Kapelse burgemeester neemt afscheid Wegwerkzaamheden en onderhoud Vlaketunnel Baarland viert Berenfeest Patrijzen is er klaar voor Winnaars in Delta Profronde Bouw theater Goes live te volgen donderdag 29, vrijdag 30 @n zaterdag 31 augustus Kraamzorg1 jptentadministratiE In verwachting? Dat is méér dan de moeite waard! GRATIS PARK WINKELEN Woensdag 28 augustus 2002 FAAM/VLISSINGER 19 GERT DE GROOT GAAT MET PENSIOEN KAPELLE - Hij zoekt niet graag de publiciteit, maar nu zijn afscheid nadert, beseft Gert de Groot dat het onontkoombaar is. „Maar zeker niet om de vuile was buiten te hangen", haast hij zich te zeggen. „Ik wil rustig weggaan en nie mand kwetsen. Ik heb een fijne tijd gehad in Kapelle." Donderdag (29 augustus) neemt hij of ficieel afscheid. Gebruikmakend van de mogelijk heid om vervroegd te stoppen, vanwege zijn ge zondheid. „Wat blijft is de goede herinnering. In Winkelcentrum Dauwendaele zijn van donderdag 29 tot en met zaterdag 31 augustus de Bourgondaege. Dan hebben 12 winkels in dit w aanbiedingen voor u. Proef zelf de B héélvéél V heerlijke culinaire en zomerse sfeer en geniet van Rijkswaterstaat Zeeland begint maandag 2 september met wegwerkzaamheden en on derhoud aan de Vlaketunnel. Het verkeer over Rijksweg 58 krijgt zowel uit de richting Vlissingen als uit de richting Bergen op Zoom tot en met 18 oktober te maken met verkeersmaatregelen. De verkeershinder voor het doorgaande verkeer over de A58 blijft naar verwachting beperkt, maar in de spits is het raadzaam rekening te houden met een langere reistijd. Verkeer vanuit Yerseke, Kruiningen en vanaf de veerhaven Kruiningen kan geen gebruik maken van de toerit nr. 33 naar de A58 en wordt ter plaatse, met behulp van bor den, omgeleid. Omgedraaid Werkzaamheden Sta dan even stil bij uw kraamtijd en regel het goed. Samen maken we er een onvergetelijke tijd van. Bel of mail voor inschrijving Tel. 0113-224040 Email: spkez@zeelandnet.nl door Marja Minnaert „Als ik aan Kapelle denk, dan zie ik een reclame voor me die ik zag in Harwich rond 1960. Ik stapte net van de boot en daar stond Johnny Walker, levens grootopeen muurgeschilderd met als onderschrift 'still going strong'. Die zin slaat helemaal op Kapelle. Kijk naar de veran deringen die het dorp door maakte, zoals de economische bedrijvigheid. Was het vroeger enkel fruitteelt waarin men zijn brood kon verdienen, nu is dat veel diverser. En dat is typisch Kapelle, doorgaan en sterk blij ven." Aan het woord is Gert de Groot, eerste burger van Kapelle. Zeven jaar heeft hij Kapelle en de dorpen Biezelinge, Wemeldinge en Schore geleid en met plezier. „Het is een leuke gemeente. Mensen komen er graag wo nen. Ik durf zelfs wel te zeggen dat het een uitvalsbasis is ge worden voor mensen die in Goes geen aantrekkelijke koop woning meer konden vinden." Hoewel De Groot trots is op zijn dorp, beseft hij wel dat dit mede in gang gezet is door zijn voor ganger en de toenmalige be stuurders. „Kijk naar de jacht haven in Wemeldinge. Door de verlegging van het kanaal dreigde dat dorp te 'verdrogen'. Maar door de ontwikkeling van een goede visie kreeg het toe risme een impuls, kwamen de jachthaven en de Oesterbaai er en zie daar, een levendig dorp met aantrekkelijke mogelijkhe den." Tegelijkertijd beseft De Groot dat dit geluk lang niet alle kleine kernen ten deel valt. „Schore blijft een zorgenkindje. Want woningbouw is nauwe lijks toegestaan en jongeren trekken gedwongen weg. Op den lange duur de doodsteek voorzo'n dorpje." En daarmee wordt ook meteen een heikel punt aangeroerd: de moeizame relatie met de provincie. De Groot vindt zich daarbij in goed gezelschap. Ook oud-collega Mandos roerde het op zijn afscheidsspeech al aan. In feite wordt er in de Abdij alleen maar geluisterd als iets met meerdere gemeenten bepleit wordt. Jammer, want ik zou lie ver zién dat we op basis van argumenten iets kunnen berei ken." Over het moderne bestuurders schap zoals de invoering van het dualisme, waardoor de wet houders geen leden van de raad maar bestuurders zijn en het gekozen burgemeester schap, kan De Groot uren pra ten. „Het dualisme brengt op gemeentelijk niveau niet veel goeds. Je krijgt een raad die de stem van het volk vertegen woordigt. Minder geneigd is om constructief mee te denken aan een oplossing en daarmee wordt efficiënt besturen om zeep geholpen. Datzelfde geldt voor een eerste burger die op basis van zijn program gekozen wordt. Hij kiest bestuurders die hem bevallen en ook dat creëert afstand met de raad." Een visie is onontbeerlijk, aldus De Groot. „Zo is ook op initia tief van de samenwerking die we met de andere gemeenten op de Bevelanden hadden, het Ontwikkelingsperspectief voor de Bevelanden opgesteld. En we onderschrijven vele conclu sies uit hun rapportage, jam mer genoeg kreeg hun voorstel om te komen tot één gemeente De Bevelanden de meeste aan dacht." Binnenkort gaat hij zich weer aan zijn hobby's wijden: foto grafie, muziek, wandelen en zeilen. „Dat is er jaren bij inge schoten. Als burgemeester heb ik me een burgervader gevoeld. De problemen van de mensen werden jouw problemen. Ik hoop dat de inwoners dit ge waardeerd hebben." Burgemeester Gert de Groot: „Als burgemeester voelde ik me burgervader". FOTO TANNIE DE JONGE De werkzaamheden zijn zoda nig gepland, dat de Vlaktunnel in beide rijrichtingen beschik baar blijft. Doorgaand verkeer uit de richting Vlissingen en Bergen op Zoom wordt niet omgeleid. Vervoer van gevaar lijke stoffen mag tijdens het werk niet door de tunnel en wordt wel omgeleid. Ook is de toerit nr.33 afgesloten. Verkeer vanaf Yerseke, Kruiningen en de veerhaven Kruiningen wordt met borden over de N289 ge leid en kan bij toerit nr. 35 weer de A58 op. Tijdens het onderhoud zijn er minder rijbanen beschikbaar. In de eerste twee weken, vanaf 2 september, blijven twee tunnel buizen beschikbaar met elk een rijbaan minder. Aansluitend wordt, tot en met 18 oktober, alle verkeer gedurende fase 2 door de noordelijke tunnelbuis geleid, zodat onderhoud kan worden verricht aan de zuide lijke buis. Tijdens een onderhoudsperiode volgend jaar worden de rollen omge draaid. De werkzaamheden omvatten zowel het tunneldek als de weg zelf. Het wegdek krijgt een nieuwe asfaltlaag. In de inritten en de tunnel worden bovendien voegen met nieuw, flexibel materiaal gevuld. Verder wor den de wanden en het plafond van de tunnelbuizen opge knapt. Beschadigingen door het verkeer, weersinvloeden en bij voorbeeld ook steenslag, wor den hersteld. Dergelijke werkzaamheden zijn noodzakelijk om hinderlijke re flecties en storende licht effecten van lichte en donkere plekken tegen te gaan. Deze ontstaan ook door uitlaatgas sen en vervuiling van opspat tend water. De tunnelwanden worden ook schoongemaakt en krijgen bovendien een nieuwe verflaag. Rasenberg Wegen bouw b.v. voert het project uit. De totale kosten van de hele operatie bedragen ruim 1,8 mil joen euro. BAARLAND - Het Dorpsplein in Baarland is vrijdag 29 en zater dag 30 augustus gevuld met een grote feesttent voor het Berenfeest. Het zal er weer gonzen van de gezelligheid en een lekker vol programma zorgt voor de no dige afwisseling, voorspelt de organisatie. De opening vrijdag om 19 uur staat in het teken van de Mid deleeuwen en de avond wordt gevuld met talrijke spelletjes voor groot en klein. In de tent hebben de jongens van de Skihut het op zich genomen om een avond te organiseren met onder meer een limbodance wedstrijd. Ook is er een wedstrijd meloen happen. Op de zaterdag is er vanaf 10 uur een rommelmarkt en de er zijn allerlei spelactiviteiten, in de middag gevolgd door een volleybaltoernooi en er treedt een goochelaar op. Het Berenfeest wordt afgeslo ten in de tent waar de Muziek band Riverside Trio en de dweil band Pink Panthers er voorzor gen dat de voetjes licht van de vloer kunnen. 's-HEERENHOEK - Zondag derdeklasser Patrijzen speelde de laatste twee seizoenen een belangrijke rol. De club uit 's- Heerenhoek deed geducht mee in de race om het kampioen schap en toen het niet lukte om de titel in de wacht te slepen kreeg men via het behalen van een periodetitel een her nieuwde kans in de nacompetitië om promotie te bereiken. Ook dat ging de mist in maar de oranje-witten staan op scherp om in het nieuwe sei zoen hun kwaliteiten te tonen. Ondanks het gemis van de twee geroutineerde krachten Ron de Vos en Henk van de Brink. Trainer Kees van der Sluis, die in deze functie aan zijn vierde seizoen begint bij Patrijzen, denkt dit behoorlijk te kunnen opvangen. Jeugd spelers uit eigen gelederen krijgen de kans zich waar te maken en bovendien beschikt men over de nieuwkomers Peter Hekkas (Vlissingen) en Mark van Hanegem (Borssele). Beiden zijn in een aantal oefen wedstrijden behoorlijk uit de verf gekomen. GOES - De organisatie van de Delta Profronde kan op voor hand tevreden zijn. De laatste drie winnaars (Servais Knaven in 1999, Leon van Bon in 2000 en Nico Eeckhout in 2001) van de enige wedstrijd voor profes sionals in Zeeland verschijnen zaterdag 7 september aan de start op de markt in Middel burg. Maar bij deze toppers blijft het niet. Namens de Rabobank ver trekken ook Erik Dekker en Ste ven de Jongh, vorige week nog winnaar van een etappe in de ronde van Nederland, in de 42e editie van de internationale koers. BankGiroLoterij komt met Rudi Kemna en Bart Vos kamp naar Zeeland. Uiteraard is er ook buitenlandse inbreng. Op de deelnemerslijst staan al de ploegen van La Francaise des Jeux (met Bradley McGee en Jacky Durand), Telekom (met Danilo Hondo en Steffen Wesemann) uit Duitsland, het Italiaanse Mapei, Lotto (met Stefaan van Dijk en Kurt van de Wouwer) uit België, AG2R (met Ludovic Capelle), Fakta (met Scott Sunderland), Collstrop en Tiscali. De Delta Profronde gaat zaterdag 7 september om 12.30 uur van start. Vervolgens voert de route - globaal genomen - langs Vlissingen, Zoutelande, Oostkapelle, Vrouwenpolder, Schouwen-Duiveland, Wissenkerke, Kamperland, Kortgene en Goes. Rond deze Bevelandse plaats worden nog drie omlopen gehouden alvo rens er wordt gefinished in de Anthony Fokkerstraat. De finish wordt net na vijf uur verwacht. GOES - De bouw van het nieuwe theater is in volle gang. Wie wil weten hoe het vordert, kan de werkzaamheden van dat tot dag volgen via internet (www.goes.nl/theater). De ge meente Goes heeft een webcam opgehangen op de bouwplaats. De camera blijft tot het einde van de bouw (zomer 2003) ac tief. De beelden worden in een fotoalbum opgeslagen, zodat het mogelijk is om stapsgewijs te kijken hoe de bouw van het theater gevorderd is. Wethou der van Cultuur Charles Linnssen vindt de webcam een aanwinst. Linssen: „Elke Zeeuw kan nu zien dat er niet alleen meer gepraat wordt over het theater, maar dat er daadwer kelijk gewerkt wordt. Vanaf nu is er iedere dag iets te zien".

de Faam | 2002 | | pagina 19