Historische oogstdemonstratie met trekpaarden Strijd tegen Kauwgom Meevaren tijdens Small Sail 2002 Meer Geld Nodig? Heineken bier A C1000 Hermesweg Faam/Vlissinger extra faam vlissinger sma LL saiL 33Sq C WOENSDAG 7 AUGUSTU&^ÖQ2W. EX ^/ddelb^^ JAARGANG 103 - NUMMER 32 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN Eind augustus is het weer tijd voor het Zee land Nazomer Festival (ZNF). Van 27 augus tus tot en met 8 september is de hele provincie Zeeland letterlijk het toneel voor muziek, dans, literatuur en andere vormen van theater. Het hart van het festival wordt dezer dagen gevormd door het Abdijplein in Middelburg. Zoals de afgelopen jaren gebleken is, is het ZNF een festival voor alle Zeeuwen en ook voor iedereen van elders. Teruggespoeld Locatie en muziekhart Abdijpop XL De stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland houdt dinsdag 13 augustus de jaarlijkse oog demonstratie met Zeeuwse trekpaarden. Op een idyllisch gelegen locatie aan het Veerse Meer de monstreert de stichting hoe vroeger met paardenkracht de tarwe werd geoogst. De deel nemende paardenhouders gebruiken de trek kracht van paarden in meerdere of mindere mate nog in de uitoefening van hun (soms biologisch- dynamisch gevoerde) landbouwbedrijf. Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: Het zal niemand ontgaan zijn: de gemeente Middelburg is de laatste jaren druk doende om de bestrating van de binnenstad te vernieu wen. Helaas wordt de gemeente in zijn streven naar verfraaiing hard tegengewerkt door het kauwgomknauwende deel van de natie. Hierte gen heeft Middelburg sinds maandag een nieuw wapen in stelling gebracht: de kauwgom- verwijdermachine. 2 kratten Hermesweg 25, Vlissingen hypotheekrente vanaf 4,4% financiering nodig? bel voor gratis advies 15 Lezers van de Faam/Vlissinger kunnen tijdens Small Sail 2002 met korting meevaren. Tegen inlevering van de kortingsbon op de streekpagina ontvangt u 1 euro korting op een bootkaartje. Zie pag. 9 faam vlissïnger Zeeland Nazomer Festival blikt terug Deze uitspraak werd opgete kend uit de mond van festival directeur Ruud van Meyel. Hij gaat verder: „Het festival is voor allerlei verschillende doel groepen. Dit jaar is bijvoor beeld, sterker nog dan andere jaren, het kinderprogramma benadrukt in het 'Minizine'. Met het Minizine doelt Van Meijel op het miniatuur-programma boekje dat sinds vorig weekend weer verkrijgbaar is. Het is gra tis te bestellen via info@nazomerfestival.nl of af te halen bij het kantoor van het festival aan de Lange Geere 2b in Middelburg. Het thema dat in veel van de voorstellingen dit jaar terug komt is het spanningsveld tus sen vroeger en nu. De snel ver anderende wereld en de teloor gang van oude waarden brengt menigeen in verwarring, en de voorstellingen haken hier op in. Ze haken in op een nostalgie naar het verleden, naar een tijd toen de wereld kleinschaliger en overzichtelijker was. Vroeger leefde men in een dorp: men werd er geboren, groeide er op en werd er begraven. De he dendaagse mens doet dat nog steeds, alleen is de wereld zelf nu een dorp geworden, de term 'global village' is vanuit het nerd-slang ook ons spraakge bruik binnengedrongen. Het Nazomerfestival spoelt de tijd terug, maar de nostalgie blijkt vaak de scherpste kantjes van de herinneringen aan vroe ger weggeslepen te hebben. Het terugspoelen van de tijd gebeurt echter ook op zeer he dendaagse locaties: zo wordt er voor het eerst en voor het laatst een voorstelling gegeven in de buis van de Westerschelde- tunnel. Deze voorstelling is op maat van deze uitzonderlijke ruimte geschreven. Met name de voostellingen op locatie, zoals 'De Biechtspiegel' en 'Zwarte Vogels in de Bomen' maken werk van het terugblik ken op 'de goeie, ouwe tijd'. 'De Biechtspiegel' speelt zich af in cafés door de hele provincie, cafés waar de tijd stilgestaan lijkt te hebben. 'Zwarte Vogels in de Bomen' speelt in de mo numentale schuur van de grootste boerderij van Neder land, de Koninklijke Maatschap Wilhelminapolder. Echter ook de voorstellingen in het Festivalhart grijpen terug op vroeger. Met nostalgische mu ziek, een foto-video-installatie van Paul en Menno de Nooijer, bewegingstheater en literaire ontmoetingen met Kees Slager wordt de sfeer van vroeger aan een intensief, Zeeuws, onder- Te zien op het Zeeland Nazomer Festival: een foto-video-installatie van Paul en Menno de Nooijer. zoek onderworpen. Op het Abdijplein komen de muziek van Jaques Brei, vijftiger jaren Mamboo, hedendaagse Tango, de salonmuziek van de Titanic en liedjes uit de oude doos da gelijks weer live tot leven. In de geschiedenis van het Zee land Nazomer Festival heeft zich de laatste drie jaar Abdij pop ingeweven. Het Nazomer festival levert, in een samenwerkingsproject met Scoop en de Stichting Popmu ziek Zeeland de infrastructuur en het podium waarop de Zeeuwse pop zich presenteert aan het publiek. Het thema van waaruit dit jaar Abdijpop geor ganiseerd wordt is XL. Bij ie dere act is alles nét een maatje groter, er is steeds een toevoe ging aan de standaardformatie. Twee bands vormen samen een nieuwe gelegenheidsformatie, een band krijgt begeleiding van een orkest et cetera. Abdijpop wordt afgesloten door de Vlaamse Rocklegende met Ne derlandse roots: Raymond van het Groenewoud zijn straffe mannen. Behalve in het Minizine is de informatie over het festival ui teraard terug te vinden in de Zeeuwse dag- en weekbladpers en via Omroep Zeeland. De laatste informatie is te vinden op de site www.nazomerfestival.nl Telefonische informatie is ver krijgbaar via 0118-659659 (ma t/m za 31/8 t/m 7/9, 11-16 uur). Kaarten zijn te bestellen bij Uit in Zeeland, op bovenstaand te lefoonnummer, bij de balie op het Abdijplein, bij de kassa's bij de voorstellingen en via de website. Op deze middag en avond - van 16 tot 21 uur - demon streren 10 Zeeuwse paarden houders de volgende activi teiten uit vroeger dagen: twee zelfbinders die worden getrokken door drie paarden; vijf authentieke boeren wagens voor het vervoer van de schoven, maar ook voor meerijden van kinderen; een rosmolen aangedreven door een paard; een dorsmachine gÉfc i Speelruimteplan afgerond Werkzaamheden Sloeweg/Vlaketunnel Wat de gemeente doet voor vrijwilligers aangedreven door een ouder wetse trekker; ploegen, cultivatoren, eggen en zaaien. Vrijwilligers die vroeger het werk zelf nog hebben verricht laten zien hoe schoven op 'stuuken' worden gezet, hoe graan wordt gemaaid met de sikkel en hoe het ritme van het vlegeldorsen is. Ook is er een hoefsmid die enkele paarden zal beslaan. Op het terrein is een kraam van de stichting aanwezig met allerhande info en ook is er een kraam met streekeigen producten. Verder is er voor de inwendige mens een consumptiestand en toilet wagen. Bij minder goed weer kan het programma worden aange boden met minder paarden, bij heel slecht weer wordt het programma afgelast. Voor info: 0113-374000. Locatie: Kamperland, Veerse Meer, aan de Sint Felixweg van Kamperland naar de Goudplaat, N255 afslag Kamperland Veerse Meer. De toegang kost 2,50 euro (kin deren tot 12 jaar gratis) en er is gratis parkeergelegenheid. Zeeuwse paardenkracht. foto: Ad Phernambucq Ondernemers en bezoekers rea geren over het algemeen erg en thousiast op de herinrichting van het Middelburgs kern winkelgebied. Er zijn mooie, duurzame materialen gebruikt die goed passen bij het monu mentale karakter van de stad. Helaas zorgt de vele wegge gooide kauwgom die op straat blijft plakken voor ontsiering van de nieuwe bestrating. In de Gravenstraat en de Nieuwe Burg, die als eerste heringericht zijn, is dit al goed te zien. De gemeente onderzoekt de tech nische en financiële mogelijkhe den om de kauwgom structureel van de straat af te houden. In het kader hiervan hebben twee me dewerkers van schoonmaak bedrijf BI ei jen berg BB uit Vlissingen afgelopen maandag een demonstratie gegeven met een machine die vastgeplakte kauwgom verwijdert. (advertentie) 0 Ou ié Reserveren: 0118-418019 onder de hoogste toren van Vlissingen stefanos.nl Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur "sM&mü ïiintef: 733 nu €14.29 van €20,58 Aanbieding alleen geldig tegen inlevering van deze coupon bij C1000 Hermesweg op zondag 11 augustus 2002. Middelburgsestraat 43 Oost Souburg tel. 462997. fax 464822 Tropische sferen duiken op in Domburg. Mae-Uku houdt weer een midzomerfeest. Tangodansers vinden zomeronderkomen. Vaar extra voordelig mee tijdens Small Sail Festival Vlissingen. Knip de bon op de streekpagina uit en geniet van uw lezersvoordeel. Bij Cine City deze week: Sweetest Thing, Sum of all fears, Eight legged freaks en Accidental Spy. Neem een kijkje achter de schermen van de Vlissingse vismijn. Het knusse Magie Circus verrast Zuid-Beveland. Muzikaal theaterspektakel 'De Vliegende Hollander' laat vroeger tijden herleven. pag. Een pagina met allerhande nieuws, entertainment en volop leesplezier. Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: (0118)484 316 (0118)484 276 (0113) 274 000 zie pagina 2 (advertentie) (advertentie) FES

de Faam | 2002 | | pagina 1