Film by the Sea opent Nederlands filmseizoen Meesterverteller in Viissingen Werkbezoek Circus Renz op Hof van Tange Kankerbestrijding Pleegzorg start nieuwe wervingscampagne L r Nieuwe auto kopen? Kijk en vergelijk AutoTrack.nl L L l Woensdag 28 augustus 2002 15 DONDERDAG Met als festivalhart de bioscoop CineCity in Viissingen opent van 9 tot en met 15 sep tember het internationale filmfestival Film by the Sea in Viissingen het nieuwe Nederlandse film seizoen. Dit gebeurt met de vertoning van meer dan zeventig films, van grote commerciële Hollywoodfilms tot de kleinere artistieke films. VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG Van een andere zijde Meesterverteller Willem de Ridder praat vrijdagavond 6 september in Vestzak 99 over moeiteloos leven. Zijn Handboek Spiegelogie, dat al bijna aan de vierde druk toe is, vormt de basis van zijn vertellingen. tiamlboeSf Spiegelogie Het circus komt weer naar Middelburg. Het klassieke Berlijnse Circus Renz slaat eer daags zijn tenten op aan het Hof van Tange, om daar vijf dagen lang jong en oud te vermaken. Vanaf woensdag 4 september tot en met zon dag 8 september kan het publiek weer de lucht van vers zaagsel opsnuiven. MAANDAG DINSDAG Pleegzorg start een nieuwe, landelijke wervingscampagne. Deze campagne begint maandag, 9 september. W. Harbers, sectorhoofd Pleegzorg Zeeland, overhandigt deze dag sym bolisch de nieuwe wervingsfolders, posters en video aan gedeputeerde L. Coppoolse. In het bij zin van genodigden wordt bovendien de nieuwe video vertoond. De bijeenkomst start om 14.45 uur in het Provinciehuis in de Middelburgse Ab dij. WOENSDAG Vele van deze films beleven hun Nederlandse première op het festival en zullen later in het jaar ook in de bioscopen verschij nen. Een aantal films wordt echter alleen op het festival ver toond en zullen de Nederlandse bioscoop nooit halen. Op maandag 9 september opent het festival met de Nederlandse première van de Engelse speel film 'Bend it like Beckham'. Het festival onderscheidt zich van andere festivals door haar competitieprogramma. Dit jaar worden daarin nieuwe films vertoond, die allen op literatuur gebaseerd zijn. Voor de beste literatuurverfilming ligt een prijs van 10.000 Euro klaar. De prijs wordt uitgereikt door José Saramago, de Portugese win naar van de Nobelprijs voor Li teratuur, op zaterdag 14 sep tember om 16.30 uur in Cine City. Andere prijzen die aan Film by the Sea verbonden zijn, zijn onder meer de Wanadoo publieksprijs; en de Kodak Stu dent Commercial Award. Even eens wordt de KRO-filmprijs uitgereikt. Voor deze prijs, waaraan een geldbedrag is ver bonden van 5000 Euro, zijn drie films genomineerd: 'Wit' van FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitness centrum Stamina Viissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. ANWB/ VVV Middelburg, kerken- wandeling onder leiding van een gids, 13.30 u. Stadhuis toren Veere, carillonbespeling door Kees van Eersel, 15 u. Abdijtoren Middelburg, beiaardconcert door Henk G. van Putten, 12 u. Vismarkt Middelburg, kunst-, antiek- en ambachtenmarkt, 9 u. Het Ar senaal Viissingen, gemeente raadsvergadering, 19.30 u. De Meyboom Viissingen, mini- lezing en workshop 'Schaamte...en taboe?', 19.30 u. Muziektent Langstraat Zoute- lande, lawaaioptocht, 19 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'De Manteling in een notendop', een impressie van het natuur gebied, 11 u. Zeeuws Archief Middelburg, symposium 'Van zwervend goed tot erfgoed: de oudste verzameling van het Zeeuws Genootschap in een nieuw perspectief', 10.30 u. Van Eijkeren DanceMasters Middelburg, open dag, kennis maken met verschillende dans vormen, 18 u. Stadhuistoren Veere, carillon bespeling door Kees van Eersel, 19 u. De Drukkery Middelburg, wandeling langs monumentale bomen in Middelburg onder leiding van een IVN-gids, 11 u. Ritthem, afdelingswedstrijd sjezen- rijden, 12.30 u. Nollestrand Viissingen, Zeeuws Vlieger weekend, 13 u. Café Brooklyn Middelburg, Big Bam Boom Party, 20 u. Wijkcentrum De Schuur Oost-Souburg, naams- onthulling Wijkcentrum De Re genboog met diverse activitei ten zoals muziek, demonstra ties en kinderrommelmarkt, 12.30 u. Landgoed der Boede Koudekerke, feestelijke dag met ringrijden, rommelmarkt, roofvogelshow, demonstraties en optreden door Wieteke van Dort, 9 u. Veere, ringrijden, 8 u. Domburg, jubileum wedstrijd ringrijden, 9 u. Par keerplaats Kon. Emmaweg Vrouwenpolder, excursie door het natuurgebied Oranjezon, 14 u. Fort Rammekens Ritthem, fees telijke opening Fortenmaand met diverse activiteiten voor het hele gezin, 13 u. Nollest rand Viissingen, Zeeuws Vliegerweekend, 11 u. Vlas- markt Middelburg, Jeu de Boules toernooi, 13 u. Lang straat Zoutelande, oldtimerdag, 15 u. Mike Nichols, 'Chocolate' van Lasse Hallström en 'Marie-Line' van Mehdi Charef. Het programma-onderdeel "van een andere zijde" levert een kritische bijdrage op de vie ring '400 jaar VOC'. Uitgangs punt voor het programma vor men de reizen die de Vlissingse globetrotter Samuel van de Putte in 1730 en 1737 onder nam door Azië. In hetspoorvan de VOC handelsroute (de 'zijde route') trok Van de Putte door landen als Tibet, Nepal, India, Pakistan, Sri Lanka, China en Indonesië. Tijdens het festival vindt een forumdiscussie plaats over de relatie Nederland en Indonesië en waaraan naast de Indonesische gasten deelne men Mgr. Muskens (bisschop van Breda), Fons Rademakers en Wim Manuhutu, directeur van het Moluks historisch Mu seum. De eveneens uit Zeeland afkomstige schrijfster van reis verhalen Carolijn Visser trad verleden jaar in de voetsporen van deze Vlissingse reiziger en zij is één van de inleiders bij het programma (bij de film Sam- sara). Meer informatie over het pro gramma van Film by the Sea is te vinden op www.filmbythesea.wanadoo.nl, in folders die bij de VVV en CineCity af te halen zijn, via 0118-412437 en in de Midden- Zeeuwse Huis-aan-Huisbladen. CineCity is te vinden aan de Spuikomweg 5 in Viissingen. Willem de Ridder is een meesterverteller. Hij kan een uitverkocht theater zes uur lang boeien, terwijl het hele publiek met de duim in de mond zit. Op de VPRO Radio deed hij dat eens vier-en-een-half uur onaf gebroken. Hij wordt steeds meer gevraagd om op te treden voor volwassenen. Meestal wil len die net als kinderen oeroude vertelsels uit de Orale Traditie. Al die 'Sprookjes' (oftewel ge'sproken' verhalen) hebben eigenlijk maar één onderwerp: Hoe het leven werkt! Daarom zijn ze nog steeds zo fascine rend en willen ook steeds meer grote mensen ze zo graag ho ren. Willem de Ridder begon zijn verhalen meestal met een korte inleiding over de belangrijke betekenis die die verhalen voor ons leven kunnen hebben. Die inleidingen waren zó boeiend dat ze langer en langer werden, tot ze soms anderhalf uur duur den en dan moest de voorstel ling nog beginnen. Niemand vond dat erg, maar hij heeft toch besloten om die inleiding als zelfstandig verhaal te gaan vertellen. De belangstelling bleek over donderend. Het is inmiddels het populaire 'Handboek Spiegelogie' gewor den, waarin je te weten komt hoe jouw leven volgens al die oude verhalen werkt, ook al wordt ons wijs gemaakt dat sprookjes niet waar zijn en dus voor kinderen. Alhoewel we ze (ook als volwassenen) wel leuk vinden, begrijpen we er echter geen bal van. Volgens die oude overleveringen is dat ook niet nodig. Het leven werkt toch wel, of we het nou kunnen vatten of niet. Willem de Ridder Hans Simons, de voorzitter van de raad van bestuur van het Nederlands Instituut Zorg en Welzijn, brengt donderdag 29 augustus een werkbezoek aan Zeeland. Hij wordt vergezeld door zijn mede-bestuurder Hans van Ewijk en door Bengt Lamet van het ministerie van VWS. Naast diverse bezoeken is er deze dag een mini-confe rentie in het gebouw van Scoop, Achter de Houttuinen 8 in Middelburg. De conferentie is besloten en komt in de plaats van het voor 's avonds geplande en elders aangekondigde openbare de bat. Dit debat zal op een nader te bepalen datum plaatsvinden. Sinds we geleerd hebben dat sprookjes 'niet waar' zijn, om dat er geen kabouters bestaan die het vuile werk voor ons op knappen terwijl wij leuk buiten spelen en er zeker geen gees ten zijn die al onze wensen la ten uitkomen, hebben ze ons andere verzinsels op de mouw gespeld. Nu geloven we dat het leven moeilijk is en dat we hard moeten werken om iets te be reiken. Kortom, druk, druk, druk. Sinds het Handboek Spiegel ogie wordt het steeds meer mensen duidelijk dat het leven wel degelijk een sprookje is en dat het allemaal met groot ge mak gaat als je er aan begint te wennen. Het gaat als een lopend vuurtje het hele land door. Zelfs in het bedrijfsleven en het onderwijs wordt met groot en thousiasme Spiegelogie toege past en het werkt als een trein. Aanvang 20 uur, kaarten kun nen gereserveerd worden bij Marjan Glas via 0111 - 463 277 of per email: kortglas@zeelandnet.nl In de week van 2 tot 7 septem ber gaan collectanten van de Nederlandse Kankerbestrij ding/ koningin Wilhelmina- fonds ook op Walcheren weer met hun bus de deuren langs, ledereen krijgt tevoren een fol der in de bus, getiteld 'Mijn manier van kankerbestrijding'. Kankerbestrijding kan iedere steun gebruiken. Eén van de manieren om kan ker de wereld uit te helpen is het doen van giften via de collectanten die deze week langskomen. Het Hof van Tange is maar net groot genoeg om ruimte te bie den aan de tent van Circus Renz en de bijbehorende wagens. De bontgekleurde circusstoet is niet te missen. Maar het circus neemt dan ook het nodige mee om het'hooggeëerd publiek' te vermaken. Uiteraard zijn er optredens van acrobaten, jongleurs en clowns. Maar daarnaast is reist er voldoende 'levende have' mee om een middelgrote die rentuin te vullen. Circus Renz presenteert optredens met maar liefst 4 Indische olifanten, 25 paarden, 15 kamelen en zelfs honden blijken kunsten te kun nen vertonen. Circus Renz brengt prachtig, traditioneel circusvertier voor het hele gezin. De voorstellin gen zijn woensdag om 19 uur, donderdag om 16.15 uur, vrij dag om 16.15 en 19 uur, zater dag om 15 en 19 uur en zondag om 15 uur. Sporthal Baskenburg Viissing en, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Markt Middelburg, boeken- en curiosamarkt, 11 u. Theo van Doesburgcentrum Viissingen, country line dansen voor gevorderden, 9.30 u., voor beginners, 11 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, 'Eerste kennismaking met de compu ter', cursus basisvaardigheden computergebruik, 10.15 en 18 u. Ridderkerklaan/J. Brasser straat Westkapelle, natuur wandeling rond de kreek, 19.30 u. Sportfondsenbad Viissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Clubhuis Willen is Kunnen Viissingen, wandel~ morgen voor-50-plussers, 9 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, 'Eerste kennismaking met de computer', cursus basis vaardigheden computer gebruik, 10.15 u. Zeeuws Bio logisch Museum Oostkapelle, ronleiding 'Met de tuinman mee', 13 u. Braai Tapperij De Mug Middelburg, pijprook avond 't Walcherse Pijprook- gilde, 20 u. In Zeeland wonen meer dan 250 kinderen voor kortere of langere tijd niet bij hun ouders maar in een van de 350 Zeeuwse pleeggezinnen. Het gaat dan om kinderen voor wie de eigen ouders tijdelijk niet goed kunnen zorgen. Pleeg ouders zetten zich vrijwillig in om de kinderen een tijdelijk thuis te geven. Pleegouders zijn er echter nooit genoeg. Om maatwerk te kunnen leveren is een ruim aanbod noodzakelijk. De nieuwe landelijke wervingscampagne, die de ko mende drie jaar het beeld van pleegzorg bepaalt, start maan dag 9 september 's ochtends in Utrecht en waaiert in de loop van die dag verder uit over heel Nederland. De campagne richt zich op het vergroten van de bekendheid van pleegzorg, het werven van nieuwe pleeg ouders en het uitspreken van waardering voor de huidige pleegouders. De nieuwe campagne stelt pleegzorg in het hart van de sa menleving. Pleegzorg is dicht bij. De herkenbaarheid en na bijheid van pleegzorg worden in de nieuwe campagne bena drukt. Het beeld dat in de nieuwe campagne wordt ge presenteerd, is dan ook levens echt: echte verhalen en echte foto's van echte pleegkinderen, pleegouders en ouders schet sen de diverse aspecten van pleegzorg. Niet altijd eenvou dig, niet altijd leuk, maar wel altijd de moeite waard. Echte Indische olifanten op het Hof van Tange (advertentie) Z De autosite voor heel Nederland Vogelasiel - Vogelasiel De Mikke, in het Park Toorenvliedt aan de Koudekerkseweg 131 a te Middelburg, houdt zaterdag 14 septem ber open dag. Van 10 tot 16 uur is iedereen welkom om een kijkje te komen nemen. Medewerkers van het vogelasiel leiden de be zoekers rond en proberen op al hun vragen antwoord te geven. Voor de kinderen zijn er verschillende activiteiten. Behalve tijdens de open dag is De Mikke sinds kort ook te bezoeken via www.demikke.nl Oldtimerdag - Zoutelande Actief houdt zaterdag 31 augustus een oldtimerdag in de Langstraat van Zoutelande. Deze dag begint rond 15 uur en duurt tot ongeveer 19 uur. Tijdens deze dag kan het publiek de mooiste oldtimer nomineren. Uit de nominaties wordt een winnaar gekozen. Mensendieck - De Zeeuwse Volksuniversiteit start eerdaags cur sussen Mensendieck. De cursussen worden gegevn in het Wijk. centrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg 59 te Viissingen. De ochtendcursus begint dinsdag 3 september om 9 uur en de avondcursus woensdag 4 september om 19.15 uur. Dbeide cur sussen beslaan 30 lessen. Voor meer inlichtingen en inschrijven kan men terecht bij de ZVU in de Spanjaardstraat 51 te Middel burg of via 0118-634800. Voedselallergie - Stichting VoedselAllergie afd. Zeeland houdt maandag 9 september een contact- en informatie-avond in Middel burg. Fenna Bune vertelt deze avond over wat er orthomoleculair, met gebruik van voedingssupplementen, bij mensen met voedsel allergie te bereiken is. De avond wordt gehouden in het wijkcen trum in het nieuwe multi-functionele gebouw aan de J.Reigersberglaan, in de Magistraatwijk in Middelburg, begint om 20.00 uur en kost euro 1,50 voor leden en euro 2,50 voor niet- leden. Aanmelden is noodzakelijk en kan via tel.nr.: 0118-642799. Triatlon - Het programma van de Triatlon Zoutelande bestaat za terdag 24 augustus uit 750 meter zeezwemmen, 30 kilometer fiet sen en 8,5 kilometer lopen. Voor zowel mannen als vrouwen zijn mooie geldprijzen te winnen, leder deelnemer ontvangt ene herinnerings T-shirt. Inschrijven kan bij Lein Lievense, Wilibrordusplein 40 in Zoutelande, 0118-561473. Deelname kost 9 euro en er is een maximum van 150 deelnemers. De triatlon start om 18.30 uur op het Westerstrand van Zoutelande. Bazar - In Grijpskerke is zaterdag 31 augustus een bazar. Deze bazar is op de kerkring en begint om 9 uur. De opbrengst is be stemd voor de Don Bosco Foundation en er wordt gestreefd naar een opbrengst die voldoende groot is om een schooltje te bou wen in Cambodja. Dit schooltje zal dan straatkinderen opvangen en opleiden. Er is op deze bazar een rommelmarkt, rad van avon tuur, een verloting, eet- en drinktentjes, tweedehands kleding en -boekenverkoop en nog veel meer leuks. Activiteitencentrum - Sociaal Kultureel Werk Middelburg opent maandag 2 september voor het 18e seizoen het activiteiten centrum in ontmoetingscentrum Dauwendaele. Van 14 tot 16 uur worden activiteiten van het centrum gepresenteerd. Er zijn onder andere schilderdemonstraties, handvaardigheid, lessen Frans, sjoelen, patchwork, houtbewerking, keramiek, computei cursussen, klaverjassen en beweging voorouderen, ledereen kan deze middag kennis komen maken en zich eventueel meteen in schrijven. Het activiteitencentrum is voor iedereen vanaf 18 jaar met een laag inkomen en is geopend op maandag, dinsdag en donderdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. De keramiekgroep is op de woensdagavond. Yogalessen - Yogalessen worden op Walcheren en de Bevelanden op diverse locaties gegeven. Twaalf docenten hebben zich vere nigd in de Hatha Yoga Federatie Zeeland. Alle docenten hebben een erkende yoga opleiding gevolgd. Ook bij u in de buurt wordt yogales gegeven. Voor informatie Walcheren: Rienke Schiewold, tel. 0118 633295 Voor informatie Bevelanden: Wilma v.d. Broeke, tel. 0113 302409. Bio-yoga - In de Meyboom te Viissingen start donderdag 12 sep tember een doorgaande groep Bio-yoga. Bio-yoga is een afwis seling van meditatieve oefeningen, actieve oefeningen en oefe ningen gericht op aarden, zelfvertrouwen ontwikkelen, grens zoe ken en omgaan met je energie. Het contact met je lichaam en je innerlijke beleving wordt vei groot, zodat de communicatie tussen gevoel en verstand in even wicht komt. Bio-yoga is op een ontspannen en bewuste manier met je lichaam bezig zijn. Tijdens de eerste bijeenkomst is er gelegenheid om vragen te stellen en zal er een toelichting op de Bio-yoga gege ven worden. Voor uitgebreide informatie: 0118-467542 of www.demeyboom.nl sneeuw hui brevier onwaar- heid spreken huis dier man wijf deel van een etmaal goud haas nu en dan V sloot bodem T T 19 horizon 8 Japans bordspel projec tiel slaap plaats sport hemd pleister kalk 7 land bouw werktuig 11 schut sluis 6 loof boom schflops- verblijf 17 voeg woord 4 sein 15 hemel geest een heid T tenen mand dop heide V 1 kunst taal dwars balk 3 grote knikker gezet T niet vrij van 2 paarden vlieg schop 13 20 vat 9 tover heks 12 snij- wond vogel Jepanse parel duikster muziek noot Engels bior f 14 16 strijd gewoel 10 voor dat 18 5 10^11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Stuur uw oplossing vóór don derdag 5 september naar de re dactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijs winnaar wordt in de Faam/ Vlissinger van woensdag 11 september bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woens dag 14 augustus luidt: bereke ning en middageten. De twee vrijkaarten voor Cine City in Viissingen gaan naar M. Jobse uit Viissingen.

de Faam | 2002 | | pagina 15