VAN DE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTE veeW Woensdag 21 augustus 2002 FAAM/VLISSINGER 8 GEMEENTE MIDDELBURG GEMEENTE VLISSiNGEN MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE INFORMATIE OVERHEID UITVOERINGSBESLUITEN TIJDELIJKE REFERENDUM- WET Burgemeester en wethouders van Middelburg en de burge meester van Middelburg maken bekend dat zij op 6 augustus 2002 ter uitvoering van de Tijdelijke Referendum- wet de volgende besluiten hebben genomen: - Het aantal kiesgerechtigden dat bepalend is voor de berekening van de drempels voor de indiening van zowel de inleidende verzoeken als de definitieve verzoeken tot een referendum is voor het gemeentelijk referendum vastge steld op 34.752. - De verdeling van de gemeente in stemdistricten voor de reguliere verkiezingen is ook van toepassing verklaard voor toekomstige referenda. - Als plaats waar inleidende verzoeken tot een referendum en in een later stadium de definitieve verzoeken kunnen worden ingediend aan te wijzen het stadhuis te Middelburg en wel als eerste locatie het pand Stadhuis straat 2 (afdeling Communicatie) en als tweede locatie het pand Lange Noordstraat I (afdeling Concernbeleid). - Als personen tegenover wie de inleidende verzoeken en de definitieve verzoeken kunnen worden ingediend, naast de al bij besluit van 21 december 2001 aangewezen personen (medewer kers afdeling Concernbeleid), aan te wijzen de medewerkers van de afdeling Communicatie. - Het Mandateringsbesluit 1997 te wijzigen door de volgende mandaten toe te voegen: a. de bevoegdheden tot aanwijzing van meerdere plaatsen binnen de gemeente waar definitieve verzoeken ingediend kunnen worden en tot het aanwijzen van meerdere personen tegenover wie deze verzoeken ingediend kunnen worden aan het afdelingshoofd Concernbeleid. b. de bevoegdheid tot het verstrek ken van volmacht en kiezerspas aan de medewerkers van de afdeling Burgerzaken. De besluiten treden in werking op de dag na de bekendmaking. WIJZIGING MANDATERINGS BESLUIT 19 97 Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij bij besluiten van 18 juni 2002 en 23 juli 2002 wijzigingen hebben vastgesteld van het Man dateringsbesluit 1997. De wijziging van 18 juni 2002 heeft betrekking op het actualise ren van het besluit aan nieuwe wettelijke regelingen. De wijziging van 23 juli 2002 heeft betrekking op het man dateren van bevoegdheden die vermeld zijn in de Bouw verordening. De wijzigingsbesluiten treden in werking op de dag na de bekendmaking. De besluiten liggen voor iedereen ter inzage bij de afdeling Commu nicatie. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. BOUWAANVRAGEN bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het bouwen van een carport op het perceel Nieuwe Vlissingseweg 626; het bouwen van een woning op het perceel Schokker 7 te Arnemuiden; het uitbreiden van de woning op het perceel Breeweg 26; het wijzigen van de voorgevel van de bestaande carport op het perceel Noordweg 6 7; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Gortstraat 69. Informatie over deze bouwplan nen is verkrijgbaar bij de behande lend ambtenaar van de sectie Bouwen en Wonen, telefoon 675200. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouw vergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden inge zien. VERLEENDE VERGUNNIN GEN De volgende bouw-, gebruiks- enlof sloopvergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is inge stemd (tussen haakjes staat de datum van verzending):- het bouwen van een berging op het perceel Grevelingenstraat 75 (7-8); het bouwen van een tuinhuis/ berging op het volkstuincomplex Nadorst/Baaijenompad (tuin- nummer 90A) (7-8); het aanbrengen van verlichting op het voetbalveld op het perceel Kruitmolenlaan 125 (7-8); het aanbrengen van verlichting op de tennisbanen op het perceel Kruitmolenlaan 125 (7-8); het uitbreiden van de woning op het perceel Vogelstraat 30 (7-8); het gedeeltelijk slopen van de woning op het perceel Vogelstraat 30 (7-8); het bouwen van een tuinhuis op het perceel Hoogaars 31 te Arnemuiden (7-8); het gedeeltelijk slopen van het interieur en een bijgebouw op het perceel Lange Noordstraat 55 (7- 8); het verbouwen van de woning op het perceel Pijpstraat 45 (7- 8); het vervangen van de be staande dakkapel op het perceel Oude Rijksweg 39 te Nieuw- en Sint Joosland (7-8); het vernieuwen van de dakkapel op het perceel Gen. Hakewill Smithlaan 6 (7-8); het verbouwen van de woning met winkel tot woning en galerie op het perceel Lange Noordstraat 55 (7-8); het plaatsen van een dakkapel op het perceel Omloop 21 (7-8); het wijzigen van de voorgevel van het pand op het perceel Sint Janstraat la-3 (8-8); het bouwen van een berging/ garage op de percelen Kinderdijk 34 en 36 (9-8); het uitbreiden van de woning op het perceel Molendijk 58 te Nieuw en Sint Joosland (9-8); het verbouwen van de garage/ berging tot woonruimte/berging op het perceel Klaproosstraat 2 te Arnemuiden (9-8); het plaatsen van een dakopbouw op het achterdakvlak van de woning op het perceel Karei Doormanplein 2 (9-8); het bouwen van een tijdelijke huisvesting op het perceel Gen. Hakewill Smithlaan 9 (9-8); het aanbrengen van een wentel trap (gecombineerde vlucht- voorziening) tegen de achtergevels van de clubgebouwen op de percelen Kinderdijk 86 en 88 (9-8); het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Hengst 15 te Arnemuiden 12-8); het bouwen van een woning op het perceel Hengst 12 te Arnemuiden (12-8); het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Herengracht 88 (12-8). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg Postbus 61,4330 AB Middelburg. VRIJSTELUNGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: het bestemmingsplan 'Uitwerkings plan Veersepoort 3A'ten behoeve van het bouwen van een woonhof op een perceel aan het Zwanenhof te Middelburg; het bestemmingsplan 'Dauwendaele II -2e herziening' ten behoeve van het verbouwen van het bedrijfspand tot woning inclusief het bouwen van een dubbele garage op het perceel Segeersweg 11 te Middelburg. De (bouw)aanvragen liggen met ingang van vrijdag 23 augustus gedurende 4 weken (tot en met 19 september 2002) ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling Vlissingsestraat 21. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent de (bouw)aanvragen kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg Postbus 61,4330 AB Middelburg. AANVRAAG OM MONUMENTEN VERGUNNING Van 23 augustus tot en met 5 september 2002 liggen op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvragen om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: het plaatsen van een schutting en een hek op het perceel Gortstraat 32; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Gortstraat 69; het uitbreiden van het minitheater op het perceel Verwerijstraat 53. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61,4330 AB Middelburg. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse vigerende bestemmingsplan 'Beschermd Stadsgezicht'ten behoeve van het wijzigen van de bestemming "woondoeleinden" in "kantoordoeleinden' op de percelen Stationsstraat 15 en 17 te Middelburg. De (bouw)aanvraag ligt met ingang van vrijdag 23 augustus 2002 gedurende 4 weken (tot en met 19 september 2002) ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stads ontwikkeling,Vlissingsestraat 21. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent de (bouw)aanvraag kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61,4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelijke informatie pagina 3 in deze krant, www.middelburg.nl of Maximaal Teletekst pagina 830 RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert in het openbaar op donderdag 29 augustus 2002 om 19.30 uur in het Arsenaaltheater, Arsenaalplein I. De agenda en de voorstellen liggen vanaf volgende week ter inzage in het gebouw Stadhuisplein 20 en in de gemeentelijke informatiehoeken en staan vanaf volgende week op de website van de gemeente. Bezoekers die gebruik willen maken van het spreekrecht kunnen tenminste 48 uur voor aanvang van de vergade ring contact opnemen met de griffier van de raad, de heer F.H. Kuijper, Stadhuisplein 20, telefoon (0118)-48 71 15. Email: fkr@vlissingen.nl BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: uitbreiden van een keuken Pieter Louwersestraat 16 bouwen van een dakkapel Thorbeckelaan 31 bouwen van een berging met serre Constantijn Huijgenslaan 7 bouwen van een voertuigenstalling Vredehoflaan 50 schilderen van de voor- en achter gevel Beursstraat 6 bouwen van een tuinhuis Lekstraat 2 7 plaatsen van 2 tijdelijke units de Kempenaerstraat 36. Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist Het is mogelijk dat de tekeningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE BOUW,- SLOOP- EN GEBRUIKS VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: uitbreiden van een woning Van Der Helstlaan 20 uitbreiden van een ziekenhuis van de 5e verdieping Koudekerkseweg 88 bouwen van een bedrijfsruimte Dorpsweg 5 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na verzending bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wethouders. WELSTANDSCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering van de welstandscommissie is op 22 augustus. Uw plan moet tenminste één week voor de vergaderdatum bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. Vlissingen, 21 augustus 2002. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000,4380 GV VLISSINGEN. Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informatiepagina 'In den blauw geruiten kiel'elders in dit blad. GEMEENT E Postbus 1000 4357 ZV Domburg v rlïKö® Tel. 0118-555 444 i Fax 0118- 555 433 t TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis,Traverse I te Domburg. BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet be stuursrecht kunnen belanghebben den bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemotiveerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet uiterlijk worden verzonden (per ptt-post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B &W, de burgemees ter of de gemeenteraad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de voorzieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank in Middelburg ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen als er sprake is van spoed. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Arrondissements rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330,KA Middelburg. Informatie: (0118) 555444. ART. 19 LID 3 WRO Er is een aanvraag bouwvergun ning binnengekomen voor: - Zoutelande Het uitbreiden van de woning Swaalingestraat 28 Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan de vergunning te verlenen door toepassing van Artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. In verband hiermee ligt de bouw- en situatietekening van 22 augustus tlm 18 september 2002 tijdens de openingstijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke zienswij zen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. ONTWERP UITWERKING VERKEERSPLAN WESTHOVE Wij maken bekend dat met ingang van 22 augustus 2002 gedurende een periode van 4 weken voor iedereen in de publiekshal van het gemeentehuis van Veere, Traverse I te Domburg, ter inzage ligt het ontwerp uitwerkingsplan Verkeersplan Westhove. Buiten kantooruren ligt het plan in deze periode tevens elke donderdag van 16.00 uur tot 19.00 uur ter inzage. Dit plan is gebaseerd op het bestemmingsplan Buitengebied en bevat de planologische uitwerking van de bestemming UV (Uit te werken Verkeersdoeleinden) voor het gebied globaal gelegen tussen de Wulpendreef, de Duinvlietweg, het kasteel Westhove en de Domburgseweg te Oostkapelle. Daardoor wordt het mogelijk in dit gebied een parkeerterrein aan te leggen met een rotonde op de Domburgseweg, het auto vrijmaken van het bos bij Westhove en het inrichten van een gedeelte van de Domburgseweg als 60 km gebied. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan iedereen schriftelijke zienswijzen kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. BOUW/SLOOP/AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-lsloop- vergunning, meldingen zijn ingeko men voor: Aagtekerke - het uitbreiden van een woning Reigersberg 17; Biggekerke - het bouwen van twee fietsbruggen Hogelandseweg; Domburg - het bouwen van een tuinhuisje Branding 14; Gapinge - het bouwen van een woning Schellachseweg; Grijpskerke - het bouwen van spanten in bestaande schuur Poppendamseweg 2; - het plaatsen van een keermuur Baayenhovenseweg 4A; Oostkapelle - het bouwen van een strand paviljoen Strand Lage Duintjes; - het slopen van een garagezolder Park Reygersberg 35; - het bouwen van een serre Ambachtsstraat 18; Serooskerke - het plaatsen van een dakkapel Smidswegje 2a; Veere - het bouwen van een kunstwerk op schoolplein Wijngaardstraat 8; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-Jsloop- vergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AANLEGJVERGUNNINGENI MELDINGEN/ MONUMENTEN VERGUNNINGEN De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd: (tussen haakjes staat de datum van verzending). Aagtekerke - het bouwen van twee woningen met garage Hekweide 5 en 7; (7-8) - het geheel slopen van een schuur Prelaatweg 21; (7-8) - het bouwen van een schuur Prelaatweg 21; (7-8) Domburg - het bouwen van een tuinhuisje Branding 14; (14-8) Gapinge - het veranderen/vernieuwen van een schuur Dorpsstraat 50; (1-8) Koudekerke - het verbouwen van twee wonin gen Stationsstraat 20/18; (1-8) - het bouwen van een berging voor scooter Kerkstraat 73; (8-8) Meliskerke - het bouwen van een schuurtje/ geitenhok/kippenhok Rapenburg- weg 18; (1-8) - het uitbreiden van een museum en restaurant Dorpsstraat 3; (7-8) Oostkapelle - het uitbreiden van een woning/ berging Poolsterstraat 29;(1-8) - het uitbreiden van een woning en garage (gew. bouwplan) Poolster straat 2 7; (1-8) - het uitbreiden van een berging Ambachtsstraat 20; (7-8) Serooskerke - het plaatsen van een dakkapel Smidswegje 2a; (8-8) Veere - het gedeeltelijk slopen van een kas Veerseweg 85; (8-8) - het vernieuwen en vergroten van een kas/waterbassin Veerseweg 85; (8-8) Vrouwenpolder - het uitbreiden van een loods Schoolstraat 26; (8-8) Westkapelle - het verbouwen van een berging/ schuur Dreefe 4; (1-8) - het bouwen van een fietsenberging Achterweg l;(7-8) Zoutelande - het plaatsen van vijf dakkapellen Langendam 30; (8-8) Belanghebbenden hebben een wettelijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar te maken tegen de verleende vergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. WET MILIEUBEHEER Wij maken bekend dat van 23 augustus 2002 tlm 4 oktober 2002 voor iedereen ter inzage ligt op het gemeentehuis te Domburg, de oprichtingsvergunning die wij hebben verleend aan Viskwekerij Neeltje Jans bv teVrouwenpolder. De vergunning heeft betrekking op de inrichtingViskwekerij Neeltje Jans, Faelweg I te Vrouwenpolder (kweken, verwateren, schoonmaken, verpakken van hangcultuur mosselen). Buiten de openingstijden kunnen de stukken ingezien worden na telefonische afspraak (cluster Grondgebied, tel. 0118-555447). De vergunning is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp. Tlm 4 oktober 2002 kan beroep ingesteld worden bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpy- vergunning; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; - belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, dus op 5 oktober 2002, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de vergunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorzie ning. Het beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of een voorlopige voorzie ning aan de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's - Gravenhage). KENNISGEVING MELDIN GENARTIKEL 8.41 WET MILIEUBEHEER: De navolgende meldingen ingevolge de Wet milieubeheer zijn binnenge komen: - op grond van het "Besluit opslag en transport milieubeheer" van: 1. KNRM voor het veranderen van de inrichting aan de Zuider hoofdweg in Westkapelle (boothuis/ praathuis); - op grond van het "Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer" van: 2. Stichting Scout Gentrum Zeeland- Veere voor de reeds opgerichte inrichting aan de Wulpenburgseweg 6 in Veere; 3.The Boat House b.v. voor het oprichten van een inrichting aan de Domburgseweg 85 in Oostkapelle; 4.V.O.F.H.R. Zeelandia voor het veranderen van de inrichting aan de Dorpstraat 391 41 in Oostkapelle; - op grond van het "Besluit woon- en verblijfsgebouwen milieubeheer" van: 5. Stichting Protestantse Ouderen zorg op Walcheren voor het veranderen van de inrichting aan de Sandenburglaan 2 in Veere; - op grond van het "Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer" van: 6. De heer G. de Visser voor het veranderen van de inrichting aan de Dunoweg I in Oostkapelle; - op grond van het "Besluit voorzie ningen en installaties milieubeheer" van: 7.8. Hofiijzer Holding b.v. voor het oprichten van een inrichting aan de Broederhoekweg I in Koudekerke. Voor de bovengenoemde inrichtin gen zijn de voorschriften van de daartoe vastgestelde algemene maatregelen van bestuur ex. Artikel 8.40 Wet milieubeheer van toepassing. De meldingen en de stukken die daarop betrekking hebben kunt u vanaf 23 augustus 2002 tot en met 20 september 2002 inzien in ons gemeentehuis in Domburg (zie inzage en openings tijden en 's avonds na tel. Afspraak 0118-555447). In de Veerse Krant nummer 5 van dit jaar, staat vermeldt in de Veerse agenda dat op zaterdag 24 augustus een ringrijwedstrijd in Koudekerke is bij de Vliedberg en de Poort'. Deze datum is onjuist, de wedstrijd vindt plaats op zaterdag 31 augustus. Domburg, 21 augustus 2002 Burgemeester en Wethouders van Veere

de Faam | 2002 | | pagina 8