EC I T Y K-19, the widowmaker Reign of fire Met de Faam/Vlissinger naar The Dubliners dé uitgaanskrant k-19THE windowmaker m reign OF fire signs 0© resident EVIL©©© oesters van nam kee sum OF all fears 0© sweetest thing CHUTTERSHOF 't Beest wil oefenruimte Jongerenfestival feest voor oren én ogen midden-zeeland voor F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K Fümweek Cine dty VEssingen AUSTIN POWERS in gowniember 40 DAYS and 40 nights STUART LITTLE (NeMÉids gesproken) UUO STTTCH (Nederlands gesproken) SNEAK PREVIEW THE GODDESS OF 1967 LES GLANEURS ET LA GLANEUSE HOLLYWOOD ENDING CHUNGKING EXPRESS KLEIN DUIMPJE DONNIE DARKO Woensdag 18 september 2002 FAAM/VLISSINGER 13 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) premiere premiere VLISSINGEN www.cinecity.nl MIDDELBURG GOES Première Sneak Preview: iedere maandag om 22.00 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. Première De legendarische Ierse folkgroep The Dubliners bestaat veertig jaar en dat jubileum wordt op een bijzondere manier gevierd. Onder de naam The Dubliners Celebrating 40 Years maakt de groep een reünietournee. Een voorlopige hoogtepunt van deze reünietournee was een se rie van zeven uitverkochte concerten eind juni in het befaamde Gaiety Theater in Dublin. Maar daarmee is de koek nog niet op, want The Dubli ners hebben ter gelegenheid van hun jubileum een nieuwe cd uitgebracht die tijdens de ko mende tournee verkrijgbaar zal zijn. '4. Beest in Goes houdt zondag 22 september een Lbijzondere dag. Vanaf 12.00 uur 's middags spe len er 18 verschillende bands, 's Middags op een buitenpodium op de Beestenmarkt en 's avonds binnen. De bedoeling is om op deze dag zoveel mogelijk geld te verzamelen om als startbedrag voor de bouw van een nieuwe oefenruimte te gebruiken. De Goese binnenstad is van 19 tot 22 septem ber het domein van jongeren. Tijdens het Today Everyday-festival staat de Grote Markt vier dagen lang in het teken van de straat- en jongerencultuur. Naast enkele Zeeuwse forma ties zijn ook onze zuiderburen vertegenwoordigd op het festival. Bovendien betreedt op de eerste festivaldag de top van de Nederlandse hiphop, de mannen van Opgezwolle, het podium. Keltische avond in schouwburg Klassieke en geestelijke liederen in Koorkerk Strijkkwartet in Middelburgs stadhuis Goesenaar in finale Leids Levensliedfestival Zeeuws Museum Familiedag Nostall Jazz in De Mug Piekweekend Muziek in de Brasserie Dubbelexpositie Schotse Huizen Bassie en Adriaan in Zeeland 12 september in 't Beest Donderdag 19 september t/m woensdag 25 september Dagelijks 13.45 19.00 22.00 uur Zaterdagnacht 24.00 uur duikbootfilm met Harrison Ford en Liam Neeson Dagelijks 13.45 21.45 uur een draak ontwaakt uit zijn eeuwenlange slaap Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Mel Gibson en zijn broer gaan op zoek naar de waarheid achter de graan cirkels Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur bij Umbrella Corperation hebben ze drie uur de tijd om een dodelijk virus te stoppen Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur als de vader van Austin Powers ontvoerd wordt krijgt hij hulp van Foxy Cleopatra Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur het leven van Berry wordt volledig op zijn kop gezet als hij danseres Thera (Katja Schuurman) ontmoet Dagelijks *19.00 uur terroristen bedreigen Amerika met atoomaanval Dagelijks 16.15 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Cameron Diaz gaat samen met vriendin op zoek naar haar 'ware' liefde Dagelijks *16.15 uur houdt een notoire rokkenjager 40 dagen een celibatair leven vol? Dagelijks 13.45 16.15 uur muisje Stuart moet zijn vriendinnetje redden uit de klauwen van een ge mene valk Dagelijks 13.45 uur Disney animatiefilm over een buitenaards wezentje op Hawaii Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber Donderdag 20.00 uur Moviezone: Australische roadmovie met een Citroën DS in de hoofdrol Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Woensdag *20.00 uur zeer succesvolle documentaire over de hedendaagse scharrelaar in Frankrijk Vrijdag 22.00 uur Zondag en dinsdag 20.00 uur nieuwste film van Woody Allen over een neurotische regisseur op zoek naar een comeback Maandag *20.00 uur ode aan jonge Hongkongers die dromen van een ander leven Woensdag 14.00 uur spannende verfilming van het beroemde sprookje met Catherine Deneuve Donderdag, vrijdag en zaterdag 20.30 uur fantasiefilm met onder andere Drew Barrymore Onderzeebootkapitein Mikhail Polenin is geliefd en geniet het vertrouwen van zijn mannen. De sovjetautoriteiten ontnemen hem het commando over de nieuwste kernonderzeeër, en geven dat aan Alexei Vostrikov (Harrison Ford). Vanwege Polenins prakti sche kennis van de onderzeeër blijft hij aan boord als tweede man, maar de twee raken herhaaldelijk in conflict. Toch hebben ze één ding gemeen: ze zijn toegewijd aan de marine en aan het land dat ze dienen. Er komt een bevel uit Moskou: de K-19 dient op slechts vierhonderd kilometer van de Amerikaanse kust haar patrouille- post in te nemen. Op 4 juli 196 doet zich een ramp van enorme omvang voor: het koelsysteem van de reactor in de atoom onderzeeër begint te lekken en de reactorkern raakt langzaam maar zeker oververhit. Als de reactor de duizend graden bereikt, zou hij kunnen smelten, met rampzalige gevolgen. In Londen wekt de twaalfjarige Quin een reusachtige, vuur spuwende draak uit zijn slaap. Twintig jaar later is een groot ge deelte van de aarde vernietigd door het monster en zijn nakome lingen. Quinn is inmiddels brandweercommandant en heeft als taak een kleine gemeenschap, die onder het juk van de draken leeft, tegen deze monsters te beschermen. Op een dag verschijnt er een zelfverzekerde Amerikaan, Van Zan, die stellig beweert dat hij de manier heeft gevonden om de draken te doden en zo de aarde terug te veroveren. wmMasnMMBmMKmmMmmmt&tmnmKamummmunm Onder de lezers van de Faam/ Vlissinger verloten wij 10 vrij kaarten voor het concert in de Stenge te Heinkenszand op 5 oktober aanstaande. Stuur ons een briefkaart o.v.v. The Dubli ners en wie weet gaat u geheel gratis naar dit unieke concert. Het adres: Faam/Vlissinger, Postbus 99,4380 AB Vlissingen. De vaste kern van The Dubli ners bestaat op dit moment uit banjospeler Barney McKenna, zanger/gitarist Eamonn Campbell, violist John Sheahan, zanger/gitarist Sean Cannon en zanger/gitarist Paddy Reilly. Deze vijf muzikan ten steken niet onder stoelen of banken dat ze bijzonder blij zijn dat ze Ronnie Drew hebben kunnen strikken voor een reü nie. Want hij heeft met z'n mar kante stemgeluid een onuitwis baar stempel op de ontwikke ling van The Dubliners gedrukt. Helaas zal zanger Jim McCann zijn collega's van The Dubliners niet vergezellen tijdens de Celebrating 40 years tour. On langs werd bij hem een kwaad aardige aandoening in de keel geconstateerd die optreden voorlopig onmogelijk maakt. De zanger had de laatste maan den reeds te kampen met stem problemen. In eerste instantie werd gedacht aan een onschul dige kwaal, maar na nader on derzoek lijken de klachten toch van ernstige aard. Samen met eerder genoemde McCann en Sheahan behoorde hij naast zanger/banjospeler Luke Kelly en zanger/gitarist Ciaran Bourke in 1962 tot de oprichters van de nog steeds immens po pulaire Ierse folkgroep. De band heette zelfs in eerste instantie The Ronnie Drew Ballad Group en onder die naam groeide het kwartet in Dublin binnen de kortste keren uit tot lokale hel den. Geen wonder: met twee banjo's, viool en gitaar brach ten ze de meest oorspronkelijke vorm van Ierse volksmuziek en daarnaast beschikten ze over gruizige stemmen die uit dui zenden te herkennen waren. Voordat Ronnie Drew zich bij z'n muzikale vrienden in Ierland aansloot, had hij drie jaar in Spanje doorgebracht. Toen hij terugkwam, had hij uitslag op z'n gezicht en dus liet hij zijn baard staan. Die gezichts- haargroei zou het handelsmerk van The Dubliners worden. In 1974 besloot Ronnie Drew de groep te verlaten om het in z'n eentje te proberen, maar vijf jaar later keerde hij toch weer op het oude nest terug. In 1995 stapte hij voor de tweede maal op en ditmaal bleef hij voor goed op het solopad. De laat ste jaren trekt hij met succes door Amerika en begin vorig jaar nam hij een duet-album op met de Ierse zangeres Eleanor Shanley. <DIV>De organisatie van de tournee van The Dubli ners is in handen van DIBA In ternational Concerts BV te Sneek. Dit bureau werkt reeds sinds 1974 samen met de Ierse folkgroep. Aanvang concerten 20.15 uur Voorverkoop Bel of bezoek Ticket Service (r) 0900 300 1250 (45 euro ct. p.m.) of de 151 gro tere postkantoren, de 33 GWK stationskantoren, de 12 grotere VVV Kantoren, www.ticketservice.nl, de be kende voorverkoopadressen en via de kassa. 't Beest heeft een belangrijke functie als oefenruimte voor be ginnende bands. Dat werpt z'n vruchten af: veel bands doen het in het Zeeuwse muziek- circuit erg goed en enkele heb ben zelfs landelijk (Racoon, Nuff Said) of internationaal (Gorefest enkele jaren geleden) faam gekregen. De oefen ruimtefunctie is in de loop der jaren steeds verder in de ver drukking geraakt, vooral omdat er steeds meer en vaker gepro grammeerd wordt, 't Beest wil daarom een nieuwe, aparte oefenruimte voor de bands gaan bouwen. Zondag 22 sep tember biedt een uniek pro gramma. Niet alleen vanwege het grote aantal bands dat speelt, maar ook doordat som mige van die bands eigenlijk al niet meer bestaan. Verder is er een discussie over "het pop klimaat in Zeeland" met een panel bestaande uit prominen ten uit de Zeeuwse muziek wereld. Het geheel wordt ge presenteerd door Bart van der Weide (Racoon). Vanaf 12.00 uur zullen de vol gende bands en artiesten optre den: The Speedkings, X-Proof, Anchor, Gert de Meijer, United Forces, Puk, Edwin Theenaart, Zork, Rob Rieser, Gutfuck, Smalltown Cynics, NoCode en Francis Levoy The Blowrags. 's Middags is de toegang gra tis. 's Avonds om 19:30 uur speelt als eerste Eat Roadkill. Deze band, bestaande uit Stefan de Kroon (Racoon), lljan Mol (Cold Pop Culture) en Mithad Dogan (ex-Vict'em), bestaat al een paar jaar niet meer en komt speciaal voor deze gelegenheid nog een keer bij elkaar. Hierna speelt Kam Je Haar, in de jaren negentig een begrip onder Zeeuwse muziek liefhebbers. Ook deze band komt eenmalig en speciaal voor deze dag nog eens bij elkaar. Vervolgens speelt Flavour. Dit is een band die op dit moment actief is en flink aan de weg tim mert. Flavour speelde dit jaar op Klomppop en Anywave en levert een nummer voor de eerstvolgende "Demontage CD", een uitgave van het Na tionaal Popinstituut waarop beginnend Nederlands talent wordt geëtaleerd. Als laatste band speelt het Zeeuws-Am sterdamse Nuff Said. Deze band vindt zijn roots ook in Goes, speelde in 1998 op Noorderslag en maakte de mu ziek voor de film Wilde Mos sels. De entree bedraagt 's avonds 5 euro. Nuff Said. De programmering voor donderdagavond bestaat onder an dere uit de dj's Gruesome Twosome, het Middelburgse III Productions en UFI skapunk. Daarna zorgen Spacekees Terelekst voor de no dige decibellen in Goes, maar te vens zullen zij workshops geven aan jongeren die zelf ook het podium mogen betreden. De donderdag wordt afgesloten door een optreden van Opgezwolle. Dit trio stond eer der dit jaar op Lowlands. Vrijdag gaat het festival om 16.30 uur weer verder met Vlissingse drum 'n bass- formatie Airsculptors. Aansluitend brengtTapharjeel uit Goes gezellige skamuziek. 's Avonds verrast het gezelschap Electric Barbarian sa men met de Franse wereldkampi oen scratchen de bezoekers met een mix van jazz en drum 'n bass. Dj Aardvarck die ook eerder op Lowlands stond, neemt het daarna over. Hij draait dansbare muziek, van breakbeats tot funk. De Wax Wankerz zijn overdag op de Grote Markt aanwezig. Daar bieden zij workshops aan en geven jongeren zo de kans zelf te leren scratchen, 's Avonds laten zij de beginners zien hoe het echt moet. Ze sluiten de avond af met een stevige portie im provisatie en battles. Een dag later schalt de hele avond, vanaf 19.30 uur tot middernacht, techno en de drum 'n bass over het plein. De Middelburgse Lytrix laat bezoekers feesten op stevige dansmuziek. MTST en de Antwerpse Thee Vaporizer nemen het van Lytrix over. Zij zorgen met techno en harde beats voor een oceaan aan geluid. Zondagmiddag vanaf 12 uur nemen de Guerilla Grooves Deluxe met hun draaitafels bezit van de Markt. Na deze Belgische inbreng kunnen de aanwezige punkers hun hart opha len en mee brullen met KontHaarHaneKam. Naast alle muziek is er op het Today Everyday festival ook aandacht voor een ander aspect van de jongeren culturen. In studio's die op straat zijn opgesteld kunnen bezoekers hun ogen de kost geven. Zo is er een graffitymuur, maar ook zijn er foto's, schilderijen en videoanimaties te zien. Behalve alleen kijken kunnen jongeren ook deelnemen aan di verse graffity- en videoworkshops. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 15 van dit blad. De stadsschouwburg in Middelburg staat donderdag 26 septem ber in het teken van de Keltische muziek. Vanaf 20 uur staan Jenny Schaub, Fiona Joyce, Marian Bradfield en West of Eden een hele avond in een steeds veranderde bezetting een hele avond op het podium. Het optreden in Middelburg is onderdeel van de tournee die de Celtic Woman door Nederland maken. Kaartverkoop ge schiedt uitsluitend via de stadsschouwburg of telefonisch via 0118- 659659. Dwarsfluitist Daniëlle van Laar en organist Peter Wildeman ge ven zaterdag 21 september een concert in de Middelburgse Koor kerk. Zij laten werken van hun nieuwste CD horen, maar ook van eerder uitgebrachte albums. Verder spelen zij Israëlsongs en spe ciaal voor kinderen liederen als 'Zie de zon', pslam 81 en 'Eens brachten de moeders'. Het optreden begint om 20 uur en de en tree bedraagt 6,-. Kinderen betalen de helft. Het Utrechts String Quartet geeft woensdag 25 september om 20 uur een concert in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis. Het strijkkwartet zal werken van Beethoven, Schubert en Sibelius spelen. Dit optreden is de eerste van een serie van vijf die de'i stichting Strijkkwartetten Nederland in de Zeeuwse hoofdstad organiseert. Bert Kreeft uit Goes strijdt zaterdag 21 september in de Leidsei Schouwburg om de Mary Bey-bokaal. Hij komt uit in de categorie^ 'Het nieuwe levenslied'. Daarnaast is er ook de categorie 'Covers' waarin bekende levensliedjes worden gezongen. De finale begint; om 20.15 uur. De voorverkoop van kaarten verloopt via VVV Lei-; den (0900-2222333). Op de avond zelf zijn ook aan de kassa van de Leidse Schouwburg toegangsbewijzen verkrijgbaar. Het Zeeuws Museum houdt zaterdag 28 september op en rond het Middelburgse Abdijplein een grote familiedag over verzame len. De dag wordt gehouden ter gelegenheid van de tentoonstel ling 'Het verdwenen museum', die in dat weekend voor het laatst te bezichtigen is. Op de familiedag is het museum gratis toegan kelijk. Tijdens de familiedag staat het verzamelen centraal. In een leeuwenkooi worden schelpenmonsters en maskers gemaakt, in de crypte van de kloostergangen worden sterke verha'en verteld over fossielen en schelpen. Er worden rondleidingen verzorgd door de tentoonstelling in het museum en om 15.30 uur is er een excursie naar de Kaloot. De toegang voor alle activiteiten is gra- tis, de familiedag duurt van 11 tot 15 uur. In Braai Tapperij De Mug aan de Middelburgse Vlasmarkt is dins dag 24 september een optreden van The Nostall Jazz Five. Het combo maakt muziek uit de jaren '20 tot '50 van de twintigste eeuw en brengt deze op een swingende wijze. Met een knipoog naar Sidney Becher spelen ze composities van George Gershwin tot Joe Yong. Goede swing-mainstream op een enthousiaste wijze gebracht. Het optreden begint om 21.30 uur. De Piek start het nieuwe seizoen aanstaande vrijdag met de ope-' ning van de expositie 'Who the XXX is Remco van den Bosch?' De opening is om 21.30 uur en de toegang is gratis. Zaterdag om 22 uur begint er een reggae-avond met The Spirits O've Jah en T&C Soundsystem. The Spirits brengen roots-reggae op het podium, aangevuld met boodschappen uit de Rastafarilivity. De band komt uit de Zaanstreek, maar de band leden zijn afkomstig uit het Caribische gebied. De toegangsprijs voor het concert bedraagt 5 euro. Gert de Meijer brengt in de Brasserie van de, geheel heringerichte, Drvkkery aan.de Middelburgse Markt, gitaarmuziek op 6- en 12 snarige gitaren. Hij doet dit zaterdag 21 september van 14.30 tot 16.30 uur. Gert Meijer is niet alleen technisch veelzijdig, maar ook muzikaal. Zijn werk bestrijkt een breed spectrum aan stijl en com positie. In dit spectrum zijn 'powerpicking' en lieflijk spel, bluesslides en melodieuze gitaarcomposities vertegenwoordigd.* De op folk, blues en jazz gebaseerde muziek van Meijer is al op cd: uitgebracht door Acoustic Music records, het toonaangevende^ label voor akoestische gitaarmuziek. Het eerste album 'Behindj the dunes' is bij dit albel inmiddels opgevolgd doorAcoustickle'. In museum De Schotse Huizen in Veere loopt tot en met 3 no vember een dubbelexpositie van 2 Veerse kunstenaars. Schilder Mira Peterse exposeert olieverfschilderijen onder de title 'Een rondje Veere'. Eliënne Veldkamp stelt sculpturen ten toon. Bassie en Adriaan Bassie en Adriaan komen naar Yerseke en Middelburg. Zij voeren woensdag 25 sep tember hun Lachspektakelshow op in Dorpshuis Zaete te Yerseke en zaterdag 5 oktober in Sporthal De kruimolen aan de Middelburgse Kruitmolenlaan. De voorstel lingen beginnen om 14 uur. Kaarten voor de voiorstelling in Yerseke zijn te koop bij Albert Heijn in de Oudentorenstraat. Voor de Middelburgse voorstelling ziojn ze te koop bij Intertoys Goudswaard aan de Nieuwe Burg in de provinciehoofdstad. De twee uur durende show zit vol met grap pen, goochelen, sketches en bekende lied jes als 'Alles is voor Bassie' Donnie Darko is niet echt een gewone jongen; hij is zeer intelli gent en heeft een beeldende fantasie. Hij heeft een nieuwe vriend, Frank, maar alleen Donnie kan hem zien en horen. In het kleine dorpje waar hij woont, gebeuren rare dingen: de school wordt kort en klein geslagen en een soort New Age goeroe, Jim Cunningham, moet de kinderen weer op het rechte pad brengen. Donnie weet van Frank dat achter dit alles grote geheimen schuil gaan. Ondanks Donnie's inspanningen om de mysteries op te los sen, wordt het bestaan van zijn naasten en van de hele wereld toch bedreigd. Alleen Donnie kan hier iets aan doen, maar hij moet wel snel handelen, zegt Frank. "t Beest, Goes, donderdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 septem ber, 20.30 uur, entree 6,00 euro, passen 5,00 euro.

de Faam | 2002 | | pagina 13