Verkeer recreatiedorpen 2,50 KORTING Provincie Zeeland Commissies ftra adverteren in de hoogste respons in uw streek iDenfall/H JÜdd2!burg b|/ WAARDEBON 1 -UUR FOTOSERVICE Officiële Mededelingen kunststof kozijnen Telefoon: 0118-612183 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 33/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Een rondweg om Domburg zou de verkeersoverlast in het dorp het best verhelpen. Zoutelande en Oostkapelle zien meer in uitbreiding van parkeermogelijkheden aan de rand. Land-art Opheffing PSD Milieu Besluit accepteren meldingen Koninklijke Schelde Groep B.V. BEL VOOR EEN VRIJBLIJVENDE OFFERTE Reparatie kunstgebitten Ziekenfondskaart meebrengen Gratis advies over alle soorten kunstgebitten tandtechnisch laboratorium Arnesteinweg 48a - Middelburg Bij ontwikkelen afdrukken in de VERSCHOORE Abdij Nieuws Commissie economie praat over samenwerking Zeeland Seaports en Havenbedrijf Rotterdam. De statencommissie welzijn ver gadert maandag 19 augustus, 9.30 uur. De commissie wordt bijgepraat over het Zeeuws Museum en over de herstructurering jeugd zorg. Gedeputeerde staten vragen ad vies over de provinciale beleids lijn voor Omroep Zeeland en voor land-art: culturele kenmerken in het landschap. Proefprojecten worden voorzien in het Vebena- bos aan de Walcherse kust, Schouwen-West en landinrich- tingsgebied Den Inkel. Andere agendapunten zijn wacht- lijstgegevens ouderenzorg, het toekomstscenario Zeeuwse zie kenhuiszorg, financiering zorg in hospices en subsidies sociale zorg en praktische pedagogische thuisbegeleiding. Verder doen GS verslag over het beleid tegen huiselijk geweld in het rapport De vrijblijvendheid voorbij. De statencommissie ruimte, milieu en water komt woensdag 21 augustus bijeen om 9.00 uur. Ook hier wordt het beleid land-art besproken. Andere punten zijn een brief van de kamer van koop handel over de behoefte aan ruimte voor bedrijventerreinen op de Bevelanden en een jaarlijkse subsidie tot 2006 aan de stich ting Zeeuwse schaapskudde. De inventarisatie legionellapreventie in zwemgelegenheden wordt aan geboden. Na de vergadering gaat de com missie op uitnodiging van de gemeente naar Reimerswaal om geïnformeerd te worden over de uienverwerkende sector. De statencommissie economie vergadert woensdag 21 augus tus, 15.30 uur. Er zijn subsidievoorstellen voor een automatiseringsproject voor de ROC's Zeeland en Wester- schelde en voor een studie naar het verkeer dat het spoor moet kruisen bij Kapelle en Goes op weg van en naar de Westerschel- de Containerterminal (WCT). Gevraagd wordt mee te doen in een proef duurzaamheidsbalans van het ministerie van VROM en de samenwerking tussen het havenschap Zeeland Seaports en het gemeentelijk havenbedrijf in Rotterdam uit te breiden. De brief van de kamer van koop handel over bedrijventerreinen op de Bevelanden staat ook op de agenda. Verslag wordt gedaan van het project Vitaal platteland en het project Rondom het Veerse Meer. Ook is er een rapport over de promotie-activiteiten van water sportbedrijven HISWA, regio Delta. De statencommissies verkeer en vervoer en algemeen bestuur houden hun beraadslagingen maandag 26 augustus, respectie velijk om 13.30 en 13.45 uur. De agenda's worden volgende week in AbdijNieuws opgenomen. De commissievergaderingen, die beginnen met spreekrecht voor het publiek, worden gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middel burg. De agenda's en vergaderstukken liggen ter inzage in het provin ciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg. mmmmm ■B Deze aanbevelingen blijken uit onderzoek van Goudappel Cof- feng in Deventer. Het Onderzoek werd gedaan in opdracht van de provincie en de gemeente Veere. De inwoners en de ondernemers van de drie dorpen is gevraagd naar verkeersoverlast in het toe ristenseizoen en daarbuiten. Bij de inwoners is onderscheid ge maakt in wie langs de doorgaan de route wonen en wie elders in de dorpen. De groep rondwegen en ver- keerstransferia weegt de aanbe velingen mee in haar advies over de verkeerssituatie aan de stuur groep Walcheren 2000+. Respons De helft van alle bewoners stuur de het vragenformulier terug. Volgens de onderzoekers levert dat aantal een betrouwbaar meet resultaat op. Bijna 60 procent van de onder vraagden vindt de doorgaande route tijdens het seizoen in de dorpen onveilig; 's winters daalt het percentage naar 28. Geluidsoverlast, het niet kunnen oversteken en moeilijk een par keerplek kunnen vinden worden als ergerlijk en hinderlijk ervaren. De klachten leiden tot verminde ring van het woongenot, dat zich vooral in de zomermaanden voor doet. Over het algemeen zijn de klach ten het grootst in Domburg. De parkeerproblemen scoren er 74 procent in het seizoen en 30 pro cent in de rest van het jaar. Het oversteken van de doorgaan de route is voor 55 procent van de ondervraagden in de drie dor pen hinderlijk. Per dorp en tijdstip zijn er wel wat verschillen: Van wie langs de route woont, onder vindt in Zoutelande 57 procent overlast, in Domburg 58 procent en in Oostkapelle 51 procent. Voor de mensen elders in de dor pen zijn de percentages respec tievelijk 74, 63 en 52. In de win ter dalen de gemiddelden: Zoutelande 25 procent, Domburg 23 procent en Oostkappele 16 procent. Ondernemers In de drie dorpen zijn 27 onder nemers telefonisch geënquê teerd; van hen hebben er 16 hun bedrijf langs de doorgaande route. In Domburg zijn de meeste ne ringdoenden voor een rondweg met parkeermogelijkheden aan de rand van het dorp. Als het doorgaande verkeer niet meer door het dorp wordt geleid, kan de route bovendien heringericht worden. Zo'n maatregel zou het toeristische klimaat verbeteren, vinden de ondernemers. Hun col lega's in Zoutelande en Oostka pelle zijn niet zo eensgezind. Sommigen pleiten voor parkeer ruimte aan de rand van het dorp, anderen zien meer in een rond weg. De provincie is doende land-art te ontwikkelen. Het fenomeen wordt omschreven als 'het modelleren van het landschap, waarbij cul tuur voorop staat in het program ma van eisen. De vorm is daarbij belangrijk. Het mag aandacht trekken. Er is duidelijk te zien dat mensenhanden het hebben ge maakt. Hierbij worden land- schapsvormende krachten, zoals natuur, verval, ecosysteem en lichtval, gebruikt of gegenereerd. De esthetische aspecten staan voorop'. De uitgangspunten moeten gestalte krijgen bij de herinrich ting van gebieden, zoals Walch- ren en West Zeeuwsch-Vlaan- deren. In die gebieden is al geld beschikbaar voor grondaankoop; bijkomende kosten van land-art zijn die voor beeldend kunste naars en professionele vormge vers. Ook moet gerekend worden met publiciteits- en tentoonstel- lingskosten. Het gaat om een nieuwe vorm van landschapsbeleid en daarom wil het dagelijks bestuur van de provincie drie proefprojecten of pilots laten uitvoeren: het Vebena- bos in Walcheren West, Schouwen-West en het landinrich tingsproject Den Inkel. Begonnen wordt met het Vebena- bos. In hun brief aan de statencom missies welzijn en ruimte, milieu en water schrijven gedeputeerde staten dat zij vier kunstenaars wil len uitnodigen een schetsontwerp in te dienen. De kunstenaars moeten samenwerken met de Dienst Landelijk Gebied (DLG) in Goes. De dienst moet erop letten dat de ontwerpen voldoen aan de eisen van ruimtelijke ordening. Ook wordt advies gevraagd van de provinciaal archeoloog. Een selectiecommissie met kwali teiten in de beeldende kunst, vormgeving, landschapsarchitec tuur en landinrichting gaat de ont werpen beoordelen. Een publicatie en een kleine ten toonstelling van de ontwerpen moeten het voorbeeldproject en de land-art in het algemeen bekendheid gaan geven. Ook wordt een debat georganiseerd. Voor de ontwerpfase is een klei ne 27.000 euro nodig. Daarvan wordt 5.000 euro betaald uit het stimuleringsprogramma cultuur participatie Zeeland en de rest uit de reserve natuur en milieu/na tuurontwikkeling. De statencommissies welzijn en ruimte, milieu en water bespre ken het voorstel in hun vergade ring van respectievelijk 19 en 21 augustus. De opheffingsdatum van de provinciale stoombootdiensten in Zeeland wordt voorzien op 18 maart 2003. Een paar dagen eerder, 14 maart, zijn dan de Westerscheldetunnel en het fiets/voetveer Vlissingen-Breskens in gebruik genomen. De bepaling van de einddatum is van belang voor de rechtspositie van het personeel van de veerdiensten over de Westerschelde. Alle personeelsleden krijgen ontslag. Voor degenen die bij de afwik keling van de opheffing van de dienst betrokken zijn, wordt daarna een tijdelijke arbeidsovereenkomst gesloten. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun beslui ten tot het accepteren van twee meldingen Wet milieubeheer van de Koninklijke Schelde Groep B.V. te Vlissingen-Oost. De mel dingen hebben betrekking op: - overkapping van dok 2; - wijziging ten opzichte van de vergunning van de uiteindelijke plaats van de op te richten gebouwen voor de "Voorbewer king" en tevens verandering van de terreingrens. De inrichting is gelegen aan de Ritthemsestraat 500 te Vlissin- gen-Oost. De besluiten en de meldingen kunnen worden ingezien tot en met 13 september 2002 bij de WBSSSaKBBtttiSÊ Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeen tehuis van Vlissingen, op werk dagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 13 september 2002 tegen de besluiten schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voor lopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). WBBKBBÊKÊ Wij doen u graag vrijblijvend prijsopgave van: schuifpuien dakkapellen 0 ramen serres deuren Kunststofmontagebedrijf F.P. POORTVLIET dakgootbekleding Dekkersweg 12 Nieuwdorp 0113-613395 0113 - 613395 Pergola's Serres Veranda's Kunststof aluminium ramen, deuren en kozijnen Vloertegels Renovatie Overkappingen Heeft u plannen neem dan contact met ons op! Kwaliteit is gegarandeerd op jarenlange ervaring Op aanvraag maken wij voor u geheel vrijblijvend een passende offerte. Showroom: Houtkade 7A, 4463 AC Goes. Tel. 0113-271375. Fax 0113-271376 (bij Sportpunt Zeeland en Praxis) MÉÉ m v. v-Jzé*- Q" 'V pj-meëaTcompletp 1 Uur Fotowinkel Ontwikkelen en afdrukken van uw Kleinbeeld/APS en al uw digitale bestanden! VAN EIJKEREN DANCEAAASTERS DE DANCEAAASTERS VAN WALCHEREN GOES VLISSINGEN MIDDELBURG TERNEUZEN HUL5T ETTEN-LEUR ZIERIKZEE www.fotosonline.nl

de Faam | 2002 | | pagina 7