llilimill ililiiillMiiêiiïililill. A. GEMEENTE MIDDELBURG Restauratie panden Krommeweele van start Extra parkeerterrein Oude Veerseweg Folkloristische Dag Fiets- en voetgangerstunnel spoor en Kanaalweg afgesloten Folder N57 is uit uem e419C €3760 GEEF EEN KIND DE KANS VAN ZIJN LEVEN Week 28 ook zo ziek en uitgehongerd was." Word hulpouder. Helpen heeft wèl zin! Woensdag 10 juli 2002 FAAM/VLISSINGER 3 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Kermis in Middelburg Tafeltje Dekje Het startschot voor de restauratie van de panden 4, 6 en 8 aan de Krommeweele is gegeven. De BV Monumentenbeheer Middelburg gaat samen met Ba rend Midavaine, eigenaar van Braai Tapperij 'De Mug', de panden uit de 17e eeuw door een cascorestauratie in hun oude glorie herstellen. Op de Oude Veerseweg is een parkeerterrein ingericht met plaats voor dertig auto's. Hier mag u gratis par keren. Het terrein is vooral interessant voor bezoe kers die langere tijd (bijvoorbeeld woon-werkverkeer) in de binnenstad moeten zijn. Het Ring- en sjezenrijden ter gelegenheid van de eer ste Folkloristische Dag op het Abdijplein en omgeving is een traditie. De activiteit wordt georganiseerd door de Folkloristische Commissie, waarin de Zeeuwse Ringrijders Vereniging en de VVV-Middelburg samen werken. Het Ring- en sjezenrijden is op donderdag 11 juli. Bij de afdeling Communicatie ligt een nieuwe folder over de Rijksweg N57 voor u klaar. In de folder staat in het kort de totstandkoming en de inhoud van het voorontwerp bestemmingsplan N57. KEUKENS b.v. Violet Falkenburg vraagt uw aandacht voor hulpouders voor kinderen in de derde wereld. Tienduizenden Neder landers steunen reeds een "eigen" kind in de derde wereld door middel van een klein maandelijks bedrag. Mede dankzij u gaan kinderen naar school en verbeteren hun omstandigheden. Velen vinden uiteindelijk een baan, voorzien in eigen onderhoud. Zij hadden toch |f nog geluk. U correspondeert, kunt desgewenst op bezoek. Postbus 2480,1200 CL Hilversum Tel.: (035) 628 49 84 Fax: (035) 623 76 10 internationaal christelijk steunfonds E-mail.ics@euronet.nl Giro 70730 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internetsite: www.middelburg.nl info middelburg.nl De kermis vindl dit jaar plaats van vrijdag 2 augustus tol en met don derdag 8 augustus. Op de Markt en Plein 1940 staan weer tientallen at tracties. Woensdagavond 7 augustus wordt hel traditionele vuurwerk af gestoken. De kermis is geopend: vrijdag van 16.00 tol 24.00 uur zaterdag van 10.00 tol 01.00 uur zondag van 13.00 tot 23.00 uur maandag van 10.00 tot 00.00 uur dinsdag van 10.00 tot 00.00 uur woensdag van 10.00 tot 01.00 uur donderdag van 10.00 lot 00.00 uur "Tafeltje Dekje" is een activi teit van de U.V.V. voor oude ren, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 15 juli tot en met zondag 21 juli 2002. Maandag Reepjes varkensvlees in room saus, worteltjes en aardappelen Dinsdag Gehakt in pepersaus, sperzie bonen en aardappelen Woensdag Witlofschotel met stukjes ham en aardappelpuree Donderdag Kipfilet, bloemkool en aardap pelen Vrijdag Reepjes kalkoen in romige broceolisaus, wortelen.en ge kruide aardappelpuree Zaterdag Nasi Goreng met kipsate Zondag Wat de pot schaft In de nummers 4 en 6 gaal Midavaine logicsvcrblijvcn realise ren in combinatie met horeca. Het gerestaureerde casco van nummer 8 wordt verkocht door BV Monumentenbeheer. BV Monumentenbeheer Middelburg hoopt de panden aan het einde van het jaar op te leveren. De cascorestauratie kost n 833.000. Voor informatie over de verkoop kunnen belangstellenden contact op nemen met Bert Dingemansc make laars - taxateurs, tel. 650 575. BV Monumentenbeheer BV Monumentenbeheer investeert in de aankoop en de restauratic van (ver- vallen) monumentale en beeld bepalende panden. Het gaal om panden die niet goed in de markt liggen door de slaat waarin zij verkeren. Zo blijft Middelburgs cultureel erf goed behouden. Wethouder Monumenten en Commissaris van de BV Monumentenbeheer Piel Bruinooge en Barend Midavaine slopen oude beplating uil de panden. (J'oto: Frank Viergever Gratis parkeren op het terrein aan de Oude Veerseweg (foto: Frank Viergever De Gemeente Middelburg stimuleert parkeren van bezoekers en toeristen zoveel mogelijk aan de rand van de stad, op de zogenaamde "lang par keren" locaties. Dit zijn locaties waar je langer dan twee uur mag parke ren. Denk aan hel Hof van Tange, Damplein, Oude Veerseweg en de parkeergarages. Aantrekkelijk Gemeente Middelburg maakt deze parkeerterreinen aantrekkelijk. Zo mag je op deze terreinen en in de garages langer parkeren dan in de rest van de binnenstad. Bovendien is het parkeren op deze plaatsen goedkoper of zelfs gratis. In de parkeergarage hoefje bovendien niet op de tijd te letten, want je betaalt achteraf voor het parkeren. Vooral voor bezoekers die langere tijd in de binnenstad moe ten zijn is een parkeergarage of één van de parkeerterreinen waar je lan ger mag parkeren aan de rand van het centrum ideaal. Naast de langere parkeerlijd en voordelige tarieven zijn deze parkeerterreinen en par keergarages goed bereikbaar. Als be zoekers en toeristen meer gebruik maken van de parkeergarages en de "lang parkeren" terreinen dan wordt de binnenstad beter bereikbaar voor bewoners en voor bezoekers die kort in de binnenstad moeten zijn. De paarden met sjezen gaan de vol gende route volgen: Abdijplein Ba lans Korte Burg Groenmarkt On der den Toren Koorkerkhof /Abdij plein. Op het Abdijplein wordt opéén ring- rijbaan zonder sjees de ring gestoken. De genoemde straten worden, voor zover nodig, voor verkeer afgesloten. Door de afsluiting is in de volgende straten het (doorgaand) verkeer ge stremd: Balans Bogardstraat Bachten- steene Walplein Nieuwe Kerkgang Koorkerkstraat Reigerstraal Korte Giststraat. De Bleek is opengesteld voor éénrichtingsverkeer vanaf de Zuidsingel. Parkeren is niet mogelijk op de ge noemde sjezen route, op het Koor- kerkplein en het Walplein. De tweede Folkloristische Dag. de grote ringrijderij op het Molenwater, is dit jaar op donderdag 15 augustus. De fiets- en voetgangerstunnel onder het spoor en de kanaalweg wordt op donderdag 11 juli lussen 9.00 en 14.00 uur getest. Tussen die tijden moeten fietsers en voetgangers een andere route kiezen. Voetgangers kunnen gebruik maken van de oude tunnel. Fietsers kunnen rijden via de Schroebrug of de Segeerssingcl. Tijdens de test wordt de tunnel ver schillende malen afgesloten om te kijken of de schuif in noodgevallen goed werkt. De oostelijke kanaaldijk is oorspron kelijk aangelegd om water uit de rich ting Vlissingen of van de kant van Ritthcm tegen te houden. Een zware storm zou anders in het ergste geval water over de Middelburgse kaden kunnen laten stromen. De mogelijk heid lol afsluiting was daarom een noodzakelijke voorwaarde voor de bouw van de tunnel. Rijkswaterstaat Zeeland heeft beslo ten een nieuwe Rijksweg N57 op Walcheren aan te leggen lussen de Veersedam en de Rijksweg A58. Deze weg is onderdeel van het lan delijke hoofdwegennet en loopt via de dammen van de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden. Een deel van de weg loopt over Middelburgs grondgebied. Daarom moet het be stemmingsplan van de Gemeente Middelburg worden aangepast. In het voorontwerp zijn twee varian ten meegenomen voor de aansluiting van de Veerseweg op de N57 en de onderdoorgangen Van 'l Hoffweg en Golstcinscwcg. Het voorontwerp ligt lol 19 juli bij de afdeling Communicatie aan de Stadhuisstraal 2 en de dienst Stads ontwikkeling aan de Vlissingsestraal 21 ter inzage. Rijkswaterstaat Zeeland, Gemeente Middelburg, Gemeente Veere. Pro vincie Zeeland en het Waterschap Zeeuwse Eilanden willen in 2005 starten met de aanleg. GRATIS Belangstelling voor de tekeningen van de N57. Vorige week hielden Rijkswaterstaat en de Gemeente Middelburg een inloopmarkt over de toekomstige Rijksweg.ffoto: Frank Viergever) MAXI-line hoekkeuken met extra bergruimte in de onder kasten, compleet met glas- en korvenkasten (korven onder de spoelbak), afwasautomaat, koelkast, schouw, kookplaat, combimagnetron en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. yg yg SÊ Comfortabele hoekkeuken voorzien van alle moderne gebruiksgemakken. Compleet met koelkast, afwasauto maat, kookplaat, oven, schouw en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Moderne hoekkeuken, strak design. Voorzien van alle inbouwapparatuur: koelkast, afwasautomaat, oven met kookplaat, schouw, multiplex werkblad met geïntegreerde spoelbak en kraan. Klein maar fijn. Compacte keukenopstelling met veel kleurmogelijkheden. Compleet met korvenkast, koel kast, kookplaat, oven, integrale afzuigkap, werkblad en spoelbak. Compacte sfeervolle hoekkeuken met veel variatiemo gelijkheden in kleur. Compleet met glaskast, oven, kook plaat, koelkast, integrale afzuigkap, multiplex werkblad en spoelbak. Amundsenweg 47, 4462 GP Goes, de Poel 2 Tel.: 0113-219770, Fax: 0113-219200 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van 09.30 - 17.30 uur. Zaterdag van 09.30 - 17.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. "Stel dat mijn kind... 4- it» c:

de Faam | 2002 | | pagina 3