Café Bommel sponsort hard loopsters en 4-daagse loopsters Met de Faam/Vlissinger naar het Groot Russisch Staatscircus Streeknieuws Walcheren Feestelijke opening van 't Mozaïek in Oost-Souburg Walcheren Kort Walcheren Gevonden Regionaal Halt buro Walcheren - kortweg Bu- ro Halt - is wel bekend bij de meeste men sen. Halt staat voor Het Alternatief en heeft als belangrijkste taak het aanbieden van alterna tieve (taak) straffen aan jongeren die zich heb ben schuldig gemaakt aan vandalisme of ander klein crimineel gedrag. Hiermee wordt voorko men dat jeugdige personen al vroeg in aanra king komen met justitie en zo krijgen ze nog een tweede kans. De gedachte erachter is dat iedereen wel eens een fout maakt - zeker wan neer die jong is - en dat je van je fouten moet leren. Een andere, niet onbelangrijke taak is het geven van voorlichting om te voorkomen dat jongeren in moeilijkheden komen. Van dag tot da© DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Na een periode van ideeën uitwerken, plannen en tenslotte uitvoeren was het vrijdag 28 juni eindelijk zo ver. Net voor het einde van het schooljaar is het nieuwe plein voor zowel de o.b.s. 't Mozaïek, als voor de jeugd van de wijk Schoonenburgh in Oost-Souburg een feit. Het werd een groots, feestelijk gebeuren met muziek, theater en diverse activiteiten voor genodigden en alle schoolkinderen en buurtbewoners. Jacob Cats Anne Scheurs, Sonja van Eenennaam, Fina Pattiruhu, Petra Roovers en Maringe Vogel zijn al jaren vaste klant. Iedere vrijdag wordt met een hele vriendengroep in Café Bommel het weekend ingeluid. Walcherse wegen Geslaagd Kroonroutes - Sinds kort is het boekje Kroonroutes in-line (de beste skate- en skeelertoch- ten plus fietstochten van geheel Nederland!!!) uit. Zeeland is hierin vertegenwoordigd met de tocht Walcheren Boven. De evenementendag van de stich ting Groene Routes heeft bijna 100 deelnemers gehaald. De stichting vindt echter, dat dit er minstens duizend moeten wor den. Voor de beste tien tips hoe dit te bereiken is, worden 10 gouden Kroonroute gidsjes ver loot. Tips kunnen verstuurd wor den aan von@zeelandnet.nl Boswandeling - Het Zeeuws Biologisch Museum houdt zon dag 7 juli een bos- en duinwan deling. Onder leiding van een gids van Staatsbosbeheer wordt er gewandeld door het natuur- en cultuurhistorisch gebied De Manteling. In de manteling be vinden zich een aantal histori sche landgoederen. De gids kent vele geheimen van dit ge bied en zal daar boeiend over vertellen. De wandeling start om 14 uur vanaf het museum aan de Duinvlietweg 6 in Oostkapel le en duurt ongeveer anderhalf uur. Deelname kost 1,5 euro per persoon, aanmelden is noodza kelijk en kan via 0118-582620. Sint Jacobskerk - Het mando lineorkest Con Amore geeft zater dag 6 juli een inloopconcert. Dit concert is in de Vlissingse Sint Ja cobskerk en begint om 16 uur. De toegang tot dit concert is gratis. Zondag 7 juli, Zeezondag, is er om 10 uur een oecumenische dienst in de kerk. De dienst staat in het teken van 'At sea with Je sus' en wordt muzikaal omlijst door Vocaal Ensemble Elancore en door organist Jos Vogel. Zoutelande- In Zoutelande is de komende week weer veel te doen. Zo wordt er maandag van 19 tot 19.30 uur voorgelezen in de muziektent. Dinsdag van 13 tot 21 uur is het markt, met in de mid dag demonstraties van diverse hobby's. Woensdag vanaf 13 uur zijn de bunkers in de duinen open gesteld voor publiek en van 15 tot 18 uur is Clown Ballie aanwezig, met een groot springkussen. Ballonwedstrijd - Bij de opening van de nieuwe naschoolse opvang De Uilenburch, aan de Middelburg se Nederstraat, werd een balonnen- wedstrijd gehouden. Deze wedstrijd is gewonnen door Cas de Mooy, Mara Sanders en Django Lagendijk. Hun ballonnen kwamen maar liefst tot het Oostbrabantse Oeffelt. Nieuw Leven- De Nieuw Le ven Gemeente Middelburg opent vrijdag 5 juli een nieuwe samenkomstruimte aan het Klein Vlaanderen 65. Iedere zondag om 10 uur wordt er in deze ruim te een samenkomst gehouden, waarbij iedereen welkom is. Het Groot Russisch Staatscircus presen teert van 24 tot en met 28 juli in Vlissingen vol trots het gloednieuwe circusprogramma 'Mae stro'. Het nieuwe pro gramma laat jong en oud genieten met schit terende shows vol spektakel, humor en hartveroverende dres suur. Clowns zorgen voor doldwaze situaties voor en met het pu bliek, dompteurs laten zien waar de mensen van het Groot Russisch Staatscirucus met dier vriendelijke training toe in staat zijn. Maar ook luchtacrobaten, turn- kampioenen, brullende motoren zullen door de circustent gieren. Dit en nog veel meer kan jij misschien wel gratis gaan bekijken. Maar daar moet je wel voor doen. Wat moet je doen? Woensdag 3 juli 2002 FAAM/VLISSINGER 9 Etalage Haltbureau 'afgestoft' Door Jerry Esayas Buro Halt is in 1981 - in Rot terdam - begonnen als expe riment. Nu, 21 jaar later zijn er 61 bureaus verdeeld over heel Nederland. Gebleken is dat de etalage van Halt jongelui niet aanspreekt. Ze zien het vaak als een beetje een 'stoffige' FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscentrum Sta mina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. ANWB/VW Middelburg, kerkenwandeling onder leiding van een gids, 13.30 u. 't Pakhuis Oosterkerkplein Middelburg, me ditatie, 19.30 u. Stadhuistoren Veere, carillonbespeling door Kees van Eersel, 15 u. Abdijto ren Middelburg, beiaardconcert door Henk G. van Putten, 12 u. Vismarkt Middelburg, kunst-, an tiek- en ambachtenmarkt, 9 u. Grand Hotel Arion Vlissingen, zo- meravondbridge, 19.30 u. Zuidstraat Westkapelle, seizoen- markt, 14 u. Kapel van Sint Maar ten Hoogelande, 'Grondlegging' van Leanne Lawalata, 12.30 u. Zeeuws Biologisch-Museum Oost- kapelle, rondleiding 'de Manteling in een notendop', een impressie van het natuurgebied, 11 u. Kanovijver Vlissingen, Duin- en strandwandeltocht, diverse afstan den, vanaf 9 u. Kapel van Sint Maarten Hoogelande, 'Grondleg ging' van Leanne Lawalata, 12.30 u. Stadhuistoren Veere, carillon bespeling door Kees van Eersel, 19 u. Hackstraat Middelburg, ringrijden. Vismarkt Middelburg, rommelmarkt, 9 u. Binnenstad Middelburg, Brooklyn Streetpara- de, groot zomerspektakel, 14 u. De Blommenhof Michaelsdreef 10 Middelburg, Walcherse Tuinda gen, engelse stijl, 10 u. Generaal Eisenhowerlaan 54 Middelburg, Walcherse Tuindagen, stadstuin, 10 u. Zeeuws Maritiem Mu- ZEEum Vlissingen, openstelling, 13 u. Lekstraat Oost-Souburg, af delingswedstrijd sjezenrijden, 11 u. Burg. Beuzestraat Aagtekerke, ringrijden, 7.30 u. De Zandput Serooskerke, ringrijden, 8 u. Zui- verseweg 4 Domburg, open tuinen weekend, 10 u. Zeeuws Biologisch Museum Oost- kapelle, rondleiding 'Wandelen met Staatsbosbeheer', 14 u. Ka pel van Sint Maarten Hoogelande, 'Grondlegging' van Leanne Lawa lata, 14 u. Generaal Eisenhower laan 54 Middelburg, Walcherse Tuindagen, stadstuin, 10 u. Cen trum Middelburg, kunst- en cul tuurroute, 13 u. Fort Ramme- kens Ritthem, rondleiding door het natuurgebied Rammekens- hoek en het Fort Rammekens, 14 u. Zuiverseweg 4 Domburg, open tuinen weekend, 10 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Markt Middelburg, boeken- en curiosamarkt, 11 u. Meiveld en Nassaulaan Middelburg, Bouw speelplaatsen, kinderactiviteiten, 8.30 u. Grand Hotel Arion Vlis singen, zomeravondbridge, 19.30 u. Metalen kunstwerk Woold- huis Vlissingen, natuurwandeling door het Nollebos langs duinen en zeedijk, 19.30 u. Zeeuws Bio logisch Museum Oostkapelle, (W)onderwaterwereld, workshop voor kinderen, 10 u. Imkerij Pop- pendamme Grijpskerke, Het trek paard in 't Gareel, demonstraties, 14 u. Sporthal De Halve Maan Oostkapelle, bingo, 19.30 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Meiveld en Nas saulaan Middelburg, Bouwspeel plaatsen, kinderactiviteiten, 8.30 u. Fort Rammekens Ritthem, rondleiding door het natuurge bied Rammekenshoek en het Fort Rammekens, 19.30 u. VVV-kan- toor Veere, VOC-wandeling door het historische stadje Veere, 13 u. Sportfondsenbad Vlissingen, aan gepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Kapel van Sint Maarten Hoogelan de, 'Grondlegging' van Leanne Lawalata, 14 u. Meiveld en Nas saulaan Middelburg, Bouwspeel plaatsen, kinderactiviteiten, 8.30 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Met de tuinman mee', 13 u. bedoening. Omdat een orga nisatie die zich richt op jonge ren ook iets dient uit te stralen wat ze aanspreekt, is men kunstenaars gaan benaderen om mee te helpen aan het veranderen van de etalage. Zo hebben al verschillende kun stenaars op een creatieve ma nier hun visie gegeven op de thema's waar Halt mee te ma ken heeft. Het is daarbij de be doeling dat om de 4 tot 6 maanden een andere kunste naar exposeert in de etalage aan de Vlasmarkt. Op dit ogenblik hangt er een doek van kunstschilder Tineke Wijn gaarden. Eigenlijk zijn het 6 kleine schilderijtjes die met el kaar verbonden zijn in een groter geheel; de lijst. De kleuren op de 6 doeken ver schillen van intens en fel tot sombere donkere kleuren en staan symbool voor de ver schillende gemoedstoestan den die mensen allemaal in zich hebben. De lijst geeft daarbij de grenzen aan waar je tussen moet blijven. "Voor mij symboliseert het de ver scheidenheid aan individuen, uitgebeeld door de variatie aan kleur, beweging en emo tie in deze 6 doekjes," vertelt Tineke, "samen vormen ze een eenheid, ondanks hun verschillen. In essentie zijn kinderen goed, soms is het al leen nodig om de grenzen wat te versterken, zoals dat bij bu ro Halt gebeurt." Het is voor Tineke de eerste keer dat ze exposeert. Ze schilderde al langer, maar deed er verder niets mee. Dit schilderij was al af toen Halt haar benaderde, en kreeg daardoor een extra betekenis. "Het viel ineens al lemaal op z'n plaats, en hoe meer ik er naar kijk des te meer betekenis krijgt het voor me." zegt de kunstenares en thousiast. Het is dan ook een prachtig schilderij, waar ieder een een andere interpretatie aan kan geven, dat maakt kunst ook zo leuk. Ook voor Halt is het project geslaagd. Een bijzondere etalage en dito uitstraling, het smaakt naar meer. In de periode van 21 tot en met 27 juni zijn bij de politie de volgende gevonden voorwerpen afgege ven: Een auto-embleem, bank- en girobescheiden, videorecorder, leesbril, brillenkoker, gsm, geld, horloge, identiteitsbewijzen, rijbe wijzen, ketting, kleding, accutes ter, kentekenplaat, aansteker, bromfiets, fietsen, scooter, porte monnees, portefeuilles, radiofron- tje, reisdocument, ring, schoen, sleutels en sleutelbossen, hoepel, speeldoosje, etui, tassen. Nadere informatie is verkrijgbaar op de politiebureaus. Personen die goe deren als vermist opgegeven heb ben hoeven niet te reageren, zij krijgen automatisch bericht. De wens was er al een tijd, de ideeën ook, alleen de re alisatie duurde wat langer. Het werd uiteindelijk een leuk en origineel plan om zo wel de buurt als de school te laten profiteren van een mooi en vooral ook voor de jeugd uitdagend plein. Om te voorzien in ieders behoefte werd er nauw samengewerkt in een werkgroep met o.a. een jongerenwerker - die de jeugd vertegenwoordigde -, iemand van de school, de ambtenaar verantwoordelijk voor de wijk en een buurtbe woner. Toen het idee vorm begon aan te nemen, werd kunstenaar Ronald Mullié ge vraagd het plein te ontwer pen. Hij ontwierp het kunstwerk Zenit; Adriaan van de Ven- ne's projectie. Het ontwerp kwam tot stand in samen hang met de inrichting van het plein tussen de gymzaal en de school. Uitgangspunt voor Mullié's ontwerp is kin deren en hun spel zoals te zien op de prent "kinderspe len" in een zeventiende- eeuwse gedichtenbundel van Het idee van sponsoring ont stond vorig jaar. De vriendin nen lopen al jaren de beken de 4-daagse van Nijmegen en werden vorig jaar "live" ge volgd door Omroep Zeeland. Dagelijks waren zij via de mo biele telefoon op de radio te horen. Ook dit jaar wordt weer deel genomen aan het grootste sportevenement van Neder land, waarin jong en oud ver tegenwoordigd zijn. Omdat het gezelschap niet al leen wandelt, maar ook op re creatieve wijze deelneemt aan hardloopwedstrijden als dve marathon van Rotterdam en de Zevenheuvelenloop van Nijmegen heeft Café Bommel gezorgd voor hard looptenues voor zomer en winter. "Dat Café Bommel voor ons kiest, vinden we ontzettend leuk. Tenslotte zie je vaak dat alleen toppers gesponsord worden. Wij zijn puur recre atief bezig, maar genieten enorm van sporten als hard lopen. Voor ons is het al een prestatie om de marathon of de Zevenheuvelenloop uit te lopen. Daar moeten we veel en vaak voor trainen. Dat doen we over de Walcherse wegen. Doordat we veel hardlopen, hebben we met de zware 4 daagse van Nij megen minder moeite en kunnen we 4 dagen lang ge nieten van de schitterende entourage waarin dit evene ment plaatsvindt. Vorig jaar waren we tijdens de 4 dagen van 40 kilometer wandelen alleen herkenbaar aan onze Zeeuwse V.laggen. Dit jaar zijn we nu ook allemaal het zelfde gekleed. We zijn er heel blij mee en hebben al veel leuke reacties gehad". Van links naar rechts: Marin ge Vogel, Ans Mastboom (Café Bommel), Anne Schreurs, Roger Mastboom (Café Bommel), Petra Roovers en Fina Pattiruhu. Sonja van Eenennaam ont breekt op de foto. Jacob Cats, geïllustreerd door Adriaan van de Venne. De prent is gesitueerd op het abdijplein in Middelburg. Het ontwerp Zenit is een combi natie van plattegronden van kinderspelen en de platte grond van een labyrint. In het oog springt het amfi theater - een soort van ter rassen oplopend in niveau - waar kinderen bij elkaar kun nen zitten en zo het hele plein kunnen overzien. Het theater is ook uitermate ge schikt als ontmoetingsplek voor de jeugd, om lekker in het zonnetje wat met elkaar te praten. Het is de combinatie van functionaliteit en kunst dat het plein bijzonder maakt. Naar het plein toe is een soort hekwerk gemaakt met om de zoveel meter lei-plata nen (bomen) die wanneer ze eenmaal in volle bloei staan met elkaar vergroeien tot een prachtige groene door gang. De bomen worden 's avonds van onderen ver licht wat een sprookjesachti ge sfeer geeft. Op het plein is ook ruimte gemaakt voor een basketbal-/voetbalveld. Het lijkt dat de opzet van zo wel de buurt als de school geslaagd is want alhoewel de school verlaten is, leeft het plein. Een aantal kinde ren is druk aan het voetbal len. Ook zij vinden het plein leuk. "Nu kunnen we goed oefenen," roepen Ivan Popo- vig, Brahim Afhir en Gaby Si mons in koor, "we willen prof worden." vervolgen ze enthousiast. Allemaal hopen ze dat Brazi lië wereldkampioen wordt. "Ik vind het plein ook heel mooi geworden," zegt Char- ly Visser, "alleen de school is van binnen zo saai." ver zucht ze. Er is nog altijd werk aan de winkel voor het per soneel van 't Mozaïek, je leert dan ook nergens zoveel als voor de klas. Kleur de plaat zo mooi moge lijk in met bijvoorbeeld kleur potloden, viltstift, water- of vingerverf. De kleurplaat be plakken mag natuurlijk ook! De mooiste 25 kleurplaten worden beloond met twéé kaartjes voor de voorstelling van 24 juli om 20 uur in Vlissingen. leder een die niet ouder is dan twaalf jaar kan meedoen. Ga snel aan de slag en stuur je kleurplaat, voorzien van naam, adres en leeftijd voor 13 juli naar: Redactie Faam/Vlissin- ger, postbus 99, 4380 AB in Vlissingen. De winnaars krij gen hun kaarten zo snel moge lijk toegestuurd en worden ge publiceerd in de Faam/Vlissin ger van woensdag 17 juli.

de Faam | 2002 | | pagina 9