I i Stichting wil meer christelijk geluid in Zeeuwse media Boekwerk Breezand I 50 jaar Schoolkorfbaltoernooi op sportveld achter Lammerenburgt Meer dan 70.000 occasions vind je op Religie CDysdek 10 Glascollectie van Het Huis. (Si) AutoTrack.nl Woensdag 18 augustus 2002 15 l Zesenveertig jaar was juf Tilly, toen ze als inval kracht voor de klas kwam te staan bij diverse Souburgse bassischolen. Zo stond ze ook voor de klas op de toenmalige Van Duiven- voordeschool, en daar is ze tot vandaag de dag gebleven. Ondertussen is deze school gefuseerd en heeft een andere naam gekregen, maar Juf Tilly werkt nog met evenveel liefde en plezier op 'haar' school. Dat doet ze deze week voor het laatst, want dan gaat ze met vervroegd pensioen. Goed contact DONDERDAG VRIJDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG ZATERDAG De stichting Kerk en Media, die afgelopen maandag is opgericht, gaat het christendom op Walcheren onder de aandacht brengen. Dat zegt Rudolf Deug, één van de initiatiefnemers en bestuurslid van Kerk en Media. De stichting ver tegenwoordigt alle christelijke gezindten op Walcheren. Islam Enkelvoudig per paar€ 90,- Multifocaal per paar 200,- Het Huis Hardy Religie - Her GRAF VAN Rrtojr - Wa of net in Glastonbury? - Natuurwezens, dg emaascHe wereld, neKcei urr D6 OUDHOD 01 NOG VG0 M66R Juf Tilly gaat met de Vut In de zestien jaar dat Tilly de Jong-Willemsen voor de klas stond heeft ze veel meege maakt. Vooral ook veel veran deringen. „De grootste veran dering was natuurlijk de fusie tussen de Duivenvoordeschool enüe Belt," vertelt de 62-jarige aankomende 'pensionado'. Er zijn nog veel meer veranderin gen geweest, didactische ma terialen veranderden, structu ren zijn gewijzigd, het hele on derwijs is steeds in beweging. „Gelukkig heb ik deze verande ringen steeds bij kunnen hou den en, wat nog belangrijker is, ik heb er steeds achter kunnen staan." Wat ook veel teweeggebracht heeft in de klassen van juf Tilly is de komst van de computer binnen het onderwijs. Een steeds groter deel van het on derwijs wordt door educatieve computerprogramma's overge nomen, maar de juf blijft abso luut onmisbaar voor de kinde ren in de klas. Tilly de Jong-Willemsen maakt, nu ze der 62-jarige leeftijd be reikt heeft, gebruik van de rpu- regeling. Zeg maar 'de VUT', dan weet iedereen waar we het over hebben," zegt de school juf. „Ze zeggen altijd dat je moet stoppen op je hoogte punt. Nu vindt iedereen het nog erg dat ik wegga. Daarom lijkt mij dit een mooi moment om er uit te stappen." Het goede contact met collega's ouders en kinderen is altijd het belangrijkste geweest in haar werk als schooljuf. „Als je niet van kinderen houdt, kun je dit werk nooit goed doen" FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u„ tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. ANWB/ VVV Middelburg, kerken- wandeling onder leiding van een gids, 13.30 u. Stadhuis toren Veere, carillonbespeling door Kees van Eersel, 15 u. Abdijtoren Middelburg, beiaardconcert door Henk G. van Putten, 12 u. Wijkcentrum Het Palet Vlissingen, cursus: Crea Doe, 9.30 u., Kleding ma ken, 9.30 en 13.30 u., Schilde ren, 13.30 u., Kookcafé, 17.30 u., Kleding maken voor Turkse vrouwen, 19.30 u. Sportzaal Van Duyvenvoorde Oost- Souburg, peutergym, 9.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym, 9.30 u. Molstraat 13 Middel burg, cursus Engels voor oude ren niveau 1,2 en 3, 9.30 u. Wijkcentrum Het Palet Vlissingen, cursus: Handwer ken, 9.30 u., Kleding maken, 9.30 u., Computerles, 13.30 u., Internet, 15 u., Kinderinstuif 10- 15 jaar, 15.15 u., Streetdance meisjes 10-14 jaar, 15.15 u., Sranan Tongo, Surinaamse taal, 19 u., Kaseko, Surinaams dansen, 20 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, kinderclub, 13.30 u., Keet, ontmoetingsplek voor jongeren van 11 t/m 17 jaar, 19 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, beginnerscursus internet, 10.15 u. Molstraat 13 Middelburg, cursus Engels voor ouderen niveau 4,5 en conversatie, 9.30 u. Nieuwe Kerk Middelburg, debat met Willem Breedveld, columnist van Trouw, 20 u. Zeeuws Maritiem MuZEEum Vlissingen, officiële opening, 10 u. Dauwendaele Middelburg, dansavond, 20.30 u. Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, wandeltocht: Ruytermars, di verse afstanden, vanaf 9 u. Wijkcentrum Het Palet Vlissingen, Marhaban, Arabi sche vrouwenmiddag, 13 u. Fort Rammekens Ritthem, kinderspeelmiddag met Oud- Hollandse spelen, 13 u. St. Majoraat Vlissingen, bingomiddag, 13.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Markt Middel burg, boeken- en curiosamarkt, 11 u. Theo van Doesburg-cen trum Vlissingen, country line dansen voor gevorderden, 9.30 u., voor beginners, 11 u. Wijk centrum Het Palet Vlissingen, cursus: Crea Doen, 9.30 u., Creatief met klei, 10 u.( Tekenen en schilderen, 13 u. Computer les spelenderwijs, 13.15 u., Koersbal, 13.30 u., Surinaams koken, 17.30 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, damesgym, 13.30 u., darten, biljarten en klaver jassen, 20 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u„ tel. 625655. Wijkcen trum Het Palet Vlissingen, cur sus: Kaarten maken, 9.30 u., Kleiclub, 13.30 u., Computerles spelenderwijs, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u., koersbal 13.30 u. Ontmoetingscentrum Palet Middelburg, open club Magistraatwijk, de club voor 50- plussers, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u., Keet, ontmoetingsplek voor jongeren van 11 t/m 17 jaar, 19 u. Aagtekerke, grote sjezen- wedstrijd, 9.30 u. Ontmoetingscentrum Sportfondsenbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Wijkcentrum Het Pa let Vlissingen, cursus: Compu ter, 8.30 u., Kinderinstuif 6-8 jaar, 13.30 u., Kinderinstuif 8-10 jaar, 14.45 u., Engels voor beginners, 13.30 u., Engels voor gevorderden, 14.45 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, Keet, ontmoetingsplek voor jongeren van 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, ronleiding 'Met de tuinman mee', 13 u. ,Als je niet van kinderen houdt kun je dit werk niet doen", aldus Tilly de Jong. foto: Jaap Wolterbeek Juffrouw Tilly zal zich, nu ze stopt met haar schoolwerk, niet snel vervelen. „Ik doe al veel vrijwilli gerswerk voor de kerk. Ik wil nog meer vrijwilligerswerk gaan doen, met bejaarden. Ook wil ik meer gaan reizen, samen met mijn man die al veel in het bui tenland is." Daarnaast is er nog een belangrijke ontwikkeling in het leven van de Souburgse schooljuf: op de dag van het in terview wordt ze waarschijnlijk oma. „Mijn kleinkind komt in Rotterdam te wonen, dus een echte oppasoma zal ik niet snel worden. Maar een paar daagjes logeren lijkt me erg leuk." Voor alle oud-leerlingen, ouders van oud-leerlingen en andere belangstellenden is er vrijdag 27 september een afscheidsreceptie van juf Tilly. D e receptie is van 16 uur tot 17.30 uur. Vooraf aanmelden is nood zakelijk en dat kan telefonisch via 0118-490291 en dan vragen naar juf Gerrie. Hij constateert dat de regionale media het kerkelijk leven in Zee land vaak negeren. „Het is ech ter geen direct verwijt. We moe ten de hand in eigen boezem steken", aldus Deug. De kerken waren volgens hem in het ver leden te veel naar binnen gekeerd, maar treden tegen woordig naar buiten. Kerk en Media probeert een brug te slaan tussen kerk en pers, om christelijke activiteiten ook echt onder de aandacht te brengen. „We effenen het pad zodat de kerk meer met de media in con tact komt." Deug, die voorganger in de Oost-Souburgse pinkster gemeente Shalom is, vindt het opmerkelijk dat de moslim cultuur wel voldoende belicht wordt. „Waarom wel de islam en het christendom niet? Deels is dat waarschijnlijk ingegeven door angst." Het christelijk ge loof hoort volgens Deug van oudsher thuis in de Neder landse cultuur en verdient daarom zeker net zoveel aan dacht als de islam. „Als we de kans krijgen kerkelijke informa tie naar buiten te brengen, kun nen we daadwerkelijk aantonen dat we nog midden in de sa menleving staan." De stichting wil met haar radio programma en in de toekomst wellicht ook met een tv-pro- gramma naast informatiebron ook de rol van evangelist ver vullen. „De gang naar de kerk wordt door steeds minder men sen gemaakt, bijvoorbeeld door de 24-uurs economie," stelt Deug. „Toch hebben thuisblij vers behoefte aan bezinning. Het uitzenden van kerkdiensten biedt hen de kans om regelma tig naar een preek te luisteren." Iedere zondag wordt het pro gramma 'Morning Glory' uitge zonden. Het is van 8 uur tot 9 uur en van 18 uur tot 19 uur te horen op Cool FM, de lokale radiozender van Middelburg via de frequenties 105.3, 107.1 en 107.7 FM. Meer informatie is te vinden op de website van de stichting (www.kerkenmedia.nl). Burgemeester A.C. de Bruijn van Veere heeft zaterdag 14 september het eerste exem plaar van het boek 'Een uniek park' in ontvangst genomen. Dit werk is uitgegeven door de Onderhouds- en Belangen vereniging Breezand I ter gele genheid van het vijftig jarig be staan van het vakantiepark. Naast dit jubileum bestaat de vereniging zelf tien jaar. Het boek beschrijft de geschie denis van het zomerwoningen terrein Breezand en de ontwik keling van Vrouwenpolder als badplaats. Oude ansichtkaarten en recente luchtfoto's verduidelijken het verhaal Het naslagwerkje kost euro 9,- en is te bestellen bij Emiel Lodiers in Fort den Haak- weg 55. Telefonisch kan ook via (0118-)592921 (advertentie) Standaard met ontspiegeling en beschermende hardingslaag. In glas en kunststof. Op elke sterkte. Kortom, de Glascollectie van Het Huis biedt u optimaal kijkcomfort. Voor een vaste, scherpe prijs. Zi en m a g gezien w orden0pTc EN s VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL. (0118) 41 20 10 De Vlissingse korfbalvereniging SEOLTO is woensdagmiddag 25 september gastheer voor ongeveer 250 leerlingen. De kinderen uit de categorieën groep 5/6 en groep 7/8 strijden om een plekje bij het Zeeuws Schoolkorfbaltoernooi. De Zeeuws kampioen vertegen woordigt de provincie bij het Nederlands kampioenschap, wat de kinderen uit groep 5/6 van de Paa.uwenburgschool vorig jaar is gelukt. Dit jaar doen meer kinderen mee dan voorgaande jaren, omdat basisschool Het Spring tij voor het eerst van de partij is. Naast deze school doen ook De Theo Tijssen/Paauwenburg- school, Louise de Coligny uit Vlissingen en 't Klinket en De Sprong uit Koudekerke mee. Majoraat - In de Campus De Ruyter, aan de Van Hogen- dorpweg 58a te Vlissingen, is zaterdag 21 september een open dag van de Stichting Majoraat. Er zijn demonstra ties van de activiteiten van de stichting, zoals klaverjassen, bridgen, line dance, koersbal, trommelen, seniorengym, computercursus en creati- viteitscursussen. De toegang tot de open dag is gratis en duurt van 10.30 tot 16 uur. Darts - Ter nagedachtenis aan Jelmer Overdam heeft de Zeeuwse Darts Federatie voor 22 september de Jelmer Memorial in sportcentrum De Kruitmolen te Middelburg ge organiseerd. Inschrijven kan via de website www.zeeuwsedarts- federatie.nl en op de wedstrijddag tot een half uur voor aanvang. De wedstrijd voor koppels begint om 12 uur. De singlewedstrijd begint om 13 uur. Deelname kost €2,- per persoon. Tangocursus - Voor iedereen die daar belangstelling voor heeft, zijn er donderdag 19 september proeflessen Argentijnse tango. De lessen zijn om 19.30 en om 21.30 en zijn gratis toegankelijk. Dans ervaring niet nodig. Nieuw bij Tangoschool Al Azar is, dat op vertoon van een studenten kaart bv. van de H.Z of CJP 20 korting op het lesgeld gegeven wordt. De normale prijs is 110 euro voor 14 les sen. Zo wil Al Azar ook jon geren de kans geven om de Argentijnse tango te leren dansen. De leraren van Al Azar kregen hun opleiding in binnen - en buitenland van bekende maestro's waaron der Gustavo Naveira, Sergio Molini en Gisela de Graaff Herve Cousin en de inmiddels overleden milongagrootheid Pepito. Deelname aan de proefles bij voorkeur als paar, hoewel er vaak ook danspartners in de lesgroep te vinden zijn. Lezing - Theo Laurentius geeft dinsdag 24 september een lezing in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg on der de titel 'Belevenissen van een kunsthandelaar'. Laurentius is een Rembrandt- expert en is in Nederland vooral bekend vanwege zijn medewerking aan het televi sieprogramma 'Tussen kunst en kitsch'. Voor leden van de stichting Vrienden van de Zeeuwse Bibliotheek is de toegang gratis. Overige belangstellenden betalen 5,-. Dansen - Aldegonde start het nieuwe dansseizoen op vrij dag 20 september, leder 3e vrijdag van de maand kan er op leuke muziek gedanst worden: jive, quickstep. En gelse wals, alles komt aan bod. Voor hen die nog op dansles zitten en ook voor hen die de sterren van de he mel dansen: iedereen is wel kom. Aldegonde is te vinden op Westerzicht 386 in Vlisisngen. De zaal is open om 20 uur, de toegang is gra tis en Jaques geeft graag meer informatie op 0118- 640381 Single-avond - Ook in Aldegonde is iedere 1e vrij dag van de maand een single avond voor singles vanaf 25 jaar. Het is altijd een gezellige dans- en praatavond, waarbij een prettige sfeer voorop staat. De zaal is open om 20 uur, de toegang is vrij en Jaques geeft meer informatie op 0118-640381. Ouderensoos - De Grijps- kerk-se ouderensoos houdt Open Soos Middag op 24 sep tember. Bezoekers krijgen bij binnenkomst een kopje koffie aangeboden en kunnen deel nemen aan gezelschap spelletjes als scrabble en rummicub. Mensen van zes tig jaar en ouder kunnen ook een biljartje leggen en een partijtje sjoelen. Aan het einde van de middag wordt ook bingo gespeeld. De mid dag begint om 14 uur in het Dorpshuis aan de Kerkring. Glaslezing - Glasspecialist Jaap Kottman houdt op uitno diging van de Zeeuwse afde ling van de Archeologische Werkgemeenschap Neder land vrijdag 20 september een lezing met als titel 'Mid deleeuws glas uit Zeeuwse opgravingen'. Kottman, ver bonden aan de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek in Amers foort, gaat in op de vraag of er verschil is tussen Zeeuwse vondsten en opgravingen in de rest van Nederland. Ook probeert hij antwoord te ge ven op de vraag of de positie van Zeeland is af te lezen aan de glasvondsten. De lezing begint om 19.30 uur in het Middelburgse Armeniaans Schuitvlot 1. Poepdiploma - Kinderen van 6 tot 12 jaar kunnen woens-. dag 25 september de mede werkers van kinderboerderij De Klepperhoeve helpen met het schoonmaken van de hok ken en het voeren van de die ren. De deelnemers behalen als ze elke maand een ander diersoort verzorgen aan het einde van het schooljaar hun 'poepdiploma' behalen. De activiteit kost n 0,50 per kind. De werkmiddag begint om 13.30 uur en duurt tot onge veer 15.30 uur. Kledingbeurs - Peuterspeel zaal 'Meneer Koekepeer' houdt woensdag 25 septem ber van 15 uur tot 16 uur een kledingbeurs. Spullen voor deze beurs kunnen worden ingeleverd op dinsdag 24 sep tember van 13.30 uur tot 15 uuren op de dag van de beurs van 9 uur tot 11 uur. De helft van de opbrengst is bestemd voor de peuterspeelzaal. De rest van de omzet is voor de oud-eigenaren van de ver kochte spulletjes. Rommelmarkt - Brassband ONDA houdt zaterdag 21 sep tember zijn jaarlijkse rommel markt. Deze wordt gehouden in de Graanbeurs op het Dam plein in Middelburg. Behalve allerhande spullen zijn er ook gebak en warme wafels te koop. De markt duurt van 9 tot 12.30 uur. Vredesweekbijeenkomst - In het kader van de Vredes- week 2002 spreekt oud staatssecretaris van verkeer en waterstaat en oud-lid der eerste kamer, Dr. Michel van Huiten. De lezing, vanuit het thema 'bewapening is diefstal van de armen' wordt woens dag 25 september gegeven in Grand café het Arsenaal en begint om 19.30 uur, 3VO - De Verenigde Ver keersveiligheidsorganisaties, vroeger Veilig Verkeer Neder land, zoekt vrijwilligers die zich willen inzetten voor de bevordering van de ver keersveiligheid in Zeeland, met name in Noord- en Zuid Beveland en Zeeuws Vlaan deren. Mevrouw J.M. Blok geeft graag inlichtingen via 0113-343423. Open dag - Wethouder Bruin-ooge opent aanstaande vrijdag de tijdelijke huisves ting van de Zorgcentra Zee land. Het gebouw is geplaatst aan de Koudekerkseweg 147 te Middelburg, het terrein waar voorheen Stichting Arduin gevestigd was. Tijdens de nieuwbouw van de gefu seerde zorgcentra Eben- Haëzer en Zorgstroom wor den ouderen tijdelijk aan de Koudekerkseweg gehuisvest. Belangstellenden zijn welkom tussen 14.30 en 17 uur. advertentie) De autosite voor heel Nederland Gelezen in De Bevelander, Faam. Ons Eiland en Het Zeeuws-Vlaams advertentieblad: juoifcumnummcR Religie Mystiek postbus 70 4430 AB 's Gravenpolder vv.siepman@relimyst.nl wwvvrciimvst.nl In dit themanummer over de zichtbare en onzichtbare schatten van Moeder Aarde zijn onder andere de volgende onderwerpen te vinden: - SwwMStte - 60JH0D MOT De NATUUR - DRSBOQ: VAN 601 MAGISCHE ROS DOOR GNGaAND 'de ziet i« vad nAr.tjRe rcGjjïcus"

de Faam | 2002 | | pagina 15