Triatleten strijden op en rond de Schotsman r breed UIT Small Sail Festival Vlissingen viert eerste lustrum PRUIMIN LAATSTE WEEK EXTRA KORTINGEN nóoo C1000 Hermesweg Lays chips WOENSDAG 31 JULI 2002 BIBL/OfyVN -25vf-n JAARGANG 103 - NUMMER 31 TRENDHOPPER GOES WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN J Vlissingen Op de Schotsman in Kamperland klinkt za terdag 3 augustus om 18.00 uur het start schot voor de vijfde Schotsman-triatlon. Dan stor ten meer dan 140 triatleten zich in het Veerse Meer voor hun strijd tegen de klok, de natuur lijke omstandigheden en hun tegenstanders. Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: 5 smaken 50 gram extra inhoud Hermesweg 25, Vlissingen Voor de zesde keer wordt vrijdag 2 en zater dag 3 augustus in Veere de Power Horse Competition gehouden. Wedstrijden voor trek paarden en hun menners waarbij het programma bestaat uit dressuurproeven, afstandsritten, hindernissenraces en vaardigheidsproeven. Ook zullen er enige shows worden opgevoerd, waar onder de slotshow met authentieke rijtuigen. Zwaargewichten Onderdelen Met het thema 'Van VOC tot PSD' wordt tij dens het vijfde Small Sail Festival Vlissingen niet alleen teruggeblikt naar het VOC verleden van Vlissingen, er wordt ook een eregroet ge bracht aan de PSD, waarvan volgend jaar alle veerdiensten voor gemotoriseerd verkeer komen te vervallen. Verder is er ook tijdens deze Small Sail editie weer aansluiting met de jaarlijkse Ma ritieme Dag. BEW. EX. üMmatta gfö ^SpDELBVjgfe^:- 0 0 faam/vlissinger P sN?oi MARCONISTRAAT 28 - WOONBOULEVARD GOES - 0113 - 213 132 Koudbloeden nemen Veere over nacntmarkt boulevard 2 km standplaatsen Ie vrijdag augustus (2/8), aanvang: 20.00 uur met honderden marktkramen en bekende standwerkers 00.30 uur: GROOTS VUURWERK Georganiseerd door Stichting Speciale Markten Z-W Ned. (advertentie) trnrnm-im onder de hoogste toren van Vlissingen 05)jJuIQCFli Deze recreatieve wedstrijd op en rond camping 'de Schots- man' waar vorig jaar 140 triatleten startten is, na de na tionale triatlon van Kruiningen, de triatlon met de meeste deel nemers in het 'Ironman-Zuid- west Nederland triatloncircuit'. Er wordt gestart in drie verschil- lende.afstanden, de 1/4 (1000 m zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen), de 1/8 (500 m, 20 km, 5 km) en voor de jeugd is er de 1/16 afstand, voor hen is het parkoers resp. 250 m, 10 km en 2,5 km lang. Dit alles speelt zich voornamelijk af op de groenst rook langs het Veerse Meer, ter hoogte van het restaurant van de camping. Als iedereen om 18.00 uur is gestart voor zijn of haar zwemafstand komt alles bij de botensteiger weer aan land om de fiets te pakken uit de 'Rabobank wisselzone'. Dit is een groot soort fietsenrek, dat door de Rabobank geadop teerd is en waar alle fietsen ophangen van de deelnemers. Deze 'Rabobank wisselzone' is de plaats waar zich spectacu laire en komische taferelen voordoen bij het wisselen van de onderdelen. Het fiets- parkoers, dat 10 kilometer lang is, is uitgezet in de polder tus sen de camping en Kamper land. De triatleten moeten dit parkoers 12 of 4 keer rijden om aan de vereiste kilometers te komen. De organisatie heeft voor het fietsen op de Schotsmanweg, tijdens de duur van de wed strijd, in overleg met de ge meente Wissenkerke, Water schap Zeeuwse Eilanden en Staatsbosbeheer, een tijdelijke 1-richting verkeerssituatie kun nen realiseren wat de veiligheid van de deelnemers moet verho gen. Deze verkeersmaatregel geldt van 18.00 tot ca. 20.30 uur en geldt voor de Ruiterplaat- weg en de Schotsmanweg, te weten het gedeelte vanaf park Rancho Grande' tot aan de rotonde bij de Banjaard. Vanaf deze rotonde is het niet toege staan de Schotsmanweg in te rijden. Het loopparkoers is uit gezet over de camping en door het bos. De finishlijn is getrokken voor het restaurant van 'de Schots man', hier vindt na afloop ook de prijsuitreiking plaats. Belangstellenden kunnen zich op de dag zelf nog aanmelden voor deelname aan een van de drie afstanden door zich in schrijven bij het inschrijf- secretariaat in de recreatiezaal van de camping. Aanmelden kan tot 15.30 uur. ledereen die eens een triatlon wil proberen kan meedoen, het is namelijk niet verplicht om met een racefiets deel te ne men, het mag ook op een ge wone fiets. De benodigde fietshelm wordt door de organisatie beschik baar gesteld. De organisatie is in handen van de atletiek- en duursport- vereniging Dynamica. Kantorenpark Veldzigt Gehandicaptenbeleid Werkzaamheden Sloeweg en vlaketunnel (advertentie) Üi mmm m mi 1 W u 1 Tot eind augustus iedere zondag geopend van 11.00-17.00 uur. 2 zakken naar keuze van 2.08 nu Aanbieding alleen geldig tegen inlevering van deze coupon bij CI000 Hermesweg op zondag 4 augustus 2002. 1.29, Justus 2002. c/fr De jaarlijkse verkiezing voor de beste en slechtste verhuurders krijgt een nieuwe opzet. De NVM verwacht een zeer matige prijsontwikkeling met betrekking tot koopwoningen. De Vereniging Eigen Huis dringt aan op het accuut stopzetten van de WOZ-taxaties. Advertentieverkoop (0118) 484 316 Redactie (0118) 484 276 Bezorgklachten (0113) 274 000 Uitgebreid colofon: zie pagina 2 (advertentie) door Arie van Zanten De Power Horse Competition (PHC) vindt zijn oorsprong in de Palmtocht die voor zeven jaar geleden voor het eerst gehou den werd. „Dat was een rit van Brussel naar Amsterdam met aangespannen trekpaarden. De deelnemers overnachtten toen in Veere. Dat is zo goed beval len, dat Veere de enige plaats is waar nu voor de zesde keer ach tereen de wedstrijden worden gehouden", vertelt Andrie de Buck uit Oostkapelle, paarden fokker en eigenaar van een hengstenhouderij. De Buck is een paardenman in hart en nie ren. Hij is voorzitter van de PHC en organisator. Hij bouwt zelfs de hindernissen op het wedstrijdparcours. „We bekij ken elk jaar opnieuw waar de competities worden gehouden. Naar aanleiding van verzoeken van gemeentebesturen of van lokale ondernemers. Ook de geografische ligging speelt een rol. We blijven een beetje in de buurt van de plaatsen waar de deelnemers vandaan komen. Hoewel er dit jaar ook een wed strijd is in Leek, in Groningen bij het Nationale Rijtuigenmuseum op 17 en 18 augustus. Met Veere hebben we een speciale band. Vorig jaar waren er 23.000 be zoekers. We nemen Veere een beetje over op die dagen. In plaats van met de bus kunnen bezoekers met de paarden tram." Alleen koudbloedpaarden, gere gistreerd in een stamboek mo gen meedoen. Raszuivere trek paarden, die minimaal 650 kg wegen. Zo zijn er Nederlandse en Belgische trekpaarden, koud bloeden uit de Ardennen en Westfaalse paarden. „Koud bloeden zijn zo geschikt voor deze evenementen omdat ze heel rustig zijn", legt De Buck uit. „Ze hebben echt een hoge aaibaarheids-factor. Daarom kunnen we er gerust mee tus sen het publiek rijden. Naast de zorg voor de veiligheid en het plezier van het publiek is er ook volop zorg voor de paar den. „Er wordt tijdens het eve nement heel goed voor de paar den gezorgd. Tijdens de wed strijden worden ze regelmatig gekeurd door een dierenarts", vertelt de enthousiaste organi sator. De deelnemers komen uit Ne derland, België en Duitsland. Er doen zowel mannen als vrou wen mee. Eén team bestaat he lemaal uit vrouwen, zowel de mensen als de paarden. De deel nemers zijn lang niet altijd af komstig uit de agrarische sector. Er is een directeur van een landbouwschool, een garage houder, een postbode en een dierenartsassistente om er maar een paar te noemen. De meeste deelnemers hebben een spon- De Power Horse Competion trekt jaarlijkse vele duizenden bezoekers. sor, terwijl ook het evenement zelf een aantal belangrijke spon sors heeft. De competitie kent verschil lende onderdelen. Er zijn wed strijden voor enkelspannen, tweespannen en vierspannen. Enkele deelnemers rijden met authentieke wagens. De meeste met marathonwagens, die spe ciaal voor dit werk zijn ge bouwd. Op de eerste dag, vrij dag dus, worden dressuur proeven gehouden, daarna is er een afstandsrit en een hindernisbaan. Zaterdag zijn er vaardigheidsproeven, en trek- paardproeven. In plaats van een wagen moeten de paarden dan bijvoorbeeld een boom stam van 6 meter verslepen tus sen hindernissen door en een slee trekken met een vat met water erop. Dan is er nog het 'kies je punten-parcours' waar bij de menner telkens keuzes moet maken welk poortje hij zal nemen. Bij al deze wedstrijd elementen gaat het niet altijd om snelheid. Een menner moet bijvoorbeeld in staat zijn het zo in te schatten, dat hij een be paald parcours aflegt precies in de daarvoor gestelde tijd. Te langzaam betekent dan straf- punten maar te snel ook. Op de Markt is er zaterdag een presen tatie van authentieke rijtuigen en als slotapotheose is er om 17.00 uur een défilé van alle aanspanningen op het Bastion. Bij Cine City deze week: Accidental spy, Men in black II en Jimmy Neutron. In combinatie met de Mosseldag in Yerseke (17 augustus) wordt bij de Julianahaven voor de elfde keer Mosselrock gehouden. Tijdens de kunst en cultuurroute in Middelburg is er een kunstmarkt op het Abdijplein. Specsavers zoekt beauty's met bril voor de 'Specsavers Look of 2002' verkiezing. Al weer voor de 19e keer zijn de Vlissingse boulevards vrijdag het podium voor de Nachtmarkt. Een pagina met allerhande nieuws, entertainment en volop leesplezier. de andere schepen te bezich tigen. Ook is er de gelegen heid met diverse schepen vaartochten te maken over de Westerschelde. Verder leveren Koninklijke Marine, Vlaams Zeewezen, Rijkswaterstaat, de Konink lijke Landmacht en vele an dere organisaties, instellin gen en verenigingen een ac tieve bijdrage aan het Small Sail Festival Vlissingen in de vorm van demonstraties, pre sentaties en voorlichting, on der meer op de Maritieme Markt. Het festivalprogram ma heeft gewoontegetrouw ook een cultureel onderdeel. Ditmaal in de vorm van expo sitie, muziek en zang van shantykoren en andere muziekgroepen met een maritiem tintje, de theater voorstelling 'De Vliegende Hollander' en het Small Sail Concert Openingsconcert door Koor A58. Het complete programma van dit jaarlijkse maritieme feest is te vinden in de Small Sail Festivalkrant die huis- aan-huis verspreid wordt. De driemastschoener 'Oosterschelde' uit 1918 is het vlaggenschip van Small Sail 2002. De Stichting Small Sail Festi val Vlissingen organiseert al voor het vijfde achtereen volgende jaar dit cultureel toeristisch maritiem evene- (advertentie) ment. Dat de formule van Small Sail succesvol is blijkt ieder jaar weer uit het groeiend aantal bezoekers. Ook dit jaar rekent de orga nisatie op grote drukte. Even als voorgaande jaren is er een gevarieerd programma met een veelheid aan activi teiten, optredens en beziens waardigheden. Zo ligt er natuurlijk een geva rieerd aantal zeilschepen, sleepboten, werkvaartuigen en een marineschip afge meerd. Met als bijzondere blikvanger het Small Sail vlaggenschip de 'Ooster schelde'. Dit bijzondere schip uit 1918 is uiteraard evenals

de Faam | 2002 | | pagina 1