Kleinschalig kinderdagverblijf in Biggekerke Visspecialist De Kok opent Vijverparadijs breidt uit met aquaria en terraria winkel in Verspassage Zakelijk Kort I Zaken Zijn Zaken Puzzel Aagtekerkseweek Zware parasolvoet op wieltje Woensdag 17 juli 2002 Volgende maand start Nanda van den Berg in Biggekerke een nieuw kinderdagverblijf. Het bijzondere aan dit kinderdagverblijf is dat het heel kleinschalig is. Er is maar één groep, met maxi maal vijf kinderen. SchoonheidssalonYounique in Dauwendaele Zomeractiviteiten Imkerij Poppendamme Zon en zomer dus picknicken Het Vijverparadijs is een naam die de lading niet langer helemaal dekt. Mensen die hun tuin willen verfraaien met een vijver, of hun vij ver mooier willen maken met planten en tot le ven laten komen met vissen kunnen uitstekend terecht bij Het Vijverparadijs. Er is echter nog een andere, nieuwe kant aan de winkel. Het bedrijf van Jan Vermeulen is namelijk ook gespeciali seerd in alles wat te maken heeft met aquaria en terraria. Geen giftige soorten Lekkerbekken en smulpapen hebben er een adresje bij. Aan de Langeviele - in de Vers passage - heeft visspecialist De Kok een winkel geopend. Naast een bakkerij en een slagerij kan men er nu ook terecht voor een lekker 'stukje' vis. Hangcultuur mosselen herstel v. onge schikt heid vlakte maat proet- gewicht muziek noot mars groente winter sport beroeps be teuterd persoon lijk vnw. boom vrucht vrucht baar oord drukte groot moeder slot woord huiler tevens heime lijk dwaas Griekse letter dieren geluid In Aagtekerke wordt van donderdag 25 juli tot en met vrijdag 3 augustus de Aagtekerkseweek gehouden. Dat betekent tal van activiteiten voor jong en oud in en om de feesttent op de hoek van de Pekelingseweg-Aagtekerkseweg. Zo is er donderdag een trekkertrek wedstrijd. De wedstrijd begint om 10.30 uur, er wordt gereden met boerentractoren. Er komen ook acht specials en superstandaards en tevens is er een oldtimershow. De toegang- prijs is 4 euro, kinderen tot 12 jaar betalen 1 euro. Vrijdag 26 juli is er van 19 uur een groot Line Dance feest m.m.v. Drive-in Formosa. Maar eerst is er 's middags om 14 uur een kindercircus gevolgd door Western riding en diverse optredens om 16 uur. Zondag 28 juli verzorgt Ds. Heuvelman om 10 uur een openluchtkerkdienst. Maandag 29 juli staat in het teken van de krachtpatsers met touwtrekken en aansluitend vanaf 19.30 uur voor diegene die hun krachten gespaard hebben een disco-avond. Oud-Hollandse spelen en De Boerenkapel vullen de dinsdag (30 juli) en vanaf 17.30 is er een groot pannenkoekenfeest voor kleine en grote eters. Kinderen betalen hiervoor 2,50 euro, volwasse nen 3,50 euro. Vrijdag 2 augustus geeft M.C. De Pekelinge om 15 uur een demonstratie motorcross. De wedstrijd die hieraan ver bonden is telt voor het eerst mee in de strijd om het open Zeeuws kampioenschap. Toegang gratis. Ook zijn er deze dag helikopter- vluchten en 's avonds sluit de Engelse formatie 'Fragment' het geheel af met een live-concert dat om 22.30 uur begint. Zonneparasols met een houten stok of aluminium buis kennen twee problemen. De parasolvoet waar de stok in staat is te licht, waardoor de parasol omwaait, of te zwaar waardoor verplaatsen een ware krachtmeting wordt. Leen Bakker introduceert een voet die beide problemen tegelijk oplost. De betonnen parasolvoet van 30 kilo is uitgerust met een wieltje en dus gemakkelijk met één hand enkele centimeters op te tillen en naar de gewenste plaats te rijden. De voet is verkrijgbaar in wit, groen of blauw. Bezitters van een hardhouten tuinset kunnen over de betonvoet een bij passende hardhouten kap met handgreep plaatsen. Binnenkort startin Biggekerke kinderdagverblijf 'Het Bigge tje'. Het kinderdagverblijf is bedoeld voor kinderen tot vier jaar. Het is een kleinschalig kinderdagverblijf met slechts een groep. De groep bestaat uit maximaal vijf kinderen. De reden om dit zo te doen, is dat ieder kind zo meer aandacht krijgt. De groepsleidster werkt full time, zodat de kinderen elke keer dat ze komen, de zelfde persoon zien. Dat geeft zo veel mogelijk stabiliteit voor de kinderen. Het kinder dagverblijf is ook geopend op zaterdag. Het kinderdagver blijf is geheel zelfstandig. Het valt niet onder een grotere or ganisatie. Het kinderdagverblijf is geves tigd in één van de kamers van een vrijstaand woonhuis in een rustige straat in Biggekerke. De ruimte voor het kinderdagverblijf is voor heen gebruikt als praktijk voor fysiotherapie. Er is een apart slaapkamertje voor de aller kleinsten. Oprichtster Nanda van den Berg merkte in haar Welke 2 sleutelwoorden vormen de letters uit de vakjes 1 t/m 20? opberg- kastje Griekse letter zich licht be wegen vaste regel Russisch heerser op dracht In Winkelcentrum Dauwendaele is onlangs schoonheidssalon Younique geopend. Deze salon voor mannen en vrouwen is on dergebracht in de drogist en beenmodespecialist Unique en vormt een verlengstuk van de bestaande zaak. Het brede assortiment verzorgingsproducten van Unique en de steeds terugkerende vraag van de klant waren beslissende factoren tot deze logische uitbreiding. Twee gediplomeerde schoonheidsspecialisten, Marieta Witte en Miranda van der Gaag verzorgen professionele behandelingen in de splinternieuwe salon. Persoonlijke zorg en aandacht staat voorop vandaar ook de naam Younique. Want zo stelt de onderneming: iedereen is anders en van top tot teen Younique. Ter introductie is er tot en met 1 augustus een korting van 20% op alle harsbehandelingen. Vrijlandstraat 79 Middelburg, tel. 0118-618000. In juli en augustus is iedere maandag- en woensdagmiddag bij Imkerij Poppendamme in Grijpskerke het trekpaard aan het werk te zien. In het thema 'Het trekpaard in 't gareel'worden in de hoog- stamboomgaard de rosmolen, het mennen en het gebruik van werktuigen gedemonstreerd. Iedere dinsdag- en donderdagmiddag is het mogelijk om een tocht met de Walcherse Paardentram te maken. De tocht voert naar een boerderij in Biggekerke waar nog met paarden wordt gewerkt en duurt zo'n drie uur. Vertrek vanaf Imkerij Poppendamme om 13.30 uur. Stuur uw oplossing vóór don derdag 25 juli naar de redac tie van de Faam/Vlissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswinnaar wordt in de Faam/Vlissinger van woens dag 31 juli bekend gemaakt. Bij de puzzel van woensdag 3 juli is er iets mis gegaan. Onze excuses hiervoor. bij woord henge laar Picknicks zijn er in alle smaken. Zo heb je 'zomaar' picknick, de uitgebreide romantische of de sportieve picknick als break bij het skaten of mountainbiken. En Duni heeft deze zomer voor ieder picknick een speciaal assortiment: Duni Picnic. Je vindt het nieuwe Duni Picnic assortiment bij de bekende verkooppunten vanaf 1,93 euro. ge troffen door Jerry Esajas het blijven dieren. Een klap met de staart van een grote leguaan komt harder aan dan een zweep. Maar als je weet wat je doet zijn er geen problemen. Daarbij hebben we reptielen in alle soorten en maten. Van groot, tot klein. Dus voor ieder een is er wel iets bij. Ben je niet zo groot behuisd en heb je niet genoeg ruimte voor een grote terrarium dan zijn de kleinere soorten ideaal." In de zaak staat een heel groot terrarium met drie leguanen erin. De dieren zijn van Vermeulen zelf en zien er prachtig uit. Loom kijken ze vanaf hun tak de wereld in. Het lijkt goed toeven onder de warme lampen. De Middelburgse specialist weet waar hij over praat, en iedereen kan bij hem terecht voor des kundig advies. Ook voor het voer kunnen de baasjes van slangen, hagedissen, spinnen of schorpioenen terecht bij het Vijverparadijs. U leest het goed ook slangen en schorpioenen worden verkocht. „Nogmaals het lijkt enger dan het is, een beet van zo'n schorpioen is net als gestoken worden door een bij. Pijnlijk, maar niet schadelijk - tenzij iemand allergisch is", verduidelijkt Vermeulen. Bij sommigen zullen nu toch de ril lingen over het lijf lopen. Niet nodig, de dieren zitten in een aparte ruimte uit het zicht. Geen probleem dus, voor wie een vij ver al mooi genoeg is. Het Vijverparadijs, Voltaweg 33 te Middelburg tel. 0118-641344. Nanda van den Berg opent binnenkort haar kinderdagverblijf in Biggekerke. foto Jaap Wolterbeek omgeving dat ouders het nogal eens moeilijk vinden om hun kind naar een kinderdag- verblijfte brengen. Ook jonge kinderen moeten soms erg wennen aan kinderdagverblijf waar ze onderdeel uitmaken van een grotere groep met verschillende leidsters. Daarom bedacht ze het klein schalige kinderdagverblijf met de vaste leidster. Nanda van den Berg heeft bijna tien jaar lang gewerkt als marketeer bij verschillende financiële dienstver-leners en haalde on langs haar diploma kinder leidster. Ze had al lang de wens om ooit eens een bijzonder, ei gen kinderdagverblijf te begin nen. Nu staat dat dus inder daad te gebeuren. Van den Berg gaat zelf werken als de vaste leidster voor het kinder dagverblijf. Het kinderdagverblijf gaat in augustus open. Op dit moment vinden de kennismakings gesprekken met geïnteres seerde ouders plaats. Ouders kunnen hun kind nog aanmel den. Op verschillende dagen is er nog plaats. Nanda van den Berg is bereikbaar via 0118 - 55 39 97 en nvandenberg@hotmail.com Op het terrein van Het Vijver paradijs staan de verschillende vijvers uitgestald. Beelden sie ren de waterpartijen. Een deel van het terrein is gereserveerd voor de 250 plantsoorten die het bedrijf op voorraad heeft. In diverse grote bassins zwem men Koi karpers in verschil lende maten. Koi karpers is een specialisme van Jan Vermeulen, die er zelfs lande lijke bekendheid mee verwierf als de 'vissendokter'. Vermeulen legt uit: „De vissen kunnen zich verwonden of ziek worden, wij hebben de kennis en de middelen in huis om ze te genezen." Ter illustratie hangt aan de wand een foto waar hij bezig is een karper te opereren. „Als het moet kun nen we dat ook. Ik heb er een opleiding voor gevolgd, en we hebben alles in huis om een operatie uit te voeren. Daarbij heb ik regelmatig contact met gespecialiseerde dierenart sen." Binnen is het al niet an ders. Het is bijna makkelijker om op te noemen wat Vermeulen niet heeft dan an dersom. In de ruimte waar vroeger de praktijk van de vissendokter huisde zijn nu de aquariumvissen gehuisvest. Zo'n 75 verschillende soorten van Discusvissen tot Corydoras zwemmen er, wachtend op een liefhebber die ze meeneemt en liefdevol verzorgt. Een apart verhaal zijn de rep tielen die het vijverparadijs sinds kort verkoopt. Vermeulen was altijd al een liefhebber van deze koudbloedige schoonhe den, en om zijn bedrijf wat meer continuïteit te geven tij dens de winter - wanneer er minder werk is op het gebied van vijvers - besloot hij zijn pas sie in te voeren binnen het be drijf. „Eigenlijk lag het niet in de planning om er zo snel mee te beginnen, maar we zijn er nu helemaal klaar voor." Voor de reptielen is een apart afgesloten ruimte gecreëerd waar de dieren worden gehuis vest. „Er heersen helaas nogal veel vooroordelen over reptie len, maar feit is dat wij geen agressieve of giftige dieren ver kopen. Natuurlijk moetje ze al tijd met respect behandelen, Aquariumvissen, maar ook spinnen en reptielen huizen in Het Vijverparadijs, foto Jaap Wolterbeek door Jerry Esajas markt actief met een stand plaats in Vrouwenpolder en de diverse zomermarkten door heel Zeeland. Inmiddels is het mosselseizoen begonnen. Bij De Kok verkopen ze zoge naamde 'hangcultuur'. Dat houdt in dat de mosselen geoogst zijn van palen in de zee. Dit heeft als voordeel dat er geen zand en krabbetjes meer in zitten. „De mosselen komen van 'Neeltje Jans' en zijn van uitstekende kwaliteit", vertelt Anouk. „Overigens zijn ook 'bodemmosselen' gewoon op bestelling te verkrijgen." Dankzij visspecialist De Kok is het in Middelburg alle dagen vismarkt. De locatie is perfect zo met drie speciaalzaken bij elkaar. Het is een paradijs voor lekkerbekken. „Wij verkopen verschillende soorten vis", vertelt Anouk, bedrijfsleidster bij De Kok. „Maar dat is niet alles, we wil len er iets bijzonders van ma ken. Mensen moeten hier dan ook voor van alles terecht kunnen. Zo verkopen wij sala des, diverse soorten rolmopsen en natuurlijk broodjes met gar nalen of haring. Dus ook men sen die zin hebben in een 'tussendoortje' kunnen bij ons terecht. Daarnaast zijn we be zig om een aantal fornuizen te installeren zodat we ook kant en klare maaltijden, soepen en borrelhapjes kunnen aanbie den. Als extra service wil ik re cepten meegeven aan mensen die een visje kopen." De aandacht van De Kok ligt naast het leveren van kwaliteit bij een goede service. Vis specialist De Kok heeft zijn spo ren dan ook al verdiend. Ooit begonnen met een winkel in Antwerpen, van daaruit op de markt terecht gekomen en nu weer een winkel in Middelburg. Overigens blijven ze ook op de Visspecialist De Kok maakt de Verspassage in Middelburg compleet. foto: Jaap Wolterbeek

de Faam | 2002 | | pagina 21