20% KORTING Open avond Ml KV Koopjesdagen in Arnemuiden Kinderopvang in AZC Zeeuws jongerenkoor zoekt versterking De schaamte voorbij HeBu sport breed UIT Amstel bier 2 kratten Tijdens de stadsfeesten op de hele collectie C1000 Hermesweg HeBu sport WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN WOENSDAG 21 augustus 2002 ÏJtoDELBOS^ JAARGANG 103 - NUMMER 34 Juwelier* V\N DEF&MADEN Bi] de Zeeuwse filmstichting Juister wordt de laatste hand gelegd aan het zomerproject: drie korte films van twintig minuten. Regie, productie en alles wat daarom heen hangt is handen van jongeren. Het is stressen: de laatste opnamen zijn net achter de rug, het geluid moet geregeld wor den en er steekt veel werk in de montage. Ook Dirk de Kam, die namens de stichting als coach optreedt, zit tot zijn nek in het werk. Op het tij delijk kantoor in Middelburg rinkelen de telefoon onophoudelijk terwijl hij de opnames nakijkt op technische onvolkomenheden. De afspraak voor een interview met de drie regisseurs is er hele maal doorheen geglipt. Geen nood. Na een paar telefoontjes blijken regisseurs Tuur Verdonk (21 Vincent van Willegen (17) en Toine Otto (24) alle drie wel een uurtje te kunnen vrijmaken. Ook ac teur Robert Meerhof (20) en productieleider Bram Braat (17) schuiven aan tafel! Spektakel Toekomstplannen In Arnemuiden worden van donderdag 22 tot en met zaterdag 24 augustus voor de vijfde keer de 'Koopjesdagen' gehouden. De Arnemuidse Koopjesdagen staan bekend om de vele super voordelige koopjes die tijdens de laatste stuip trek van de uitverkoop aangeboden worden. Kinderopvang Walcheren opent 28 augustus of ficieel haar vestiging in het Middelburgse Asiel zoekerscentrum (AZC). Het gaat om een uniek samenwerkingsverband, met name omdat de locatie zoveel ruimte biedt, zowel voor de op vang van kinderen uit het AZC als voor kinderen van omwonenden. De opening is vanaf 15 uur en is voor iedereen toegankelijk. Het AZC is aan de stromenweg 20. Hermesweg 25, Vlissingen Het Christelijk Zeeuws Jongerenkoor Matthanja houdt in de maand september open repetitie avonden. Het ensemble dat bestaat uit jongeren van 15 tot 35 jaar, repeteert het komende sei zoen in het Calvijn College in Goes op de woensdagavond vanaf 19.45. Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: BEW. EX. faam vlissinger (m.u.v. rclaiicringcn cn aanbiedingen) KLEINE MARKT I VLISSINGEN Tel. 0118-412605 (int advertentie) Jongeren stappen in filmwereld Het project biedt jongeren de kans om kennis te maken met de filmwereld. De drie regis seurs kunnen bogen op de no dige ervaring. Vincent heeft een aantal kleinere producties op zijn naam staan en deed mee aan een videowedstrijd voor scholieren. Tuur werkte als regieassistent bij de stichting en Toine volgde mediakunst aan academie en studeert nu film- en televisie wetenschappen in Utrecht. Voor de rest van de drie crews was de filmset minder bekend terrein. „Mijn cameraman had nog helemaal geen ervaring maar heeft desondanks goed werk geleverd", vertelt Toine. Het drietal is al maanden bezig met het project, mede omdat ze hun eigen script hebben ge schreven. „Het mooie aan de rol van regisseur is de macht om je eigen verhaal te mogen vertellen. Niet dat ik als een dic tator op de set aanwezig ben maar voor een groot aantal za ken moet ik toch de beslissing nemen", merkt Tuur op. De re gelmatige scriptbesprekingen met elkaar en de begeleiders van de Stichting Juister moes ten voorkomen dat de scènes al te ambitieus zouden worden. Vincent: „We hebben alle vrij heid gekregen maar door er met elkaar naar te kijken kom je erachter dat sommige scènes gewoon niet haalbaar zijn of niet goed uitdrukken wat je be doelt". De drie films zijn serieus, soms absurdistisch maar hebben ze ker niks te maken met het ook onder jongeren zo populaire soapgenre. Alleen Toine heeft met een vertelling van oude sagen een echt Zeeuws thema. „Ik kreeg een boek in handen met verhalen uit de regio en dat heeft me nieuwsgierig ge maakt. Na wat onderzoek bleek dat Zeeland een zeer rijke ge schiedenis heeft op dat gebied. Ik vond het een goed onder werp voor mijn film". Aan spektakel heeft het niet ontbroken op de set. Voor de opnamen van een auto onge luk werd de weg afgezet en toonde de politie zich bereid tot een bijrol. Ook het authentieke 9 mm pistool, dat Vincent voor zijn film nodig had, kwam na de nodige vergunningen beschik baar. De organisatie van dit soort zaken is terrein van productieleider Bram Braat. Niet alleen het vinden van ge schikte locaties behoort tot zijn verantwoordelijkheid maar ook zorgen dat de catering erop tijd Zeeuwse jongeren maken hun eigen film. komt. „Ik heb dit werk al eer der gedaan. Het zwaar want je hebt veel aan je hoofd maar als alles lukt geeft het ook veel vol doening. Bij dit project was ie dereen enorm gemotiveerd. Ook als we de hele nacht door gingen bleef iedereen gewoon zijn werk doen". Robbert Meerhof is één van de acteurs (20). Hij volgt de leraren opleiding en is actief in het amateurtoneel. „Film is heel anders", concludeert hij na zes opnamedagen. „Soms heb je maar twee regels tekst waarmee je de emoties van het personage tot uitdruk king moet brengen. Dan moet zo'n shot ook nog eens een paar keer overnieuw. Ook lastig is dat de film niet chronologisch wordt opgenomen. Je begint bij einde en eindigt bij het begin, bij wijze van spreken. Ik vond het heel leuk, ook om dat de sfeer heel goed was. We hebben echt veel lol gehad. Toch geeft ik de voorkeur aan het toneel. Ik mis het directe contact met het publiek en de gezonde spanning voor een uit voering". Gevraagd naar favoriete films worden Fight Club en The Godfather genoemd. Over hun eigen toekomstplannen zijn ze terughoudend. Alleen Toine geeft ronduit toe een carrière als regisseur na te streven. Vincent wil 'iets' gaan doen met reclamefilmpjes en Tuur durft nog niks te zeggen want „ik weet niet of ik goed genoeg ben. Foto: Koen Mulder Dit project is een goede gele genheid om erachter te komen want verder gebeurt in Zeeland vrij weinig op het gebied van amateurfilm". De première van de korte films is op 14 september op Film by The Sea. Absolute stuntprijzen en heel veel gezelligheid, dat is waar het volgens de dames van 3xN Mode tijdens deze drie drukbezochte dagen omgaat. Samen met collega ondernemers van Walky Schoenmode, Modehuis Janny en Jan de Nooijer Woning en Meubels toffering trakteren zij de vaste en gelegenheidsklanten drie dagen lang op sensationele koopjes. „We doen dit nu voor de vijfde keer en het idee is een waar succes. Iedere zomer en winter ma ken we schoon schip om ruimte te creëren voor de nieuwe collecties, die overigens al deels binnen zijn. En hoe raak je beter van je spullen af dan ze voor spot prijsjes aan te bieden. Dat werkt heel goed en het is nog hartstikke gezellig ook!" Officieus is de locatie van het AZC al een aantal maanden in gebruik. Een officiële opening is er nooit geweest. Voor de betrokken partijen gaat het echter om een bijzondere sa menwerking, waarvan de om wonenden op de hoogte moe ten zijn. Kinder Opvang Walcheren (KOW) vestigt zich met deze locatie voor het eerst binnen de muren van een andere organisatie. Daar naast besteedt het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) de kinderopvang voor het eerst in zijn geschiedenis uit aan een professionele or ganisatie. Van het totale aantal plaatsen in de kinderopvang is 25 pro cent bestemd voor kinderen van omwonenden. Hiermee hopen KOW en COA het con tact tussen bewoners en om wonenden te versterken. De opvang van kinderen van asielzoekers is noodzakelijk, omdat op deze manier de ouders de handen vrij hebben voor het leren van de Neder landse taal of het volgen van een cursus. Dit kunnen bij voorbeeld opstapcursussen informatica of voor het kappersvak zijn, waarmee asielzoekers, na terugkeer naar hun vaderland, een goede start kunnen maken. De openingshandeling wordt verricht door burgemeester Schouwenaar. Na het officiële gedeelte is er gelegenheid om vragen te stellen aan me dewerkers en betrokkenen bij het project (im advertentie) Tot eind augustus iedere zondag geopend van 11.00-17.00 uur van €19,18 i Aanbieding alleen geldig tegen inlevering van deze coupon bij C1000 Hermesweg op zondag 25 augustus 2002. Zo'n zes jaar geleden werd het koor opgericht. Het Calvijn Col lege is de bakermat. Musicus Peter Wildeman is meteen al di rigent geworden. Inmiddels heeft het koor twee cd's ge maakt en concerten verzorgd in een groot aan Zeeuwse plaat sen. Ook het komende seizoen zijn weer aantrekkelijke concer ten gepland, het is eerste staat voor 23 oktober op de agenda in Utrecht tijdens de Wegwijs- beurs. Het tweede optreden is eveneens buiten de provincie, namelijk in Dordrecht, waar Wildeman zijn jubileumconcert geeft met zeshonderd koor leden, een beroeps symfonie orkest en orgel. Verder in de agenda staat nog een aantal concerten in Zeeland. Tijdens de open repetities in september kunnen Zeeuwse jongeren zich aanmelden. Vervoersproblemen worden overigens opgelost, ongeacht de plaats waar een aspirant lid vandaan komt. Voor meer infor matie: 0113-223314. In de Meyboom te Vlissingen is vrijdagavond 30 augustus om 19.30 uur een mini-lezing met aansluitend een workshop plaats met als thema 'Schaamte... Een Taboe?' Tijdens deze avond wordt schaamte van verschil lende kanten belicht. De avond is praktisch van opzet. Na een korte theoretische uiteenzetting is er gelegenheid om met het thema aan de slag te gaan, op zodanige wijze dat dit helend en verhelderend is. De avond staat olv. Drs. Saar Tims, gestalttherapeute. Vooraf aan melden is noodzakelijk. Voorop- gave en info: 0118-467542. (im advertentie) Afsluiting kernwinkelgebied voor autoverkeer Lange Jan opent Zeeland Nazomer Festival Gemeenteraadsvergadering (foto PR) (IM advertentie) Omdat het Middelburgs Insti tuut voor Kunstzinnige Vor ming meent meer te doen dan alleen cursussen beeld houwen, tekenen, schilderen, keramiek, dans, toneel en kunstbeschouwing, houdt het donderdagavond 29 augustus open huis op de locatie aan de Kuiperspoort nrs 12, 18 en 21. Er kan dan onder meer kennis worden genomen van de diverse cursussen en men sen die als cursist staan inge schreven kunnen deelnemen aan filmavonden of deelne men aan kunstreizen in Eu ropa. De open avond wordt gehouden van 18.30 tot 21 uur. Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur Reserveren: 0118-418019 onder de hoogste toren van Vlissingen Walstraat 50 - Vlissingen - Tel. 0118 - 418 449 DE NIEUWE WINTERCOLLECTIES SCHOENEN KLEDING ZIJN WEER BINNEN!! i In première gaan deze week de films Goldmember en High Crimes. Verder aandacht voor de Geerteskerk in het Bevelandse Kloetinge. De geschiedenis van deze kerk gaat terug tot de Middeleeuwen. Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: (0118)484 316 (0118) 484 276 (0113) 274 000 zie pagina 2 Jubileum voor Henny Salon de Beauty. Les in jazz voor Walcherse schoolkinderen. Autotaai opent vestiging in Vlissingen. Bewaarnummer, met daarin een compleet overzicht van het activiteitenprogramma van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg voor het seizoen 2002-2003.

de Faam | 2002 | | pagina 1