ECIT Y dé uitgaanskrant eland 100 Jaar schoonheid van De Nooijers Exposities Kunstuus Goldmember Uitgebreid wij'kfeest Goese Polder Kunst en Cultuurroute in teken van Argentijnse Tango Femme Fatale CHUTTERSHOF F I L M W E E K F I L M W E E K F I L M W E E K AUSTIN POWERS IN GOLDMEMBER FEMME KTJUUE HIGH CRIMES SUM OF ALL FEARS SWEETEST THING EIGHT LEGGED FREAKS ©O MEN IN BLACK II 40 DAYS AND 40 NIGHTS STUART LmUE (Nederlands gesproken) MURDER BY NUMBERS 0© UUO STITCH (Nederlands gesproken) SNEAK PREVIEW INNOCENCE WHAT TIME IS IT THERE? DONNIE DARKO ASTERDC EN QBEUX: MISSIE CLEOPATRA MONSTER'S BAH REAR WINDOW V; Woensdag 28 augustus 2002 FAAM/VLISSINGER 1 VUSSINGEN www.cinecity.nl premiere premiere MIDDELBURG GOES BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) Na een bijzondere première van de film '110 jaar schoonheid' door Paul en Menno de Nooijer in Brugge, presenteert de Stichting Kunstuitleen Zeeland de installatie voor de eer ste keer in Nederland. Gedurende het Zeeland Nazomer Festival, van 27 augustus tot en met 8 september, is '100 jaar schoonheid' te zien in Balans 17, vlakbij het Abdijplein, waar de instal latie 'Kruispunt' van dezelfde kunstenaars te zien is. Cd-presentatie psalmbewerkingen Tentoonstelling gemeentehuis Kapelle Scherpte Cyclus De Goese Polder heeft ook dit jaar weer een wijkfeest. Het is nu breder van opzet omdat er meer organisaties meedoen. Het feest beperkt zich niet meer tot het feestterrein, er zijn ook activiteiten elders en het beperkt zich niet meer tot een dag. Jazzsessie Sing-lnn gospelkoor Happiness Films in 't Beest Première Tijdens de Kunst - Cultuurroute van zondag 1 september in Middelburg kan het publiek letterlijk en figuurlijk proeven van de Argentijnse tango. Op diverse plaatsen in Middelburg wordt gedanst, klinkt er muziek en worden de smaakpapillen gestreeld. Daarnaast is er ook ruimte voor de tango met een knipoog. 9 Miems van Citters Concerten Sint Jacobskerk Sneak Preview: iedere maandag om 22.00 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. Première Donderdag 29 augustus t/m woensdag 4 september Dagelijks 13.4516.1519.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur uur als de vader van Austin Powers ontvoerd wordt krijgt hij hulp van Foxy Cleopatra Dagelijks 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur paparazzo fotograaf Antonio Banderas graaft in het verleden van juwelen- dievegge Dagelijk 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur een advocate moet haar man verdedigen voor de krijgsraad Dagelijks 16.1519.00 21.45 uur terroristen bedreigen Amerika met atoomaanval Dagelijks 13.4516.15 19.0021.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Cameron Diaz gaat samen met vriendin op zoek naar haar 'ware' liefde Dagelijks 13.4516.15 19.00 uur Zaterdagnacht 24.00 uur gemuteerde spinnen bedreigen een dorpje, bewoners starten een offensief Dagelijks 16.1519.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Will Smith en Tommy Lee Jones gaan de strijd tegen buitenaardse wezens weer aan Dagelijks 13.4516.1519.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur houdt een notoire rokkenjager 40 dagen een celibatair leven vol? Dagelijks 13.4516.15 uur muisje Stuart moet zijn vriendinnetje redden uit de klauwen van een gemene valk Dagelijks 13.45 uur twee studenten zijn ervan overtuigd dat ze de perfect moord kunnen plegen Dagelijks 13.45 uur Disney animatiefilm over een buitenaards wezentje op Hawaii Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber Donderdag en woensdag 20.00 uur Zaterdag 22.00 uur hevige jeugdliefde bloeit na vijftig jaar weer op Vrijdag 19.30 uur Zondag en dinsdag 20.00 uur wonderlijke film over Taiwanese horlogeverkoper met obsessie voor de stad Parijs Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Maandag 20.00 uur bekroonde fantasiefilm met Drew Barrymore Woensdag 14.00 uur spanning en humor met Gerard Depardieu als Obelix Donderdag, vrijdag en zaterdag 20.30 uur drama over de liefde van gevangenisbewaarder en de vrouw van een ter dood veroordeelde Dinsdag 20.30 uur film van Alfred Hitchcock met Grace Kelly cyclus en het maakt de ontwik kelingen zichtbaar van een kind (met nog weinig ervaring, maar open en onbevangen), via vol wassenheid (met ervaring maar gesloten en gereser veerd), naar ouderdom (weer open en onbevangen). Het pro ject wil de schoonheid tonen van de innerlijke ontwikkeling en de unieke uitstraling van honderd individuen. te worden. Op het moment dat de onscherpte totaal is, vloeit het beeld van de persoon die een jaar ouder is naar de jon gere persoon. Het hele on- scherp-scherp-onscherp proces herhaalt zich tot het einde. De beelden worden begeleid met de geluiden van de ademha ling, het ruisen van de wind, het tikken van de klok en het geluid van de branding. Woord en Daad presenteert zaterdag 7 september in de Nede lands Hervormde Kerk in Kruiningen een CD van Peter Wildemj (piano) en Martin Weststrate (orgel). Beiden spelen die avon Wildeman heeft voor die gelegenheid een Seiler-vleugel ter b schikking en Weststrate bespeelt het twee klaviers Vulpenorgt De mooiste nummers van de CD worden ten gehore gebracf Opgenomen werden vijftien bewerkingen van psalmen. Wooi en Daad werkt aan armoedebestrijding in ontwikkelingsland^ vanuit een bijbelse opdracht. Het concert begint om 19.30 uur. Nellie Grim en Lianne Nijsse-Grim exposeren nog tot en met 1 september schilderijen en keramiek in de hal van het gemeent huis in Kapelle. Grim werkt met olieverf en aquarel en Nijse-Gri met klei. Tijdens de opening van het gemeentehuis zijn de we ken te bezichtigen. Speciaal voor deze presentatie is de Stichting Kunstuitleen Zeeland naast de kantooruren ook op de vrijdagavonden ge opend van 19 tot 21.30 uur en op beide zondagen van 13 tot 17 uur. (advertentie) Honderd jaar schoonheid is een visueel onderzoek naar de over eenkomsten en verschillen van mensen tussen de 0 en 100 jaar. Het verbeeldt het leven als een De oudste deelnemer is gebo ren in 1902 en de jongste in 2002. ledereen ademt een keer in en een keer uit. Bij het ina demen verandert het beeld van onscherp naar scherp om bij het uitademen weer onscherp In 't Kunstuus te Heinkenszand is van 29 augustus tot en met 21 september een expositie in gericht van Marianne Klunne, (beelden) en Patrice Daamen (fotografie). Marianne Klunne maakt beelden van diverse steensoorten, soms gecombi neerd met perspex of lood. In veel van haar beelden speelt de driehoek een belangrijke rol. De inspiratie voor haar beelden en objecten haalt ze uit gebeurtenissen en situaties uit haar naaste omgeving, maar vaak ook uit de architec tuur. In haar stenen beelden zoekt ze veelal naar een vorm van contrast of samenspel, dat ze onder andere vindt in een combinatie van steen en perspex. Ook ritme en herha ling zijn gegevens die ze in haar werk gebruikt. De foto's van Patrice Daamen laten u abstracte landschap pen, schimmels en structuren zien. Patrice Daamen heeft op de Rietveldacademie binnenhuis architectuur gedaan, waarna ze ruim 5 jaar een zelfstandig kleinbou w-architectenbureau gerund heeft met opdrachten in binnen- en buitenland. Omdat ze graag kinderen wilde en de combinatie te moeizaam vond, heeft ze een kinderdag verblijf gestart, dat 10 jaar goed gelopen heeft. Daarna is ze doorgegroeid naar het on derwijs aan verstandelijk ge handicapte kinderen en werkt ze sinds 1991 op een z.l.m.k.- school in Amsterdam. Brugman Keukens El Badkamers, Mikro Electro, Roobol Woonwinkels, GAMIVfA, Morgana Slaapkamers, Interieur Totaal, Decorette, j Le Bazar Wonen, Trendhopper,t, Kwantum, TMC, Runner, Runners Tienerwereld, Verf El Wand, Pardio Parket Studio, Sleepy, MONTÈL en Beter Be Het feest begint vrijdagavond 30 augustus om acht uur in de Erasmusflat met een optreden van de Zeeuwse troubadour Anja Kopmels met klassieke muziek van Moniek en Barre. Een dag later zijn er vanaf 10.30 allerlei activiteiten vanaf de feesttent. Zowel jong als oud komen daarbij aan bod. Voor de jeugd is er een fotospeurtocht door de wijk en later is er een springkussen, een ballenbak en schminken. Een bungeyrun, klauterbaan, breakdance en graffiti zijn aan vullende vermakelijkheden. Om twee uur 's middags komt wethouder D. van Ewijk een of ficieel tintje geven aan de ope ning van het wijkfeest in de Goese Polder. Daarna begint het podium programma met workshops, een dansvoorstelling door kin deren. De Middelburgse jongeren- band SCWAR treedt op vanaf 18.45. In het avondprogramma, dat om 20 uur begint, komen de Goese Odette Sorber met piano en zang en daarna de Surinaamse Kawinaband voor het voetlicht. De afsluiting vindt plaats in De Spinne met de band More Subit. Dat optreden begint om 22 uur. In eetcafé Desafinado te Middelburg is woensdag 28 august een optreden van 'Three Ladies Of Jazz'. Lidie Knol, Henriël Hannewijk en Jos Bode zingen elk hun eigen repertoire, begele door de Desafinado Jazz Sessie Band. Aanvang tegen 21.00 ui Toegang vrij. Gospelkoor Happiness uit Goes houdt op maandagavond 2 se tember van 19.30 uur tot 21.30 uur een Sing-lnn in de foyer v, de Bethelkerk (in de Beatrixlaan in Goes), ledereen van 15 jaar i ouder die kan zingen, is van harte welkom op deze open repetit Het koor met haar enthousiaste leden onder leiding van dirige Rudy Gorsse wil graag nieuwe zangers ontmoeten op deze Sin Inn. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 15 van dit blad. In 't Beest, aan de Beestenmarkt in Goes, spelen deze week tw< films. Donderdag, vrijdag en zaterdag speelt Monster's Ball, et film waarin een gevangenisbewaker een amoureuze relatie krij met de vrouw van de terdoodveroordeelde die hij moet bew ken. Dinsdag 3 september draait de Hitchcock-klassieker Re Window. In deze rolprent begluurt iemand zijn overburen. doende verandert het begluren van een tijdverdrijf in een obse sie, met alle ellende van dien. Beide films beginnen om 20.30 t de entreeprijzen zijn euro 6,00/ passen euro 5,00. Oh behave! Ultrahippe megaspion Austin Powers gaat wederom de strijd aan met zijn aartsrivaal Dr. Evil. Nadat Dr. Evil en zijn te heet gewassen kloon Mini-me uit een streng beveiligde gevange nis ontsnappen wordt de hulp van Austin ingeroepen. Dr. Evil bedenkt samen met de mysterieuze Nederlandse crimineel Dr. Goldmember een duivels plan, waarbij ze teruggaan in de tijd. Ze kidnappen de vader van Austin, Engeland's beroemdste spion Nigel Powers. Eén ding is duidelijk: de appel valt niet ver van de boom. In de strijd om zijn vader te redden en het geboefte te verslaan krijgt Austin hulp van de sexy Foxxy Cleopatra. Op diverse plaatsen langs de route wordt de Argentijnse tango dansend gedemon streerd door dansparen van in en buiten Zeeland. Twee men sen in voortdurende improvisa tie als reactie op de muziek. Een spel van uitdagen en reageren, leiden en volgen. Geen podium show, maar de dans zoals die overal ter wereld in de salons gedanst wordt. Voor hen die al bezoekende geïn teresseerd geraakt zijn, of dat eerder al waren, is er de moge lijkheid een proefles Tango te volgen. Misschien een lang ge koesterde wens, misschien aan gestoken door deze Kunst - Cultuurroute. Twee keer deze middag is er de mogelijkheid om kennis te maken met de dans. De ervaren docenten van stichting Tango Al Azar laten de deelne mers op speelse wijze proeven van de genoegens die de tango kan geven. Deze lessen zijn in De Drukkery aan de Markt. Mocht het dansen niet meteen lukken, dan nog kan iedereen als vol leerd danspaar op de foto. Met een knipoog naar de toeristen industrie van Bueonos Aires draait deze dag de Polaroid camera in de studio voor het stadhuis op volle toeren. In het kantoor van makelaardij Begijn, aan de Badhuisstraat 1 Vlissingen, is werk te zien van beeldend kunstenares Miems v. Citters. Miems van Citters is lid van de Zeeuwse Kunstkring exposeert schilderijen in verschillende technieken. Daarnas toont ze ook twee bronzen beeldjes. Iedere werkdag van 9 to uur en zaterdags van 12 tot 16 uur is de expositie van Van Citte te bezoeken. In de Vlissingse Sint Jacobskerk is vrijdag om 12 uur weer h wekelijkse.middagpauze-orgelconcert. Deze week is het laats concert van dit seizoen. Organist is deze week Peter Bannister i Parijs. Hij speelt werken van Johan Sebastiaan Bach, Henry Puree Jehan Alain en eigen werk. Met het oog op de beperkte financiële middelen van de org< commissie zal ert bij de uitgang gecollecteerd worden. Met opbrengst van deze collecte worden de middagpauzeconcert( in stand gehouden. Zaterdag 31 augustus is er een inloopconce door het Souburgs Koperquintet. Dit concert begint om 16 uur de toegang is eveneens gratis. Austin Powers in Goldmember -s«a»t -ai.- ansatMttse b» Tijdens een film-première op het Filmfestival van Cannes aan de Franse Riviera heeft de verleidster en dodelijke schoonheid Laure Ash (Rebecca Romijn-Stamos) de opdracht gekregen om de bij zondere juwelen, die als een slang om het lichaam van een be roemd fotomodel gedrapeerd zijn, te stelen. Zij zet hiervoor al haar verleidingskunsten in. De doortrapte femme fatale verne dert niet alleen het model door haar volledig van haar diamanten sieraden te ontdoen, ook haar partners in crime laat ze met lege handen achter. Woedend zweren zij wraak.

de Faam | 2002 | | pagina 12