Vrijwilligers helpen jonge gezinnen uit de brand Reünie voor Oranjezon-ruiters Toeristische toekomst Zeeland Bouw Stationsgebied hervat Drie winnaars in Profronde Padma Fiïïl ENDHOPPER GOES I 11 mmOBÊ breed Open dag De Mikke IK BEN BOOS!! ^>2Scic WOENSDAG 28 AUGUSTUS 2002 JAARGANG 103 - NUMMER 35 XREREN door Jerry Esajas Homestart, onderdeel van Humanitas, is een project waarbij vrijwilligers ondersteuning, vriendschap en praktische hulp bieden aan ge zinnen met jonge kinderen. Homestart is er niet ter vervanging van de professionele hulpverle ning, maar eerder als een aanvulling, soms is een klopje op de schouder of een luisterend oor al genoeg. Raad en daad Humanity Zeeland Voldoening Paardensportvereniging Oranjezon sluit zater dag 21 september het vijftigjarig jubileum jaar af met een reünie op Uitspanning Oranjezon, Vrouwenpolder, daar waar het ooit begon. Zeeland en de (toeristische) toekomst. Zo on geveer kan het symposium voor de toeris tische sector worden omschreven. De organisatie van de Delta Profronde kan op voorhand tevreden zijn. De laatste drie win naars (Servais Knaven in 1999, Leon van Bon in 2000 en Nico Eeckhout in 2001van de enige wed strijd voor professionals in Zeeland verschijnen zaterdag 7 september aan de start op de markt in Middelburg. WIJ ZIJN OPEN! eevv. is xj MARCONISTRAAT 28 - 0113 - 213 132 Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: L faam vlissinger integendeel, het gezin bepaalt in grote mate wat er gebeurt. Mijn rol is de ene keer een luis terend oor, de andere keer geef ik advies. Je zou het een beetje kunnen zien als de buurvrouw die wanneer iemand ziek is spontaan een pannetje soep komt brengen". Rinus knikt bevestigend en zegt: „We wor den voor een groot deel vrij gelaten, wat niet wil zeggen dat we niet ondersteund wor den hoor! Bij Homestart moe digen ze initiatieven aan en proberen ze gebruik te maken van de kwaliteiten die je bezit. Zo ben ik nogal handig met mijn handen, en wanneer een alleenstaande moeder hulp nodig heeft bij bijvoorbeeld het ophangen van een lamp, dan kom ik langs". Ook Rinus helpt met raad en daad bij een gezin, in dit geval een alleenstaande vader met jonge kinderen. Rinus: „Ik ben zelf vader en dus ervarings deskundige, en op die manier probeer ik het gezin te helpen. Zeker als man alleen ga je niet zomaar met vragen naar een onbekende op het school plein, dan is het goed als er iemand is waarmee je die vertrouwensband wel hebt". Allemaal zijn ze het er over Het kantoor van Homestart aan de Kinderdijk 72 in Middelburg, is mooi. Trots laat Hilda de Deckere coördinatrice van Homestart - het opgeknapte kantoor zien. Dit is tot stand gekomen dankzij de hulp van de vrijwil ligers", vertelt ze, „behangen, verven, inrichting noem het maar op. We hebben het geza menlijk gedaan". Het resultaat mag er zijn, de ruimte oogt warm met een 'vrouwelijke touch'. Aan de tafel in de grote ach terkamer- die ook dienst doet als ruimte wanneer de vrijwil ligers of ouders van deelne mende gezinnen met hun kin deren bijeenkomen - zitten Henriëtte Maandag en Rinus Welleman, twee vrijwilligers van Homestart. Enthousiast vertellen zij over hun ervarin gen met het werken voor Homestart. Henriëtte: ,,lk kwam hier als stagiaire en ben er geleidelijk aan ingerold. Het is iets waar ik voldoening in vind, je leert een heleboel nieuwe mensen kennerren je vervult daarbij een dankbare taak. Het unieke van Homestart is dat niets moet. Ik kom niet bij een gezin binnenvallen met de mededeling; 'zo moet het' Hilda de Deckere, Henriëtte Maandag en Rinus Welleman. eens dat mannen de taak net zo goed kunnen vervullen als vrouwen. „Waar wij naar kij ken is of iemand ervaring heeft met het opvoeden van kinderen, of ze inlevingsver mogen hebben en kunnen luisteren en natuurlijk vragen wij tijd en inzet, waarbij ze qua tijd indeling volkomen vrij zijn. Het is voor de gezinnen ook prettiger wanneer iemand niét aan tijd is gebonden en alles binnen een uurtje 'afgehan deld' moet zijn. De vrijwilli gers komen meestal één dag deel in de week, en nemen er dan ruim de tijd voor", legt Hilda uit. Alle drie zijn ze het er over eens dat Homestart hun nieuwe ervaringen heeft gege ven en dat het tussen de vrijwil ligers onderling heel goed klikt. Hilda: „Voordat ze aan de slag kunnen krijgen ze eerst een trai ning. De opleiding is 1 keer in de week gedurende een maand en bijzonder is dat al tijdens de opleiding de saamhorigheid groeit. En dat is iets wat Homes tart wil uitstralen en betekenen voor de mensen die een beroep op ons doen. Het laten merken dat je er niet alleen voor staat, dat je er toe doet en dat je er gens goed in bent. Donderdag- (foto Jaap Wolterbeek) avond 29 augustus hebben wij een inloopavond van 19.00- 21.00 uur. Geïnteresseerden kunnen dan vrijblijvend kennis maken met Homestart. Daar naast is er de mogelijkheid om onze stand te bezoeken op de vrijwilligersmarkt in Middel burg. Dat is op 31 augustus". „Of gewoon even bellen", vult Henriëtte lachend aan. Het tele foonnummer is 0118-639 311 De afgelopen 50 jaar kenmerkt zich door een sterke ontwikkeling in de paardensport. In de jaren vijftig werd er gere den op in de landbouw wer kende paarden, heden ten dage wordt er gereden op speciaal voor de sport gefokte paarden. Was ooit de eerste instructeur van der Slikke zelf internationaal ruiter, nu telt de vereniging inter- nationale ruiters: Thamar Zweistra (EK 2002 Young Riders dressuur), Marcelle de Kam (EK 2002 landelijke ruiters eventing) en Christiaan Provoost (WK 2002 eenspan mennen). Leden, oud leden en verwanten kunnen zich voor de reünie opgeven: tele foon/fax 0118-503008, e-mail: oranjezon50@zeelandnet.nl en gemeenteraadsleden en wie er belangstelling voor heeft. Een aantal sprekers, onder wie Hans Mommaas, hoofddocent vrije- universit4eit in Tilburg en Tracey Metz, columniste bij de NRC en schrijfster van het binnenkortte verschijnen boek'Pret! Leisure en het landschap'. Ook is er een aantal workshops. Het symposium wordt gehou den in de Poort van Antwerp in Rilland. De titel luidt Zeeland, pretpark, natuurreservaat of spookregio. Maar bij deze toppers blijft het niet. Namens de Rabobank vertrekken ook Erik Dekker en Steven de Jongh, vorige week nog winnaar van een etappe in de ronde van Nederland, in de 42e editie van de interna tionale koers. BankGiroLoterij komt met Rudi Kemna en Bart Voskamp naar Zeeland. Uiteraard is er ook buiten landse inbreng. Op de deelnemerslijst staan al de ploegen van La Francaise des Jeux (met Bradley McGee en Jacky Durand), Telekom (met Danilo Hondo en Steffen (advertentie) Wesemann) uit Duitsland, het Italiaanse Mapei, Lotto (met Stefaan van Dijk en Kurt van de Wouwer) uit België, AG2R (met Ludovic Capelle), Fakta (met Scott Sunderland), advertentie) De werkzaamheden aan het Stationsgebied in Middelburg zijn weer begonnen. De bouw van de toekomstige stads- en waterschapskanto ren werd onderbroken nadat op de stortplaats voor de afgegraven grond een granaat werd aangetroffen. Een onderzoeksbureau onderzocht (advertentie) Reserveren: 0118 418019 onder de hoogste toren van Vlissingen www.stefanos.nl Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur iojJii/ud 733 (foto Jaap Wolterbeek) 40% van de aanwezige aarde onder het geplande kantoren complex en kwam tot de con clusie dat daar niets gevaar lijks ligt. Reden voor de ge meente Middelburg om ook de overige 60% als veilig te bestempelen. TRUSSARDIJEANS SCAPA(SPORTS GIGUEfS CP C0MPANN ROBERT FRIEDMAN LATRAM0DA CHAC0K Vanaf maandag 2 september opent de Stichting Padma Zee land weer de deuren voor cur sussen Hatha Yoga, zwangerschapsyoga, Tai Chi, meditatie, filosofie en astrolo gie. Belangstellenden kunnen voor informatie terecht op 0118-623544 of spz@planet.nl PENTHOUSE LANGEVIELE 18 MIDDELBURG 0118-641511 Ohh...ehh.... sorry. Ik heet Grote Teen. Maar boos ben ik. Ja zeker. Het is ongehoord wat mijn familie nu al jarenlang moet doorstaan. Dag in dag uil word ik, samen met mijn vrouw en kinderen, in een veel te kleine ruimte gepropt. Bij elkaar geknepen, over elkaar heen geduwd, mishandeld en misvormd. Het is ongehoord en niemand die er wat van zegt. maar nu zijn we het beu... 'T is klaar.... over..... uil Wanneer we onze zin niet krijgen dan stoppen we er mee, het gaal zo gewoon niet langer, ik zelf heb nu al jarenlang last van een chronische hallux valgus, je weel wel zo'n rare knobbel bij je voeten. Je groeit er gewoon scheef van. Mijn oudste dochter. Tweede Teen. kan daardoor ook al niet goed uit de voeten. Zij zegt nogal eens tegen mij...joh... Grote Teen. ga nu toch eens effe opzij! Maar wal wil jc. Ik krijg gewoon helemaal geen ruimte van die ijdele tante boven me. Mijn andere dochter, Derde Teen. die is wat bescheidener dan haar zus. Tweede Teen. Maar ja... ondertussen zit zij toch ook wel mooi met een likdoorn boven op haar bol. Nou, ik kan jc garanderen dat geeft veel pijn! Ja. dan heb ik natuurlijk nog een dochter dat is Vierde Teen, zij klaagt gelukkig niet zo veel maar ook zij heeft liever, net als wij, goed de ruimte. Ennuh.. "t is trouwens bedompt ook. Ohh... ja... ik schaam me eigenlijk, ik zou moeder de vrouw Kleine Teen vergeten. "T is zonde dat lieve mens, zij klaagt werkelijk alle dagen over haar eksteroog, 't is niet om aan te horen. Ze loopt er gewoon rood van aan en pijn dat ze heeft, ach al kregen we alleen maar om haar wat extra ruimte. Beste lieve mensen mocht u dit berichtje lezen wat door mij in een laatste wanhooppoging geschreven s, denk dan eens aan onze familie en gun ons ook eens de ruimte. Met een paar Birkensiock- schoenen zijn we al heel tevreden. Wat zo leuk is. ze zijn er nu zowel, in zomer en wintcruitvoering als gesloten en als open schoenen, en ook voor de kinderen als schoolschoen. Echt gezonde schoenen met een bed erin waar wc echt relaxt op kunnen uitrusten. U vindt ze bij: aAa Schoenmakers in winkelcentrum Dauwendaele, Vrijlandstraat 53 b Middelburg. Ps.: Onze schoolschoenen kollektiè is werkelijk uniek en ideaal voor schoolgaande groeiende kindervoeten. Prijzen vanaf 72,40. EVENT, FUN ENTERTAINMENT SPRINQKIJSSgN^ ZESKAMPEN RODÈOSTlER DISCO- KARAOKESHOWS TEL. 0TT8-W«43fltö-11355948 (advertentie) Collstrop en Tïscali. De Delta Profronde gaat zaterdag 7 sep tember om 12.30 uur van start. Vervolgens voert de route - globaal genomen - langs Vlissingen, Zoutelande, Oostkapelle, Vrouwenpolder, Schouwen-Duiveland, Wissenkerke, Kamperland, Kortgene en Goes. Rond deze Bevelandse plaats worden nog drie omlopen gehouden alvorens er wordt gefinished in de Anthony Fokkerstraat. De finish wordt net na vijf uur verwacht. 5 f; pag. 12 Premières in CineCity Vlissingen. Wijkfeest in de Goese Polder. pag 15 Film by the Sea: festival vol premières. Meesterverteller op drift in Vlissingen. Circus Renz te zien op Hof van Tange Middelburg. Tekort aan huurwoningen in Nederland. Bouw van kantorencomplex Veldzicht Midddélburg gestart. Advertentieverkoop (0118)484 316 Redactie (0118)484 276 Bezorgklachten (0113) 274 000 Uitgebreid colofon: zie pagina 2 (advertentie) Zaterdag 7 september: DELTA profronde Verhuizing stadsbussen Bodemverontreiniging in beeld Vogelasiel De Mikke, in het Park Toorenvliedt aan de Koudekerkseweg 131a te Middelburg, houdt zaterdag 14 september open dag. Van 10 tot 16 uur is iedereen welkom om een kijkje te ko men nemen. Medewerkers van het vogelasiel leiden de bezoekers rond en proberen op al hun vragen antwoord te geven. Voor de kinderen zijn er verschillende activiteiten. Behalve tijdens de open dag is De Mikke sinds kort ook te bezoeken via www.demikke.nl II

de Faam | 2002 | | pagina 1