GEMEENTE MIDDELBURG BETON HOUT SCHUTTINGEN Minui Werk aan Sloeweg en Vlaketunnel Burgerzaken Belicht adverteren in issmger de hoogste respons in uw streek Jon. vM rtojrua. f I €1 €1 ik heb nieuws voor je debït©! ii«tltfaiiÉêlïls§litli§i. Speelruimteplan afgerond GRATIS MET DE BUS? Wat doet de gemeente voor vrijwilligers? NOKIA Woensdag 7 augustus 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Week 32 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Standwerkersconcours Tafeltje Dekje Praktijk voor Chinese geneeskunde Hans Visser Acupunnctuur Kruidetherapie Electro-acupunctuur (MORA) Wij behandelen: Voor afspraken: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9-17 uur. Be! 040-2261605 Mensen in Nood vangt ontheemde kinderen uit Soedan op. debitel 90 abonnement nu geen aansluitkosten t.w.v. €47.65 90 belminuten voor €20.00 per maand T191 mp3 speler ERICSSON t T66 D&G zonnebril t.w.v. €99.00 111 0*. (A) MOTOROLA V3690 van €B£0tr nu samen voor BREDA Eindstraat 29 TILBURG Heuvelstraat 115 Nationaal Reumafonds Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg.nl Op de laatste dag van de kermis, donderdag 8 augustus, zal hel extra druk en gezellig worden in de Middelburgse binnenstad. De weekmarkt is verplaatst naar het Damplein. De Markt en Plein 1940 staan voor het laatst dit jaar vol met kermisattracties. In de Lange Delft vindt weer het traditionele Slandwerkcrseoncours plaats. Be zoekers die met de auto naar Middel burg willen komen, wordt aangera den die in de Parkeergarages neer te zetten. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van deU.V.V. voorouderen, gehandicap ten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet vooreen warme maaltijd kunnen zor gen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer0118-638570. Het bezor gen gebeurt ook op deze dag. Men ii vanaf maandag 12 augustus lot en met zondag 18 augustus 2002. Maandag Gebraden varkensvlees, rode kool en appel, aardappelpuree. Dinsdag Gepaneerde varkensschnitzel, ge mengde groenten, gebakken aardap pelen. Woensdag Gebakken tartaar, savooikool, aardap pelen. Donderdag Kip met champignons, schorseneren, aardappelen. Vrijdag Visfilet in botersaus, wortelen, ge stampte aardappelen. Zaterdag Indische rijsttafel met kipsaté. Zondag Wat de pot schaft De Gemeente is blij dat zoveel vrijwilligers actiefin Middelburg zijn. Om vrijwilligerswerk te sti muleren, betaalt de Gemeente jaarlijks de kosten van de vrijwilligersmarkt en de vrij- willigerskrant. Maar helaas is niet overal bekend wat de Gemeente nog meer doet. Daarom hier een korte beschrijving. Collectieve WA- en ongevallenverzekering Er zijn maar weinig vrijwilligers organisaties die een verzekering af sluiten voor hun medewerkers. Vrij willigers kunnen hierdoor ernstig in de problemen komen als zij te ma ken krijgen met een schadeclaim. Daarom heeft de Gemeente een col lectieve WA- en ongevallen verzekering afgesloten voor vrijwil ligers. Deze verzekering wordt ge heel betaald door de gemeente. Vrijwilligersorganisaties kunnen een aanmeldingsformulier aanvra gen. Ook vrijwilligersorganisaties die zelf een verzekering hebben af gesloten kunnen overstappen op de collectieve verzekering van de Ge meente. Budget voor deskundigheidsbevordering De Gemeente vindt het belangrijk dal vrijwilligers de mogelijkheid hebben om meer te leren zodat zij nog beter werk kunnen verrichten. Vaak hebben vrijwilligers organisaties niet genoeg geld om medewerkers cursussen of studie bijeenkomsten te laten volgen. Daarom zorgt de Gemeente dat er jaarlijks een bepaald bedrag be schikbaar gesteld wordt waaruil zulke cursussen ol' studie bijeenkomsten betaald kunnen wor den. Meer informatie over deze regelin gen kunt u krijgen bij mevrouw Mischa Prinsen, tel. 0118 - 675 672. Vanaf 12 augustus wordt de Sloeweg ter hoogte van Heinkenszand afgesloten. Het zuidelijke deel gaat weer open op 26 augustus. Het noordelijke deel blijft dicht tot en met 31 oktober. De Vlaketunnel sluit gedeeltelijk van 2 september tot en met 18 oktober. Op de Sloeweg bij de aansluiting van de Noordzakweg ter hoogte van 's-Hecr Arendskcrkc duurt de afsluiting van 12 augustus tol en met 31 oktober. De op- en afrit 36 van de A58 en de aansluiting Stoofweg richting de A58 zijn die periode ook afgesloten.Het gedeelte van de Sloeweg van de Bernhard- wegwest lot de Stoofweg is van 12 augustus lot en met 25 augustus dicht. De details over de afsluitingen en de mogelijke omleidingen staan ver meld in een folder van de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat. Deze folder, die gebruikt kan worden door bedrijven ten behoeve van hun rela ties, kan u bestellen via hel informatienummer 0113 - 253887. De folder is ook af te halen bij de balie van de afdeling Communicatie van de Gemeente Middelburg, Stadhuisstraat 2. De regels voor het aanvragen di verse papieren bij de afdeling Burgerzaken veranderen soms. We hebben allerlei regels voor het aanvragen van uitreksels, paspoorten, rijbewijzen en an dere zaken voor u op een rij ge zet. Via www.middelburg.nl/Dienstver- lening/Burgerzakcn/Digitalc Dien sten kunt u uittreksels tegenwoordig digitaal aanvragen. U ontvangt het gevraagde uittreksel thuis. Voor uittreksels uit de Gemeentelijke Basisadministratie persoons gegevens geldt dal u in Middelburg moet wonen. Voor uittreksels van akten van de Burgerlijke Stand geldt dat het rechtsfeil (geboorte, huwelijk of overlijden) heeft plaatsgevonden in Middelburg, Ar-nemuiden, Nieuw en Sint Joosland, Klcverskerkc of Sint Laurens. Als de aanvraag is ingevuld kunt u een betaalopdracht geven. Dit kan op twee manieren. Klik op 'Pay it now' (U geeft opdracht om het bedrag di rect af te schrijven) of 'Machtiging' (U machtigt u de gemeente om het bedrag van uw opgegeven rekening nummer af te schrijven). Reisdocumenten Sinds 1 oktober 2001 heelt u nog maar 1 pasfoto nodig voor een nieuw reis document. Voor de aanvraag moet u re kening houden met vijf werkdagen wachttijd. Dit omdat deze documenten tegenwoordig niet meer door de ge meente zelf worden gemaakt maar cen traal in Haarlem in verband met de hui dige beveiligingseisen. Bij het aanvragen van een paspoort moet u er rekening mee houden dat school foto's van kinderen vaak niet voldoen aan de strenge pasfoto-eisen. Overigens heeft u altijd schriftelijke toe stemming nodig van de andere ouder/ gezaghebber als u uw kind wilt laten bij schrijven in uw paspoort. Ook voor het aanvragen van een eigen paspoort of Ne derlandse identiteitskaart voor kinderen tol achttien jaar heeft u ook schriftelijke toestemming nodig van alle gezag houders Meer info op www. m i ddc I burg.nl/Dienstverle- ning/Burgcrzakcn. Foto:Frank Viergever "Het plan is vier jaar eerder klaar dan in de planning was voorzien. Dat komt omdat het benodigde geld eerder beschikbaar is gesteld", aldus Sjaak de Visser van de afdelirig Groenbeheer. "Nu kunnen de Middelburgse kinderen en jongeren veel eerder genieten van opgeknapte schommels, glijbaantjes, wipveren en trapveldjes". Alle openbare speelruimtes in de ge meente Middelburg zijn aangepast of vernieuwd. Daarmee is het speelruimteplan dat in het jaar 2000 was vastgesteld zo goed als uitge voerd. Enkele plekken moeten nog officieel worden opgeleverd maar zijn al volop in gebruik. Het speclruimtcplan was opgesteld naar aanleiding van de verscherping van wettelijke regels omtrent veilig heid en kwaliteit, het zogenaamde Attracliebcsluit. Alle speeltoestellen in de stad werden aan een kritisch on derzoek onderworpen. Door de aan passingen die bestaande toestellen ondergingen, is het veiligheidsrisico tot een minimum beperkt. Sjaak de Visser toont situatieplaatjes met voor beelden hoe kinderen bekneld kunnen raken tussen plankjes of spijlen of te gen hel risico van vastrakende vingers of vaslhakende touwtjes van capu chons. Naast deze kwalitcitsslag is tijdens hel onderzoek de plek waar de speel toestellen staan, onder de loep geno men. Sjaak: "Er zijn gesprekken ge weest met bewoners aan wijktafels en er zijn interviews gehouden met jon geren en kinderen. Gekeken werd naar de veiligheid en de bereikbaarheid van de locaties en of de voorzieningen nog aansloten bij de wensen en de leeftijd van omwonende kinderen." Uitnodiging tot spel Onderzoek heeft uigewezen dat ver dwaalde wipkippen en glijbanen min der uitnodigen lot spel dan een speel plek met allerlei verschillende speel toestellen bij elkaar. "Dit laatste leidde er wel toe dal,een Hink aantal verspreid staande speeltoestellen zijn verhuisd naar centraal aangelegde 'buurtspeel- plekken'. in sommige gevallen tot spijt van omwonenden", zegt Sjaak. "De ontstane lege plekken zijn om die re den in enkele gevallen ingevuld als in formele speelplek, zoals in Smaragd is gebeurd met gekleurde tegels en een knikkerputje." Zandbakken zijn overal weggehaald. Deze uitnodigende uitlaatplekken voor honden en katten bleken niet schoon te houden. Er zijn ook nieuwe speelplekken bij gekomen. Een goed voorbeeld daarvan is de speelplek in het Hof van Sint Jan in de binnenstad. Sjaak licht toe dat een speelvoor/.iening in de binnenstad al tijd lastig te realiseren is in verband met de beperkte ruimte en dure grond. "Ge lukkig kon er in hel Hof toch nog iets geregeld worden." Jongeren Uit het speclruimtconderzoek bleek dat er in Zuid en Dauwcndaele te weinig voorzieningen waren voor oudere jon geren. In die wijken zijn spelplateaus aangelegd die een sportieve uitdaging vormen voor de doelgroep. Dit ge beurde al eerder aan de Segeersweg en Spinhuisweg. Sinds kort is er ook een geasfalteerd spelplateau in het Erasmuspark. Door de asfaltering is de voorziening het hele jaar door te ge bruiken. Sjaak de Visser heeft de indruk dat deze spelplateaus ertoe leiden dat er minder klachten binnenkomen over jongeren die overlast veroorzaken. "Ze hebben nu immers een plek waar ze bijeen kunnen komen en zich kunnen verma ken. De tijd zal moeten leren of er in derdaad een afname van klachten is. maar de jongerenvoorzieningen zijn wel zo gesitueerd dat minder overlast verwacht mag worden." Nu het plan is afgerond is hel de taak van de Gemeente de voorzieningen te onderhouden en te inspecteren. Vier maal per jaar worden alle toestellen geïnspecteerd en zo nodig gerepareerd. Nieuwe voorzieningen worden vanaf nu meegenomen bij de herinrichting van wijken of in de projectplannen van nieuwbouwwijken. Zo wordt op dit moment nog gekeken naar de moge lijkheid van een speelplaats bij de Brede School en in de Veersepoon. Het nieuwe spelplateau in de Erasmuspark wordt al volop gebruikt. Door de asfaltering is de voorziening het hele jaar door te gebruiken. -':v. v Algemene Schilder- en Decoratiesverken STUL MARIO Tieltsesteenweg 115 9900 EEKLO (België) Tel. 00 32 476/25 09 51 00 32 475/33 12 39 BTW nr. BE 711.647.527 Algemene schildenverken zowel binnen en buiten Renovatiewerken Plaatsen en plamuren van gyproc Ontmossen en schilderen van daken Industrieel schilderwerk Speciale verftechnieken Behangwerken Wij bieden u prima werk goede prijsconditie gratis prijsofferte pijnklachten; menstruatieproblemen; rugklachten; psychische klachten; moeheid; allergieën; hooi koorts; maag- en darmproblemen; etc. Amstelstraat 49, Oost-Souburg, tel. 0118-490084 Vergoeding via diverse zorgverzekeraars mogelijk GARAGES dit «ia. TUimCHUREN 1 Ook voor zelfbouw, i Tevens sleenmolief (grijs, rood,of geel). 1 Betonplaten in Koutmotief (rabaldelen). NIEUW! Nu ook betonplaten in vlechlmotief. Vlotte levering door E-mail: aenb@iae.nl voor folder A&B BETON- HOUTBOUW EINDHOVEN Kantoor: Postbus 9544 5602 LM EINDHOVEN 1 Div. modellen Ie bezichtigen aan de fobriek Ie Heeze, Heipoldersslroal 6 (Fax 040-22638051 Website: a-en-b.nl GIRO 667 Den Haag Telefoon (070) 313 62 00 van €S4tetT nu voor maar MOTOROLA t.w.v. €249.00 van €5WKT nu voor maar Kt;", - M' Gjl- 4ËÉ 2 toestellen voor de prijs van 1 toestel met abonnement prepaid toestel •l-ci-n. «on niouw 2 l«"fl dobitol 90 abonnoment op hol nolwofk vsn Vodalono 8$ aanvraag van oon abonnement diont u oen geldige legllimallo to ovorhandlgen plus een bank- ol gnoalschrtft o( een goldlgo bank- ol giropas. Aanbiedingen geldig van S t/m 18 augustus 2002 of OP-OP. Prijzen zijn Ind. 19<fc BTW. Priiswijziglngon. druk- en zotfouten voorbehouden Het Nationaal Reumafonds zoekt mensen die bereid zijn een paar uur met de collectebus rond te gaan in de collecteweek in maart. Dat is hard nodig om anderhalf miljoen mensen met reuma te helpen. Het Nationaal Reumafonds is u zeer erkentelijk als u ja zegt. U kunt zich aanmelden bij mevrouw Geertje van den Berg, tel. 020-5896471 Giro 324Amsterdam

de Faam | 2002 | | pagina 3