Plattelandstoerisme Walcheren 2000+ Provincie Zeeland Nationaal Park Oosterschelde Nu cadeau 7.995, Waterbeheer 21e eeuw Garagedeuren? Kom naar onze showroom! Teakhouten s sunlounger SCHOONMAKER NODIG? BEL 0118 484316 iOfficiële Mededelingen I grote koelkast f gaskookplaat afzuigschouw li Van: €10.495,- A GRANDO KEUKENS MIDDELBURG Uw advertentie huis-aan-huis in heel Zeeland Geeft verbluffende resultaten! En informeer eens naar onze speciale tarieven. De NSGK geeft vakantiepret... Vergunning Chemgas Terminal Vlissingen B.V. .namens u. giro 55 2000 www.tmcwoonwinkels.nl Woensdag 12 juni 2002 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 24/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Via het gebiedsproject Walcheren 2000+ wordt de ontwikkeling van plattelandstoerisme gestimu leerd. Plattelandstoerisme is be doeld voor agrarische bedrijven die, in combinatie met kleinschali ge plattelandsattracties of inves teringen in natuur en landschap, de ruimte krijgen om op het agra risch bedrijf kleinschalige horeca, detailhandel en verblijfsrecreatie te ontwikkelen. Ondersteuning Agrariërs krijgen hiermee de kans een (extra) neventak aan het be drijf toe te voegen. Het platte landstoerisme betekent een sti mulans voor natuur en landschap en het toeristisch product op Wal cheren. Agrariërs kunnen zich bij het uit werken van hun ideeën voor plat telandstoerisme bij laten staan door de plattelandsconsulente van de ZLTO. Daarvoor is finan ciële ondersteuning beschikbaar. Ingediende plannen doorlopen een toetsingsprocedure, waarbij een deskundigencommissie be oordeelt of aan de voorwaarden wordt voldaan. Indien er meer plannen zijn ingediend dan er quo tum voor verblijfsrecreatie be schikbaar is, adviseert de des kundigencommissie tevens over de volgorde van de plannen. De Stuurgroep Walcheren 2000+ be slist uiteindelijk over het verlenen van medewerking. Plannen In 2000 is voor de le fase gele genheid geboden plannen in te dienen. Deze fase is inmiddels af gerond. Via een evaluatie zijn en kele wijzigingen in de regeling voor plattelandstoerisme aange bracht. In het najaar van 2002 wordt opnieuw de mogelijkheid geboden initiatieven aan de Stuur groep Walcheren 2000+ voor te leggen. Informatieavond Ter voorbereiding op de nieuwe aanvraagronde wordt maandag 24 juni een informatiebijeenkomst georganiseerd. De inleiding wordt verzorgd door de heer J. Wisse (ZLTO) en het project wordt toegelicht door de heer L. Caljouw, directie Ruimte. Milieu en Water Provincie Zeeland) en de plattelandsconsulente ZL TO, mevrouw M. van Koulil. Verde re informatie over de toetsings procedure Walcheren 2000+ wordt gegeven door Nuland Partners. Een ervaringsdeskundi ge zal praktijkvoorbeelden aan dragen. Zoals gebruikelijk is er gelegenheid voor het stellen van vragen en het uitwisselen van er varingen. De bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, wordt gehouden op kaasboerderij Pitteperk, Breeweg 21, Koudekerke. Informatiepakket Tijdens deze avond is voor be langstellenden een informatiepak ket beschikbaar over het onder werp plattelandstoerisme. Dit pakket is ook op te vragen bij het secretariaat van de plattelands consulente ZLTO, telefoonnum mer 076-5083900. Nieuws Het Nationaal Park Oosterschelde is het grootste nationaal park van Nederland. Een gebied van ruim 37.000 hectare. De geulen, platen, slikken, schorren en binnendijkse natuurgebieden, 125 kilometer oever en het water vormen samen een uniek natuurgebied. Het opstellen van een Beheers en Inrichtingsplan (BIP) is een ge bruikelijke procedure bij de instel ling van een Nationaal Park. In het plan wordt aangegeven volgens welke richtlijnen beheer en inrich ting vorm moeten krijgen. Het plan komt naast het bestaande Beleidsplan Oosterschelde (1995). De hoofddoelstelling daarvan luidt: Behoud en zo mo gelijk versterking van de aanwezi ge natuurlijke waarden met in achtneming van de basisvoor waarden voor een goed maat schappelijk functioneren van het gebied, waaronder met name de visserij wordt begrepen. Het Be- heers- en Inrichtingsplan voegt elementen toe aan het Beleids plan die voortkomen uit de speci fieke doelstelling van Nationale Parken. Het beleid richt zich in het algemeen op vier hoofddoel stellingen: intensiveren natuurbe heer en natuurontwikkeling, sterk stimuleren van natuur- en milieu educatie, bevorderen van natuur- gerichte recreatie en het bevorde ren van onderzoek. Recreatie De mogelijkheden voor vormen van natuurgerichte recreatie van het gebied rondom de Ooster schelde en van de zeearm zelf zijn groot. Door het etiket Natio naal Park komt het gebied nog meer in de schijnwerpers te staan. De toeristische meer waarde, heeft voor de vogelbevol king een keerzijde. De hoger ge legen gebieden in de Ooster schelde zijn voor zowel vogels als voor recreanten aantrekkelijk. De in het gebied aanwezige zeehon den kunnen ook makkelijk worden verstoord. Momenteel vindt er studie plaats naar de verstoring van zeehonden door de recreatie vaart. Natuur Het natuurbeheer en de natuur ontwikkeling spelen bijna vanzelf sprekend een grote rol. In dat ka der rijst al snel de vraag of moet worden ingegrepen om de zand- honger van de Oosterschelde te stoppen. Momenteel vindt afslag plaats van bestaande platen, slik ken en schorren. Het slib daarvan bezinkt in de geulen die daardoor steeds verder worden opgevuld. Een oplossing voor dit probleem zou de aanleg van een schorrand- verdediging kunnen zijn of vor men van zandsuppletie in bijvoor beeld de Krabbenkreek. Visserij Natuurbescherming en visserij zijn samen belangrijk geweest voor het niet volledig afsluiten. De belangen van getijdenwerking en waterkwaliteit zijn nog steeds ge meenschappelijk, maar er zijn ook spanningsvelden. Zo kan vis serij aantallen van vis- en schelp dieren beïnvloeden, concurreren met kokkeletende vogels of het milieu aantasten. Sommige gebieden worden afge sloten en er worden beperkingen gesteld aan de hoeveelheid kokkels die opgevist mogen wor den. Opvragen Het Beheers- en Inrichtingsplan Oosterschelde en/of de samen vatting daarvan kunnen worden opgevraagd bij het Informatie centrum van de provincie Zee land, Abdij 9, Middelburg. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. In de afgelopen tien jaar heeft Nederland meerdere keren te maken ge had met ernstige wateroverlast. Polders kwamen onder water te staan, rivierdijken dreigden te bezwijken, mensen moesten worden geëva cueerd. Ook Zeeland heeft er last van gehad. Landerijen hebben dagen lang onder water gestaan, in enkele dorpen hielden de bewoners geen droge voeten. Dat deed de vraag rijzen of Nederland zijn waterhuishouding nog wel op orde heeft én of we wel voldoende voorbereid zijn op veranderingen in ons klimaat en ons ruimtegebruik. Eind 2000 heeft het kabinet in het rapport 'Anders omgaan met water' antwoord gegeven op deze vragen. De titel van het kabinetsstandpunt zegt genoeg: er is een omslag nodig in het waterbeleid en in het den ken over water om Nederland de komende eeuw wat het water betreft voldoende veilig, leefbaar en aantrekkelijk te houden voor bewoners en investeerders. Al eerder was in Zeeland -naar aanleiding van de water- overlastproblemen in september 1998- geconstateerd dat structurele veranderingen in het Zeeuwse waterbeleid noodzakelijk zijn. Op 20 maart 2002 is in de Stadsschouwburg te Middelburg een start conferentie Waterbeheer 21e eeuw in Zeeland gehouden. Gezien de grote belangstelling hiervoor is besloten om per regio voorlichtingsbij eenkomsten te houden. Deze zullen vooral gericht zijn op de gemeente lijke problematiek en zijn met name bedoeld voor de diverse gemeente bestuurders, maar ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. De avonden zijn als volgt gepland: Regio Datum Tijd Plaats Walcheren 17 juni 20-22 uur Gemeentehuis Veere te Domburg Schouwen-Duiveland en Tholen 20 juni 20-22 uur Gemeentehuis Schouwen-Duiveland te Zierikzee Noord- en Zuid-Beveland 24 juni 20-22 uur Stadskantoor gem. Goes te Goes Zeeuwsch-Vlaanderen 26 juni 20-22 uur "Het Meulengat" te Sluiskil Voor opgave en informatie kunt u terecht bij de heer D.J. Lagendijk van de directie Ruimte, Milieu en Water, tel. 0118-631124. Kt veiixG: Haal bij ons het G/tATIS Garagedeurenboekje Nu inclusief: I ;s oven i geïntegreerde vaatwasser IJ spoelunit II Grando garantie 11 montage raag naar ae voorwaaraen Actie loopt t/m 31 juli. mwm&M Veerseweg 104, in Trendhopper Nobelweg 2-20 (bij McDonalds) Goes. Tel. 0113-271444 op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15 uur en (na tele fonische afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15- 20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die ad vies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 25 juli 2002 tegen de vergunning be roep instellen bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning wordt op 26 juli 2002 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voo rzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van Sta te. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage ge legde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118- 631071). WÊÈÊËÈÊÊÊÈËÊÈÈËÊÊÈÊËM Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Chemgas Ter minal Vlissingen B.V. een vergun ning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend om in de toekomst de mogelijkheid te heb ben om vloeibaar gemaakte gas sen direct over te slaan van wa gon naar vrachtwagen, van wa gon naar schip of iedere andere mogelijke wijze van overslag. De vergunning ligt van 13 juni 2002 tot en met 24 juli 2002 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren; in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdag avond van 17-20 uur en in het gemeentehuis van Vlissingen, www.nsgk.nl -,v 1 f' nedertandse stichting voor het c>0K' gehandicapte kind n-

de Faam | 2002 | | pagina 7