i Ji Garage Touw; universeel autobedrijf met een leuke afwijking Stroskerksedag nog steeds succesvol VERLICHTING Straluma Schoenmakerij Goudswaard viert 45 jarig jubileum 2500 m ik heb nieuws voor je... IMOKIA In een ruime bedrijfshal aan de Productweg 5 op het bedrijventerrein Vrijburg in Vlissingen heeft Stomerij Veldman een nieuwe vestiging. De ruimte is ingericht naar de wensen van de eigenaar. Er kan efficiënt worden gewerkt, de productiemogelijkheden zijn uitgebreid en voor de mensen die er werken zijn goede voorzie ningen getroffen. Bovendien is heel goed reke ning gehouden met de eisen van veiligheid en milieu. De zaak aan de Gortstraat in Middel burg wordt zeker niet gesloten. Bij autobedrijf Touw valt er iets te vieren. Af gelopen zaterdag was de feestelijke ope ning van de nieuwe showroom. In 1946 begon nen en inmiddels uitgegroeid tot een bedrijf met een goede reputatie die tot buiten Zeeland strekt. Dat komt mede door het feit dat ze bij Touw een afwijking hebben op het gebied van auto's; oldtimers om preciezer te zijn. Comfortabele schoenen, van goede kwaliteit dat is waar het bij Henk en Jopie Gouds waard om draait. Al 45 jaar staan ze met veel plezier in hun zaak. Eerst naast het oude zie kenhuis in Middelburg, maar inmiddels al weer 5 jaar Achter de Houttuinen. De extra ruimte die de nieuwe winkel bood was hard nodig, omdat het assortiment steeds groter wordt, en de vraag naar goede comfortabele schoenen alsmaar groeit. Serooskerke bruist zaterdag 6 juli van de acti viteiten, volgens goed gebruik wordt dit weekend de Stroskerksedag gevierd. De Toren straat verandert die dag in een gezellige pro menade met tal van braderiekraampjes van de plaatselijke middenstand. Diverse verenigingen zorgen daarnaast voor volop activiteiten en en tertainment, met als jaarlijks terugkerend hoogtepunt de wedstrijd van Ringrijdersvereni- ging Gapinge. Fromagerie Forianne Middelburg gecertificeerd Speeltuin minder open door tekort vrijwilligers Summer Fashion van Schiesser Primera Burger in de prijzen op de begane grond ...3410+TV nu samen voor €29?°* I ik heb nieuws voor je dGbltCl Woensdag 3 juli 2002 FAAM/VLISSINGER 21 Stomerij Veldman uit jas gegroeid door Arie van Zanten "In Middelburg zijn we uit on ze jas gegroeid", vertelt on dernemer Ed Veldman, "we moesten onze capaciteit uit breiden. Dat kon hier en het bevalt prima. Er is veel meer ruimte, zowel op de werkvloer als in de hoogte, de hal is 6 meter hoog, en de bereikbaar heid is enorm verbeterd. Je rijdt hier zo met de auto naar binnen, terwijl we in Middel burg alles moesten dragen door een tuin en een garage". In de machinekamer, het hart van het bedrijf, is het warm. Daar staat een machine, die de nodige stoom maakt voor de reinigingsapparaten in de stomerij. Er zijn ook reservoirs voor water. Eén voor het war me koelwater van de reini gingsmachines, dat wordt her gebruikt voor de wasmachi nes. Het bespaart verwar- mingskosten en afvalwater. Een andere tank bevat een buffervoorraad om bij top drukte constant water te heb ben. In de bedrijfsruimte staan vier grote wasmachines en een aantal drogers. Er is een machine voor het stomen en een strijkafdeling. Veldman heeft overal extra leidingen en bedrading laten aanleggen, met het oog op een verdere uitbreiding. Ook is er een krachtige ventilatie. "Dat is gunstig voor mijn mensen", zegt Ed. "Ik heb ook gelijk een kantine laten bouwen en een toiletruimte met een douche". Er werken nu 12 mensen aan de Productweg. Maar er ko men er nog bij, omdat het werkaanbod nog toeneemt. Veldman's filosofie is, dat hij niet al te snel wil uitbreiden, maar stap voor stap. Er wordt nu, afhankelijk van het sei zoen, tussen de 2000 en 4000 kg wasgoed per week ver werkt. Het meeste wasgoed komt van Horecabedrijven. Het "stoomwerk" voor 95% van particulieren. Dat kan worden aangeleverd op een tiental plaatsen óp Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland o.m. in Heinkenszand, maar ook, en dat blijft zo, aan de Gortstraat in Middelburg. Ed is daar elke middag zelf aan wezig. Klanten kunnen ook wel terecht aan de Product weg. Normaal zit er één dag tussen brengen en halen. Stomerij Veldman heeft er een bedrijfshal in Vlissingen bij. Maar als er haast bij is kan hiervan worden afgeweken. Extra is een dekbedservice. Op dezelfde dag brengen en ophalen. Dat geldt ook voor gordijnen. Een andere specia liteit is de bruidsjurkservice. Na het feest reinigen en mo delleren van de trouwjurk om te bewaren. Veldman is aan gesloten bij NETEX. Een orga nisatie van stomerijen, die foto: Jaap Wolterbeek kwaliteit garandeert. Ope ningstijden Gortstraat 44 ma.t/m vrij. 08.00-18.00 u. za. 09.00-12.30 u. Productweg ma. t/m vrij 08.00-18.00 u. za.gesloten. klassiekers voor zijn rekening neemt, terwijl de ander mon teurs zich bezig houden met de nieuwere wagens. "We zijn van alle markten thuis," legt Kees uit, "een universele ga rage met een voorkeur voor oldtimers." De auto's van nu hebben vrijwel geen gehei men meer voor de monteurs en ook de uitleessystemen voor de huidige generatie mo toren leveren geen problemen op. Nog een opvallende verschij ning in de werkplaats is de Graham Supercharger, uniek omdat er maar één van in Ne derland rond rijdt. De auto is ook in onderhoud bij Touw. Mensen komen dan ook van buiten Zeeland naar Touw toe. Jong en oud, met één ding ge meen; hun liefde voor de klas- In de nieuwe showroom staan jonge auto's en klassiekers kriskras door elkaar. Het is kenmerkend voor het bedrijf, want ook in de werkplaats ont moeten jong en oud elkaar. De elegante en eigenzinnige lij nen van een MG TC naast de strakkere en ook wat eentoni ger vormgegeven auto's van deze tijd. Even bij garage Touw langs gaan is intens genieten van wat er zoal nog bewaard is ge bleven uit vervlogen tijden. Zo staat er een fantastisch mooie rode Austin Healey 3000. De wagen smeekt gewoon om mee door landweggetjes te rij den. "Die hebben we in on derhoud," merkt Kees Aar- noutse op, "nog steeds in per fecte conditie overigens." Kees is degene die meestal de U begint linksboven in de hoek bij nummer 1 en zo volgt u, te gen de klok in, de slang. Van de antwoorden op de omschrijvin gen is telkens de laatste letter ook het begin van het volgende woord. Die letter gebruikt u dus maar eenmaal. De oplossing wordt gevormd door van links naar rechts en van boven naar beneden de letters bij de pijltjes te lezen; de hele rij wel te ver staan. Stuur uw oplossing vóór donderdag 11 juli naar de redactie van de FaamA/lissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 17 juli bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woens dag 19 juni luidt: „Kampioen". De twee vrijkaarten voor Cine City in Vlissingen gaan naar C. Francke uit Middelburg. siek Britse merken. Op dit ogenblik is Aarnoutse bezig met het restaureren van een MGB GT, de coupé versie van MG. Kees: ".Eigenlijk vind ik dit een van de mooiere mo dellen, er zit een fantastisch mooie lijn in. Een cabriolet mag dan leuker zijn om in te rijden, dit is het toch hoor." Toegegeven; hij is mooi, maar als je voor de keuze staat zo'n mooi gelijnde GT of toch een cabrio, ofde keuze wordt moeilijk, doe mij eigenlijk maar zo'n Austin Healey 3000. Garage Touw: een bedrijf met een goede reputatie foto: Jaap Wolterbeek Jopie en Henk uitgebreid de tijd voor de klanten. De voet wordt nauwkeurig opgeme ten, en ook kan de klant reke nen op uitvoerig advies. Dat dit gewaardeerd wordt blijkt wel uit het feit dat er nog klan ten komen van het eerste uur. Henk: "Toch komen ook steeds jongere mensen bij ons voor schoenen. En natuurlijk mensen met beroepen waar veel wordt gelopen of ge staan. Te vaak wordt er nog gedacht dat wij schoenen ver kopen voor mensen met 'slechte' voeten, maar het te gendeel is waar. Het is voor mensen die lekker willen lo pen en een goede kwaliteit op prijs stellen." Naast het verkopen van schoenen kan men bij Gouds waard ook terecht voor repa raties. "Daarin is ook veel ver anderd,"merkt Henk op, "zo had je vroeger voornamelijk leer en rubber. Dat was vrij eenvoudig als je iets moest lij men. De materialen die tegen woordig gebruikt worden ver schillen nogal eens. Alleen al de vele soorten plastic die ge bruikt worden, daar moet je de lijm op aanpassen. Je kan er tegenwoordig ook geen spijker meer in slaan, iets wat vroeger geen enkel probleem was." Het vereist dan ook veel kennis van de verschillende soorten materialen, iets wat aan Henk wel is toevertrouwd. Zijn kennis van zaken is enorm, en lijkt onuitputtelijk. Het wordt alleen overtroffen door de liefde voor zijn vak. Om het jubileum te vieren geeft schoenmakerij Gouds waard 10,- korting op schoe nen van het merk Finn com fort en 5,- op Birckenstok. De actie is geldig van dinsdag 9 t/m zaterdag 13 juli. Bij schoenmakerij Gouds waard verkopen ze voorname lijk Birckenstok en Finn Com fort. Merken die veel aandacht besteden aan kwaliteit, com fort en afwerking. De voet staat centraal en daaromheen vormt zich de schoen."Wie ze eenmaal geprobeerd heeft, komt altijd terug." zegt Henk trots. Er gaat dan ook heel wat aan vooraf voordat de schoe nen in de winkel belanden. Zo wordt er heel zorgvuldig naar het te gebruiken leer gekeken. Is de kwaliteit niet goed ge noeg dan wordt het gewei gerd. "De schoenen worden weliswaar in de fabriek ge maakt, maar je staat er nog versteld van hoeveel er met de hand wordt gedaan. Wij gaan er ieder jaar een keer naar toe, voornamelijk om op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen en we kijken dan ook altijd even rond in de fabriek." vertelt Henk. "De fabriek houdt bijna het hele dorp aan het werk," vult Jopie aan, "veel werk wordt thuis gedaan, ze komen om een aantal paar schoenen die ze dan mee naar huis ne men om de zolen er aan te naaien. Daar hebben ze een bepaalde tijd voor. Op de dag dat ze klaar zijn komt iedereen op een bepaalde tijd om ze weer in te leveren. Na een uit voerige controle gaan ze dan verder met de volgende stap in het proces." Jopie en Henk staan dan ook volledig achter het product. De schoenen voe len stevig aan en hebben als bijzonderheid nog een extra inlegzool. "De zool heeft druk- punten die bepaalde delen van de voeten masseert," legt Jopie uit, "je mag ze dan ook niet langer dan een half uurtje dragen." In de winkel nemen In 'Stroskèrke' wordt zaterdag ook het maken van klompen gedemonstreerd. door Inge Adriaansen De Stroskerkse Dag staat al ja ren bekend als een gezellige familiedag voor zowel Wal- chernaren als toeristen. Jacco Pleune vertelt ,,AI zo'n jaar of twintig wordt de Stroskerkse Dag gehouden. Tot vijf jaar geleden was het echter een jaarmarkt. Om er echt een fa miliedag van te maken heb ben we vijfjaar geleden beslo ten de organisatie in eigen be heer te nemen en er voor ie dere leeftijdscategorie leuke activiteiten aan toe te voegen. En we mogen wel zeggen dat deze formule een succes is. De Stroskerkse Dag leeft heel erg bij de dorpsbewoners, zij maken er echt een leuk dagje van en ook de plaatselijke on dernemers en verenigingen doen ieder jaar weer hun ui terste best om er met z'n allen een leuk feest van te maken. Daarnaast heeft de Stroskerk sedag inmiddels ook bekend heid buiten het dorp. Veel mensen uit de omgeving en toeristen komen er op af." On danks de vele zomermarkten, braderieën en jaarmarkten zijn de bezoekersaantallen van de Stroskerkse Dag nog steeds ieder jaar boven verwachting. „Natuurlijk zijn wij ieder jaar weer een beetje bang voor het zogenaamde verzadigingsge- voel. In deze periode zijn er talloze braderieën en dergelij ke, maar op een of andere ma nier schijnt onze programme ring toch ieder jaar weer heel veel mensen aan te spreken. Wat voor ons het belangrijkste is, is dat het gewoon een leu ke dag wordt voor de deelne mers en de bezoekers. En je kunt natuurlijk niet ieder jaar met hetzelfde komen aanzet ten. Als heel bijzondere attrac tie kunnen de bezoekers van de Stroskerkse Dag ook dit jaar weer een helikoptervlucht maken" Sinds Mei 2002 is Fromagerie Forianne in Middelburg gecertifi ceerd BeemsterKaas specialist. De certificering is tot stand ge komen met de fabrikant en leverancier van BeemsterKaas Ex clusief en garandeert niet alleen de echtheid van BeemsterKaas Exclusief maar is ook de waarborg dat men bij een échte kaas specialist koopt. Kaasspecialist Roy Magnus op het Middelburg se Damplein is er met recht trots op! BeemsterKaas Exclusief, drager van het Beemsterwapen als garantie dat u de enige ech te BeemsterKaas koopt, is een kaas van exclusieve oorsprong. De kaas wordt gemaakt in het gebied van de droogmakerij de Beemster. De UNESCO heeft dit gebied erkend als Werelderf goed. Al meer dan een eeuw vormt dit unieke stukje Noord Hol lands landschap de bakermat voor BeemsterKaas. Door een tekort aan vrijwilligers kan de speeltuin Meiveld aan het Meiveldpad te Middelburg gedurende de vakanties niet alle dagen open zijn. Speeltuin Meiveld is afhankelijk van vrijwilli gers om open te kunnen zijn. Tijdens de vakanties is de speel tuin elke dag open van een tot half zes. Dit betekent dat er in verband met de langere openingstijden al meer vrijwilligers no dig zijn. Nu gaan de meeste vrijwilligers bijna allemaal ook nog gelijk op vakantie. Om toch te kunnen voldoen aan de minimale eis van twee aanwezige vrijwilligers, moet er geschoven wor den met de roosters. Een sluiting van de speeltuin op dinsdag en donderdag kan hiervan het gevolg zijn. Dit is geen prettig vooruitzicht omdat ook gedurende de vakanties veelvuldig van de speeltuin gebruik gemaakt wordt. Het zijn niet alleen de be woners uit de omgeving die komen, maar ook veel toeristen vinden de speeltuin een aangename voorziening. Informatie over de openingstijden en voor vrijwilligers is te verkrijgen op het telefoonnummer 0118-624312. Schiessers bodyfashion heeft voor de zomer een nieuwe look. Geniet van d eperfecte basics of leef je helemaal uit met de meest opvallende modekleuren. Schiesser voorspelt een sensu ele en swingende summer. Aan ladies geeft Schiesser de keus tussen een roze glamourtopje met trendy ruiten, of een zwart met glimmende stipjes. Een lictblauw hemdje met spaghetti- bandjes of stoer legergroen. Wat dacht je van lingerie met prach tige kant en afgezet met pareltjes? Of de nieuwe Schiessertrends met de string? Zwart, wit, paars, cyclaam, lila, groen: allemaal su- percomfortabel net als Schiessers Basics die zeker niet mogen ontbreken in de kast, zoals de Monaco en Performancelijn.Voor mannen biedt het merk talloze mogelijkheden. Lekkere shirts in katoen of in elastische materialen. Naast vele kleuren zoals blauw en kaki is er volop keuze uit verschillende modellen. Met of zonder mouwen, met een ronde hals of een V-hals. En als hij echt durft: Uncover strings. Uiteraard zijn er ook voor mannen onmisbare basics: skinslips, top.cotton en top.skin. Primera Burger aan de Korte Delft te Middelburg heeft onlangs twee prijzen gewonnen in het kader van haar promotionele win kelactiviteiten. De heer Burger ontving als prijs een driedaags hotelarrangement in de Franse hoofdstad Parijs. Deze reis naar de lichtstad is door de Middelburgse ondernemer gewonnen dankzij de presentatie in zijn winkel van het tijdschrift Flair. Van wege zijn inspanningen in de etalage en de winkel om de Ko ninginnedagloterij onder de aandacht van het Middelburgse winkelpubliek te brengen, ontving een gelukkige Anthony Bur ger van de Nederlandse Staatsloterij maar liefst 500 euro. De Coöperatie Primera, waar Burgers' winkel deel van uitmaakt, opende overigens onlangs zijn 250e vestiging in Nederland. Pleune overdrijft niet, voor el ke leeftijdscategorie heeft de organisatie weer tal van leuke en spannende activiteiten we ten te bedenken. Zo is er voor de kinderen van 10 tot 14 uur een rommelmarkt. Speelgoed, cd-tjes,' te klein geworden fietsjes, knuffels en andere nog bruikbare spullen kunnen hier tegen aantrekkelijke prijs jes een nieuwe eigenaar vin den. Ook is er voor de klein tjes een draaimolen. Steeds terugkerend, maar altijd span nend en goed voor het nodige spektakel is de wedstrijd van Ringrijdersvereniging Gapin ge. Terwijl de marktmensen hun kramen nog volop aan het inrichten zijn worden om 8 uur 's morgens op de Zandput de eerste ringen al gestoken. De hele dag door spannen rui ter en paard zich in om zoveel mogelijk punten binnen te ha len. Wie zich de beste ringste- ker mag noemen wordt rond 17 uur bekend gemaakt. Wie echt helemaal niets wil missen van de Stroskerkse Dag kan een kijkje vanuit de lucht nemen. In een helikopter cirkelend boven het dorp wordt er geen kraam of attrac tie gemist. Maar de vlucht gaat verder dan Serooskerke: in acht minuten wordt er een klein rondje Walcheren gevlo gen richting Vrouwenpolder en Oostkapelle. De helikopter is te vinden op het grasveld naast Doeland. De Stroskerkse dag wordt af gesloten met een 'Dance and Dine' programma in vereni gingsgebouw De Zandput. Van 17 tot 24 uur zijn daar line-dance demonstraties, speelt Duo The Moon en is er een barbecue. De toegang tot De Zandput is gratis en barbecuepakketten zijn aan het buffet te koop. (advertentie) Straluma is de grootste speciaalzaak voor verlichting van Nederland De keuze is enorm: op 2500 m2 zijn vele duizenden lampen te bewonderen Straluma heeft niet alleen de juiste verlichting voor thuis maar ook voor uw kantoor of bedrijf Zo'n 80% van de collectie is uit voorraad leverbaar: u kunt de lamp(en) van uw keus meteen mee naar huis nemen IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND VAN 11.00 UUR - 17.00 UUR Zeemanstraat 17 2991 XR Ba rend recht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-3921026 Meubelen Tel. 010-2921022 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid, A15 afslag 20 Barendrecht/IJsselmonde www.stratuma.nl S ili Henk Goudszwaard werkt al 45 jaar met veel plezier. foto: Jaap Wolterbeek nu geen 90 belminuten aansluitkosten voorC20.00 t.w.v. €47.65 per maand •i.c.m een niouw 2 jarig dcbttcl 90 obonnomonl op hel netwerk van Vodafonc Bij aanvraag van een abonnement dient u een geldige logitimatio tc overhandigen plus een bank- ot giroafschrift of een gcldigo bank- of giropas Aanbieding geldig van 2 t/m 14 juli 2002 of OP=OP. Prijzen zijn ind. 19% BTW. Prljswijzigmgon. druk- on zotfouten voorbehouden. surf nu naar www.debitel.nl voor de debitel winkel bij u in de buurt

de Faam | 2002 | | pagina 21