EC I T Y dé uitgaanskrant Accidental spy Sweetest thing Sum of all Fears Eight legged freaks Open dag in de vismijn van Vlissingen Knus circus verrast Zuid-Beveland Theaterspektakel 'De Vliegende Hollander' M CHUTTERSHOF voor midden-zeeland F I L M W E E K SF l L ACClBiNTAL SPY SUM OF ALL FEARS SWEETEST THING EIGHT LEGGED FREAKS MIN IN BLACK II JIMMY NEIfTRO (Nederlands gesproken) 40 DAYS AND 40 NIGHTS DRAGON FLY STUART LfTTLE (Nederlands gesproken) LONG TIME DEAD MURDER BY NUMBERS SPIRIT HENGST VAN HET WOESTE WESTEN SPIDiRMAN© SPROET© ULO STITCH (Nederlands gesproken) UNFAITHFUL SNEAK Zus 8? Zo Pane e Tuiïpanï Atanarjiuat, Hie fast runner Woensdag 7 augustus 2002 FAAM/VLISSINGER 11 VLISSINGEN WWW.CINECITY.NL Donderdag 8 t/m woensdag 15 augustus premiere voorpremière voorpremière EEK MIDDELBURG BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) Première Voorpremière Voorpremière :Voorpremière Sneak Preview: iedere maandag om 22.00 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. Vismijn Visafslag. Vismijnbedrijf. Allemaal namen voor de gemeentelijke vismijn aan de Binnenhaven in Vlissingen. Hier wordt wekelijks de verse zeevis aangevoerd en geveild ('ge- mijnd')- Zaterdag 17 augustus is het mogelijk om een kijkje achter de schermen te nemen en te genieten van een stukje heerlijke vis. I ekker dicht bij de mensen, knus en kleinscha- L. lig'. Zo omschrijven dagbladen het Magie Cir cus dat van zaterdag 10 tot en met woensdag 14 augustus dagelijks te zien is in een plaats in Zuid- Beveland. Het circus mag dan wel die lieftallige benaming dragen, het gezelschap roemt zich er op met een internationale groep door Nederland te reizen. Het theaterproject 'De Vliegende Hollander' is een muziektheaterspektakel op het VOC- schip de 'Duyfken'. Het verhaal gaat over de eer ste reis naar Oost-lndië door Cornelis de Hout man (1595-1597) en de mythe van 'De Vliegende Hollander'. Vanaf 13 augustus is dit bijzondere historische stuk in Vlissingen te zien. Sporen in Fort Rammekens 9 Nieuwe Muziek op bekend terrein 9 Burgo uitgebreid te zien 9 Zeeuwse verhalen 9 Zomerfeest Sint Willibrord 9 Van kunst tot kitsch Tentoonstelling in Arsenaal 9 Martieme Dag Vlissingen Expositie VOC Dagelijks 13.4516.1519.0021.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Gewone jongen treedt in de voetsporen van zijn ouders, die spionnen bleken te zijn. Zaterdagnacht 24.00 uur Terroristen bedreigen USA met atoomaanval Zaterdagnacht 24.15 uur Versierster komt liefde van haar leven tegen voorpremière Zaterdagnacht 24.15 uur Kleine spinnen met chemisch afval levert grote griezels Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Een misdaadbestrijder moet weer in het geweer komen tegen een bedreiging van de wereld Dagelijks 13.45 uur Een klein jongetje redt, met zijn robothondje, zijn ontvoerde ouders. Dagelijks 13.4516.1519.0021.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Let op! Zaterdag niet om 13.45 uur. Houdt een notoire rokkenjager 40 dagen celibatair leven vol? Dagelijks 19.00 21.45 uur Is het overlijden van een geliefde een definitief afscheid? Dagelijks 13.4516.15 uur Stuart Little moet zijn vriendinnetje redden uit de klauwen van een gemene valk. Dagelijks 19.0021.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Een spiritistische seance van een stel studenten gaat ongewild verder dan een grapje Dagelijks 19.00 21.45 uur Twee studenten zijn ervan overtuigd dat ze de perfect moord kunnen plegen Dagelijks 16.15 uur Animatiefilm over een imposant dier dat wordt bedreigd door de komst van de mens Dagelijks 13.4519.00 21.45 uur Student wordt gebeten door genetisch gemanipuleerde spin en wordt superheld Dagelijks 16.15 uur Sproet is een wezentje dat hele bijzondere sproeten heeft, ze kunnen wensen ver vullen Dagelijks 13.4516.15 uur Disney animatiefilm over een buitenaards wezentje op Hawaii Dagelijks 21.45 uur niet op maandag 21.45 uur. Constance mist een trein en ontmoet Jack, daarmee verandert alles en wordt haar huwelijk op het spel gezet Maandag 22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber Donderdag vrijdag 19.30 uur, zaterdag 19.30 uur, maandag 20 uur Geweldige cast strijdt om de eigendomsrechten van een Portugees hotel. Donderdag 20 uur, vrijdag 22 uur en zaterdag 22 uur. Heerlijke zomerfilm over vrouw die een nieuw leven begint in Italië Zondag 20 uur, dinsdag 20 uur, woensdag 20 uur Wonderschoon landschap in eerste Eskimofilm (inuit) in hun eigen taal en leef gebied. Op een doodgewone dag ziet verkoper Buck (Jackie Chan) twee mannen een juwelier beroven. Hij grijpt op spectaculaire wijze in en zijn heldendaad trekt de aandacht van een privé-detective. Deze overtuigt hem ervan dat Buck de verloren zoon is van een Koreaanse zakenman. Eenmaal in Korea ontdekt Buck dat allebei zijn ouders spionnen waren. Dat is precies het leven dat hij voor zichzelf ziet weggelegd. Al snel bevindt Buck zich in een geheim zinnig internationaal kat en muisspel. Hij reist af naarTurkije waar hij een levensgevaarlijk virus moet opsporen voor het in verkeerde handen valt. Sexy Christina Walters (Cameron Diaz) heeft 1 gouden regel als het gaat om afspraakjes; "zoek niet naar Mr. Right, maar richt je vooral op Mr. Right Now". Na jaren van vermijding van serieuze relaties, loopt ze tijdens een avondje stappen op een vreemde manier onverwachts haar grote liefde en soulmate Peter (Tho mas Jane) tegen het lijf. Wanneer hij de volgende dag alweer de stad verlaten blijkt te hebben, besluiten Christina en haar beste vriendin Courtney (Christina Applegate) alles op alles te zetten om hem op te sporen. Tijdens hun zoektocht naar Mr Right bele ven ze talloze hilarische avonturen en komen uiteindelijk tot een verrassende ontdekking Met in de hoofdrol Ben Affleck als analist Jack Ryan bij de CIA en Morgan Freeman als ClA-directeur William Cabot geeft "The Sum of All Fears" een huiveringwekkend realistisch verslag van wat er kan gebeuren als een atoomwapen wapen in verkeerde handen zou vallen. In het licht van het huidige politiek klimaat werpt de film een angstaanjagende blik vooruit en geeft een adembene mend beeld van hoe snel angst kan escaleren tot een zodanige paranoia dat mensen niet meer redelijk kunnen denken. Zoals iedere spinnen liefhebber weet, krijg je zeer grote en agres sieve spinnen wanneer je kleine spinnen kruist met chemisch af val. In Eight Legged Freaks ontdekken de inwoners van een klein mijnstadje dat het knoeien van chemisch afval op een aantal hon derden kleine spinnetjes, grote gevolgen kan hebben. De spinne tjes zijn namelijk iets groter geworden en dat is nog niet het aller ergst. Ze hebben ook nog eens honger. Wanneer er alarm gesla gen wordt, is het aan Chris en Sam om een groep om de been te brengen en tegen de spinnen te gaan vechten. Vlissingen is de thuishaven van de Arnemuidse en Vlissingse vissersvloot. De schepen van deze vloot brengen wekelijks op vrijdag verse Noordzeevis van zeer hoge kwaliteit binnen. De vis heeft op de visserijdag haar weg al gevonden naar consumenten overal in Europa. Uiteraard niet alle vis want voor de bezoekers van de open dag is er heel wat lekkers achter de hand gehouden. Tussen 10 en 17 uurwordtallesduidelijkover vis, visvangst en visverwerking. Er zijn veilingen van diverse soorten vis en er is overheer lijke vissoep. Ook is te zien hoe netten worden geknoopt en kan de liefhebber gratis vis proe ven! De vissersvloot ligt aan de kade en is feestelijk gepavoiseerd. Bijzonder is de verkoop van gouden sieraden met vis- motieven en de aanwezigheid van vele exclusieve kramen met visserij-artikelen. Voor de liefhebbers is er een uitge breide vistafel met vele binnen- Een kijkje bij de vismijn: een en al bedrijvigheid. landse en exotische vissoorten. Tijdens de visserijdag is er le vende muziek en ook kinderen kunnen zich prima vermaken. De Jeugdbrandweer Vlissingen houdt een grote rommelmarkt waarbij de waar zo uit de kof ferbak komt. Op tournee door Nederland staat dus ook Zuid-Beveland op het programma. Ovezande is zaterdag 10 augustus als eerste aan de beurt. Daar strijkt de troupe neer op het parkeerter rein van het sportveld. Een dag later is het parkeerterrein Stelle- plas in Heinkenszand decor voor de circusgasten. Maandag staan ze vervolgens in 's Graven polder op de hoek van Burg. Jansenstraat/Poelvoordestraat en dinsdag en woensdag wordt het publiek verwelkomd bij villa park De Oesterbaai. De voorstel lingen beginnen steeds om 19 uur. Alles wat in Circus Magic is van dichtbij te bewonderen. „Het publiek zit er met de neus bovenop", verklaart pr-mede- werker Gera de Leeuw. En dat maakt het spannend. „Want het circus weet nog wat echte ma gie is. Er gebeurt van alles. Bij voorbeeld de clowns Jofri en Davy Davy die inhaken op de nieuwste hypes op muziek gebied. Rappen of house, het publiek mag kiezen. Falbello do Furia speelt adembenemend met vuur en Aura Assietta draait met een onvoorstelbaar aantal borden. Doorgaans waarschuwt het publiek enthousiast de ar tiest om toch maar vooral goed op te letten. Uit Engeland komt de bekende artieste Charlotte Gallet die het publiek laat genieten van acts met draad en zijden doeken die van beneden naar boven en omgekeerd bestijgt. En dan is er natuurlijk de magie, talrijke on derdelen waaraan het circus zijn naam draagt worden ten tonele gevoerd. heeft ontmoetingen met de 'Hottentotten'. Op Java koopt men peper en specerijen, alvorens te beginnen aan de thuisreis. Onder weg maakt De Houtman kennis met de 'Vliegende Hollander' en ontrolt er zich een verhaal op de rand van werkelijkheid en verbeelding.De 'Duyfken' was het eerste schip dat Australië ontdekte. In opdracht van de VOC verkende het schip vanuit Bantam (Java) de oostkust van Nieuw-Guinea. In 1605 landde de schipper Willem Janszoon zonder het te weten op het vasteland van Australië. Het De 'eerste schipvaart naar Oost- lndië' ter ontdekking van spece rijen eilanden is een fascinerend moment in onze vaderlandse ge schiedenis en vormt dan ook de oprichting van de VOC en de 350 jaar Nederlands kolonialisme in Azië die daarop volgde. De vloot van vijf schepen, waaronder de 'Duyfken', vaart rond de Kaap en Muzikaal theater op de 'Duyfken'. theaterstuk zal in de openlucht worden uitgevoerd op het VOC- replicaschip de 'Duyfken' en aan de kade waar het schip ligt afgemeerd. Het schip en de theatervoorstelling reizen in de zomer van 2002 langs een aantal Zeeuwse havensteden en doen Vlissingen aan tijdens het Small Sail Festival. De voorstellingen lo pen van 13 tot en met 17 augus tus. Steeds om 21.00 uur start het voorprogramma met muziek, kof fie en bezichtiging van de 'Duyfken'. Het Theaterspektakel 'De Vliegende Hollander' vangt aan om 22.00 uur en duurt tot 23.15 uur. Reserveren: Uit in Vlissingen telefoon 0118 - 41 66 62, www.uitinvlissingen.nl van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 9 van dit blad. In Fort Rammekens is tot en met 31 oktober de expositie Sporen te zien. Er wordt werk getoond van Els van Baarle en van José de Valk. Beiden werden geïnspireerd door het fort en zijn omgeving. Els van Baarle werkt voorna melijk met textiel. Zij maakt grote doeken die meerdere malen bewerkt worden har inspiratiebron ligt in het ver leden. Sporen die mensen achterlaten in de vorm van nau welijks leesbare tekens blijven haar boeien. José van der Valk toont het thema sporen in brons en keramiek. Het fort, aan de Rammekensweg bij Ritthem, is geopend op dinsdag tot en met zondag van 13 tot 17 uur. Nog drie concerten en het uitstapje van Nieuwe Muziek naar Veere is afgelopen, de Kloveniersdoelen worden weer thuishaven. Dit besluit heeft de stichting genomen omdat veel te veel geld moest worden uitgegeven om de Grote Kerk in Veere te verwarmen. Het doel is immers - zo ver woordt Nieuwe Muziek de terugkeer - om culturele eve nementen te laten plaatsvinden en niet „het opwarmen van een pracht ruine". Wie werk van de beeldend kunstenaar L.J. Burgo wil zien, hoeft niet perse naar het ABN/Amro-kantoor in Kapelle, Burgo is ook actief deelnemer aan de Kunst- en Cultuur route zaterdag 17 augustus in Wemeldinge. Het werk van Burgo in de Bank in Kapelle is te zien tijdens kantooruren. In het Infocentrum van Stichting Zeeuwse Schaapskudde te Heinkenszand zijn donderdag 15 augustus Zeeuwse ver halen van en door Corry Arendse uit Middelburg en Zuid- Bevelandse verhalen door Toon Martens te horen. Na af loop is er een korte wandeling door het prachtige land schap van 'de Zak'. Aanvang 20 uur, adres: Nieuwkamerse- weg 3 Heinkenszand. Entree 2,50 euro inclusief koffie/thee. In en om het Middelburgse zorgcentrum Sint Willibrord aan de Bachtesteene 1 wordt zaterdag 10 augustus en zomerfeest gehouden. Tussen 10 en 16 uur vinden er al lerlei activiteiten plaats. Het thema is 'Boerenkermis'. Rond dit thema zijn spellen, voorstellingen door folkloregroep Walacra en een rommelmarkt. Bezoekers kunnen zich te vens te goed doen aan lekkere hapjes of een drankje. De opbrengst van het zomerfeest wordt besteed aan een elek tronisch Bingospel waarmee slechthorenden zelfstandig het spel kunnen volgen. De stichting Hulp aan Roemenië te Aagtekerke houdt woensdag 14 augustus een inzamelingsdag ten behoeve van arme gezinnen in Roemenië. Op het terrein van aannemersbedrijf Minderhoud aan de Burg. Bosselaarstraat 22 te Aagtekerke is er die dag van 9 tot 18 uur een rommelmarkt 'van kunst tot kitsch', altijd-prijs spel, vers boerderij-ijs van de 'Koehoorn', Roemeens riet en aardewerk, boeken, snoep, en terrasjes. Rommelmarkt spullen kunnen worden aangeboden op het bezorgadres: Prelaatweg 14 Aagtekerke, tel. 0118-581484. Meer info: Sary van Duin, tel. 0118-584121. In het kader van Small Sail Festival Vlissingen 2002 is in het Arsenaal een tentoonstelling te zien over de Provin ciale Stoomboot Dienst in Zeeland. Omdat ook de oprich ting van de V.O.C. dit jaar herdacht wordt is de tentoon stelling 'Van VOC. tot PSD' genoemd. Op de tentoonstel ling zijn, naast een aantal actuele scheepsmodellen uit het bezit van de PSD, ook een aantal - inmiddels curieuze - documenten te zien. De toegang tot de expositie is opge nomen in de toegangskaarten voor het Maritiem Attractie centrum 'Het Arsenaal'. Ook dit jaar valt de Small Sail-zondag samen met de jaar lijkse Maritieme Dag op het Plazagedeelte voor Grand Hotel Arion aan de Boulevard Bankert. Diverse zee schilders tonen samen met initiatiefnemer Jan de Quelery hun werken op deze gezellige maritieme kunstmarkt. Maar er is nog veel meer te zien, horen en doen op de Mari tieme Dag, dus sla de Vlissingse Boulevard zondag 16 augustus niet over. De expositie 'VOC in Vlaanderen, doorgeefluik van han del en kennis' in het muZEEum laat zien wat de invloed van de Vlaamse migratie (na de val van Antwerpen in 1585) in Zeeland was tot de achttiende eeuw. Deze intrigerende expositie is tot stand gekomen uit een intensieve samen werking tussen het Antwerpse Plantin Moretus museum, de vakgroep Nieuwe Tijden (specialiteit maritieme en overzeese geschiedenis) van de Universiteit van Gent en het muZEEum.

de Faam | 2002 | | pagina 11