1 D-meisjes Oostkapelle in het nieuw ii Training voor baas en hond Fietsroute langs tuinen en kwekerijen Wie u bent is niet de vraag, maar wie u wilt worden Kleurrijke gerechtjes met exotische namen in Vlissingen Speciaal voor fietsliefhebbers die zich graag laten leiden langs idyllische weggetjes waarbij rust en ruimte nog de boventoon voe ren, heeft de kust VVV een nieuwe route sa mengesteld. 45 km langs kwekerijen en tuinen op Walcheren waarbij u zelf kunt kiezen welke u deze met een bezoek wilt vereren. Het is een 'booming bussines' het Multi Level Marketing concept. Al jaren populair in de Verenigde Staten en in Nederland geïntrodu ceerd door Tupperware. Ook Herbalife is een bedrijf dat volgens dit principe werkt maar daar houdt de vergelijking dan ook meteen op. Met een breed assortiment aan producten richt Her balife zich op een gezondere levensstijl in com binatie met een goede begeleiding zodat suc ces dan ook in grote mate verzekerd is. Hoe groot? Dat ligt aan de consument, Herbalife le vert de producten en verzorgt de begeleiding, de motivatie moet uit de klant zelf komen. Zomermarkt bij 't Allegaartje Midzomernacht bij Biologisch Museum Rozendag Tuincentrum Maritima In de landen rond de Middenlandse Zee is het de normaalste zaak van de wereld, en ook in Nederland begint het steeds populairder te worden. Wij kennen het voornamelijk als Tapas - kleine borrelhapjes - afkomstig uit Spanje, maar ook andere landen zoals Italië en Turkije hebben soortgelijke gerechten. Maar je hoeft niet zo ver weg te gaan om kennis te maken met de lekkernijen, sterker nog zelfs hier in Zeeland is het mogelijk om die typische Zuide lijke gerechten eens te proberen en wel in Vlis singen aan de Walstraat 7. Daar zit 'Eeterij De Sardijn' Zeelands enige echte Tapasbar. Als een hond niet luistert naar zijn baas of bazin is dat heel vervelend. Hondenschool Zeeland gaat deze zomer beginnen met een op- voedcursus voor puppies en volwassen hon den. Op een ontspannen manier zullen de vijf instructeurs van deze school de honden en de bazen leren op een goede manier met elkaar om te gaan. Woensdag 19 juni 2002 FAAM/VLISSINGER 21 Horizontaal: 1 Wapen. 6 groente. 12 japon. 13 deel van een breviergebed. 14 gewicht. 16 deksel. 18 zuivelproduct. 19 televisie. 20 antiek. 22 cursieve drukletter. 23 brandgang. 24 versteende moeder. 26 hemelsblauw. 28 sneeuwhut. 29 rivier in Frankrijk. 32 brandstof. 33 leerjaar. 34 struisvogel. 35 gebladerte. 37 soort lasso. 38 burcht. 41 agavesoort. 43 arenvis. 46 regelmaat. 48 barak. 50 halfedelsteen. 51 gewicht. 52 balustrade. 55 schaak term. 56 rooms-katholiek. 57 halfaap. 58 merkwaardig. 60 mu zieknoot. 61 base. 62 wisselborgtocht. 64 jassenboom. 65 aan genaam. Verticaal: 1 Sierplant. 2 zirconium. 3 eveneens. 4 wafeltje. 5 houten ge bouw. 7 insnijding. 8 dans. 9 bouwland. 10 muzieknoot. 11 meemaken. 15 borstelig. 17 kerkvorst. 18 insect. 19 kleding stuk. 21 steekwapen. 23 doorzichtig weefsel. 25 hoofddeksel. 27 dierkundige. 29 leer van Mohammed. 30 propvol. 31 aan vankelijk. 36 houtzaagmolen. 37 peulvrucht. 39 vervoermiddel. 40 keten. 42 kledingstijl (Eng.) 44 foedraal. 45 Arabische titel. 47 steekvlieg. 49 gegraven water. 50 sierplant. 53 bijgevolg. 54 akelig. 57 ongebonden. 59 knaagdier. 61 langspeelplaat. 63 le- gerrang. De volgende getallen vormen de uitkomst van deze week: 5-62-55-8-28-3-44-13. Stuur uw oplossing vÜÜr donderdag 27 juni naar de redactie van de FaamA/lissinger, Postbus 5, 4460 AA in Goes. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 3 juli bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 5 juni luidt: 'Toerist'. De twee vrijkaarten voor Cine City in Vlissingen gaan naar J. Hopmans uit Middelburg. I zicht "blijven", apporteren, en spelletjes. Sorteren, waar bij de hond met zijn neus een eigendom van zijn baas moet herkennen staat ook op het programma. Uiteraard wordt hier de druk wat opgevoerd. Ook zal een theorieles worden verzorgd over EHBO voor die ren, verzorging van de vacht, het gebit en de oren, voeding en herkennen van ziekten. Tij dens deze theorieles moet de hond wel thuis blijven, dat werkt wat rustiger. Er is geen examen maar na afloop van de cursus krijgen de cursisten een bewijs verstrekt, dat de cursus is gevolgd. Een cursus bestaat uit 12 les sen en kost 52.50. Een les voor puppies duurt 45 minu ten en voor volwassen hon den 1 uur. Er wordt gewerkt in groepen van maximaal acht honden. De lessen zijn iedere donderdagavond, de eerste les is 22 augustus. De praktijk lessen zullen worden gehou den in de manege Paardoes, Bosweg 6 in Vlissingen. Dat betekent dus een overdekte ruimte. De instructeurs heb ben allemaal een ervaring in het trainen en omgaan met honden van tussen de 10 en 15 jaar. Aanmelden en informatie bij Greet 0118-618561, Desiree 0118-593644 of Lianne 0118- 603374. Walcheren is eigenlijk een grote akker. Dit ligt zelfs ver ankert in de naam, want 'wal acra' is Latijn voor grote akker. Bewerkt en ingepolderd door de mens kreeg het landschap gaandeweg haar huidige vorm. Hoeveel natuurschoon er nog over is, kunt u zien als u de fietsroute maakt. De tocht voert langs verscheide ne hoven en kwekerijen. Zoals de Kempenhof in Domburg, een prachtige tuin met veel oude rozen. Vervolgens kan de cactussenkas van de heer De Nooyer in Zoutelande aange daan worden of de orchi- deeënkwekerij aan de Strand weg te Koudekerke waar u or chideeën in al hun vormen en kleuren kunt bewonderen en ook op het overdekt terras een consumptie kunt gebruiken. Ook hobbykwekerij Habitat in Biggekerke heeft zich gespe cialiseerd in cactussen en rotstuinen. Theetuin Het Blau we Hof is gehuisvest aan een van de oudste wegen op Wal cheren. Gemengde borders met rozen en vaste planten, waaronder veel spontaan uit gezaaide soorten en een boomgaard, een moestuin en een natuurlijk ontstane vijver bieden de bezoeker een beeld van de historische tuin op Walcheren. Van een heel andere orde is de Middellandse Zeetuin te Buttinge met palmen, laven- delvelden, cipressen en bam boesoorten. In combinatie met follies (kleine bouwsels met een gevarieerd architecto nisch karakter) en een Spaans pleintje biedt deze tuin een heel apart beeld van wat mo gelijk is op de Zeeuwse klei gronden. Een heel verschil met de Blommenhof in Mid delburg die strak gelijnd is en waar iedere plantensoort zijn perceeltje heeft. Tenslotte kunt u eindigen bij de Boerenhof- tuin in Grijpskerke waar oude en zeldzame fruitsoorten nog volop bloeien. De hele route is samengevat in een boekje dat voor twee euro te krijgen is bij de kust VVV's. door Jerry Esajas Eén van de dingen waar Her balife de nadruk op legt is een goede begeleiding. De consu lenten staan de consument met raad en daad bij. Even snel gewicht verliezen is er dan ook niet bij. Voor het opti male resultaat wordt er geke ken naar het gewicht dat bij de persoon past waarna er een programma op maat aan geboden wordt. Het verande ren van de eetgewoontes speelt daarbij een belangrijke factor. „Wij spreken niet van afvallen, maar van gewichts beheersing", vertelt Mirjam Kiezenberg, samen met haar man Wim distributeur en con sulente van Herbalife. Beiden zijn heel erg enthousiast over de behaalde resultaten. „Ove rigens beperkt het programma van Herbalife zich niet tot ge wichtsbeheersing alleen", merkt Wim op. „Er zijn pro gramma's toegespitst op wel zijn voor de vrouw en voor de man, maar ook op huidverzor ging of het natuurlijk ouder worden. Eigenlijk is het een methode om gezonder en be wuster te leven en zodoende balans te vinden in het leven." De producten variëren van voeding tot en met make-up. Zelfs lekkere geurtjes op basis van kruiden zijn te verkrijgen. Een ander aspect van Herbali fe is dat de consument zelf ook distributeur of consulent kan worden. Ook hiervoor geldt een goede begeleiding waarbij de organisatie het ge reedschap en de know how le vert om succesvol te worden. De mate van succes ligt aan de consulent of distributeur zelf. Daarin laat Herbalife de mensen geheel vrij. „Als ie mand er bijvoorbeeld voor kiest om niet meer dan vier klanten te hebben om zodoen de zelf gratis de producten te gebruiken dan is dat geen en kel probleem, maar ook voor iemand met veel ambitie is plaats. „Het belangrijkste is dat men geïnteresseerd is in gezonde voeding, huid- of haarverzor- ging en het leuk vindt om met mensen om te gaan. Dan is de sky the limit", legt Wim uit. „Voor ons is het belangrijk om een grote mate van vrijheid te hebben, gecombineerd met de voldoening die het geeft om te zien dat onze methode succes heeft en de zakelijke uitdagingen maken dat wij nog elke dag met plezier aan de slag gaan",vult Mirjam aan. Inmiddels hebben Mirjam en Wim een website opge start. Eén pagina waar men sen terechtkunnen die ook met Herbalife willen werken en één waar algemenere in formatie op staat. De adressen zijn www.thuiswerk.herba- net.nl en www.mirre.herba- net.nl In en om de winkel 't Allegaartje aan de Vlissingsestraat 12 te Oost-Souburg wordt zaterdag 22 juni een creatieve zomermarkt gehouden. In de tuin tussen de fruitbomen zullen diverse kraampjes staan waar ze hun kunnen vertonen. Ook zijn er de monstraties van o.a. kaarten maken, 3d, kralenwerk maken, be wegende kaarten, werken met purschuim en lood. Wie wil kan op de zomermarkt een kaart maken voor 1 euro. De markt gaat om 10 uur open en duurt tot 15.30 uur. Het Zeeuws Biologisch Museum (ZBM) te Oostkapelle luidt de zomer in met een speciaal Midzomernachtprogramma. Vrijdag 21 juni om 15.24 uur begint officieel de zomer. De datum met de kortste nacht van het jaar. Reden voor het ZBM om die avond sfeervolle activiteiten te organiseren. Tussen 20 en 22 vinden doorlopend de volgende activiteiten plaats: Leden van Schrij versvereniging Pennevreugd dragen gedichten voor uit eigen werk. Goanna Dreaming geeft een didgeridooconcert. Het 'Ge zelschap van de Zee (Jan Schuurmann-Hess) leest voor uit 'Daan Zonderling en de wonderbaarlijke vlucht naar de zon.' Verder kan het publiek zelf brood bakken boven een houtvuur. Tussen 22.15 en 22.45 treedt het 'Gezelschap van de Zee' op met 'Brief in den Duuster' van Herman Heyermans. De oor spronkelijke titel is 'Brief in de Schemering'. Vanaf 23 uur neemt de boswachter van Staatsbosbeheer belangstellenden mee het donker bos Westhove in. Met batdetectors wordt geluisterd naar vleermuizen en met een nachtkijker gespeurd naar allerlei verschillende nachtdieren. Voor de Midzomernachtwandeling is vooraf aanmelden noodzakelijk, tel. 0118-582620. Voor het Mid zomernachtprogramma betaalt men de entree tot het museum, bij deelname aan de wandeling komt daar 1,50 euro bij. Frans van Westenbrugge heeft zich gespecialiseerd in Tapas. Kleur staat centraal tijdens de rozendagen op vrijdag 28 en za terdag 29 juni 2002 bij Tuincentrum Maritima. Het tuincentrum is dit jaar in Engelse sfeer gebracht door prachtige kleurencom binaties van rozen en vaste planten. Bezoekers worden door specialisten voorgelicht en leren alles over het toepassen van rozen in combinatie met andere planten waarbij kleur de hoofd rol speelt. Kleur heeft een emotionele rol in de tuin. De sfeer in de tuin moet passen bij het karakter van de tuinliefhebber. Tij dens het bezoek wordt duidelijk dat de keuze van een kleur voor de inrichting van een tuin de emotie kan beïnvloeden. Dit is een eye-opener waar vaak geen rekening mee wordt gehouden. Zo stralen blauwe bloemen met het groen van de bladeren rust uit en zal de combinatie blauw en groen voor diegenen die een jachtig bestaan leiden een rustpunt in de tuin zijn. Nieuw zijn de vaste planten die gecombineerd worden met rozen. Aparte kleurencombinaties met vaste planten van Kwekerij Stam in combinatie met de rozen van Rozenkwekerij de Wilde die pas klaar worden uitgestald. Combinaties en tips van Kwekerij Stam, die haar inspiratie in Engeland op doet, geven volop ideeën voor de beplanting van de tuin. De rozen die bij Tuincen trum Maritima worden aangeboden zijn van rozenkwekerij de Wilde. De rozendagen vinden plaats op vrijdag 28 en zaterdag 29 juni van 9.00 tot 17.00 uur. Toegang is gratis. Tuincentrum Maritima, Berlagestraat 1 Vlissingen. De D-meisjes van VV Oostkapelle zijn voor het nieuwe volledig in een nieuwe outfit gestoken door de fa. De Kuijper Betonboringen uit Oost kapelle. Verder op de foto rechts naast de speel sters Robert Maranus van De Kuijper Betonbo ringen en de coaches Ellen van de Broeke (in het midden) en Edwin Tenthof (links). v foto: Jaap Wolterbeek Tapas is in Spanje ontstaan uit de gewoonte om een stukje brood op een glas te leggen om zodoende de vliegen uit het glas te weren. Inmiddels is het een goede gewoonte ge worden voor veel Spanjaar den om na de siësta en ruim voordat men aan het avond maal gaat beginnen - vaak na het werk - op een terras of in het café nog iets kleins te gaan eten. Spanjaarden dine ren dan ook vaak laat op de dag. Het resultaat is een geva rieerd aanbod van kleine cre atieve borrelhapjes, mooi om te zien en heerlijk om te eten. Frans van Westenbrugge heeft zich de kunst van het Tapas maken eigen gemaakt. Ge rechten met de exotische na men als 'scampi con pastis y lemon' of 'judias verdes con salsa de tomate' prijken op de menukaart. Alleen van de namen krijg je al trek en waan je je op een zonovergoten terras aan de Middenlandse Zee. Frans legt al zijn creativiteit in het maken van de gerechten, en reist - als het moet - daarvoor ook bui ten de provincie om ingre diënten te halen. Er zijn vele combinaties mogelijk waarbij fantasie en aanbod van ingre diënten de enige grenzen zijn. De Sardijn heeft altijd zo'n dertien verschillende Tapas in het assortiment en voor de fij nproever liefhebber is er ie dere laatste zondag van de maand - behalve in de maan den juli en augustus - een Ta- pasmiddag. Er kan dan geko zen worden uit 25 verschillen de soorten Tapas - warm en koud - volledig zelf samen te stellen. Vooruit nog één keer (om het af te leren) huevos duros en alino of bandarillas con picade. Zondag 30 juni is de laatste kans voor het sei zoen om alvast in vakantie stemming te komen, dan houdt De Sardijn weer een Ta- pasmiddag. Dit biedt meteen een mogelijkheid om de ver taling van bovenstaande ge rechten te krijgen. Mirjam en Wim Kiezenberg zijn distributeur van Herbalife. foto: Jaap Wolterbeek Het is een gezellige drukte in een drietal instructeurs van de de kantine van de manege nieuwe hondenschool plaats- Paardoes van de stichting "Ar- vindt. Greet van Mook, Desi- duin", waar het gesprek met ree van Splunder en Lianne worden ge traind op ge hoorzaam heid, omgaan met andere dieren, stil staan bij bor stelen of bij een bezoek aan de die renarts. Bij volwassen honden zal ook aandacht worden be steed aan mee leren lo pen naast de fiets, in- en uit de auto gaan. Gevorderden moeten uiter aard aan nog meer eisen voldoen zoals Hond en baas leren naar elkaar luisteren. foto: Jaap Wolterbeek los volgen, uit Poortvliet zijn de dames ach ter hondenschool Zeeland. Ui teraard hebben ze alledrie zelf honden, zoals Labradors, een Grand Basset en een Shih Tzu. Elkaar aanvullend vertellen de dames, dat ze een opvoedcur- sus willen gaan verzorgen op een leuke manier, dat wil zeg gen zonder al te veel te dril len. Er zullen drie soorten cur sussen worden gegeven. Voor puppies, beginners en gevor derden. Puppies moeten vijf a zes maanden oud zijn. Er zal

de Faam | 2002 | | pagina 21