iiiiiivitllmHlitfiiiilièviiélmliiiiiMlC. iï. GEMEENTE MIDDELBURG Street- parade 2002 Uitslag verkiezingen seniorenraad Deel Kanaalweg dicht Snel, sneller, snelst Bijzondere bijstand kosten voortgezet onderwijs Rooi- aanvragen Stromenwijk aan kant op wijkopruimdag SnliR UB ii Restauratie panden Krommeweele van start Week 27 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Tafeltje Dekje Met een opkomstpercentage van 30,1% zijn de Mid delburgse seniorenverkiezingen succesvol te noemen. Ko Abrahamse heeft met 17,5% de meeste stemmen gehaald. Opnieuw is er deze zo mer door Wijkbeheer een Wijkopruimdag ge houden in de Stromen- wijk. Samen met Politie, de Toezichthouders, De Wijkonderhoudploeg, Woongoed Middelburg en vrijwillige bewoners is vorige week woensdag hard gewerkt om de wijk onder handen te nemen. Ook was er versterking van groep 5 van de open bare lagere school 'de Beverburch'. Communicatie mm M I D D E Het schooljaar zit er bij na op en dit betekent ook de afsluiting van de meeste activiteiten van de Brede School voor dit seizoen. Wat presteerden de deelnemers de afgelo pen maanden? L B U R G AANVRAAGFORMULIER Woensdag 3 juli 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Buiten kantooruren belt u 675 555. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Dc Slreetparade trekt op zater dag 6 juli door de Middelburgc binnenstad. De Slreetparade is een optocht niet stapvoetsrijden- de voertuigen, waarop mensen op muziek dansen. De stoet ver trekt om 15.00 uur en rijdt de volgende route: Dam/Dam- plein/Korte Delft/Lange Delft/ Markl/Pottenmarkt/Langcvic- le/Achter dc Houttuinen/Seis- dam/Heercngracht/Sladhuis- straat/Lange Noordstraat/Markt/ Poltcnmarkt/Langevielc/Achter de Houttuinen. Cityparty De 'Cilyparty' barst om 16.00 uur los op parkeerterrein 'Hof van Tange' en duurt tot 23.00 uur. Vanwege het muzikale feest is het terrein op donderdag 4 juli vanaf 21.00 uur afgesloten voor verkeer. Op maandag 8 juli kunt u uw auto vanaf 12.00 uur weer op het 'Hof van Tange' parkeren. Het plein is met hekken afgeslo ten. Toegang lot het feestterrein is alleen mogelijk met een cn- treekaarten. Surf voor het complete program ma en enlreekaarten naar www.streetparademiddelburg.nl In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men. kwcekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maxi maal 25 cm (gemeten op 1.30m bo ven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Een den aan het Domburgs Schuitvlot Een es aan de Rcgentenlaan Tien elzen en vijf iepen aan de Baljuwlaan Twee meidoorns, zes esdoorns, twee kastanjes en drie sierpercn op de AZZ centrumlocatie aan de Prins Bcrnhardstraat Een spar aan dc Wijdaustraat Twee iepen aan de Magnusstraat Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbcheer. 0118- 675312 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 8 juli lol en met zondag 14 juli 2001. Maandag Varkensschnitzel gordonbleu, bloemkool en gestampte aardappelen Dinsdag Gehaktbal in jus en andijvie en mini röstis Woensdag Dunne plakken rundvlees in jus met gesneden spinazie Donderdag Gepaneerde kalkoenschnitzel, gemengde groente en aardappelpuree Vrijdag Vislilet in fijne botersaus met worteltjes en gestampte aardappelen Zaterdag Bami goreng Zondag Wat de pot schaft. Volgende week maken de gekozen leden kennis met elkaar. Na de zo mer worden de statuten opgesteld en een convenant gesloten met de gemeente. In het convenant wordt vastgelegd welke bevoegdheden dc raad krijgt. Als dat is geregeld, gaat dc raad aan dc slag. De seniorenraad adviseert de ge meente en instellingen die voor ou deren werken. De adviezen kunnen bijvoorbeeld gaan over huisvesting, zorg, mobiliteit educatie en recre atieve activiteiten. Uitslag verkiezingen seniorenraad 2002 Ad Simpelaar 251 6,7% Henk Boers 230 6.2% John Flik weert 223 6,0% Resevelijst seniorenraad: Bouwien Post ma 221 5.9% Bcnno Wild 186 5,0% Frans Klep 170 4,6% Toon Pijs 162 4,3% Hu,.s Ruempol 131 3,5% Fred Verduin 123 3,3% Koos Blokzijl 90 2.4% Co Wage 83 2,2% Wim van Leeuwen 81 2,2% John Visser 81 2.2% Hans Bell 59 1,6% Middelburg ontving 3727 geldige stemformulieren. De 7 gekozen leden seniorenraad: Ko Abrahamse Els van der Waals- Brouwer 416 Caroliene Loeckx 301 Gerril dc Bruin 267 Aantal in stemmen 652 17,5% 1 1.2% 8,1% 7,2% 3.727 100,0% aantal geldige stemmen 3.727 aantal ongeldige stentmen 19 aantal blanco stemmen 3 Totaal aantal stemmen 3.749 aantal verstuurde stemformulieren 12.471 "opkomstpercentage" 30.1 Anja Jonkman van Wijkbeheer open de de dag door alle medewerkers, vrijwilligers en leerlingen alvast te bedanken voor hun bijdrage aan deze dag en wenste iedereen succes bij het werk. Met name de kinderen kregen instructies, van wat ze wel en niet mochten opruimen. Om 10 uur be gon het werk in dc wijk. Stadsbeheer verzorgde het zogenaamde 'grijs en groen'; waar nodig werd bestraal en extra onderhoud verricht aan het openbaar groen. De veegwagens hebben alle straten een keer extra goed geveegd. Dc Wijkonderhoud ploeg heeft zich erg ingespannen met opruim- en schoonmaakklusscn. Po litie en Sladstoezicht hielden een oogje in het zeil bij de schoolkinde ren en maakte daar waar nodig plek ken autovrij. Leerlingen van groep 5 van basis school 'de Beverburch' hebben on der leiding van leerkracht Madelei ne van Wanrooy het zwerfvuil rond hun school opgeruimd. Er lag veel zwerfvuil en dc twintig leerlingen konden bijna niet wachten om aan de slag te gaan. Zij hebben keihard gewerkt en hebben zich allemaal weer opgegeven voor volgend jaar. "Vcéééécél leuker als rekenen" klonk uit vele monden. Voor alle leerlingen was er na alloop een ca deautje en wal lekkers. Voor wat hoort wat. Dc bewoners zelf hebben zo hier en daar flink opgeruimd of dc tuin eens flink aangepakt. Ook konden zij klein grof vuil aanbieden bij een vuilnisauto van dc gemeente, zodat zij in een keer in huis schoon schip konden maken. Hier is goed ge bruik van gemaakt. De Stromen- wijk is weer spik en span! Doel Dc opruimdagen zijn niet alleen be doeld om de wijk eens goed aan kant te hebben, maar tevens als goed voorbeeld van de gemeente. Bewoners, gemeente en diverse maatschappelijke organisaties wor den betrokken bij een goed woon- cn lecf/spcclmilieu. Jongeren, leerlingen van dc school, worden er bewust bij betrokken. Rondslingerend afval, zoals blik jes. papier en fritesbakjéS worden vaak neergegooid uil gemakzucht. Om deze mentaliteit te veranderen is het belangrijk dat zij hier op jon ge leeftijd op worden gewezen, want ook nu geldt nog steeds "jong geleerd is oud gedaan". We kunnen terugkijken op een ge slaagde dag. Het weer was gewel dig en de samenwerking prima op elkaar afgestemd. Het was gezellig en de wijk is weer schoon. Kortom een dag om met plezier op terug te kijken. Ook in andere wijken wordt dit jaar een wijkopruimdag georga niseerd. Wilt u weten wanneer uw wijk aan de beurt is neem dan contact op met Anja Jonkman van de gemeente, af deling Wijkbeheer telefoon: 675788. Kinderen van 'de Beverburchmaken van de opruimdag een succes! Foto: Wijkbeheer Vandaag start om 16.00 uur de restauratie van de panden 4, 6 en 8 aan de Krommeweele. De BV Mo- numentenbeheer Middel burg gaat samen met Ba rend Midavaine, eigenaar van Braai Tapperij 'De Mug', de 17e eeuwse pan den middels een casco res tauratie in hun oude glorie herstellen. Met de casco restauratie is een be drag gemoeid van 833.000. De BV Monumenlenbeheer Middel burg hoopt de panden aan het einde van het jaar op te leveren. In dc nummers 4 en 6 gaat Barend Mida vaine een aantal logicsvcrblijvcn re aliseren in combinatie met horeca. Hel gerestaureerde casco van num mer 8 wordt verkocht door de BV Monumentenbeheer. Voor informa tie over de verkoop kunnen belang stellenden contact opnemen met Bert Dingemanse makelaars - taxa teurs o.g.. tel.: 650 575. BV Monumentenbeheer Dc BV Monumentenbeheer inves teert in de aankoop en de restauratie van (vervallen) monumentale en beeldbepalende panden. Het gaat dan om panden die niet goed in de markt liggen door de staal waarin zij zich bevinden. Zo blijft hel Mid delburgs cultureel erfgoed behou den. Het stuk Kanaalweg tussen het Station en de Schroeweg is op donderdag 4 juli tussen 7.00 en 17.00 uur afgesloten voor verkeer. Dit deel van de Kanaalweg wordt dan voorzien van ondergrondse infrastructuur. Tijdens het werk wordt u omgeleid via de Blauwedijk. De bedrijven aan de Kanaalweg blijven wel be reikbaar via dc Schroeweg. U moet dan wel keren en het zelfde stuk te rugrijden wanneer u het bedrijf hebt bezocht. De aannemer asfalteert over een paar weken het stuk Ka naalweg tussen het ns-siation en BP-station. Dit stuk Kanaalweg is donderdag afgesloten.. Foto: afdeling Communicatie Bij de afdeling Communicatie aan de Stadhuisstraat 2 kunt u alle werkdagen van 8.00 lot 17.00 uur terecht voor folders over de ver schillende projecten van Middel burg. Ook staan er maquettes, een intemetzuil en liggen stukken ter inzage, die bijvoorbeeld in de raadsvergaderingen worden bespro ken. U vindt de afdeling Communi catie recht tegenover de afdeling Burgerzaken. mg w,.. i .-I - -tv De Binnenhaven voor de rechtbank was zaterdag de plek waar de opnames van het programma 'Ter Land. ter Zee en in de Lucht' plaatsvonden. Vijftig enthousiaste 'tobbedansers' probeerden in een zelfgemaakte tobbe, kist of krat vanaf een helling zo snel mogelijk de Jinishbel te halen. De Middelburgse uitzending is onder voorbehoud op vrij dag 16 augustus bij de TROS op Nederland 2. Foto: Frank Viergever Het team van hel KindcrPcrsBuro heeft keihard gewerkt aan de derde KPB-kranl. In deze krant staat de mening van de kinderen over onder andere; de skatebaan op hel Mei veld, het Marietje Kessels Project, de rondleiding door het nieuwe schoolgebouw, saaie schoolpleinen en de verkeersveiligheid rond de Spinhuisweg. Momenteel legt Drukkerij Arduin dc laatste hand aan hel drukklaar maken van de krant. De bedoeling is om nog voor de zomervakantie het eerste exem plaar te overhandigen. Dit gebeurt in de Drukkerij van Arduin. Dc groepen 7 van dc Lccuwcnburch en de Cypressenhof deden mee aan lessen zelfverdediging en weerbaar heid, het Marietje Kessels Project. Afgelopen dinsdag werd dc laatste les gegeven op de Leeuwenburch en konden de kinderen in het bijzijn van hun ouders laten zien wat ze geleerd hebben. Tevens kregen ze allen een certificaat uitgereikt. Sportbuurtwerk gaat door Dc activiteiten van het sportbuurt werk gaan in de zomervakantie door! Na de bouwspcclweek op hel Meiveld, zijn er iedere week sport activiteiten onder leiding van Joost Hopman, de huidige sportbuurtwer- ker. Hij is dan te vinden op de speelplekken in Zuid op vaste mid dagen en zal allerlei sportmateriaa! meenemen, zodat iedereen zich kan vermaken. Wensen en ideccn zijn altijd welkom. Bijvoorbeeld een middag een springkussen, of een uitstapje naar het skatepark Mckcr. Joost is van plan om er een dolle sportieve vakantie van te maken. Aangezien het kantoor van de Bre de School in dc verhuizing naar hel nieuwe gebouw zit; zal Joost wer ken vanuit het WOP huis aan de Rentmeesterlaan 4. Posters kondi gen daar de activiteiten aan. Mensen die mee willen werken zijn eveneens van harte welkom. Begin juli wordt de Brede School nieuws brief huis aan huis verspreid in de wijk. Hierin staan nadere bijzonder heden over hel zomerprogramma. De gemeente Middelburg verstrekt 115,00 bijzondere bijstand per kind per jaar als bijdrage in de kos ten van een opleiding in het voort gezet onderwijs. Voor de bijdrage komen in aanmerking: 1.de alleenstaande ouder met kin deren van 12 lol 18 jaar en 2. het gezin met kinderen van 12 tot 18 jaar. In sommige gevallen zijn er kinde ren van I I jaar die al voortgezet on derwijs volgen. Ook voor hen is de bijdrage van toepassing. De mensen met een bijstandsuitke ring zijn rechtstreeks aangeschre ven. Het aanvraagformulier is dus met name voor hen die geen bij standsuitkering hebben, maar wel een inkomen hebben op bijstandsni veau. Als u niet rechtstreeks bent aangeschreven en u denkt ook in aanmerking te komen voor de bij drage. dan kunt ook u liet onder- slaande aanvraagformulier gebrui ken. Dit zijn de voorwaarden l.op 1 juli 2002 moet de alleen staande ouder of het gezin ten minste 2 jaar een inkomen heb ben gehad op bijstandsniveau. U kunt dit aantonen met: een loon- strook of uitkeringsspecificatie over de maanden juli 2000, juli 2001 en juli 2002: 2. het kind of de kinderen moeten de middelbare school bezoeken (aan te tonen met een inschrijfbe wijs voor het volgend school jaar); Dit zijn de inkomensgrenzen (exclusief vakantietoeslag) per 1 juli 2000 1de alleenstaande ouder van 21 tot 65 jaar 860,82 2. de alleenstaande ouder van 65 jaar of ouder 882,80 3. gehuwden/samenwonenden tol 65 jaar 944,72 4. gehuwden/samenwonenden ouder dan 65 jaar 982,79 per I juli 2001 1de alleenstaande ouder van 21 tot 65 jaar C 924.27 2. dc alleenstaande ouder van 65 jaar of ouder 1.001,25 3. gehuwden/samenwonenden tot 65 jaar ('1.015.35 4. gehuwden/samenwonenden ouder dan 65 jaar 1.071,71 per juli 2002 1de alleenstaande ouder van 21 lot 65 jaar 964,55 2 dc alleenstaande ouder van 65 jaar of ouder ('1.102,82 3. gehuwden/samenwonenden tol 65 jaar C 1106,13 4. gehuwden/samenwonenden ouder dan 65 jaar ('1.117,82 Dit is de vermogensgrens Om in aanmerking te komen voor dc bijdrage is er naast dc inkomens grens ook een vermogensgrens. Uw vermogen mag op de peildatum 1 juli 2002 niet hoger zijn dan 9.640. De ondergetekende: Adres: Postcode woonplaats: verzoekt in aanmerking te komen voor de bijdrage van 115,00 in de kosten van een opleiding in het voortge zet onderwijs voor: Naam kind 1 2 3 4 Mijn/onze situatie is: 0 alleenstaande ouder 0 gezin Geboortedatum Plaats: Datum: Handtekening aanvrager. Handtekening partner. Bijgevoegd zijn bewijsstukken waaruit blijkt dat u minimaal twee jaar een inkomen hebt op bijstandsniveau, een bewijsstuk van hei inkomen per I juli 2002 (bijvoorbeeld uitkeringsspecificatie of salarisstrook), het in schrijfbewijs voor het schooljaar 2001 - 2002 en een kopie van uw identiteitsbewijs. Tot slot heeft u een bewijs stuk ingeleverd waaruit blijkt dat uw vermogen lager is dan 9.640. Let op: voor gehuwden en samenwonenden geldt dat van beiden de bewijsstukken moeten worden inge leverd. Dit aanvraagformulier kunt u opsturen naar de afdeling Sociale Zaken, t.a.v. de adm. ondersleuning Intake, Antwoordnummer 73, 4330 WB Middelburg. U hoeft dan geen postzegel te plakken. U kunt het aanvraagformulier ook afgeven hij dc afdeling Sociale Zaken. Simpelhuisstraat 1.

de Faam | 2002 | | pagina 3