Herkenbaarheid wegen Provincie Zeeland Wegwerkzaamheden Vlaketunnel en Sloeweg ZIJ GENIETEN DUBBEL VAN HUN VAKANTIE Giro 145 de Zonnebloem 4 Officiële Mededelingen LnJdJ L^Zol ONZE AQUARIA EN TERRARIA RUIMTES ZIJN NU GEOPEND! Woensdag 31 juli 2002 FAAM/VLISSINGER 9 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 31/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl De vrijblijvendheid voorbij Vormgeving en gebruik van een weg moeten met elkaar in evenwicht zijn. De gebruiker moet als het ware aan het uiterlijk van de weg kunnen zien op welk soort weg hij zich bevindt. Bekend zijn de 30 km-zones, en auto(snel)wegen. Het plan 'Categorisering wegennet provincie Zeeland' geeft aan wat de functie is van wegen buiten de bebouwde kom, op welke manier zij ingericht moeten worden en waar verbeteringen gewenst zijn. Verdwenen Museum mm Diversen Ontheffingen Flora- en faunawet Waterschaps reglementen Milieu Besluit accepteren melding Eastman Chemical Middelburg B.V. STUNTAANBIEDINGEN MAAND AUGUSTUS Klachten vliegtuiglawaai Milieuklachten Abdij Nieuws In opdracht van Rijkswaterstaat wordt gedurende de periode 2 september tot en met 18 oktober onderhoud verricht aan de Vlake tunnel. In de eerste fase blijven beide tunnelbuizen beschikbaar voor het verkeer, zij het met een beperking. Per buis is dan één rij strook afgesloten. In de tweede fase wordt gewerkt aan de zuide lijke tunnelbuis. Het verkeer wordt gedurende die periode door de noordelijke tunnel geleid. Tijdens de werkzaamheden geldt uit oogpunt van verkeersveilig heid, een snelheidsbeperking ter hoogte van de werkzaamheden. De maximale snelheid is daar dan 70 km. In diezelfde periode is het werk aan de Sloeweg al in volle gang. Direct na de bouwvakvakantie, 12 augustus, wordt begonnen met de vernieuwing van het weg dek van de Sloeweg en de aan leg van rotondes bij afslag 36 van de rijksweg A58. In verband met de werkzaamheden worden de op- en afritten op dat punt afgesloten tot 1 november. De aansluiting Noordzakweg, ter hoogte van 's-Heer-Arendskerke, wordt afgesloten en datzelfde geldt ook voor de aansluiting Stoofweg richting A58. Het ge deelte van de Sloeweg dat ligt tussen de Bernhardweg west en de Stoofweg is afgesloten van 12 tot 26 augustus. Op dat deel wordt alleen het wegdek ver nieuwd. De afsluitingen en wegomleggin- gen worden door middel van bor den aangekondigd. Informatie Voor informatie over de afsluitin gen en werkzaamheden zijn twee informatiepunten ingesteld. Voor zaken die betrekking hebben op het werk aan de Sloeweg is het nummer 0118-631565, voor de werkzaamheden aan de Vlaketun nel is het nummer 0113-253887. Informatie over de afsluitingen is eveneens te vinden in een folder die door de provincie Zeeland en Rijkswaterstaat, directie Zeeland wordt uitgegeven. Deze folder is op te vragen bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op 20 en 21 september 2001 werd een Nederlands-Vlaamse conferentie gehouden over huise lijk geweld. Naast toespraken en lezingen waren er workshops, onder andere over de rol van de landelijke, provinciale en gemeen telijke overheid bij huiselijk ge weld. De teksten en lezingen zijn inmiddels verzameld en samenge bracht in een boekwerk. De con gresbundel is gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie. In het Zeeuws Museum aan de Abdij te Middelburg is de tentoon stelling Het Verdwenen Museum te zien. Het geheel geeft een vrij compleet beeld van de eerste collecties die in musea werden opgenomen: fossielen, opgezette of op sterk water gezette uitge storven dieren en een meer dan 200 jaar oude Egyptische mum mie. De tentoonstelling is tot 29 sep tember te zien. Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 11.00 - 17.00 uur, zondag van 12.00 - 17.00 uur. De toegang bedraagt 3,- voor personen vanaf 12 jaar. Verdere informatie: www.zeeuwsmuseum.nl of tel. 0118-626655. Het verkeersveiligheidsbeleid is gericht op het verminderen van het aantal verkeersslachtoffers. De gewenste doelstellingen zullen niet worden gehaald als er geen verandering komt in het beleid. De gezamenlijke wegbeheerders hebben een convenant afgesloten waarin afspraken zijn gemaakt over het invoeren van een duur zaam veilig wegsysteem. Het is de bedoeling dat de weggebrui ker aan de inrichting van de weg kan zien of hij landbouwverkeer of fietsers op de weg kan ver wachten. Ook moet hij kunnen zien wat de bij de weg behorende snelheid is en of rekening gehou den moet worden met in- of uitrit ten. Categorieën Het wegencategoriseringsplan kent aan alle wegen buiten de bebouwde kom een wegcatego- rie toe. In het provinciale plan zijn drie categorieën opgenomen: erf- toegangswegen, gebiedsontslui- tingswegen en stroomwegen. Erftoegangswegen kennen een snelheidslimiet van 60 km en er zijn snelheidsremmende maatre gelen uitgevoerd op kruispunten en wegvakken. Zoals de naam al aangeeft moet rekening gehou den worden met in- en uitritten van erven. Gebiedsontsluitingswegen kennen een limiet van 80 km met snel heidsremmende maatregelen op kruispunten. Aan deze wegen zijn geen directe erf- of kaveltoegan gen gelegen en op de hoofdrij baan komt geen landbouwver keer. Voor bushaltes worden aparte 'haltekommen' aangelegd. De wegindeling is tweebaans. Stroomwegen kennen een limiet van 100/120 km en geen snel heidsremmende maatregelen. Langzaam verkeer is op deze wegen niet toegestaan. Erfaansluitingen en bushaltes zijn niet te verwachten bij de stroom wegen. Ongelijkvloerse kruisingen met andere wegen zijn gewenst. De uitvoering van dit soort wegen is tweebaans. Uitvoering Binnen de provincie wordt via gebiedsgerichte aanpakken gewerkt aan de wegencategorise- ring. In het westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen loopt een proefproject. In andere delen wordt, waar mogelijk al een begin gemaakt met de uitvoering. De uitvoering van de SI4/15 Vlissingen-Koudekerke/rondweg Koudekerke zal volgens de in het categoriseringsplan aangegeven uitvoering worden aangelegd. De inrichting van alle wegen vol gens het vastgestelde plan is een kwestie van lange adem. Er Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van arti kel 68 van de Flora- en fauna wet de volgende ontheffingen verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend voor het doden, verwonden, van gen, bemachtigen of met het oog daarop opsporen van 1. ekster, kauw, zwarte kraai en daarbij gebruik te maken van het geweer aan A. Wisse te Biggekerke. De ontheffing wordt verleend voor de perio de van 15 oktober 2002 tot en met 15 november 2002. De ontheffing heeft betrekking op de gronden aan de Doele- weg te Arnemuiden, gelegen in de gemeente Middelburg. 2. holenduif en daarbij gebruik te maken van het geweer aan C.M. Janse te Vlissingen. De ontheffing wordt verleend voor de periode van datum besluit tot en met 31 augus tus 2002. De ontheffing heeft betrekking op de gronden zoals op de bij het besluit behorende kaart staan aange geven, gelegen in de gemeen ten Veere en Vlissingen. Bezwaar De ontheffingen liggen van 2 augustus 2002 tot en met 12 september 2002 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Mid delburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toe lichting en kopieën van ter in zage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 12 september 2002 be zwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de be trokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Provinciale Staten hebben 28 juni 2002 de reglementen van het hoogheemraadschap West- Brabant en het waterschap Het Scheldekwartier'gewijzigd. Gedeputeerde Staten hebben 18 juli 2002 besloten dat de aange paste reglementen van de inter provinciale schappen kunnen wor den onderworpen aan een raad gevend correctief referendum. De verordening en het GS-besluit worden 6 augustus 2002 gepubli ceerd in het provinciaal blad. Ingaande 6 augustus kan zes dagen lang tegen het GS-besluit tot het referendabel zijn van de reglementen schriftelijk beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. iedere kiesgerechtigde in Zeeland binnen drie weken persoonlijk een verzoek indienen bij de woon- gemeente tot het houden van een provinciaal referendum. Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Eastman Chemical Middelburg B.V., gelegen aan de Hercules- weg 35 te Middelburg. De mel ding heeft betrekking op de vol gende veranderingen: - het aanleggen van een systeem dat het mogelijk maakt gecon troleerd loog (NaOH-oplossing) te doseren op de wasvaten en de dosering te regelen en con troleren vanuit de controleka mer; - het installeren van een in-line mixer in de wastrein waardoor een intensievere menging van olie en water/loog plaatsvindt; - het aanleggen van een systeem dat het mogelijk maakt op alle drie de wasvaten surfactant naar behoefte te kunnen dose ren; - het vervangen van de zwavel- zuur-doseerpomp van de HCR voor een pomp met een hogere capaciteit; - het behandelen van het koelwa ter van HCR-1, HCR-2 en de Hydro-fabriek met chemicaliën, waardoor spui van koelwater naar het riool zal verminderen en tevens het chemicaliën-ver- bruik zal dalen. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 2 september 2002 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 2 september 2002 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Diverse scharen 40 korting! Tresemmé kleurschuim - nu 5.00 Eugene Perma versteviger 15 ml - nu 1.50 Latex handschoenen maat m - nu 9.50 Plastic verfmantels loost - 9.00 Opruiming diverse producten - 1.13! WIJ GAAN OP VAKANTIE VAN 01-10-'02 T/M 05-10-'02 Aanbiedingen geldig tot 31 augustus 2002 zolang de voorraad strekt Druk- en zetfouten voorbehouden. Pergola's Serres Veranda's Kunststof aluminium ramen, deuren en kozijnen Vloertegels Renovatie Overkappingen Heeft u plannen neem dan contact met ons op! Kwaliteit is gegarandeerd op jarenlange ervaring. Op aanvraag maken wij voor u geheel vrijblijvend een passende offerte. Showroom: Houtkade 7A, 4463 AC Goes. Tel. 0113-271375. Fax 0113-271376 (bij Sportpunt Zeeland en Praxis) wordt uitgegaan van een periode van 30 jaar voordat alles is aan gepast. De uitvoering van het plan heeft raakvlakken met eco nomie, ruimtelijke ordening, natuur en landschap. Op die pun ten zal eveneens afstemming moeten plaatsvinden. Die afstem ming kan reden zijn om de inrich ting enigszins aan te passen en een vorm van maatwerk te leve ren voor een bepaalde weg. Opvragen Provinciale Staten hebben in hun vergadering van 28 juni 2002 het plan vastgesteld. Voorafgaand aan de vaststelling heeft het plan ter inzage gelegen en konden zienswijzen worden ingediend. De samenvatting daarvan en de reactie van Gedeputeerde Staten daarop is opgenomen in een Consultatienota. Deze nota en het categoriserings plan kunnen worden opgevraagd bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Wie klachten heeft over het vlieg verkeer van vliegveld Midden- Zeeland kan hiervoor terecht bij de havendienst van het vliegveld. Deze dienst zorgt voor registratie beantwoording van klachten. De ingediende klachten worden door gegeven aan de 'Commissie 28 luchtvaartwet'. Deze commissie heeft onder meer de taak er op toe te zien dat vragen en klach ten over geluid naar behoren wor den afgehandeld. In de commis sie zitten vertegenwoordigers van de gemeenten Goes, Middelburg, Noord-Beveland en Veere, omwo nenden, gebruikers van het vlieg veld, de exploitant, de ministeries van Verkeer en Waterstaat, Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, de Zeeuwse Milieufederatie. Voorzitter van de commissie is de gedeputeerde voor milieuza ken, mr.drs. A.J.G. Poppelaars. De werkzaamheden van de com missie staan uitgebreid beschre ven in een folder. Daarin staat ook de procedure voor het afhan delen van klachten. Het klachtennummer is: 0113- 670018. Schriftelijke klachten over vliegverkeer van vliegveld Midden-Zeeland kunnen worden ingediend bij het secretariaat van de commissie, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. De informa tiefolder is verkrijgbaar bij de betrokken gemeenten en het informatiecentrum van de provin cie Zeeland Voor klachten over de militaire luchtvaart is het telefoonnummer 0800-0226033. Klachten en meldingen over het milieu kunnen worden gemeld via de Milieuklachtentelefoon, 0118- 412323. De milieuklachtentele foon is bedoeld voor klachten over stank, stof, rook, roet of geluid, afkomstig van bijvoor beeld bedrijfsactiviteiten, land bouwactiviteiten of horecagele genheden. Bodem- of waterver ontreiniging kan eveneens bij dit punt worden gemeld. Gevaarlijke of onhygiënische situaties bij zwemwatergelegenheden kunnen worden gemeld bij de Zwemwatertelefoon, 0118- 631967. Alle milieuklachtennum- mers staan vermeld in de folder 'Milieuklachten meldingen over het milieu'. De folder is verkrijg baar via de gemeenten en het informatiecentrum van de provin cie Zeeland. Dit jaar gaan ruim 6200 langdurig zieken en zwaar lichamelijk gehandicap ten met de Zonnebloem op vakantie. Het gaat om mensen die door hun ziekte of handicap vaak ongewild aan huis gebonden zijn. Daarom genieten zij dubbel van hun vakantie. Ook kunt helpen! Doe mee aan de 'Actie Zonnebloemvakan- ties', Giro 145, Breda. 'OOK IK HELP MEE' NATIONALE VERENIGING Postbus 2100 4800 CC Breda Tel. (076) 564 63 62 E-mail: info@zonnebloem.nl http:vwww.zonnebloem.ni P-nwi CV/PA ..nri. ru.^ i openingstijden: maandag t.m vrijdag 10.00 - 17.30 uur zaterdag 10.00 - 17.00 uur donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur Voltaweg 33,4338 PS Middelburg. Tel. 0118-641344. Fax: 0118-641311 www.vijverparadijs.nl HAARCOSMETICA groothandel kappers benodigdheden, ook voor particulieren Schuttershof 214461 DZ Goes, 0113-212699

de Faam | 2002 | | pagina 9