E C I T Y dé uitgaanskrant Accidental spy Men in Black II Jimmy Neutron: Wonderkind (Nederlands gesproken) Mosselrock pakt voor de elfde keer uit Kunstmarkt op Abdijplein te Middelburg accidental spy men in black ii 40 days and 40 nights dragon fly stuart little (Nederlands gesproken) murder by numbers spirit hengst van het woeste westen spiderman sproet lilo stitch bad company scooby doo about a boy sneak preview CHUTTERSHOF voor midden-zeeland F I L M W E E K F l L M W E E K JIMMY NEilTIIO (Nederlands gesproken) LONG time dead UNFAITHFUL Zus Zo Pane e Tulipani Atanarjjuat, the fast runner Woensdag 31 juli 2002 FAAM/VLISSINGER 13 VLISSINGEN WWW,CiME€ITYML Donderdag 1 augustus t/m woensdag 7 augustus voorpremière premiere premiere MIDDELBURG Voorpremière BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (zscpm) Première Première Sneak Preview: iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. In combinatie met de Mosseldag in Yerseke (17 augustus) wordt bij de Julianahaven voor de elfde keer Mosselrock georganiseerd. Het eve nement mag zich verheugen in een stijgende po pulariteit. Elk jaar weten meer mensen de weg te vinden naar Yerseke. Niet alleen voor de mos selen, maar ook voor de muziek. Beste festival De maandelijkse kunst-& cultuurroute heeft deze keer het thema 'kunst in de open lucht'. De gebruikelijke route wordt daarom zondag 4 augustus aangevuld met een kunstmarkt op het Abdijplein in Middelburg. Fietsen op Walcheren Caribisch carnaval Goes Vlissingse exposeert in Caisson Werk van Polfliet in gemeentehuis Kapelle Dag van de imkerij Zoutelande en zijn bewoners Concours hippique in Nisse De wondere wereld van bijen Birma in kapel en bieb Expositie in donorcentrum Zaterdagnacht 24.15 uur Gewone jongen treedt in de voetsporen van zijn ouders, die spionnen bleken te zijn. Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Een misdaadbestrijder moet weer in het geweer komen tegen een be dreiging van de wereld Dagelijks 13.45 16.15 Zaterdagnacht 24.00 uur Een klein jongetje redt, met zijn robothondje, zijn ontvoerde ouders. Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Houdt een notoire rokkenjager 40 dagen celibatair leven vol? Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Is het overlijden van een geliefde een definitief afscheid? Dagelijks 13.45 16.15 uur Stuart Little moet zijn vriendinnetje redden uit de klauwen van een ge mene valk. Dagelijks 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Een spiritistische seance van een stel studenten gaat ongewild verder dan een grapje Dagelijks bol* 19.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.15 uur Twee studenten zijn ervan overtuigd dat ze de perfect moord kunnen plegen Dagelijks 16.15 uur Animatiefilm over een imposant dier dat wordt bedreigd door de komst van de mens Dagelijks 13.45 19.00 21.45 uur Zaterdagnacht 24.15 uur Student wordt gebeten door genetisch gemanipuleerde spin en wordt superheld Dagelijks16.15 uur Sproet is een wezentje dat hele bijzondere sproeten heeft, ze kunnen wensen vervullen Dagelijks 13.45 16.15 uur Disney animatiefilm over een buitenaards wezentje op Hawaii Dagelijks 19.00 uur In negen dagen moet een geheim agent opgeleid worden Dagelijks 21.45 uur niet op maandag 21.45 uur. Constance mist een trein en ontmoet Jack, daarmee verandert alles en wordt haar huwelijk op het spel gezet Dagelijks 13.45 uur Fred, Daphne, Shaggy, Velma en hond Scooby Doo worden gevraagd om de geheimzinnige gebeurtenissen in een vakantieoord te onderzoeken Dagelijks 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Hugh Grant op jacht naar vrouwelijk schoon Maandag 22.00 uur Verrassingsfilm voor de liefhebber Donderdag vrijdag 19.30 uur, zaterdag 19.30 uur, maandag 20 uur Geweldige cast strijdt om de eigendomsrechten van een Portugees hotel. Donderdag 20 uur, vrijdag 22 uur en zaterdag 22 uur. Heerlijke zomerfilm over vrouw die een nieuw leven begint in Italië Zondag 20 uur, dinsdag 20 uur, woensdag 20 uur Wonderschoon landschap in eerste Eskimofilm (inuit) in hun eigen taal en leefgebied. Op een doodgewone dag ziet verkoper Buck (Jackie Chan) twee mannen een juwelier beroven. Hij grijpt op spectaculaire wijze in en zijn heldendaad trekt de aandacht van een privé-detective. Deze overtuigt hem ervan dat Buck de verloren zoon is van een Koreaanse zakenman. Eenmaal in Korea ontdekt Buck dat allebei zijn ouders spionnen waren. Dat is precies het leven dat hij voor zichzelf ziet wegge legd. Al snel bevindt Buck zich in een geheimzinnig internatio naal kat en muisspel. Hij reist af naar Turkije waar hij een levensgevaarlijk virus moet opsporen voor het in verkeerde handen valt. In Men in Black II vormen Kay (Tommy Lee Jones) en Jay (Will Smith) wederom een front om de wereld te beschermen tegen het buitenaardse tuig op aarde. Na hun vorige overwinning, vier jaar geleden, is Jay altijd blijven werken voor de 'Men in Black'. Kay is een rustig, burgerlijk leven gaan leiden. Tijdens het onder zoeken van een routinematige misdaad, ontdekt Jay een duivels plot in handen van Serleena (Lara Flynn Boyle). Zij is een Kylotisch monster, vermomd als sexy lingeriemodel. Wanneer Serleena het hele MIB gebouw in gijzeling heeft, kan Jay slechts een beroep doen op 1 persoon, zijn voormalige partner. Alleen Hij is in staat om met zijn kennis en expertise het heelal te redden. Kan Jay Kay overtuigen van diens onmisbaarheid, voordat de wereld ten on der gaat? Jimmy Neutro: Wonderkind vertelt het verhaal van een jochie en zijn robothond die samen tegen het kwaad vechten, het leven van zijn ouders redden en de aarde behoeden voor de ondergang. Maar ze zijn wel op tijd thuis voor het eten. Jimmy is een geniaal joch dat steeds weer bezig is met gekke uitvindingen om zijn saaie leventje in Retroburg boeiender te maken. En zoals elk gewoon kind met echte gevoelens dagdroomt hij geregeld over op zichzelf wonen. Dit lijkt realiteit te worden als zijn ouders ontvoerd worden door de nare Yokianen. jaar optreden zijn Ugly Face Idiot, deXter, Jive For Your Live, Anchor, Backlash, FI off g i r I Rebba The Loon, Crossheads the Southside Horns en Blaze of Glory. Voor kinderen zijn er diverse bezigheden, waaronderschmin- ken. Op het terrein van Mossel rock kan verder naar hartelust mossels gegeten worden. Meer informatie is verkrijgbaar op de website www.mosselrock.nl Voortbordurend op dit succes is er vrijdagavond 16 augustus vanaf tien uur tot een uur voor het eerst 'Mosselrock Café' met live muziek van ondermeer Hardball. Mosselrock komt voort uit Damrock Yerseke. Indertijd stopte dat en en werd het ini tiatief genomen om op de Mosseldag toch wat voor de jeugd te doen. De organisatie ligt in handen van Podium Reimerswaal, in dit geval vertegenwoordigd door Loes Passieux en Anja van Ast. „Mosselrock pakte in het begin goed uit en dat is zo gebleven", vertelt Loes Passieux. Na elf jaar blijkt het steeds weer een gigantisch succes te zijn. Bo vendien is het festival nog steeds gratis. Dit jaar biedt Mosselrock weer een gevarieerd programma vol punk, rock roll en hardrock. Loes Passieux: „De laatste drie jaar houden we zo rond februari, maart een voorronde voor Mosselrock in het Schuttershof café in Middelburg. We hoeven daar geen reclame voor te ma ken want er zijn altijd veel aan vragen om te mogen spelen. Een publieksjury geeft aan wat hun voorkeur zou zijn. De bands blijken het leukte vinden om op Mosselrock te spelen." Het pro gramma is dit jaar een goede mix van muzikale stijlen muziek, er is voor iedereen wel wat bij. Lies Passieux: „Vorig jaar is Mosselrock uitgeroepen tot het beste festival van Zeeland. We hadden dit nooit kunnen doen zonder de inzet van onze vrijwil- ligers. We verwachten een waanzinnig gezellige dag, net als andere jaren." Mosselrock is zaterdag 17 au gustus van 12 tot 24 uur bij de Julianahaven. De bands die dit Op het Abdijplein is een diver siteit aan kunstuitingen te zien en te koop. Sieradenmakers, schilders, etsers, beeldhouwers en keramisten tonen hun kun nen. Daarnaast zal een potten bakker er zijn potten draaien en demonstraties verzorgen van "raku" stoken. Deze tamelijk spectaculaire techniek om in het vuur klei tot steen te vor men is van oorsprong een Japanse manier om tijdens de theeceremonie voor iedere gast zijn eigen theekom te maken. Tegenwoordig gebruiken veel keramisten deze methode om hun werk een zeer eigen karak ter te geven. Ook showt een bij zondere hoedenmaakster en kele malen haar bijzondere col lectie hoeden. Het in Middel burg niet onbekende "Plus Four" laat iedereen genieten van de jazzy muziek uit de ja ren 20 tot 50. Er is zelfs een tij delijk terras ingericht. Wie toch in Middelburg is en nog meer kunst wil zien bezoekt ook de Vismarkt. Hier is de toegepaste kunst van Gertie Janssen te zien. Haar kleurige meubelen zijn een lust voor het oog. Deze veelzijdige kunstenares expo seert op dit moment tevens Galerie 'T' aan de Turfkaai 25- 27 te Middelburg. Bij VVV, het stadhuis en boekhandel De Drvkkery zijn folders te krijgen met een complete route beschrijving. Diezelfde folder ligt ook bij de vaste deelnemers aan de route die op zondag te herkennen zijn aan de blauwe gevelvlag. Alle deelnemers zijn open tussen 13 en 17 uur. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 15 van dit blad. Traditioneel houdt Terre des Hommes de eerste dinsdag in augus tus een fietstocht over Walcheren. Dit jaar gaat de tocht over 58 kilo meter, dwars door Walcheren. Elke vijf kilometer heeft de organisa tie stempelposten ingericht, waarvandaan ook gestart kan worden. Jaarlijks fietsen tussen de 1200 en 1500 deelnemers mee met deze 'dorpentocht'. De opbrengst er van is bestemd voor een hospitaal schip in Bangladesh. De routeboekjes zijn verkrijgbaar bij de VVV's op Walcheren. De Stichting Caribbean Carnaval houdt vrijdag 2 en zaterdag 3 au gustus weer een Caribisch weekeinde. Op het parkeerterrein op de Westwal staat die dagen een grote tent die wordt volgestopt met tropische verrassingen. De salsaband Toque De Muijer is vrijdag vanaf 20 uur hoogtepunt. De band bestaat uit dertien vrouwen van de muziek academie. Ook is er een Caribische tuin op de parkeer plaats. Voor de jeugd is eveneens gezorgd, die komt zaterdag vanaf 15 uur aan bod en is er een verkiezing Little Miss Caribean. De zater dagavond wordt ingeluid met een optocht waaraan wordt deelge nomen door een groot aantal (professionele) groepen. Dat alles moet een kleurrijke stoet vormen met muziek en authentieke kostuums. Na afloop is er de volwassen miss-verkiezing en volop muziek in de tent. In motel-restaurant De Caisson in Kapelle zijn in augustus en sep tember beelden te zien van de Vlissingse kunstenares Ria Ruedisueli. De beelden waren eerder te zien op het Small Sail Festival waar ze als enige kunstenaar exposeerde in de Kazematten onder de Boule vard. Vaak werkt ze volgens een thema, maar ze laat zich ook inspi reren door gebeurtenissen om haar heen of elders in de wereld. Haar laatste expositie, met als thema Zinloos Geweld, was te zien in Vlissingen, Gorinchem en Vlaardingen. Motel-restaurant De Caisson ligt aan de afrit Kapelle van de A58. M.J. Polfliet uit Goes laat tot en met 23 augustus zijn werk zien in de hal van het gemeentehuis in Kapelle. Polfliet maakt olieverf schilderijen van landschappen. Het gemeentehuis is op maandag en woensdag open van 9 tot 16 uur, op dinsdag en vrijdag van 9 tot 13 uur en op donderdag van 9 tot 18 uur. Bij de Schaapskooi aan de Nieuwkamerseweg 3 te Heinkenszand is zateradg 3 augustus de Dag van de Imkerij. Al weer voor de vijfde keer wordt deze dag voor jong en oud gehouden. Bezoekers kunnen kijken hoe honing geoogst wordt, het bijenleven bekijken vanachter een veilige ruit en samen met een imker bijenvolken bekijken. Daar naast is een tentoonstelling van imkermaterialen, worden er bijenproducten verkocht en kunnen verschillende soorten honing geproefd worden. In de Catharinakerk worden ongeveer 250 oude foto's en ansichten geëxposeerd van de plaats Zoutelande en zijn inwoners. De verza meling is tot stand gebracht door André Cijvat uit Zoutelande en bevat veel bijzondere exemplaren van Zoutelande in de vorige eeuw. Een bezoek is zeer de moeite waard. Er zijn al veel ingezetenen en toeristen op af gekomen, vaak met een vergrootglas in de hand om vooral de foto's met kinderen in klederdracht en andere personen goed te kunnen herkennen. De expositie is nog te zien op de dinsdag avonden tijdens de toeristenmarkt van 19u tot 21 uur (t/m 20 aug.) en ook op de folkloristische dag in Zoutelande, donderdag 1 augus tus Op deze dag is de kerk geopend van 15 - 21 uur. Ter opluistering van de kerkbezichtiging en de expositie worden er regelmatig miniconcerten uitgevoerd door jonge Zeeuwse musici. Op het schitterend gelegen terrein van de familie Huige-van Dijke wordt donderdag 1 en vrijdag 2 augustus een concours hippique gehouden. Speciaal voor het paardensportevenement is parcours- bouwer Mare Vijgh aangetrokken. Hij zal met zijn internationale er varing en vakmanschap van de wedstrijd een sportief evenement maken. De donderdag staat in het teken van pony's, de vrijdag is speciaal bedoeld voor paarden. Het wedstrijdterrein is gelegen aan de Brilletjesweel in Nisse. Bijenhouden is een echte natuurhobby. Wie er iets over wil weten kan zaterdag 3 augustus terecht bij de Dag van de Imkerij in de Schaapskooi te Heinkenszand. De Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland houdt deze dag al voor de vijfde keer. Er zijn demonstraties van het honing-slingeren, bijenleven achter glas en imkermaterialen. Natuurlijk worden er ook bijenproducten verkocht en er zijn volop soorten honing te proeven. Voor de liefhebbers be gint er om 10 uureenfietsexcursie over de bloemdijken. De Schaaps kooi is te vinden aan de Nieuwkamerseweg 3 in Heinkenszand. Ingrid van der Linde exposeert vanaf vrijdag 9 augustus werk in de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande. Ze toont resultaten van haar zoektocht naar echtheid in landed waar de geschiedenis nog tast baar aanwezig is en waar deze een weg zoekt om verleden en heden met elkaar te verbinden. 'Een orkest van zeepbellen' is de titel van de expositie die nog tot 31 augustus is te zien. De werken zijn ont staan na haar bezoek aan Birma in 2002. Ze toont onder meer Birmeese Poëzie ingekerfd op een zelfgelooide huid van een dikbil- koe uit Zeeland, beelden die refereren aan de Birma-spoorlijn en een bronzen zonneschijf met tekst in oude tekens. Gelijktijdig met deze tentoonstelling is in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg de fototentoonstelling 'Birma, een land met contrasten' te zien. Getoond worden daar zowel kleurenfoto's van de Moustache Brothers, hun familie en andere artiesten alsook zwart-wit beelden van het dage lijkse leven in Birma. Vissers, jonge monniken en straat- en markt- taferelen zijn voorbeelden. De expositie wordt vrijdag 9 augustus geopend met een film van de Moustache Brothers. Paula van den Elshout uit Rotterdam exposeert nog tot en met 24 september een serie monoprints sjabloondruk in gemengde druk technieken in het donorcentrum van de Sanquin Bloedbank aan de 's Gravenpoderseweg in Goes. Het belangrijkste thema in haar werk is dat van een vrouw die nog niet helemaal is losgekomen van haar moeder en nog in het stadium verkeert van de psychische geboorte. Haar werk verbeeldt eigen ervaringen en emoties, reflecties van die emoties weerspiegelen zich in de mensen die in haar werk figureren en in de titels die de werken hebben meegekregen, veelal metafo ren. Maandag, dinsdag en donderdag van 14 tot 20 uur-en vrijdag van 12 tot 15.40 uur zijn de openingstijden van het donorcentrum. Backlash.

de Faam | 2002 | | pagina 13