Statenvergadering 45," 39 UITVERKOOP! ësssfes» ALLES MOET WEG! Provincie Zeeland Nieuw verschenen Vernuft V MURRE-MOENS Zomer- aanbiedingen uit voorraad. Harde vloeren voor een zacht prijsje. MEGA-MEUBEL-OPHEFFINGS i zfrgmma Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 25/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl In beroep Plattelands- toerisme 28 juni houden provinciale staten hun tweede vergadering deze maand. Afgelopen vrijdag bespraken zij de provinciale financiën; in de komende vergadering is er veelheid aan onderwerpen. De statenvergadering is openbaar en wordt gehouden in de Statenzaal, Abdij 11, Middelburg. Commissies Plafonds Verlichting Wanden Kasten Vloeren 2o mm massief eiken fsc wisselende breedte van 58,50 voor Parador kant en klaar lamelparket 25 jaar garantie! vanaf AFWERKSYSTEMEN INTERIEUR TOTAAL MARCONISTRAAT 15 - GOES TELEFOON 0113 22 08 40 Goed in bijzondere vakanties Abdij Nieuws Wat Zeeuwen aan belastingen moeten betalen aan de gemeenten en de waterschappen is overzichtelijk samengebracht in de brochure Lokale belastingen 2002. Ook wordt duidelijk welke vergoeding (leges) moet worden betaald voor bij voorbeeld een rijbewijs of paspoort. Wie op vrijdagmiddag, twee uur wil trouwen kan zien dat dit in Reimerswaal het goedkoopst is: 106 euro, en in Veere het duurst: 333 euro. Rubrieken zijn er onder meer voor de waterschapsomslag, onroerende zaakbelastingen en afvalstoffenheffing en rioolrechten. Ook de gemiddelde belastingdruk per gemeente is opgenomen. In Wegwijzer staat vermeld dat de provincie ruim 500 kilometer weg en ruim 350 kilometer fietspad te onderhouden heeft. Het rijk, de waterschappen en de gemeenten zijn de andere wegbe- heerders in Zeeland. Elke wegbeheerder heeft de zorg voor zijn eigen duurzaam veilige wegen en fietspaden. In de wegwijzer is het totale wegennet van Zeeland weergegeven. De brochures zijn te verkrijgen bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tele foon 0118-631400 of e-mail infocentrum@zeeland.nl. De adviescommissie bezwaar schriften houdt dinsdag 25 juni openbare zitting in het provincie huis, Abdij 6, Middelburg. In de zitting van 14.00 uur wordt de stichting Het Klaverblad in Goes gehoord over haar bezwaar tegen het besluit van gedeputeer de staten over de subsidies 1999/2000. Edelchemie eco-Option Panheel bv in Heel is het niet eens met de beslissing van GS over de afvoer van restafaval naar Afvalverwer king Rijnmond. De zitting over het bezwaar begint om 14.30 uur. De heer en mevrouw J.M. de Jager in Lewedorp en de heren W.G. Heijboer in 's-Gravenpolder en J.M. Nieuwenhuize in Lewe dorp maken bezwaar tegen de ontheffing van de gemeente Borsele voor aansluiting op de riolering in het buitengebied. De zitting, waarin ook de ge meente wordt gehoord, begint om 15.00 uur. De hoorcommissie bestemmings plannen hoort woensdag 26 juni, 9.15 uur, de heer of mevrouw Serier uit Koudekerke over de bedenkingen tegen het bestem mingsplan Lammerenburg II van de gemeente Vlissingen. Ook de gemeente is uitgenodigd voor de zitting aan Het Groene Woud 1, Middelburg. Maandag 24 juni wordt een infor matiebijeenkomst gehouden over het plattelandstoerisme als nevenactiviteit van het boerenbe drijf op Walcheren. De bijeenkomst begint om half acht 's avonds en wordt gehou den in kaasboerderij Pitteperk, Breeweg 21, Koudekerke. Informatieverstrekkers zijn de heer J. Wisse en consulente M. van Koulil van de Zuidelijke land en tuinbouworganisatie en de heer L. Caljouw van de project organisatie Walcheren 2000+. Een landbouwer geeft aan de hand van een praktijkvoorbeeld inzicht in de materie. Agrarische ondernemers die hun bedrijf met plattelandstoerisme willen uitbreiden, worden van harte voor de bijeenkomst uitge nodigd. De nevenactiviteiten moeten pas sen binnen de opzet van de ge biedsgerichte aanpak Walcheren 2000+. Al in de eerste uitvoe ringsfase van het plan zijn projec ten verwezenlijkt. Nu is de twee de fase aan de beurt. Tijdens de bijeenkomst wordt vooral verteld waaraan plannen moeten voldoen en hoe zij wor den getoetst. Daarvoor is een informatiepakket beschikbaar dat die avond wordt uitgereikt. Het is ook te bestellen bij het secretariaat van de platte- landsconsulente van de ZLTO, 076-5083900. Alle wegen in Zeeland zijn inge deeld naar de uitgangspunten van duurzaam veilig verkeer; daarbij is rekening gehouden met het gebruik van de wegen. Zo wordt onderscheid gemaakt in doorgaande wegen, gebiedsont- sluitingswegen en erfontsluitings- wegen. De categorisering is een project van alle wegbeheerders in Zeeland. Voor de toetsing van de rampen plannen van de zeventien ge meenten in Zeeland en de calami teitenplannen van de twee water schappen is een bedrag van ruim 123.000 euro nodig. De staten wordt gevraagd in te stemmen met personeelsuitbrei ding voor openbare orde en vei ligheid en geld beschikbaar te stellen voor de opleiding brand veiligheid. Welzijn ln de regiovisie voor mensen met een functiebeperking worden maatregelen voorzien, waarbij wordt uitgegaan van de vraag die gehandicapten hebben. De visie is in samenspraak met zowel de zorgaanbieders als zorgvragers opgesteld. De staten wordt voor gesteld ermee in te stemmen. De visie geldt tot 2005. Cultuur Voor het project Grote Kerk Veere wordt een bijdrage be schikbaar gesteld van ruim 180.000 euro. Het geld was al eerder opzij gezet; nu kan het worden gebruikt voor de nieuwe exploitant: de stichting Nieuwe Muziek Zeeland. De staten krijgen het jaarverslag van de provinciale archiefinspec tie over 2000 en 2001 ter ken nisneming aangeboden. Ruim 3,8 ton rijksgeld wordt be steed aan de vernieuwing van het openbaar bibliotheekwerk. Er is een plan om regiobibliotheken te maken. Grondgebruik De staten wordt 6 ton gevraagd voor de instelling van een ruil- grondbank. De bank krijgt een functie in het gebiedsgerichte project West Zeeuwsch-Vlaande- ren; zij komt in beheer bij de Dienst Landelijk Gebied in Goes. De bedoeling is een buffer van grond in eigendom te hebben, die bij de uitvoering van het gebiedsprogramma kan worden doorverkocht. Zodoende kunnen procedures worden verkort. Het streekplan Zeeland is in 1997 in werking getreden. De staten krijgen nu een evaluatie voorgelegd. Behalve naar het ver leden, wordt ook naar de toe komst gekeken. Onderwerpen die dan aan bod moeten komen zijn onder meer de voortgang en sta tus van gebiedsgerichte plannen en de integratie van het beleid in de plannen voor water, milieu en ruimtelijke ordening. Europa Gedeputeerde staten doen ver slag van de ontwikkelingen in de euregio Scheldemond. De provincies Zeeland, Noord- Brabant en Limburg hebben gezamenlijk enkele medewerkers in Brussel gestationeerd om dicht op de Europese ontwikkelingen te kunnen zitten. Om de kosten gelijkwaardig over de drie provin cies te verdelen wordt de staten gevraagd de bijdrage te verho gen. Daarvoor is ruim 43.000 euro nodig. Voor het project 'Over de grens, van mens tot mens' tussen Oost en West-Vlaanderen en Zeeland wordt Zeeland de eerst verant woordelijke. De contacten tussen middelgrote en kleine organisa ties in de drie provincies worden via het project gestimuleerd. Waterschappen In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de waterschapsverkiezingen tegelijk met de verkiezingen voor de gemeenten die bij de herindeling ontstaan: 20 november. Bij de bepaling van die datum beslissen de staten tegelijk over een wijzi ging van het waterschapsregle ment. Ter vaststelling worden het grondwaterbeheersplan en de verordening waterhuishouding aangeboden. De waterschappen hebben een belangrijke rol in de grondwaterbeheersing. Watersport Als de staten ermee instemmen, is per 1 oktober geen vergunning meer nodig om te duiken in de Zeeuwse wateren. Om dat de bewerkstelligen wordt de duik sportverordening aangepast. Voor de totale watersport is, samen met de sector en andere belanghebbenden, een actieplan met uitvoeringsprogramma opge steld. Om de plannen te verwe zenlijken is van de kant van de provincie 180.000 euro nodig. Het grootste deel van het geld wordt gebruikt voor marketing en promotie. Economie De wijze van financiering van het Bureau voor Toerisme Zeeland tot 2004 komt in de staten ter sprake. Het voorstel is gedepu teerde staten te machtigen nade re afspraken te maken. De jaarstukken van het Zeeuws Participatiefonds bv óver- 2001 worden ter instemming voorge legd aan de staten. De stichting Economische promo tie en acquisitie bestaat drie jaar. Volgens afspraak is bekeken of de stichting aan de verwachtin gen voldoet. Aan de hand van hun bevindingen stellen gedepu teerde staten voor ermee door te gaan. In de informatie- en communica tietechnologie wordt bijna 128.000 euro subsidie verstrekt voor onder meer een samenwer kingsproject basisscholen op Schouwen-Duiveland en digitale uitingen in de amateurkunst en het Centrum beeldende kunst. Bedrijfsrestaurant Het huidige Abdijrestaurant in Middelburg wordt verbouwd tot bedrijfskantine voor het provincie huis. De verbouwing en inrichting kosten ruim 6,6 ton. De statencommissie ruimte, milieu en water vergadert maan dag 24 juni, 9.00 uur, in het pro vinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Op de agenda staan de jaarver slagen over het project Vitaal platteland en van de stichting Natuur en Milieu. Er zijn voort gangsrapportages over de bodemsanering, de natuurcom pensatie Westerschelde en de gebiedsgerichte projecten Veerse Meer en Schouwen West. Verder staat het actieprogramma biologische landbouw 2002 op de agenda. De vergadering is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter inzage in het provinciaal informa tiecentrum, Abdij 9, Middelburg. De vloer die past bij uw interieur en dagelijks gebruik. Murre-Moens ontwerpt en legt 'm. In vele tinten, toepas singen en materialen. Deze zomer vloeren wij u helemaal met onze harde aanbiedingen voor bodemprijzen met vakmanschap ver vaardigd. Murre-Moens... de binnenbouwer met verstand van interieurs en gevoel voor schoonheid. ind. btw 50 ind. btw Middelburg Arnesteinweg 23 Telefoon {0118) 69 00 00 Fax (0118) 61 3478 Temeuzen INPANDIG BIJ BOUWCENTER DE HOOP Kennedylaan 32 Telefoon (0115) 64 89 27 Fax (0115) 64 91 27 www.murremoens.nl INTERIEUR TOTAAL KORTINGEN &ÊSÊÊÊÊÊB, Bijna 6400 langdurig zieken en gehandicapte gaan met de Zonnebloem op vakantie cbf; de Zonnebloem Pergola's Serres Veranda's Kunststof aluminium ramen, deuren en kozijnen Vloertegels Renovatie Overkappingen Heeft u plannen neem dan contact met ons op! Kwaliteit is gegarandeerd op jarenlange ervaring. Op aanvraag maken wij voor u geheel vrijblijvend een passende offerte. Showroom: Houtkade 7A 4463 AC Goes. Tel. 0113-271375. Fax 0113-271376. (bij Sportpunt Zeeland en Praxis)

de Faam | 2002 | | pagina 7