GEMEENTE MIDDELBURG Voorlopig ontwerp theater Platform Gehandicaptenbeleid Walcheren Start controle brandveiligheid kamerverhuurpanden Volop bouwactiviteiten op bedrijventerreinen Middelburg Bezorging Faam Gemeenteraadsvergadering Dualisme: wat is er allemaal gebeurd Wijkopruimdag Stromenwijk Twee nieuwe gezichten in wijkondersteuningspunten Week 25 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Sociale Zaken gesloten Oproep stemmen leden seniorenraad Parkeergarages vrijdag- en zaterdagnacht geopend Tafeltje Dekje Collectes Internetsite Woensdag 19 juni 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Buiten kantooruren belt u 675 555. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl Dc kantoren van de afdeling Socia le Zaken van de Gemeente Middel burg zijn dinsdagmiddag 25 juni vanaf 12.00 uur gesloten in verband met een personeelsbijeenkomst. Woensdagmorgen staan de mede werkers weer vanaf 8 uur voor u klaar. Inwoners van de gemeente Middel burg die op I juni 55 jaar en ouder waren, hebben een stemformulier ontvangen voor hel kiezen van de leden van de op te richten senioren raad. Met stemformulier moet vóór 24 ju ni 2002 in tic gewaarmerkte bijge voegde antwoordenveloppe en ge sloten worden teruggestuurd naai de gemeente. In dc FAAM van vo rige week hebben de kandidaten zich voorgesteld. De informatie over de kandidaten is ook vinden op dc website van de gemeente Middelburg (www.middelburg.nl). Bovendien is dc kandidatenlijst te verkrijgen bij de afdeling Commu nicatie. Stadhuisstraat 2, de Zeeuw se Bibliotheek, Stichting Welzijn Ouderen Middelburg en wijkonder- stcuningspunten. Laat uw stem niet verloren gaan en stuur het stemformulier vandaag nog op. Vanaf vrijdag 2! juni zijn de par keergarages dc Geere en Kousteen- sedijk vrijdag en zaterdag ook 's avonds en 's nachts geopend, tot zondagochtend 8.00 uur. Zondag vanaf 8.00 uur is de parkeergarage gesloten. Vrijdag en zaterdag na 18.00 uur is het parkeren gratis. De openstelling van de garages op vrij dag- en zaterdagnacht is een experi ment gedurende drie maanden. In die maanden wordt bekeken hoe veel gebruik ervan wordt gemaakt. Afhankelijk hiervan wordt besloten of de'garages altijd open blijven op vrijdag- en zaterdagnacht. Of dit dan ook gratis blijft is nu nog niet bekend. Dc proef is gestart naar aanleiding van vragen van ondernemers uit de binnenstad. Tijdens de projectgroep sturend parkeren liet een vertegen woordiging van de ondernemers uil dc binnenstad weten dat er veel be langstelling bestaat voor parkeren in de parkeergarages gedurende vrijdag-en zaterdagnacht. Als ant woord hierop heeft de gemeente be sloten een proef te houden om te bekijken hoe groot de belangstel ling is. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaftnaandag 24 juni tot en met zondag 30 juni 2002. Maandag Gesneden varkensvlees, tuinbonen en krielaardappeltjes. Dinsdag Gebakken tartaar, savooi kool, aardappelen. Woensdag Witlofschotel met stukjes ham. aardappelpuree. Donderdag Kippenborst in kcrricroomsaus met vruchten, groenterijst. Vrijdag Gepaneerde koolvisfilet. wortel tjes. gestampte aardappelen. Zaterdag Varkensvlees in satésaus, sajorboontjes en gele rijst. Zondag Wal de pot schaft. Het voorlopig ontwerp van liet theater. Tijdens de informatieavond van vorige week kregen direct omwonen den van de Berghuijskazerne het voorlopig ontwerp van het theater ge presenteerd. Architect Kees Kaan gaf een uitgebreide toelichting op 'zijn' en 'ons' theater. De komende maanden wordt het voorlopig ont werp verder uitgewerkt tot het definitief ontwerp. Na een kort welkom door wethou der Van 't Westeinde begon dc ar chitect met zijn presentatie. Aan de hand van veel beeldmateriaal nam hij de aanwezigen mee langs en in het theater. Hét theater wordt aan de buitenkant een gebouw dat past bin nen de huidige bebouwing. Als dc bezoeker het theater ingaat, waant hij zich in 'een totaal andere wereld. De bezoeker krijgt echt het idee dat hij uit is en een bijzondere avond tegemoet gaat. Op de website van de' Gemeente Middelburg (www.middelburg.nl/projecten/thea ter) slaan een aantal impressies van de presentatie. Bekijk deze om een eerste indruk te krijgen van ons nieuwe theater. Zon en schaduw Tijdens de bijeenkomst waarin dc architect zijn eerste schetsontwerp toonde, werd gevraagd naar de in vloed op de hoeveelheid zon en schaduw. Die vraag werd nu beant woord door een presentatie van dc heer de Jong (adviesbureau DGMR). Dc uitkomst is dat een aantal woningen straks iets minder zon (en dus meer schaduw) heeft. Daarentegen zijn er ook woningen die straks meer zon hebben dan nu. Het is maximaal een verschil van I uur per dag. Opnames Een medewerker van bureau Cun ningham de Maaré vertelde hel pu bliek over de opnames van de wo ningen die de komende periode ge maakt worden. Het gaat hierbij om opnames van de huidige stand van zaken van de woningen rondom dc bouwplaats. Aan de hand van dit rapport kan bepaald worden of wo ningen gedurende het bouwproces schade hebben opgelopen. Sloop kazerne Projectleider Peter Post vertelde in het kort wat de buurtbewoners de komende periode kunnen verwach ten. Hel is de planning dal rond I september begonnen wordt met het slopen van de kazerne. Voor het zo ver is, is er nog een informatiebij eenkomst voor omwonenden. Van de bijeenkomst wordt een ver slag gemaakt. Belangstellenden kunnen dit opvragen bij de afdeling Communicatie, tel. (0118) 675450 of info@middelburg.nl. Het verslag staal ook op de website. Op dinsdag, 25 juni 2002 om 19.30 uur worden de leden van het Platform integraal gehandi captenbeleid officieel geïnstal leerd. De installatie wordt ver richt door de drie wethouders voor gehandicaptenbeleid op Walcheren: mevrouw Poppe-de Loof van de gemeente Vlissingen, de heer Tatenhove van de ge meente Veere en de heer De Vries van de gemeente Middelburg. Onder een handicap wordt verstaan hel verlies of de beperking van mo gelijkheden om op voet van gelijk heid deel te nemen aan het maat schappelijk leven, bijvoorbeeld slechtziendheid en andere lichame lijke functiebeperkingen. Het Plat form Integraal Gehandicaptenbeleid zal de gemeenten adviseren over een evenwichtig en samenhangend gehandicaptenbeleid op Walcheren. Daartoe zal zij dc gemeenten ge vraagd en ongevraagd adviseren. De gemeenten verplichten zich om over belangrijke zaken het advies van het platform in te winnen. Het gaat bijvoorbeeld om het herinrich- ten van straten, bouw en verbouw openbare gebouwen, uitvoeren nota gehandicaptenbeleid. Wel Voorzie ningen Gehandicapten. Het platform beslaat uil vier werk groepen. Eén werkgroep voor elke gemeente en een werkgroep voor de uitvoering Wet Voorzieningen Ge handicapten. In totaal zullen zeven tien mensen zich in meer of minde re mate bezighouden met hel advi seren over het Walcherse gehandi captenbeleid. Deze worden be noemd door de Stichting Werk groep Gehandicapten Walcheren en zijn afkomstig vanuit diverse Wal cherse gehandicaptenorganisaties. De gemeenten en het platform zul len daarom samen werken aan de verbetering van de mogelijkheden tot gelijkwaardige maatschappelijke deelname van mensen met een functiebeperking of chronisch zie ken. De nadruk zal daarbij liggen op de tekortkomingen van dc omge ving en van allerlei in de samenle ving georganiseerde activiteiten. Gehandicapten moeten zoveel mo gelijk op voet van gelijkheid kun nen deelnemen aan dc samenleving. De gemeente Middelburg en de brandweer starten in de derde week van juni niet het controleren van de kamerverhuurpanden. De contro les vinden plaats in het kader van de inhaalslag vergunningen die de gemeente momenteel uitvoert. Naar aanleiding van de rampen in En schede en Volendam heeft de gemeente vorig jaar besloten de vergun ningverlening en -handhaving te intensiveren. Horeca In het kader van de inhaalslag zijn inmiddels 125 horecapanden en vijftien overige panden gecontro leerd. Na de inspectie bleek dat bij 21 panden geen vergunningplicht bestond. Dertig panden voldoen momenteel aan de gestelde eisen. Veel eigena ren zijn nog bezig om hun pand aan te passen aan de veiligheidseisen. Bij zestien panden bleek na her haaldelijk controleren dat de brand veiligheid niet in orde was, hier worden verdere maatregelen getrof fen. Dc volgende stap bij dc inhaal slag is het controleren van de ka merverhuurpanden. Kamerverhuurpanden Onder kamerverhuurpanden worden panden verstaan die vier of meer woonvertrekken hebben, die niet als zelfstandige woonruimte zijn be doeld. Logiesgebouw en/of logies- vcrblijf vallen hier niet onder, maar veel studentenhuizen bijvoorbeeld wel. De exploitatievergunning ka- merverhuur is een verbijzonderde gebruiksvergunning. Sinds oktober 1998 is het verboden om zonder (of in afwijking van) een exploitatie vergunning kamerverhuur van hel college van burgemeester en wet houders een kamerverhuurpand in gebruik te nemen of hebben. Als dc exploitant voor deze datum al een kamerverhuurpand is gestart dan geldt de overgangsregeling. Deze houdt in dat de exploitant uiterlijk binnen zes maanden na controle dc zaken op orde dient te hebben. Controle In de exploitatievergunning kamer- verhuur zijn eisen vastgesteld die in het kader van veiligheid, gezond heid. reinheid en hygiëne voor dc gebruikers van dc kamers noodza kelijk zijn. Dc gemeente Middel burg wil samen met eigenaren de panden (brand),vei lig en schoon ma ken én houden. Vorig jaar hebben de gemeente en de brandweer al verscheidene panden gecontroleerd. In de derde week van juni zullen de gemeente en de brandweer de con trole van deze panden weer voort zetten. Iedere eigenaar van een ka merverhuurpand ontvangt een brief waarin het bezoek van de gemeente en de brandweer wordt aangekon digd. In deze brief is ook algemene informatie over de exploitatiever gunning kamerverhuur opgenomen. Meer informatie Indien u vragen heeft over kamer verhuurpanden in hel algemeen of over de controle hiervan in het bij zonder dan kunt u contact opnemen met de heer R. Kwekkeboom van de gemeente Middelburg, telefoon nummer 675 286. Op het bedrijventerrein Arnestein en in het nieuwe bedrijvenpark Mortiere zijn volop bouwactiviteiten aan de gang. Diverse bedrijven krijgen een nieuw onderkomen. Ook zijn enkele projecten net afge rond. Arnestein en Ramsburg Een paar maanden geleden heeft de groothandel en retail-organisatie Voro drogist en apotheek Uniphar- ma op Ramsburg haar nieuwe dis tributiecentrum in gebruik geno men. Vanuit deze locatie bevoor raadt Unipharma ruim 350 drogiste rijen, 280 apotheken en honderd parfumeriespeciaalzaken in heel Nederland. Naast haar groothan- delsactiviteiten exploiteert Uniphar ma twee winkelformules. Met de nieuwbouw is Unipharma gereed voor dc toekomst.Öok handelson derneming Roode heeft een nieuw onderkomen gekregen. Aan de Ampcreweg op Arnestein is een nieuw pand neergezet van waaruit de handel in wegbebakening, beme- tingen, verdichtingmachines en straatmakersgereedschappen plaats vindt. Roode was voorheen geves tigd in Brigdamme. Ook Poortvliet Seyner heeft een nieuwe plek ge vonden. Aan de Ohm weg heeft dit bedrijf gespecialiseerd in verspan- ningstechnick een modern pand neergezet. Verder worden een paar bedrijfsunits gebouwd voor de star tende en doorstartende ondernemer. Mortiere Het bedrijvenpark Mortiere krijgt ook steeds meer vorm. Naast Care is de nieuwbouw van BMG bijna Het bedrijvenpark Mortiere krijgt vorm. foto: Peter Buteijn afgerond en is recentelijk gestart met de bouw voor een nieuw onder komen voor Carglass en Kwik-Fit. Na de zomer zullen ook Boels en Office Center starten met hun nieuwbouw. Het gemeentebestuur heeft toestem ming gegeven voor de volgende collectes. Van 17 juni tot en met 22 juni: Maag Darm en Lever Stich ting. Van 24 tot en met 29 juni hel Nederlandse rode Kruis. www.middelburg.nl is het in ternetadres van de Gemeente Middelburg. Gemiddeld trekt de site 400 bezoekers per dag. Dat is zeker geen slecht ge middelde voor een gemeente van de omvang van Middel burg. Heeft u ook al eens een kijkje genomen? Bij de Gemeente komen regel matig klachten binnen over de slechte bezorging van de Faam. Dat spijl ons zeer. Maar de Faam draagt zelf alle verant woordelijkheid voor de versprei ding. De Gemeente koopt in de krant advertentieruimte om te communiceren met de inwoners van de gemeente. Slechte bezor ging betekent dan ook dat de Gemeente benadeeld wordt. De Gemeente is daarom samen met dc gemeente Vlissingen in over leggetreden met de Faam. In het gesprek kwam naar voren dat de huidige organisatie die de Faam verspreid sinds februari aan het werk is. Deze organisa tie erkent het probleem en is druk bezig het op te lossen. In middels gaat het iets beter. Dc Gemeente houdt dc komende tijd wel een vinger aan de pols. De Faam hoort natuurlijk bij u in de brievenbus te vallen. Mocht dat niet gebeuren dan raden wij u aan al uw bezorg klachten te melden bij de Faam op telefoon 0113 - 274000. Alternatieven zijn er ook: op wordt dc Faampagina gepubli ceerd en de krant ligt her en der in de stad bij winkels, bijvoor beeld Konmar en dc Drukkerij. Ook bij de afdeling Communi catie aan de Stadhuisstraat 2 kunt u de krant ophalen. De Gemeente spant zich in om de bezorging van de Faam hoog op de agenda van het huis-aan- huisblad te houden en hoopt dat de bezorgklachten snel tot het verleden zullen horen. Maandag 27 juni vergadert de ge meenteraad weer in de raadzaal van het Stadhuis. De vergadering begint om 19.30 uur en is bij te wonen vanaf de publieke tribune. Mensen die slecht ter been zijn kunnen van tevoren contact opne men met de boden van het Stad huis, telefoon 675 403. De agenda is onder voorbehoud: 1. Opening en vaststelling van de agenda. 2. Vaststelling notulen van dc ver gadering van dc raad van de Gemeente Middelburg, gehou den op 12 april 2002. 3. Vaststelling notulen van dc ver gadering van de raad van de Gemeente Middelburg, gehou den op 22 april 2002. 4. Mededelingen en ingekomen stukken. 5. A-theater. 6. Vaststellen conccrnjaarrckcning en jaarverslag 2001 7. Herbestemming vrijvallende stadsyernieuwingsgélden. 8. Jaarstukken 2001 van de ge meenschappelijke regeling Maatschappelijke Zorg Wal cheren, onderdeel WVG. 9. Begroting 2002 en begroting 2003 gemeenschappelijke rege ling Maatschappelijke Zorg Walcheren, onderdeel WVG. 10. Projectplan in hel kader van de Tijdelijke Stimuleringsregeling Vrijwilligerswerk. 1 12c en 3e begrotingswijziging 2002 GGD Zeeland. 12. Beschikbaar stellen krediet voor het aanschaffen van een Documentair Informatie Sys teem (DIS). 13. Beleidsverslag Abw 2001 14. Beschikbaar stellen krediet in- gebruiknamc/uitbreiding/aan- passing/Ie inrichting o.l.p. en meubilair AZC-school Dc Iris. 15. Beschikbaar stellen krediet re aliseren voorzieningen uitbrei ding Algemene Basisschool met 4 groepen. 16. Jaarrekening 2001 en begroting 2003 van de gemeenschappelij ke regeling Zeeuwse Biblio theek. 17. Jaarrekening 2001 en Jaarver slag 2001 van de Zeeuwse Mu ziekschool. 18. Vaststelling van honoraria le den adviescommissie beelden de kunst. 19. Instelling ad-hoc adviescom missie ten behoeve van kun stopdracht nieuwe Stadskan toor en benoeming van de le den. 20. Aankoop percelen akkerbouw land aan de Oude Dijk te Nieuw en Sint Joosland. 21Bezwaarschrift tegen Verorde ning parkeerbelastingen. 22. Verzoeken om planschadever goeding ex. artikel 49 WRO. 23. Project Delta 2003. 24. Initiatiefvoorstel fractie Groen- Links inzake gedenkteken slavernijverleden in Middel burg. Wijkbeheer Middelburg organiseert voor alle wijken de Wijktafels, wijkopruimdagen en beheert in vijl' wijken een Wijkondersteunings punten (WOP). In het WOP is een wijkbemidde- laar aanwezig waar inwoners van de wijk terecht kunnen met vra gen, opmerkingen over de wijk. Sinds kort zijn voor twee WOP's nieuwe bemiddelaars gevonden. In het WOP van Nieuw-Middelburg (Zacharias Janssenstraat 15) zit Anja Wilmering klaar om uw vra gen en klachten aan te horen en u verder te helpen. WOP Nieuw Middelburg is geopend op maan dag tot en met donderdag van 9 uur tot 12 en van 13 uur lol 17 uur. en vrijdag van 9 uur tot 13 uur Het WOP Dauwendaele (Vrijland- straat 65) is versterkt met Irana Si- mer. Zij komt het team Benno Wild en Jacques Groen ver sterken. De openingstijden zijn maandag tot en met donderdag van 10 uur tot 12 uur. Zij zitten klaar om uw vragen en klachten aan te horen. U bent van harte welkom. Wij willen levens uw aandacht vestigen op het feit dal wij nog steeds vrijwilligers werven voor dc WOP's. Heeft u wat lijd over en vindt u het leuk wat voor uw wijk te doen meldt u dan aan! Een en kel dagdeel in de week is al wel kom. Wilt u reageren schrijf of mail dan met: afdeling Wijkbeheer t.a.v. Anja Jonkman, Postbus 570, 4330 AN Middelburg. E-mailen kan der zijn wij uiteraard ook telefo nisch bereikbaar onder de tele foonnummers 675 788 en 675 520. Sinds 7 maart gaat het allemaal anders in de gemeenteraad. Daar heeft het nieuw ingevoerde dualistisch stelsel voor gezorgd. Hier zijn al veel grote woorden aan besteed, maar wat belangrijker is, wat betekent du alisme nou eigenlijk in de prakti jk? Het begon bij de andere verdeling van laken en bevoegdheden tussen burgemeester, wethouders en raads leden: Dc afstand tussen de ge meenteraad en het College van B&W is vergroot. Hel college is er om te besturen, dc raad gaat meer aandacht besteden aan het stellen van kaders en hel controleren van het college van B&W. De raad be paalt het beleid en neemt de belang rijkste beslissingen, maar slechts op hoofdlijnen en niet tot in detail. De raadsvergadering is nu de plek ge worden voor het openbare politieke debat. Het college van B&W vormt het dagelijks bestuur en voert de beslis singen van de raad uit. Dc raad houdt zich dus niet langer bezig met zaken als het verlenen van ver gunningen en hel aannemen van ambtenaren. Wethouders zijn geen voorzitter meer van raadscommis sies. Zij zijn enkel nog op uitnodi ging aanwezig bij vergaderingen van zowel commissies als gemeen teraad. Het feil dat wethouders niet langer raadslid zijn is één van dc grootste veranderingen. Dit betekent dal hij/zij niet meer over de eigen voor stellen meestemt. De wethouder hoeft zelfs geen lid te zijn van een politieke partij. Dit moet ervoor zorgen dat de afstand tussen raad en wethouder groter wordt, waardoor controle beter kan worden uitge voerd. De gemeenteraad heeft een aantal instrumenten om het college te controleren. Het gaat dan bijvoor beeld om het recht om vragen te stellen, het recht van initiatief of het recht om een wethouder te ont slaan. De raad krijgt waarschijnlijk een eigen ambtelijk apparaat, ver antwoordelijk voor de logistieke ondersteuning en het verder imple menteren van dc duale werkwijze: de raadsgriffier. Het "recht van on derzoek" is ook toegevoegd. Dat houdt ip dat de raad een onderzoek kan starten, wanneer raadsleden vermoeden dat op een bepaald ge bied iets is misgegaan. Een ander instrument is de rekenkamer. Deze gaat na of dc gemeente haar doelen heeft bereikt en hoeveel geld dat heeft gekost. Dit moet leiden tot een betere gemeentelijke dienstver lening en een betere besteding van het overheidsgeld. Dc bovenstaande werkverdeling maakt het voor u duidelijker waar voor u bij wie moet zijn. Ook kunt op door deze veranderingen meer invloed uitoefenen. Zo kunt u de raad aanspreken op de manier waarop aandacht aan veiligheid wordt gegeven, hoe nieuwbouw- plannen er zullen uitzien en wat hel drugsbeleid is. Het college kunt u aanspreken op het onderhoud van de openbare ruimte of een beslis sing over een vergunning. In juli verschijnt de niéuwe 'thuis in Middelburg', de informatiegids van de Gemeente Middelburg. Hierin vindt u meer informatie over bij voorbeeld dc leden van de gemeen teraad en de portefeuilleverdeling van het college van B&W. Het 'Herdenkingsconcert in Memoritun'op dc Middelburgse begraafplaats is druk bezocht. Hel Middelburgse muziekkorps speelde pass r.de muziek en een spreker hield een indrukwekkende rede. Het publiek en de organisatie zijn ontroerd door het samenzijn. Het zit er dik in dat volgend jaar weer een herdenkingsconcert wordt gehouden. Foto: Frank Viergever Op woensdag 26 juni zal een opruimdag in de Stro menwijk worden gehouden. Op deze dag slaan be woners, gemeente, woongoed, politie en stadstoe- zicht de handen ineen en geven de wijk extra aan dacht. Dc wijk wordt extra goed schoongemaakt en er wordt onderhoud gepleegd aan het openbaar groen en de bes traling. Woongoed draagt een steentje bij door middel van het verrichten van opknapwerkzaamheden in de wijk. Ook krijgen we hulp van de openbare basisschool de Bcverburch. Zij gaan het zwerfvuil in de omgeving van de school opruimen. Steunt u deze dag'? Schroom dan niet u op te geven als vrijwilliger. Iedereen is welkom en alle hulp is even hard nodig. U kunt zich opgeven als vrijwilliger bij het Wijkondcr- steuningpunt in de "Woelige Werf' aan de Rijnstraat 12. (ingang IJsselstraat) telefoon: 641180. Het wijkon- dersteuningspunt daar is geopend van maandag tol en met donderdag van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur. U kunt zich als vrijwilliger ook opgeven bij Anja Jonkman van wijkbeheer, tel: 675788. De straten die bij de Wijkopruimdag zijn betrokken: Maasstraat Westeïscheldestraat Sloestraat Zandkreckstraat Veersegatstraat Weslgatstraat Oostgatstraat Dcurlooslraal Wielingcnstraat Kreekrakstraat Piet Heinstraat Trompstraat Braakmanstraat Baarsjesstr. (tot aan de Poelendaelewcg) Van Heemskcrckstraat Alle bewoners van bovengenoemde straten krijgen een week van te voren een bewonersbrief in de bus met het complete programma van de dag. Een doel van hel orga niseren van wijkopruimdagen is vooral om zaken samen met bewoners van een wijk te ondernemen. Bewoners zijn toch immers de ervaringsdeskundigen van een wijk en weten waar de knelpunten zitten. Dit in combinatie met andere maatschappelijke instellingen en kinderen van een school in de wijk wordt de samenwerking on derling verbetert en dit komt de wijk ten goede. Het re sultaat, een schone opgeruimde wijk. Ook in andere wij ken van Middelburg wordt dit jaar een wijkopruimdag georganiseerd. In West op 26 juni, in Arncmuiden op 18 september, en in Dauwendaele op 9 oktober aanstaande. Wilt u meer weten over wijkbeheer of over wijkopruim dagen. neem dan contact op met afdeling Wijkbeheer van de gemeente met Anja Jonkman, telefoon 675 788. 1.

de Faam | 2002 | | pagina 3