GEMEENTE MIDDELBURG verteren in e respons in uw streek d vd -s pel Ier Of of .nu samen voor maar Uitvoering gehandicaptenbeleid Kermis in Middelburg Jaarverslag 2001 klachtencommissie Middelburg I ik heb nieuws voor je debitel SRD VLOEREN BP®* MATRASSEN van 14,95 p/m2 CLICKLAMINAAT Nu voor 9,95 p/m Week 31 OP=OP dvd-speler t.w.v. €229.00 MAAR\ IERZORGING IIENK vandeiNEEEE CLICKLAMINAAT IN 4 KLEUREN Woensdag 31 juli 2002 FAAM/VLISSINGER 3 ff it !i MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Steunpunt zwembad gesloten Tafeltje Dekje uw Rooiaanvragen Kantorenpark Veldzigt Nokia 3510 Panasonic GD93 Alcatel One Touch 511 1 I I 'ÖWWé: desbitel 210 abonnement: PL-flU geen aansluitkosten Iw.v. €47.65. MIDDELBURG Nieuwe Burg 1a r-j Korte Noordstraat 6 MTCrcfelburg, Tel. 01 1 8-634266 (3-strook), klasse 23/31,10 jaar garantie TEL. 0118-441151 a ii Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internetsite: www.middelburg.nl info middelburg.nl Gedurende de vakantieperiode is het steunpunt Zwembad in de Stads- schuur gesloten. Vanaf maandag 18 augustus is het steunpunt weer geopend op de nor male openingstijden (maandag- en donderdagmorgen van 10 tot 12 uur, en op dinsdag en donderdagmiddag van 14 tot 16 uur). XgSr "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 5 augus tus tot en met zondag 11 augus tus 2002. Maandag Varkensschnitzel 'Cordon bleu' met bloemkool en aardappelen Dinsdag Supergehaktbal in jus met prei en krielaardappelen Woensdag Gesneden rundvlees met sperzie bonen en aardappelen Donderdag Kalkocnschnitzcl met zomer groente en aardappelpuree Vrijdag Scheveningse schol met spek/ garnalen en roomaardappclcn Zaterdag Nasigoreng met kipsaté Zondag Wat de pot schaft De gemeente Middelburg gaat meer aandacht besteden aan gehandicaptenbeleid door onder meer het toetsen van nieuwe en gerenoveerde gebouwen op toegankelijkheid. In de ge- meentegids en op plattegronden wordt voortaan aangegeven welke routes of gebouwen voor gehandicapten bereikbaar zijn. Er wordt gerichte informatie ge geven over mogelijkheden voor sociaal cultureel werk en tot slot wordt een registratiesysteem op gezet van voor gehandicapten geschikte woningen. Deze actiepunten worden be noemd in 'Het werkplan 2002 - 2003 algemeen gehandicapten beleid' waarmee het college op 9 juli heeft ingestemd. Dit plan is gebaseerd op de Walcherse nota gehandicaptenbeleid 2001 - 2004. Erin staal beschreven met welke acties de aandachtspunten worden opgepakt. In een nieuw te maken Walchers tocgankelijkheidsplan wordt een programma van eisen opgenomen voor nieuwbouw projecten. Ook bij renovaties is dit pro gramma van eisen toepasbaar. Bij renovatie is het om financiële re denen overigens niet altijd moge lijk alles aan te passen. Om die reden worden bestaande openbare gebouwen ook niet massaal be reikbaar gemaakt. De gemeente gaat in vervolg op dit beleid ook instellingen en verenigingen over toegankelijkheid informeren. Looproutes In de gemeentcgids en op nieuwe plattegronden wordt voortaan aan gegeven of gebouwen, looproutes, invalidenparkeerplaatsen en open bare toiletten voor gehandicapten toegankelijk zijn. De mogelijkheid de kabelkrant en de gemeentelijke website in deze informatie voorziening te betrekken wordt on derzocht. Middelburg stelt met de andere Walcherse gemeenten een com municatieplan op. Dit plan be schrijft hoe gehandicapten straks worden geïnformeerd over sociaal- cultureel werk, sport of voorzienin gen voor bijzondere bijstand. Registratiesysteem geschikte woningen Voor nieuwbouwwoningen geldt momenteel een 'aanpasbaar-bou- wen-beleid'. Dit houdt in dat de ge meente projectontwikkelaars sti muleert om woningen te bouwen die ook toegankelijk zijn voor ge handicapten. De gemeente zet een registratiesysteem op voor aange paste woningen zodat vrijkomende geschikte woningen makkelijker aan de doelgroep kunnen worden verhuurd. In het algemeen is voor hel rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men. kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameler van maximaal 25 cm (gemeten op 1,30m boven het maaiveld,"maximaal drie bomen per locatie). Rooiaanvraag is ontvangen voor: 3 coniferen aan Klein Vlaanderen. 1 es aan de Koudekerkseweg. Het verplanten van 1 jonge kastanje boom Plein 1940 Melding t.b.v. bomenvervanging: 14 jonge essen, 2 esdoorns, 7 Ie pen. 2 eiken en 9 elzen aan de Laan der Verenigde Naties Voor nadere informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118-675312 Het is bijna zover. Vrijdag 2 augus tus om 15.00 uur opent wethouder Adrie van 't Wcstcindc officieel de kermis. De djembeegroep Djamarck bege leidt hem met West-Afrikaanse rit mes. Daarna zijn alle attracties voor het publiek toegankelijk. De kermis blijft staan tot en met donderdag 8 augustus. Op de Markt en Plein 1940 staan dan weer tientallen attracties. De kermis is de eerste dag tot middernacht geo pend. Zaterdag van 10 tol 01.00 uur, zon dag van 13 tot 23.00 uur. maandag en dinsdag en donderdag van 10 tot 00.00 uur. Woensdagavond 8 augus tus wordt het traditionele vuurwerk afgestoken, de kermis is dan ook tot 01.00 uur te bezoeken. Dolle Donderdag De drukste dag van het jaar in Middelburg is Dolle Donderdag. Dal is dit jaar donderdag 9 augustus. Er is dan kermis op de Markt en Plein 1940, een Standwerkersconcours in de Lange Delft en de weekmarkt vindt plaats op de Dam. De tweede folkloristische dag, de grote ringrijderij op het Molenwater vindt plaats op donderdag 15 augus tus. Een tip: kom met het openbaar ver voer of op de fiets. Als u met de auto komt. kunt u het beste in de Parkeergarages Gcerc, Kousleensedijk of 'Achter de Hout tuinen' parkeren. Het parkeerterrein op het 'Hof van Tangc' is van 29 juli tot en met 12 augustus afgesloten. I)e klachtencommissie Middelburg ontving vorig jaar dertig klachten. Dit waren er elf meer dan in het jaar er voor. Voor de toename wor den drie oorzaken genoemd. De in stelling van de Zeeuwse ombuds man kreeg veel aandacht en samen met het bekender worden van de klachtencommissie leidde dit tot meer klachten. Ook doordat voor het eerst mondelinge klachten en klachten die door bemiddeling konden worden opgelost werden genoteerd, valt de telling hoger uit. De meeste klachten die binnen kwa men. hadden betrekking op de dien sten maatschappelijke zaken en stadsbeheer. Gelet op het totaal aan tal klachten, de spreiding over de diensten en de variëteit van de on derwerpen is er over hel algemeen geen gebied aan te geven dat speciale aandacht behoeft, aldus de Klachten commissie in haar conclusie. Parkeerbeheer In het verslag wordt aangegeven dat bij de dienst Stadsbeheer de meeste klachten betrekking hebben op parkeerbeheer en in het bijzonder de op de handelwijze van parkcer- controleurs. De Klachtencommissie doet de aan beveling aan liet gemeentebestuur om de controleurs periodieke training te geven in conflictbeheersing en vaardigheden op het communicatieve vlak. De laak van parkccrconloleurs, zo geeft de commissie aan. is geen ge makkelijke omdat parkeercontroleurs vaak naar het gevoel van de burger impopulaire maatregelen moet ne men. Een bepaalde spanning tussen controleurs en burgers blijft dan ook altijd aanwezig. Het jaarverslag 2001 van de Klachtencommissie Middelburg is verkrijgbaar bij de afdeling Commu nicatie aan de stadhuisstraat 2. 'Itm* De laatste braakliggende gronden van de voormalige kwekerij Veldzigt. pal langs de Schroeweg, zullen wor den ontwikkeld. Het bouwrijp maken van kantorenpark Veldzigt start op 12 augustus 2002. Vanaf november 2002 begint de bouw van de eerste kanto- Tijdens de werkzaamheden zal inko mend bouwverkeer via de Schroeweg en de nieuwe afslag het bouwterrein bereiken. Al het uitgaande bouw verkeer verlaat Veldzigt via de Jacob Pietcrsc Boreelstraat. Dit om de verkeersveiligheid tijdens de werk zaamheden te bevorderen. Het bouwterrein voor kantorenpark Veldzigt wendt in augustus bouw rijp gemaakt. Foto: Peter Buteijn. f I x (DOB® 4A 210 belminuten voctr 32,50 per maand 'Ie m. een nieuw 2 juris debltei 210 abonnement op het netwerk ven Vodofone. Bij aanvroeg van oen abonnement dient u oen geldige legitimatie te overhandigen plus een bank- of giroafschrift of een geldige bank- of giropas. Aanbieding geldig van 31 lult t/m 14 augustus 200of OA-OP Prijzen zijn Incl. 1941, BTW. Prljswijzlglngon, druk- en zetfouten voorbohoudon. VAKWERK VOOR EEN REDELIJKE PRIJS (dus geen lijm nodig) SPUISTRAAT 22-24 (v.h. ARBEIDSBUREAU VLISSINGEN)

de Faam | 2002 | | pagina 5