Jubileum voor Henny Salon de Beauté et Lingerie Schoolkinderen krijgen Jazzles Autotaai opent vestiging in Vlissingen Fietsenmakker: elektrische step is ideaal vervoer OTAKen Blankenburgh verhuizen binnenkort AutoTrack.nl Meer dan 70.000 occasions vind je op Woensdag 21 augustus 2002 17 DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG Henny Salon de Beauté vierde zaterdag met een druk bezochte open middag een aantal ju bilea. Onder het genot van een hapje en een drankje toostten de aanwezigen op Henny Pipping, 35 jaar schoonheidsspecialiste en 18 jaar op de Dam in Middelburg, en op haar doch ter Marinka van Straten die twaalfeneenhalf jaar in de zaak werkt. VEERE - De organisatie van festival Jazz by The Sea wil de jeugd laten zien en vooral laten horen dat er meer is dan Britney Spears en dergelijken. Daarom wordt 23 augustus een kleine vier honderd leerlingen van basisscholen in Veere uit genodigd voor een eenmalige muziekles, die als titel Jazz by the School heeft meegekregen. Publiek Aan de Gildeweg 13 in Vlissingen zit sinds kort Autotaalglas. Het bedrijf is onderdeel van een landelijke keten met in totaal zo'n 45 zaken. Zo als de naam al doet vermoeden is het bedrijf ge specialiseerd in het repareren van autoruiten. Nieuw is het bedrijf niet in Zee- les wordt geregeld, inclusief De Vlissingse woonzaken OTAK (voor trendy woonideeën) en Blankenburgh (gespecialiseerd in tapijt, gordijnen en bedden) gaan verhuizen. OTAK, gevestigd aan de Scheldestraat 21, heeft om die reden momenteel een spectaculaire leeg- verkoop. Met één zadel, twee verlichtingsstanden en een snelheid van 25 kilometer per uur maakt de Sparta Switch korte metten met het oubollige imago van de autostep. S De autosite voor heel Nederland FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscentrum Sta mina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. ANWB/VVV Middelburg, kerkenwandeling onder leiding van een gids, 13.30 u. Stadhuistoren Veere, carillonbespeling door Adolf Rots, 15 u. Abdijtoren Middel burg, beiaardconcert door Henk G. van Putten, 12 u. Vismarkt Middelburg, kunst-, antiek- en ambachtenmarkt, 9 u. Neder lands Hervormde Kerk Aagtekerke, orgel- en trompet concert, 19.30 u. Molenwater Middelburg, grote ringrijderij, 8 u. Piet Heinkade Vlissingen, mosselfestival, hele dag. Markt Westkapelle, seizoenmarkt, 14 u., lampionoptocht, 21.30 u., vuurwerk, 22.30 u. Vakantiepark Hof Domburg, lampionoptocht door het dorp, 20.30 u. Binnen haven, Koopmanshaven, Zeil- markt en Centrum Vlissingen, Small Sail Festival, 12 u. Piet Heinkade Vlissingen, mossel festival, hele dag. Grand Hotel Arion Vlissingen, zomeravond- bridge, 19.30 u. Markt Middel burg, nachtmarkt, 19 u. Stadhuistoren Veere, carillonbespeling door Henk Groeneweg, 19 u. Sint Jacobskerk Vlissingen, inloop concert, Vocaal Ensemble Sint Laurens, 16 u. Centrum Biggekerke, Solex races, 16 u. Groeneweg Koudekerke, boeren koopdag, 10 u. Kanovijver Vlissingen, duin- en strand- wandeltocht, diverse afstanden, vertrek vanaf 9 u. Binnenhaven, Koopmanshaven, Zeilmarkt en Centrum Vlissingen, Small Sail Festival, 10 u. Piet Heinkade Vlissingen, mosselfestival, hele dag. Ritthem, afdelings wedstrijd ring rijden, 8 u. Café Brooklyn Middelburg, Mega USA Party, 20 u. Loskade Middel burg, moonlight cruises, avond vaartocht op het Veerse Meer, 20 u. Markt Middelburg, snuffel- markt, 8 u. Kerkplein Nieuw en St. Joosland, zomerfeest met at tracties, kramen en ringrijden, 8 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Wande len en ontbijt met de boswach ter' 7 u. Binnenhaven, Koopmanshaven, Zeilmarkt en Centrum Vlissingen, Small Sail Festival, 11 u. Piet Heinkade Vlissingen, mosselfestival, hele dag. Grand Hotel Arion Vlissingen, maritieme dag, 12 u. Fort Rammekens Ritthem, rond leiding door het natuurgebied Rammekenshoek en het Fort Rammekens, 14 u. Markt Middel burg, sportevenement, 12 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Markt Middelburg, boeken- en curiosamarkt, 11 u. Camping Weltevreden Zoutelande, ring rijden op de fiets, 10-12 u. Cam- ping Valkenisse Zoutelande, bingo 20 u. Centrum Domburg, Dolle Modedag, modeshows, make-up demonstraties, haar- kunstenaars, bodypainting, 13 u. Kunstwerk Wooldhuis Boule vard Vlissingen, natuurwandeling door het Nollebos en langs dui nen en zeedijk, 19.30 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Strand Zuid Zoute lande, strandspelen, 13 u. Strandpaviljoen Calimaros/ Aardappeldal Westkapelle, zo meravond viswedstrijd, 19 u. Fort Rammekens Ritthem, rond leiding door het natuurgebied Rammekenshoek en het Fort Rammekens, 19.30 u. Amicitia Aagtekerke, bingo, 20 u. Verder kon zaterdag kennis ge maakt worden met de exclu sieve lingerie collectie: „Nieuw bij Salon de Beauté is lingerie", zegt Henny. „Eerst was er hier in het souterrain een zonnestudio maar daar zijn we mee gestopt. We kunnen met de lingerie collectie de vrijgekomen ruimte beter benutten. De zonnestudio is omgetoverd in een lingerie souterrain. En de stap van huid- en lichaams verzorging naar lingerie is zo gezet". In de 35 jaar van haar bestaan wisten velen de weg naar de schoonheidssalon te vinden. „Er zijn mensen die komen zo lang, wel twintig jaar", geeft Henny aan, „we hebben heel wat op gebouwd. Een gezellige klanten kring én een trouwe klanten kring. Vooral klanten die terug komen want dat is de reden van ons bestaan. Mijn dochter Marinka is in de zaak gekomen, wij vormen een goed team en staan voor ons bedrijf. Wat wij vooral veel toepassen is de de colleté massage, dat is massage van schouders, nek, hals, ge zicht, bovenarmen en borstkas. Wij passen een goede massage toe want daar hebben de men sen toch het meest baat bij. Het is een klassieke, ouderwetse massage. Dat geeft resultaat". Henny Salon de Beauté et Lin gerie doet alles op het gebied van lichaamsverzorging. In de schoonheidssalon zijn twee ca bines (zodat privacy gewaar borgd is) waarin twee nieuwe zeer comfortabele behandelingsstoelen. Er wordt gewerkt met producten van Dr. Eckstein en John van G en Aroma therapie. Henny Pipping en Marinka van Straten. (foto Jaap Wolterbeek) Aan de hand van muzikale voorbeelden, animatiebeelden, oude posters en instrumenten maken ze een reis door de ge schiedenis van de Jazz. Musici van Remake en de OZSJband zijn aanwezig om de les te illustrere n met muzikale voorbeelden. In een uur tijd passeren alle grote stromingen de revue van blues, ragtime en boogie- woogie tot funk en fusion. „Het is niet altijd makkelijke muziek maar de mensen die het doen zijn enorm fanatiek en ik hoop dat die vonk overspringt", ver telt mede-organisator Daan van der Wekken. Er wordt vaak ten onrechte ge dacht dat Jazz voor ouderen is, meent Van der Wekken. „Dat was voor ons aanleiding om te pro beren schoolkinderen in contact te brengen met de muziek stroming. Ze zijn ons publiek van de toe komst, alhoewel het Jazz by the Sea met 25.000 bezoekers aan belangstelling nog niks te kort komt".Het initiatief werd met open armen ontvangen. „Alle basisscholen in Veere hebben positief gereageerd en doen mee, op een school na die is af gevallen. Dat betekent 380 leer lingen waardoor we genood zaakt waren de les in een och tend en een middagsessie te splitsen. Het valt ons enorm mee. Eerlijk gezegd waren we met de helft al zeer tevreden geweest. Na afloop houden we een kleine enquête naar de mening van de leerlingen zelf. Als het project slaagt willen we er volgend jaar een vervolg aan geven". Leerlingen die worden 'aange stoken met het jazz-virus' kunnen verder luisteren op Jazz by the Sea, dat 10 en 15 september plaatsvindt in Domburg en de kuststrook tot en met Vlissingen. het papierwerk. Bij een verze kering met een eigen risico biedt Autotaalglas hoge kor tingen. Ook is het mogelijk om - bijvoorbeeld bij inbraak of vandalisme - de autoruit ter plekke te laten repareren. Deze service geldt dag en nacht. Normale reparaties worden zo snel mogelijk uitgevoerd - Autotaalglas heeft de meeste autoruiten van de gangbare merken op voorraad - waar bij vervangend vervoer aan wezig is. Voor het repareren van een ster in de voorruit hoeft geen afspraak gemaakt te worden. Op het herstellen van sterren in de voorruit krijgt de klant 2 jaar garantie, is de hele ruit vervangen dan 10 jaar. Het is dan ook het totaalplaatje dat steeds meer mensen trekt; het persoonlijk contact, de snelle, flexibele land. Al sinds 1995 is er een vestiging in Goes. En met suc ces, steeds meer mensen we ten de weg te vinden naar het bedrijf. Opvallend is dat - on danks dat het een landelijke keten betreft - de sfeer binnen het bedrijf heel relaxed is. Geen ingewikkelde procedu res waar de klant mee te ma ken krijgt, maar direct contact met het vriendelijke perso neel. "Ons streven is om bin nen 48 uur de kapotte ruit ver vangen te hebben" vertelt Ruben Hoogeveen, eigenaar van de vestiging in Vlissingen. Flexibiliteit is dan ook één van de kernwoorden. De klant kan rekenen op korte lijnen en minder lange wachttijden. Autotaai werkt voor alle verzekerings- en de meeste leasemaatschappijen. Eén te lefoontje naar 0800-0828 en al- Ruben Hoogeveen. service en natuurlijk de goede kwaliteit. Om nader kennis te maken met de vestiging in Vlissingen kunt u zaterdag 24 augustus, bij wijze van openingsactie, gratis uw auto- ruiten laten graveren. Het autokenteken wordt dan in de (foto Jaap Wolterbeek) ruiten gegraveerd, bij wijze van diefstalpreventie. Zater dag is Autotaalglas geopend van 10 tot 13 uur. De Blankenburghvestiging aan de Aagje Dekenstraat verhuist in december naar de Scheldestraat. (foto Jaap Wolterbeek) Eind november sluit de winkel in trendy woonaccessoires de deuren. Maar, zo legt eigenaar W. Blankenburgh uit, dat is niet voorgoed. Het is de be doeling om in de loop van de komende twee jaar te verhui zen naar woonboulevard Mortiere in Middelburg, naar een ruimte die vier keer zo groot is als het huidige OTAK- onderkomen. OTAK-klanten kunnen in de tussentijd voor service terecht in de vestigin gen in Oosterhout en Bergen op Zoom. Het pand aan de Scheldestraat wordt het nieuwe onderkomen van Ta pijt-, gordijn- en bedden specialist Blankenburgh, nu te vinden aan de Aagje Deken straat 18. Na die verhuizing beschikt Blankenburgh eind december over een nog rui mer assortiment met een nieuwe afdeling tiener slaapkamers, linnenkasten en een projectafdeling. (im advertentie) lijk verplicht om verzekerd te zijn (25 euro per jaar). David Quist: „Ik ben er nu drie maan den mee bezig, ik heb er een De step is voorzien van een strakgelijnde stuurkolom, anti slip voetplaat, achteruitkijkspie gel, verlichting, toeter én, hij trekt snel op. De Sparta Switch is bijna geruisloos: „Hij loopt op een accu, zeer milieu vriendelijk", zegt David Quist van 'De Fietsenmaker' in Vlissingen. „De accu gaat twintig kilome ter mee en kan thuis voor vijf eurocent aan het stopcontact in drie uur weer opgeladen worden. Ook tussentijds kan men bijladen. De elektrische step kan opgevouwen wor den; handig mee te nemen met de auto, trein of boot". De step is al enige tijd op de markt en dit type is door de Rijksdienst voor het wegver keer goedgekeurd om op de Nederlandse wegen te komen. Men moet minstens 16 jaar zijn, helm en certificaat zijn niet nodig. Wel is het wette- aantal verkocht en heb er veel reacties op gekregen. De prijs is aantrekkelijk, nog geen dui zend euro en er is een korte levertijd. Het is mobiliteit, je kunt er bijna overal mee rijden De Sparta Switch is veilig en be trouwbaar, gemakkelijk en comfortabel. Ideaal vervoer!!" David Quist vindt de elektrische step fantastisch. foto Jaap Wolterbeek) Tai Chi 8e Qigong - De Tai Chi Qigongschool Midden Zeeland start in de week van 2 september weer nieuwe cursussen Tai Chi voor beginners in Middelburg en Goes. Deze worden vooraf gegaan door gratis introductielessen in Middelburg op 29 augustus en in Goes op 27 augustus. Vooraf aanmelden voor zowel de cursus als de introductieles is noodza kelijk. Informatie/opgave Rep Lentze 0118 636054 Boswandeling - Onder leiding van een gids van Staatsbosbeheer wordt er zondag 25 augustus gewandeld in De Manteling. De wandeling start om 14 uur vanaf het Zeeuws Biologisch Museum aan de Duinvlietweg te Oostkapelle. Om ongeveer 15.30 is ieder een weer terug bij het museum. Deelname kost 1,50 euro per persoon. Aanmelden is noodzakelijk en kan via 0118-582620 Accordeon -De Vlissingse accordeonvereniging Accordeola start 28 augustus weer met de repetities. In beide orkesten van d evereniging is nog plaats voor nieuwe spelers, ledereen van 8 tot 88 jaar, die keyboard of accordeon wil (leren) spelen is van harte welkom. De repetities zijn op woensdagavond in het cvlubgebouw aan de A. Coortelaan 3 te Vlissingen en duren van 18.30 tot 21.30 uur. Behalve voor nieuwe leerlingen heeft Accordeola ook plaats voor een ervaren slagwerker en een toetsenist. Meer informatie over dit alles is verkrijgbaar via 0118-55142 Bridgecursus - Op maandag, 2 september start in wijkcentrum 'Open Hof' te Vlissingen een bridgecursus voor beginners. De cursus wordt georganiseerd door de bridgeclub 'De Vlissingse Fles', die hiervoor mevrouw Labrujère, bridgedocente van de Nederlandse Bridge Bond, heeft aangetrokken. De mogelijkheid bestaat om na de eerste lessen het geleerde in praktijk te brengen op de dinsdagavond, de clubavond van de Vlissingse Fles. Hier kunnen met en tegen medecursisten oefen- spellen gespeeld worden onder begeleiding. Voor meer informa tie of aanmelding kunt u bellen naar 430515 of 06 1347 2465 Poepdiploma - Kinderboerderij De Klepperhoeve, aan het Middelburgse Meiveldpad, houdt woensdag 28 augustus weer 'werken op de boerderij'. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kun nen hierbij, begeleidt door medewerkers van de kinderboerderij, hokken schoonmaken en dieren voeren. Deze activiteit is iedere maand. Door ieder maand een ander dier te verzorgen, krijgen kinderen aan het einde van het seizoen hun poepdiploma. Kinde ren kunnen terecht van 13.30 tot 15.30 uur en deelname kost 50 eurocent per kind. Voorbeschouwing - Leden van de Zeeuwse Volksuniversiteit kunnen het nieuwe seizoen starten met een voorbeschouwing bij een expositie. Onlangs is ter gelegenheid van de grote overzichtstentoonstelling van de Haagse Etsclub een boek uitge geven. Hierin gaat de aandacht naar één van de vijf oprichters daarvan, Dirk van Gelder (1907-1990), die lange tijd in Veere ge woond heeft. In september komt deze overzichtstentoonstelling naar Galerie 'T', aan de Middelburgse Turfkaai. Han van Hagen, lid van de Haagse Etsclub, presenteert de voorbeschouwingen. Deze worden gehouden op donderdag 29 augustus van 14 tot 16 uur en vrijdag 30 augustus van 14 tot 16 uur en van 19.30 tot 21.30 uur. ZVU-leden kunnen zich opgeven via 0118-634800. Deel name kost 7 euro. Volleybaltoernooi - Volleybalvereniging Dynamo '70 uit Middel burg houdt zaterdag en zondag 7 en 8 september zijn 17e volleybaltoernooi. Vanwege de grote belangstelling is het toer nooi dit jaar nog groter dan voorgaande jaren. In totaal doen er 24 teams mee. Tijdens het toernooi, in sporthal De Kruitmolen aan de Middelburgse Kruitmolenlaan, is de MB-Volleybalshop aanwezig en worden er lootjes verkocht. De prijsuitreiking wordt zondag rond 17 uur verwacht. Middagpauzeconcert - In de Vlissingse Jacobskerk is vrijdag weer het wekelijkse middagpauze-orgelconcert. Om 12 uur speelt de Culemborgse organist Okke Dijkhuizen werken van Scheidt, Geist, Bach, Buxtehude en De Klerk. De toegang tot de middagpauzeconcerten is gratis, er wordt daarentegen wel gecollecteerd ter instandhouding van deze concerten. Zelfhulpgroep - Voor hen die er genoeg van hebben om al leen thuis te zitten piekeren en malen, na een ingrijpende gebeurtenis in hun leven, is er bij Artemis een thema zelfhulpgroep die een luisterend oor biedt, waar het hart gelucht kan worden. De groep komt iedere donderdag van 9.30 tot 11.30 bijeen. Artemis is aan de Koudekerkseweg 133 te Middelburg. Deelname kost 3,40 euro per keer. Informatie op 0118-686970. Welke 2 sleutelwoorden vormen de letters uit de vakjes 1 t/m 20? li chaams deel affaire bericht bloed vat bevel 17 schrijf gerei versier de haak fijn weefsel 14 melding 18 laten schieten bevel grond soort 19 uit spansel zwem vogel 12 thans op welke manior spil rangtel woord grote 13 bont soort Duitse com ponist middag soort rietgras deel van het lichaam wijfjes schaap spoor staaf opinie onder zoek raam- scherm zakken griezel uitheems orga- vor- dering 16 11 takje bezig stand der edelen uitroei van orde oep pjfn 10 ont kenning gil man van adel 20 15 1 2 3 4 b 6 7 8 9 10111 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Stuur uw oplossing vóór don derdag 29 augustus naar de re dactie van de FaamA/lissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijs winnaar wordt in de Faam/ Vlissinger van woensdag 4 sep tember bekend gemaakt.

de Faam | 2002 | | pagina 17