lllllimijl Éëi«tAt»iiiifillifiiiul!, k. GEMEENTE MIDDELBURG Start DELTA profronde op Markt Uitslag sirenetest Bodemverontreiniging in beeld Sloop oud gymlokaal Magistraatwijk Vrijwilligersdag Verhuizing stadsbussen ■'■NémBÉÉHHI Informatieavond sloop kazerne Herfstronde wijktafels voor bewoners van Middelburg Woensdag 28 augustus 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Week 35 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Horecabeleidsplan Open Monumentendag Werk kantorenpark Veldzigt van start Rooiaanvragen Tafeltje Dekje Dat de start van de DELTA Profronde in Middelburg is, is een echte traditie geworden. Dit grootste een daagse sportevenement van Zeeland is een voortzet ting van de ronde die eerst bekend stond onder de naam de Ronde van Midden Zeeland. Op zaterdag 7 september gaat om 12.30 uur de 42e DELTA Prof ronde van start. Dit jaar is op 5 juni getest of de sirenes goed werken en of ze ook voor iedere Middelburger goed hoorbaar zijn. Op een paar plekken was dit niet het geval. Met de binnengekomen meldingen zijn gemeente en brandweer aan de slag gegaan. Gemeente Middelburg is bezig in kaart te brengen welke plekken in de Middelburgse bodem verontreinigd zijn. Om het plaatje compleet te maken, vragen wij uw hulp. Indien u het vermoeden heeft dat een locatie op Middelburgs grondgebied verontreinigt is, aarzel dan niet deze informatie door te geven aan de Gemeente. Denkt u aan ondergrondse tanks bij oudere huizen, dem pingen van veedrinkputten, sloten en oude afvalwater lozingen in sloten die misschien al gedempt zijn. De bouw van de nieuwe multifunctionele accommoda tie in het hart van de Magistraatwijk is afgerond. Het gebouw is al in gebruik genomen, onder andere door de scholen. De officiële opening van het gebouw volgt in oktober. Ook de nieuwe gymzaal in het gebouw is ge reed. Hierdoor kan het oude gymlokaal aan de Baljuw laan gesloopt worden. Op zaterdag 31 augustus is het Vrijwilligersdag. TYissen elf en vijf uur staan op de Markt ruim veertig kramen opgesteld, waarin organisaties laten zien wat hun vrij willigerswerk inhoudt. Gedurende de dag zijn er ver schillende demonstraties en treedt de band Anytime op. Middelburg Plaza Contacta 2002 Kunst -en cultuurroute Connexxion neemt vanaf zondag 1 september het nieuwe busstation naast het NS station in Middelburg in gebruik. Het nieuwe busstation is al enige tijd gebruiksklaar maar Connexxion besloot de verhuizing uit te stellen tot aan de ingangsdatum van de nieuwe dienstregeling, ook per 1 september. ;*'<V 'v'; Abdijplein festival- hart van Middelburg Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internetsite: www.middelburg.nl info middelburg, nl Welke plekken zijn geschikt voor nieuwe café's en restaurants en waarmee moeten ondernemers bij hun werk allemaal rekening houden? Hel antwoord staat in het Horecabeleidsplan dat op donder dag 29 augustus de inspraak in gaat. Vanal'die datum kan iedereen het plan tol 12 september inzien. Na.de inspraakprocedure beoor deelt de gemeenteraad hel plan. Hel Horecabeleidsplan ligt vanaf 29 augustus ter inzage bij de afdeling communicatie, Stadhuisstraat 2 en bij de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling. Vlissingsestraal 21 Op zaterdag 14 september is het weer Open Monumentendag. Een paar van Middelburgs mooiste monumenten zijn tussen tien en vijf uur gratis te bezichtigen. Meer over deze bijzondere dag leest u volgende week op deze pagina. Het werk aan Kantorenpark Veldzigt is vrijdag officieel van start gegaan. Wethouder Bruinooge en directeur De Pagtcr van Kanters Project ontwikkeling BV gaven het start schot door de bouwborden te ont hullen. Op het terrein komen tien gebou wen. die plaats bieden aan 16.000 vierkante meter kantoor oppervlakte. De bouw van het eerste kantoor vangt dit jaar aan. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbomen, kweekgocd en uitdunning van groen voorzieningen en voor een boom met een stamdiametcr van maxi maal 25 cm. Gemeten op 1.30m boven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie. Rooiaanvraag is ontvangen voor: Een esdoorn aan de Populieren- laan/Domburgse Watergang Een berk aan de Nadorst Een Japanse sierkers aan Prinsenhove Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groen beheer, 0118-675312 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V voor ouderen, gehandicap ten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zor gen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezor gen gebeurt ook op deze dag. Menu vanaf 'maandag 2 september tot en met zondag 8 september 2002. Maandag Reepjes varkensvlees, roomsaus, wortelen en aardappelen Dinsdag Gehakt in jus, andijvie en miniröstis Woensdag Gemarineerd rundvlees, rozijntjes, rode kool en aardappelen Donderdag Kippenborst in kerrieroomsaus en vruchtengroentcrijst Vrijdag Gepaneerde en gevulde visfilet en een aardappelpreischolcl Zaterdag Varkensvlees in satésaus met savooivonkjes en gele rijst Zondag Wat de pot schaft. Onder toeziend oog van burgemees ter Koos Schouwenaar schiet de al gemeen directeur van DELTA. Joop de Back. de renners om 12.30 uur weg. Achttien professionele ploe gen met toppers uil de Tour de France banen zich dan een weg door onze mooie provincie. Na drie plaatselijke doorkomsten in Goes is rond 17.00 uur de winnaar be kend. Tussen die winnaars zaten in hel verleden vaak bekende namen. Rini Wagtmans, Joop Zoetemelk, Cees Priem, Fedor den Hertog, Freddy Maertens, Gcrric Knetcmann, Jan Raas en Jellc Nijdam zijn daarvan voorbeelden. Jo Plarickaert, die in 1993 won. staal nu weer aan de start. De Vla ming rijdt voor de Franse Cofidis ploeg. De DELTA Profronde kende de afgelopen vier jaar in Eric Zabel, Scrvais Knaven, Leon van Bon en Nico Ecckhout sterke win naars. Start op de Markt De Middelburgse Markt is een ideaal decor voor de start. De ren ners tekenen rond 11.30 uur op het podium hel wedstrijdformulicr. Wielerspeaker Cees Maas stelt de renners één voor één voor aan hel publiek. De opstelling van de ploegleidcrswagens met de rcscrvefictscn op hel dak is altijd een spectaculair zicht. Hier en daar geeft een verzorger een ren ner nog een snelle massage zodat de benen de 200 kilometer lange tocht gemakkelijker kunnen ver teren. Dit decor geeft een goede kijk op wal er allemaal komt kij ken bij een professionele koers. Een ideale situatie voor handtekeningenjagers! Jacky D'urand zal in Zeeland vroeg willen vlammen. Foto: archief DELTA prof ronde Gemeente Middelburg en de brand weer stellen het zeer op prijs wan neer u doorgeeft dat u de sirene niet heeft gehoord. Op deze manier kun nen storingen snel opgespoord en verholpen worden. Ook voor het verbeteren van de dekkingsgraad is het belangrijk dat u 'meeluistert' of de sirene afgaat. Op basis van uw opmerkingen kunnen gemeente en brandweer bij hel ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijks relaties aandringen dat het sirene netwerk in Middelburg wordt uitge breid. In 2002 en 2003 worden sire nes bijgeplaatst. Wanneer bekend is waar deze precies komen te staan. leest u dat in de rubriek 'informatie van de overheid' in deze krant. Rapport Uil het evaluatierapport van de brandweer blijkt dat u in ieder ge val twee sirenes niet heeft kunnen horen. Die aan de Muidenweg/ Oranjeplaat vanwege een langdu rige energieonderbreking. De sirene aan de Arnesteinwcg ging niet af door een technische storing in het apparaat. Beide sirenes zijn inmid dels gemaakt en worden regelma tig gecontroleerd. De eerstvolgende landelijke sirenetest is op woensdag 4 juni 2003 om 12.00 uur. Foto: Frank Viergever Bodemverontreiniging kan een risico vormen voor de gezondheid van men sen. met name kinderen, en voor de kwaliteit van het milieu. Om meer ze kerheid over de risico's Ie krijgen, is bodemonderzoek noodzake lijk. Programma De Minister van Volksgezondheid. Ruimtelijke Ordening en Milieu heeft het initiatief genomen om alle verontreinigde locaties in Nederland te registreren. Dit wordt het programma 'Landsdekkcnd Beeld Bodemkwaliteit' genoemd. Op basis van het overzicht, dat eind volgend jaar compleet moet zijn. wil de Minister in de periode 2005-2023 geld beschikbaar stellen voor onderzoek naar en sanering van locaties die ernstig verontreinigd blij ken te zijn.In Zeeland zijn de gemeen ten samen met provincie, water schappen en Rijkswaterstaat begonnen met de inventarisatie van (mogelijk) verontreinigde locaties. Dankzij archiefmateriaal zijn veel locaties be kend. maar waarschijnlijk zijn er toch meer locaties dan het materiaal blijkt. Oproep Indien mogelijk verontreinigde locaties op tijd bekend zijn, kunnen deze in principe in aanmerking ko men voor subsidie voor onderzoek en sanering wanneer dat nodig is. Voor waarde is dat de gemeente uw mel ding meeneemt in het overzicht naar dc Minister. Verontreinigde locaties die later aan het licht komen, kunnen niet of in veel mindere mate rekenen op subsidie van het rijk. Gemeenten moeten voor medio sep tember 2003 de locaties kunnen mel den aan dc Provincie. Daarom is het wenselijk dat wij nog dit jaar uw mel dingen ontvangen zodat wij tijd heb ben aanvullend onderzoek te doen. Tol 30 november 2002 kunt u moge lijke verontreinigingen doorgeven via hel formulier 'melding bodem verontreiniging" die u kunt vinden op middelburg.nl/actueel. Indien u niet beschikt over internet kunt u het for mulier aanvragen bij de afdeling communicatie, telefoon 67 54 50 of tussen acht en tien uur bij de afde ling milieuzaken telefoon 67 52 93. De sloop van het oude gymlokaal start in de eerste week van september. Sagro uit 's-Hcerenhoek gaat met be hulp van sloopkranen hel gebouw af breken. Het puin wordt via de Rcntmeesterlaan. J.C. Mathiasstraat en de Staten laan afgevoerd. Dc sloop zal naar verwachting maximaal twee weken in beslag nemen. Tijdens dc sloop worden de nodige maatregelen genomen om de veiligheid te garan deren. Zo wordt het hele sloopterrein afgesloten door bouwhekken. Sagro doet er alles aan om de mogelijke overlast voor omwonenden te beper ken. Dc plek waar het oude gym lokaal staat, maakt onderdeel uit van dc openbare ruimte en blijft onbe bouwd. Indien u vragen heeft over de sloop kunt u contact opnemen met de heer E. Gocdbloed van dc gemeente Middelburg, via telefoonnummer 0118-67 52 60 of met de heer A. Liek van Sagro, via telefoonnummer 0113-35 17 10. Direct omwonenden zijn per brief geïnformeerd. Hel Sociaal Kulturecl Werk, dc Gemeente en de Stichting Welzijn Ouderen organi seren deze belangrijke dag. Hel belang van vrijwilligerswerk kan niet genoeg onder streept worden. De economie zou ccn (linke klap krijgen zonder vrijwilligers, het leven zou duurder worden en de samen leving een stuk saaier. Maar liefst een kwart van de Nederlandei's spant zich vrijwillig in vooreen stichting of vereni ging. Toch is er reden om zorgelijk tegen de toekomst aan te kijken, want hel zijn voor namelijk ouderen die als vrijwilliger ac tief zijn. Tijdens de vrijwilligersmarkl hopen de deelnemende organisaties dal ook jongeren geïnspireerd worden. On der de veertig kramen kan iedereen wat van zijn gading vinden. Een van de kramen wordt bezet door de Vrijwilligersccntraje Walcheren, die de vrijwilliger in spé helpt passend werk te vinden. Ook de gemeente Middelburg is aanwezig. De gemeente biedt vrijwilligersorganisaties faciliteiten op hel gebied van verzekeringen opleiding. Wethouder de Vries opent deze vierde vrijwilligersdag om elf uur. Een aantal organisaties presenteert zich door mid del van een demonstratie. Dc dag wordt muzikaal opgeluisterd door de cover band Anytime, die al meer dan tien jaar een mix van stijlen uit dans en popmu ziek ten gehore brengt. De Rabobank reikt om half vier (^jaarlijkse prijzen in het kader van het 'Lokaal Compliment' uit aan opmerkelijke vrij will igers- initiatieven. Middelburg doet op 7, 8 en 9 oktober weer mee aan de Bedrij vcncontactdagcn in de Zeelandhallen in Goes. Dc ge meente en dertig Middelburgse bedrij ven vormen dan samen Middelburg Plaza. De voorbereidingen zijn inmiddels in volle gang om ook dit jaar weer ccn le vendige bruisende Plaza en ccn afwis selend programma samen te stellen en zo het motto 'Middelburg: De Plaza lo bc' waar te maken. Aangezien er nog een stand vacant is op de Middelburg Plaza" 2002. kunnen Middelburgse ondernemers die nog in teresse hebben om mee te doen contact opnemen met Preerk Faber (bcdrijven- contactpersoon gemeente Middelburg) op 0118-67 54 24 of voor meer informa tie kijken op www.middelburg.nl/Waza. Iedere eerste zondag van de maand is er ccn 'Kunst -en cultuurroute'in Middelburg. Op zondag 1 september kunt u terecht bij galeries, ateliers, mu sea, antiquariaten, kunstuitleen en andere winkels en instellingen op het gebied van kunst en cultuur in de binncnstad..Deze keer staat dc route in het leken van de Tango. Op dc Markt wordt gedanst op een draaiorgel die tangomuziek speelt. Ook kunt u voor hel stadhuis op dc foto als een volleerd langodanspaar. Opdc Vis markt kunt u terecht voor een empanandam. dc nationale 'snack' van Argentine en andere lekkernijen. Kijkt u voor meer informatie over de route op Delta TV teletekst pagina 776 en www.clubnet.zeeland.nl/cultuur. U kunt ook bellen op telefoon 63 35 31 (10.00-18.00 uur) of 64 25 14. Het nieuwe busstation is dan wel gebruiksklaar maar nog niet hele maal af. Achter het station wordt nog ccn overkapping geplaatst over een deel van de fietsenrekken. In de bushokjes worden dit najaar ramen gezel met daarin gedichten van de tekstschrijver en bassist van Blof. Peter Slager.Dc locatie van hel oude busstation ondergaat na I september een metamorfose. Daartoe wordt de Loskade afgesloten voor doorgaand verkeer tot aan de Goese Korenmarkt. Dal deel van de Loskade wordt ver volgens versmald. De busbanen win den afgebroken. Het grote plein dal zo ontstaat, krijgt nieuwe bestrating. Aan de overkant van hel water wordt momenteel nog druk gewerkt aan het asfalteren van de Kanaalweg. Vanaf volgende weck is de weg weer begaan baar waarna dc kademuur tol aan het BP station verder wordt afgebouwd. V z GN Hel nieuwe busstation is klaar voor gebruik. Foto: Frank Viergever In september begint dc herfstronde van dc wijktafels. Dc wijktafels vor men het wijkoverleg tussen bewo ners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maatschappelijke instellin gen. zoals bijvoorbeeld politie en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek, is de algemene gang van zaken in uw wijk en de (bevordering) van de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is dus uw kans om mee te praten over ontwikkelingen in uw wijk! De wijktafels zijn openbaar toegankelijk voor alle inwoners van de gemeente Middelburg. Vergaderdata Maandag 2 september 'Amcmuiden' in verenigingsgebouw "de Ame"; dinsdag 3 september 'West' in het kcrkencenirum de "Morgenster"; maandag 9 september 'Noord' in de stadsschouwburg, Bolwerkzaal; woensdag 18 september 'Zuid' in de vergaderzaal van dc Brede School; donderdag 19 september 'Dauwendaele' in de stadsschouwburg. Bolwerkzaal. Wijktafel 'Amcmuiden' is bedoeld voor bewoners van Arnemuiden en Kleverskerke: wijktafel 'Dauwendaele' voor bewoners uit Dauwendaele en Nw. en St. Joosland; 'West' voor Stromenwijk. '1 Zand, Griffioen; 'Noord' voor Nieuw Middelburg. Klarenbeek, St. Laurens, Ccnlmm en Veersepoort; wijktafel Zuid voor Erasmuswijk, Magistraatwijk, Reijershove, Veldzigt. Alle wijktafels gaan van start om acht uur 's avonds en zijn uiterlijk elf uur af gelopen. Agenda's en verslagen van eerder ge houden wijktafels kunt u raadplegen via de internetsite van de gemeente. Hier komt u als volgt: www.middelburg.nl Dan klikken op "wijkbeheer in Middel burg." U kunt voor meer informatie ui teraard ook contact opnemen met de af deling wijkbeheer van de gemeente, te lefonisch bereikbaar tijdens kantoomren via de nummers: 67 55 20 en 67 57 88. Het Zeeland Nazomerfestival is dins dag begonnen. De Abdij is hel lestivaIhart van Middelburg. Hier vinden tot en met 8 september tal van culturele activiteiten plaats. Ook de Lange Jan speelt een belang rijke rol in hel festival. Het carillon laat de festivalhymne als tijdsaanduiding klinken. Dc hymne is ccn muziekstuk van de Middelburgse componist Christian Blaha. Tot en met 8 september is de Lange Jan niet door dc gebruikelijke schijn werpers verlicht. Het Zeeland Nazomer Festival laat vanuit dc toren oen aangepaste verlich ting zien dié de plaats van hel festival- hart. de Abdij, markeert. Meer weten? Een gratis programmaboekje van hel Zeeland Nazomer Festival kunt u aan vragen via telefoon 0118- 659 659 of kijk op www.nazomerfeslival.nl Vanavond, woensdag 28 augustus, begint om kwart over zeven een informatieavond over de sloop van de Berghuijskazerne aan de Zuidsingel. Dc kazerne wordt gesloopt 0111 plaats te maken voor het nieuwe A- theater.'De bijeenkomst vindt plaats in de Bovenfoyer van de Stads schouwburg. De zaal is vanaf zeven uur open. Het bedrijf Vermeulen Sloop- en Milieutechnieken uil Leiderdorp geeft tijdens de bijeenkomst tekst en uitleg over de sloop van dc kazerne. Vermeulen vertelt u over de voorbe reidende werkzaamheden, het verwij deren van asbest, veiligheids voorzieningen en procedures. Het be drijf geeft ook uitleg over de sloop- methode. Verder krijgt u meer infor matie over de afzetting van het terrein en de wegen in de nabije omgeving van de kazerne. Natuurlijk is er ook volop de gelegenheid tot het stellen van vra gen. Direct omwonenden hebben een uit nodiging ontvangen. Andere belang stellenden zijn ook van harte welkom 0111 de informatieavond bij te wonen. De Berghuijskazerne foto: Frank Viergever

de Faam | 2002 | | pagina 3