tot Rens Schets van Royal Haskoning, lel: 0113 246015. Duurzaam Veilig Verkeer De invoering van dertig kilometer per uur vormt een onderdeel van Duur zaam Veilig Verkeer (DVV). De Rijksoverheid is met dit beleids programma gestart om het aantal verkeersslachtoffers te verminderen. De maatregelen 'bromfietsers op de rijbaan' en 'ficlsverkeer van rechts heeft voorrang' maken ook onderdeel uit van DVV. Deze twee maatrege len zijn reeds van kracht. Maatregelen per wijk Op ongeveer driehonderd plaatsen worden poorten (borden) aange bracht. De andere maatregelen staan in bijgaand overzicht. Nieuwstraat-Westdijkstraat Nieuwstraat-Burg Hackstraat Nieuwstraat Spoorstraat-Noordstraat Spoorstraat Spoorstraat-Burg. Langebeekestr Spoorstraat-Noordwal Lan gstraat-Marktstraat Korenbloemlaan Korenbloemlaan-Distelstraat Korenbloenilaan-Pinksterbloem Korenbloemlaan-Bremstraat Korenbloemlaan-Klaproosstraat Korenbloemlaan-Hoefbladstraat Korenbloem! aan-Weegbree 1 aan Korenbloemlaan-t.p.v nr. 30 Korenbloemlaan-Helmkruidstraat Korenbloemlaan-Akkerlaan Herengracht Wijngaardstraat Sint Sebastiaanstraat Simpelhuisstraat Oosterscheldestraat-Arnelaan Oosterscheidestraat-Mosselkreekstraat Oosterscheldestraat-Keetenstraat Oosterscheldestraat-Maasstraat Oosterscheldestraat-Mastgatstraat Oosterscheldestraat-Arnelaan Oosterscheldestraat-Gre vel i ngenstraat Orevelingenstraat-Volkerakstraat Grevelingensifaat-Merwedestraat Grevelingenstraat-Haringvlietstraat Plateau Attentiecirkel Versmalling Attentiecirkel 2 x Sluis Attentiecirkel Attentiecirkel Verhoogde attentiecirkel 5 x inritconstructie t.p.v. parkeerterreinen Attentiecirkel Plateau Attentiecirkel Attentiecirkel Attentiecirkel Plateau Attentiecirkel Attentiecirkel Kruispunt versmalling 2x inritconstructie inritconstructie inritconstructie inritconstructie Attentiecirkel Attentiecirkel Attentiecirkel Attentiecirkel Attentiecirkel Attentiecirkel Attentiecirkel Attentiecirkel Inritconstructie Attentiecirkel Afgelopen zaterdag was het landelijke Open Monumenten dag. Met de monumentenfolder in de hand gingen veel monumentenliefhebbers in Middelburg - monumentenstad bij uitstek op pad. Een groot aantal monumenten openden gratis hun deuren. Tussen Middelburg en Vlissingen kon een gratis ritje met een echte oldtimerbus worden gemaakt. Vanaf de Lange Jan was goed te zien dat het druk was in de bin nenstad. Middelburg kon dit jaar met trots nieuwe deelnemers presenteren: De 'Glazenkast' aan de Verwerijstraat, 'Croonenburg' aan de Singelstraat, De 'Petrus- en Pauluskerk' aan de Lombardslraat, de 'Doopsgezinde kerk' aan de Lange Noordstraat en de 'Neder lands hervormde kerk van Sint- Laurens'. Misschien bent u ook in het bezit van een monumentenpand en wilt u volgend jaar meedoen aan de Monumentendag. Voor deelname of voor vragen kunt u contact opnemen met Chris Marijs van de gemeentelijke afdeling Communicatie, tel.: 67 55 32. Drukte in de Spanjaardstraat op Open Monumentendag. Foto: Frank Viergever De voetbalvelden van Arnemuiden krijgen een opknapbeurt. Foto: Frank Viergever

de Faam | 2002 | | pagina 3