Kampioen zomeravondvoetbal Meevaren tijdens Small Sail 2002 Echte liefhebbers dansen door Mae-Uku houdt midzomerfeest Gazelle prijs valt bij Fietsplus Van de Velde te Koudekerke D£JM1ifflÈTWLUS Waarom zoeken als je gevonden kunt worden? Laat nu je CV achter op Woensdag 7 augustus 2002 MAANDAG DINSDAG WOENSDAG ZATERDAG ZONDAG Bij Fietsplus Van de Velde te Koudekerke is een prijs gevallen in de landelijke wedstrijd 'Win levenslang elke 5 jaar een nieuwe Gazelle!'. Deze wedstrijd werd georganiseerd door de fiets- fabrikant Koninklijke Gazelle B.V. uit Dieren. Het weerbericht voor Domburg voor donder dag is erg goed; overdag tropische sferen met een bruisende avond als afsluiting van een hete dag. De temperatuur gaat donderdag hoog oplopen. Dan is alweer de elfde Tropische Dag met allerlei festiviteiten op culinair en uitgaans gebied. DONDERDAG VRIJDAG Tempo Doeloe en Indo Rock Walcheren heeft een grote groep actieve Tango-liefheb bers. Het hele jaar door zijn er via de Tango- school Al Azar lessen, workshops en salons. Gedurende de zomer maanden liggen de ac tiviteiten van Al Azar stil, maar de echt fana tieke Tango-liefhebbers gaan ook dan door. Komend weekend bruist de omgeving van de Prins Hendrikstraat in Oost Souburg van de activiteiten. De Stichting Mae-Uku houdt dan zijn jaarlijkse midzomerfeest in de Molukse wijk. Met muziekoptredens, een Pasar Maluku en veel dans wordt er drie dagen lang gefeest. Tegen inlevering van deze bon bij VW/ANWB Vlissingen ontvangt u 1 euro korting op een bootkaartje tijdens Small Sail 2002 (maximaal 2 per persoon). Speciaal aanbod voor de lezers van de Faam/Vlissinoer Het Small Sail festival Vlissingen, dat dit jaar voor de vijfde keer gehouden wordt, zet Vlissingen van donderdag 15 tot en zondag 18 augustus springlevend in de branding. Vier dagen lang bruist de havenstad van maritieme en culturele ac tiviteiten. Gelijktijdig met het Small Sail festival vindt ook de Maritieme Dag plaats, is er een bijzondere expositie over de RS.D. in het Arsenaal en is er het muzikale theaterspektakel 'De Vliegende Hollander'. Genoeg ingrediënten dus voor een waar maritiem feest dat opnieuw tienduizenden mensen naar de provincie zal lokken. Beachvolleybal - In de Langstraat van Zoutelande is donderdag en vrijdag een beachvolleybalspektakel. Donderdag wordt er ge speeld van 15 tot 22 uur, vrij dag zijn de finalewedstrijden van 11 tot 18 uur. Daarna is er een daverende beach- party met allerlei muzikan ten. Ringrijden - Ringrijdersver- eniging Meliskerke houdt vrijdag 9 augustus een ring steekwedstrijd in boeren kostuum. Tijdens de wed strijd wordt ook de 55-jarige vereniging zelf in het zonne tje gezet. De wedstrijden zijn in de Torenstraat, bij de kerk. Het geheel begint om 14 uur en zal tot ongeveer 20.30 uur duren. Er worden maar liefst dertig deelnemers verwacht. Tuinen - In de Middellandse Zee tuin van Wim Uilenbroek te Buttinge zijn palmen, la vendel, cypressen, bamboe en vele andere subtropische planten te zien. Naast een kerkruïne uit 1400 is er ook vermaaksarchitectuur. De tuin is iedere zaterdag geo pend van 10 tot 16 uur. De toegang kost d3 euro per persoon, kinderen mogen gratis mee en bij de toegangsprijs is een kopje koffie of thee inbegrepen. Aanstaande zaterdag zijn er om 13 en 15 uur rondleidin gen op het naastgelegen klei nf ru itteeltbed ri jf Strandjutten - Het Zeeuws Biologisch Museum aan de Duinvlietweg in Oostkapelle houdt woensdag 14 augus tus weer een rondleiding 'strandjutten'. Van 14 tot 15.30 uur wordt er, samen met de jutter van het mu seum, gewandeld langs het strand, op zoek naar allerlei aanspoelsels. De jutter weet bij alles wat er gevonden wordt wel wat te vertellen, ledereen kan meedoen, deel name kost 1,50 euro per per soon en aanmelden is nood zakelijk. Dit kan via 0118- 582620. Feestweek - Alle kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar kunnen maandagmiddag, dinsdagmorgen en woens dagmorgen 12, 13 en 14 au gustus terecht in basis school De Lonneboot. Daar is dezer dagen een feest week met alsthema 'Alles op z'n kop.' Er wordt gezongen, gekeken naar bijbelverhalen, spelletjes gedaan, geknut seld, gegeten, gelachen en genoten, 's Avonds is er een speciaal tienerprogramma. Meer informatie via 0118- 602554. Spirituele genezing - In het centrum voor spirituele ge nezing en voedingstherapie starten vanaf eind augustus weer de volgende cursussen en workshops: De twee daagse workshop 'je ge wicht in balans', bedoeld voor eenieder die proble men heeft met zijn/haar lichaam, gewicht of voedsel. De cursus: 'spiritueel gene zen', een cursus gericht op zelfheling. Deze cursus be staat uit vijf zaterdagen die eenmaal per maand worden gegeven. Daarnaast kan men hier terecht voor per soonlijke consulten of een behandeling dmv magne tiseren. Voor informatie: Monica Pellegrino tel. 0118- 638537. Verlichte boerderijen - Het bestuur van ZLTO en VeKaBo afd.Walcheren nodigt een ie der op Walcheren uit om in de week van 19 augustus tot 24 augustus zijn of haar wo ning of bedrijf te verlichten. Dit kan natuurlijk op ver schillende manieren, de di versiteit maakt het juist zo schitterend. Op woensdag 21 augustus, is er een fiets tocht langs de verlichte boer derijen die wordt uitgezet tussen Zoutelande, Koude- kerke en Biggekerke. Deel name aan de fietstocht is gratis evenals de route beschrijving die verkrijgbaar is bij de Rabobanken, de winkels op Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke en de minicampings. De fietstocht start om 21 uur en duurt tot 23 uur, starten kan op ieder moment In een klein gedeelte van Walcheren (en hopelijk krijgt dit een jaar lijks vervolg) zal er een route gereden worden (jaarlijks verschillend roulerend over het eiland) van ongeveer 15 km, er zullen diverse stop plaatsen zijn waar een ver snapering te koop is en waar een dansje gemaakt kan worden op vrolijke live mu ziek. Om alles goed te laten verlopen is medewerking gevraagd en toegezegd door Zoutelande Aktief en Dorps raden. Bridgelessen - In de Woe lige Werf aan de Rijnstraat in Middelburg starten 24 sep tember weer bridgelessen. Deze lessen zijn steeds op dinsdagavond vanaf 19.30 uur. Belangstellenden kunnen te lefonisch een informatie pakket aanvragen via 0118- 625474 of 0118-553493. Tuinkunst - In de tuin van Regina en Piet de Nooijer aan de Offenbachlaan 24 in Vlissingen kan zondag 11 au gustus kunst bekeken en ge kocht worden. Er zijn beel den van Milly Oele, glas objecten van Loes Muller/ erotische aquarellen van Piet de Nooijer, etsen en kera miek van Elisabeth Wiersma en Bob Fonk c.s. speelt Djembé. De tuin is open van 12.30 tot 17.30 uur. Het team 'Onderandere' is kam pioen geworden van de recrea tieve poule in de Middelburgse zomeravondcompetitie, geor ganiseerd doorsportcafé 'Heb bes'. f advertentie) Sporthal Baskenburg Vlissingen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Markt Middelburg, boeken- en curiosamarkt, 11 u. Strand paviljoen Zuiderhoofd West- kapelle, zandkastelenwedstrijd, 10 u. *Basisschool De Lonneboot, Nieuw- en Sint Joosland, Feest week voor alle kinderen tussen 4 en 12 jaar, 9-12 uur. Camping Valkenisse, schminken in piraten- stijl, 10 -12 uur, Zoutelande. Jeugdvolleybal, 19 uur, Duinweg Zoutelande. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. *Basisschool De Lonneboot, Nieuw- en Sint Joosland, Feestweek voor alle kin deren tussen 4 en 12 jaar, 's mid dags. Vliegers maken, 10-12 uur, camping De Meerpaal, Zoute lande. Kindertheater, 19-19.45 uur, Camping De Meerpaal, Zoute lande. Sportfondsenbad Vlissingen, aan gepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Markt Westkapelle, openlucht bingo, 19.30 u. Touwtrekken, 14- 18 uur, Muziektent, Zoutelande. *Basisschool De Lonneboot, Nieuw- en Sint Joosland, Feest week voor alle kinderen tussen 4 en 12 jaar, 's middags. Figuurbalonnen vouwen 19.30 - 20.30 uur Langstraat, Zoutelande. Rodeostier, 19- 22 uur, Camping Janse, Zoutelande. Zeeuws Bio logisch Museum, rondleiding strandjutten, 14 -15.30 uur, aan melden 0118-582620, Oostkapelle. Stadhuistoren Veere, carillonbe speling door Kees van Eersel, 19 u. Spelenkermis, Langstraat Zoutelande.* Buttinge, Middel landse Zee tuin, 10-16 uur, rond leiding kleinfruittelerbedrijf 13 en 15 uur. Jeu de Boullestoernooi, Langstraat Zoutelande, 10-20 uur. Recreatiedienst, Duinweg Zoute lande, 10 uur. Areobic, Muziek tent Zoutelande, 19 uur. Voorle zen voor kinderen, Camping De Meerpaal, Zoutelande, 19-19.45.* Bij aankoop van een fiets in de periode tussen februari en juni 2002 maakte men kans om levenslang op een Ga zelle fiets te kunnen rijden. Uit meer dan 10.000 inzen ders uit het hele land, werden de 10 prijswinnaars geselec teerd. De 9-jarige Rianne van Wij nen uit Koudekerke was één van de gelukkigen, zij rijdt de rest van haar leven op een Gazelle fiets. Om de 5 jaar mag zij bij Ga zelle een nieuwe fiets bestel len voor een bedrag van maximaal 1.000 euro. Tevens is de firma Van de Velde in de prijzen gevallen, zij gaan in het najaar samen met Gazelle en een aantal anders dealers een reisje maken. Ook maken ze nog kans op de hoofdprijs die er is voor één van de 10 dealers, namelijk 'echte' Gazelles kijken in Zuid-Afrika. De overhandiging van de prijs werd recent in de win kel gedaan door de Marke ting Manager van Gazelle, de heer P.C. Hommel. Rianne van Wijnen uit Koudekerke mag levenslang op een Gazelle fiets rijden. Domburg in tropische sferen Dit jaar is er voorde eerste maal een Pasar Malam (Indische markt). Vele kramen met Aziatische en exotische producten geven Domburg tij dens deze dag een tropisch tintje. Tijdens de Pasar Malam zal meesterkok Ernst van Toll van het Indonesisch restaurant FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscentrum Sta mina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. ANWBAAA/ Middelburg, kerkenwandeling onder leiding van een gids, 13.30 u. Stadhuis toren Veere, carillonbespeling door Kees van Eersel, 15 u. Abdijtoren Middelburg, beiaard concert door Henk G. van Putten, 12 u. Vismarkt Middelburg, kunst-, antiek- en ambachten markt, 9 u. De Drukkery Middel burg, wandeling langs monumen tale bomen in Middelburg, 19 u. Strandpaviljoen Zuiderhoofd Westkapelle, beach-aerobic, 10 u. Markt Westkapelle, roofvogel show, 11 u. Centrum Domburg, Domburg in Tropische Sferen, live muziek, Indische markt, kinderker- mis en kooksessies, 11 u. lang straat Zoutelande, beachvolleybalspektakel, 11-18 uur. Domburg, Badhotel, Zomer feest 16-22 uur. Rommelmarkt Dorcas, Pekelingseweg 6, Aagtekerke, 8-17 uur, 9.30 uur verkoop bij opbod. Voetvolley, Centrum Zoutelande, 12 -18 uur.* Oostkerk Middelburg, middag pauze orgelconcert Bram de Wolf, 12.30-13 uur.* Motorcross, Pekelingseweg, Aagtekerke, 13.30 uur Middag pauze orgelconcert, Sint Jacobskerk, 12 uur. Vlissingen Langstraat Zoutelande, Beachvolleybalspektakel, 11-18 uur. Meliskerke, ringrijden, Toren straat bij de kerk, 14 -20.30 uur.* Ringrijden in kostuum, hele dag, Meliskerke. Beachparty, Lang straat Zoutelande, 20-24 uur. Jacobskerk Vlissingen, middag pauze orgelconcert, 12 uur. Surabaya enkele kook demonstraties geven. Hij laat het publiek op speelse wijze kennis maken met de Indonesische keuken. Naast deze kookdemonstraties zijn er tal van tropische waren ver krijgbaar, waarvan enkele zelfs la minute worden klaarge maakt. Lekker smullen van di verse eetstands met spekkoek tot sateh, en alles daartussenin. In het programma worden de kinderen zeker niet vergeten. Zij kunnen meedoen aan de 'tro pische kermis'. Deze kermis bestaat uit kokosnootvangen, een surfsimulator en palm- boom-ringwerpen. Overdag kan het publiek ge tuige zijn van Pencak Silat-de- monstraties. Deze Indonesische vechtsport combineert kracht met sou plesse. Daarnaast zijn er de on vermijdelijke Line-dance optre dens. De optredens worden afgewis seld met de klanken van origi nele Krontjongmuziek van de Tempo Doeloe Minstrels. Stevi ger klanken zijn te verwachten van de Arrows, die Indo-rock ten gehore brengen. Op diverse plaatsen in Dom burg is er deze dag een steelpanspelerte horen, die het plaatsje vult met de karakteris tiek Caribische sound van dit zomerse instrument. Ook 's avonds bruist het feest door. El Niho.uit Tilburg swingt als een wervelwind de avond in met tropische drums. El Nino wordt gevolgd door de Pelangie Dance Showband, die de temperatuur naar het randje van aangenaam zal laten stijgen. Het totaal wordt gecompleteerd met een spectaculaire buik- dansact, waarbij levende slan gen niet ontbreken. Iedere woensdag van 20 tot 22 uur wordt er Argentijnse Tango gedanst op Walcheren. Met ingang van vandaag in een nieuwe ruimte: in de Adriaan Coortelaan 3 in Vlissingen klinkt voortaan woensdag 's avonds de bandoneon. Tango op een zomerse woensdagavond. Foto: Frank Husslage Het comité dat het feest organi seert werkt dit jaar samen met Mae-Uku, het Moluks centrum. Samen hebben ze een programma opgezet waarin jong en oud drie dagen lang aan zijn trekken komt. Een deel van de opbrengst wordt dit jaar geschonken aan een nood hulpproject op de Molukken, waar hulp van buitenaf helaas nog steeds erg hard nodig is. De donaties gaan naar Horizon Hol land en Baileo Maluku. Kort gele den heeft Horizon Holland een prijs in ontvangst mogen nemen voor het uitstekende werk dat zij heb ben verricht. Voor hen die deze het hardste nodig hebben op de Molukken hebben ze medicijnen, medische teams, materialen en kennisoverdracht verzorgd. Zowel christenen als moslims, en dan met name weeskinderen, ontvan gen hulp van Horizon Holland. Ook Baileo Maluku werkt aan wederop bouw en vrede in het geteisterde eilandenrijk. Dit gebeurt mede door in vluchtelingenkampen E- teams (Emergency teams) in te zet ten. Het programma voor donder dag, vrijdag en zaterdag kent bijna twintig hoofdonderdelen. Zo is er donderdagavond van 19 tot 22 uur een volleybaltoernooi en is er om 20.30 uur een dropping. Vrijdag van 10 tot 12 is er voor de oude ren sporten spel en om 17 uur een barbecue voor de kids. Het klap stuk van de dag is 's avonds: Om 19 uur begint de Pasar Maluku met optredens van Tha Varrijo, Kelapa Rap, de Ouderengroep Mae Uku en vanaf 21 uur DJ Joel. Na een stampvol dagprogramma op de zaterdag met van 10 tot 17 uur weer een Pasar Maluku met dans en muziek, is er vanaf 19 uur een afsluitend feest met optredens van de dans- en zanggroep MOAR, de salsagroep Tipi Tampoco, Lady Soul en een body bui Id- demonstratie.Het complete pro gramma met alle details is te vin den op http://people.zeelandnet.nl/ maeuku en op te vragen via 0118- 470800. ^4 Niemand hoeft zich tijdens Small Sail te vervelen. Wie wil, kan zelfs mee op één van de moderne of historische schepen op een heerlijk tochtje over de machtige Wester- schelde. En voor lezers van de Faam/Vlissinger is zo'n tochtje extra aantrekkelijk: wie onderstaande bon inle vert, krijgt per gekocht kaartje 1 euro korting (max. twee personen per bon). Kaarten voor een vaartocht zijn vanaf 6 augustus te koop bij VVV /ANWB Vlissingen of te be stellen via de website www.smallsail.com.

de Faam | 2002 | | pagina 9