iiiiiiviijiiliitfiiiftiiuiéfêibiiiiji. GEMEENTE MIDDELBURG Succesvolle wijkopruimdag Zuid Dag van het waterschap Wijzigingen huursubsidie 2002 - 2003 Actualisering bestemmingsplannen Yakantierooster Het Bouwstoffenbesluit Magistraatnieuws Commissie vergaderingen Rooiaanvragen Concerto in Memoriam Stationsgebied in vogelvlucht Open dag in AZC Week 24 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Woensdag 12 juni 2002 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraai 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Buiten kantooruren belt u 675 555. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl mmmmmsmMMHrntaffimBm Volgende week vinden in de raad zaal van het stadhuis nog twee raadscommissievergaderingen plaats. Maandag 17 juni vergadert de commissie Stadsbeheer en op dinsdag 18 juni komt de commissie Algemeen Bestuur (AB) bijeen. Beide vergaderingen beginnen om 19.30 uur. De presentatie van het voorlopig ontwerp van het nieuwe A-theater wordt in de commissie AB getoond en besproken, en niet zoals vorige weck werd vermeld in de vergade ring van de commissie MZ van 12 juni jongstleden. Op 24 juni is het weer de gemeente raadsvergadering. Die begint om 19.30 in het Stadhuis. Volgende week wordt de agenda gepubliceerd. In het algemeen is voor hel rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men. kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maxi maal 25 cm (gemeten op 1.30m bo ven het maaiveld, maximaal 3 bo men per locatie). Ken aanvraag is ontvangen voor: 8 iepen, 2 haagbeuken. 2 elzen. 4 wilgen en 1 linde wegens het uit breidingsplan van de begraafplaats aan de Noordwcg te Sint Laurens. 3 populieren aan de Rentmeester laan brede schoolgebied. 1 hulst aan de Bellinkstraat 1 meidoorn aan de Poortcshove I ceder aan de Noord weg 7 essen en circa 500m2 bosplant soen tussen 't Zanddorp en de B reeweg Voor nadere informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de af deling Groenbehcer, 0118-675312 Vrijdagavond 14 juni om half acht wordt op de begraafplaats in Middelburg een herdenkingscon cert gehouden. Het Concerto in Memoriam is voor nabestaanden en andere belangstellenden, die op deze manier hun overledenen kunnen herdenken. Hel Middelburgs Muziek Korps speelt gedurende 45 minuten muziek die vaak wordt aangevraagd bij uit vaarten, waaronder klassieke en he dendaagse stukken. Ook zal een gast spreker enkele passende woorden van herdenking spreken. De begraaf plaats/crematorium Middelburg be vindt zich op de Westelijke Oude Havendijk. Toegang lot het concert is gratis. In de verschillende ruimtes van het crematorium is ook een expositie in gericht. Het gaat om aquarellen, pen tekeningen. foto's en gedichten van Ted van den Aarssen. De expositie blijft zeker enige maanden te bezich tigen tijdens de normale openingslij den van het crematorium. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 17 juni lot en mei zondag 23 juni 2002. Maandag Gebraden vlees in saus met stukjes appel en rode kool, aardappelpuree Dinsdag Gehaktbal, prei, aardappeltjes met kruiden. Woensdag Rundlapje met rode wijnsaus, bloemkool, broccoli, aardappelen. Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemengde groenten, aardappelpuree. Vrijdag Visfilet in kruidensaus, erwten, wortelen en aardappelen. Zaterdag Bami goreng. Zondag Wal de pot schaft. Drie keer het Stationsgebied in vogelvlucht. De meest linkse foto dateert van oktober 2001, de mid delste van maart dit jaar en de meest rechtse luchtfoto is drie we ken geleden geschoten. Heel goed te zien is dat de Kanaal- weg is verlegd en een kademuur in het kanaal is gebouwd. Vanaf hel station zie je eerst de bouwlocaties van het nieuwe busstation, dan de nieuwe fiets- en voetgangerstunnel. De bouwlocatie voor de nieuwe kantoren van het waterschap en de Gemeente en de parkeergarage ligt nu op de plek waar eerst de weg liep, en deels in het kanaal. In de nieuwe Kanaalweg 'hangt' een enorme brug over de toegang van de te bouwen parkeergarage. (J'olo's: Peter Buteijn) Het Asielzoekerscentrum aan de Stromenweg houdt aanstaande za terdag 15 juni een open dag! Ieder een is van harte welkom en de toe gang is gratis. Je kan er terecht van half twee tot half vijf. Er is muziek, er staan verschillende informatie stands en ook een springkussen. Als u komt, houd er dan rekening mee dat er een beperkt aantal par keerplaatsen voor auto's is. U kunt beter met de fiets naar het AZC aan de Stromenweg 20 afreizen. Vorige week woensdag heeft Wijkbeheer een Wijkopruimdag gehouden in Zuid. Gemeente, Woongoed, Politie, de Toezicht houders, en vrijwilligers uit de wijk en een grote groep leerlingen uit groep 5 van de Cypressenhof, hebben hard gewerkt een deel van de wijk onder handen te ne men. Dit keer was Prinsenhove en omlig gende stralen aan de beurt. De wijkopruimdag werd om kwart voor tien geopend door wethouder De Vries. Hij veegde met een extra grote be zem een flink stuk schoon in de omgeving van hel Wijkomderstcu- ningspunt. Daarna begonnen alle andere werk zaamheden in de wijk. Een veegwa- gen heeft alle straten en pleinen goed geveegd. Ook de Wijkonder- houdsploeg heeft weer heel wal nuttig werk verzet. Bewoners waren ook dit keer weer in de gelegenheid gesteld klein grofvuil aan te hieden bij een vuilnis/kraakauto. zodat zij in huis een keer schoon schip kon den maken. Stadsbeheer verzorgde het zogenaamde "grijs en groen" en heelt daar waar nodig is extra on derhoud verricht aan bestrating en openbaar groen. Groep 5 van de Cypressenhof heeft zeer enthousiast, gewapend met prikkers, zakken en handschoenen, het zwerfvuil in de omgeving opge ruimd. Op hel Meiveld slingerde veel papier, plastic en blikjes. Dit wordt vaak uit gemakzucht neerge gooid. Maar vele handen maken licht werk en na een uurtje prikken lag er geen snippertje meer. Ook waren er dit keer diverse vrijwillige bewoners die hun diensten aanbo den. ledereen werkte prettig met el kaar samen. Ook in andere wijken wordt dit jaar een wijkopruimdag gehouden. Meer info: Anja Jonkman, Wijkbe heer, telefoon: 675 788. Het project Actualisering bestem mingsplannen is oktober vorig jaar herstart. Het bleek dat veel bestemmingsplannen verouderd waren en bovendien waren er te veel verschillen in de opzet en methodes tussen de bestemmings plannen onderling. De doelen van hel project zijn on der meer: vermindering van het aantal bestemmingsplannen; komen tot een basisopzet voor alle bestcm- mingsregelingen in de gemeente Middelburg: plannen moeten in de praktijk makkelijk hanteerbaar zijn; verbetering klantgerichtheid en ser vice aan burgers. Het aantal bestemmingsplannen wordt drastisch teruggebracht van 58 naar negen, met een hanteerbare omvang. Bedoeling is dat die helder en logisch begrensd zijn en ruimte lijk en functioneel met elkaar sa menhangen. Hei streefbeeld is de volgende nieuwe bestemmingsplan nen vast te stellen: Nieuw Middel burg. Zuid, Klarcnbeek, Dauwen- daele, Arnestein. Stromenwijk/'l Zand, Griffioen, Sint Laurens/- Noordwcg en Arnemuiden. Het bestemmingsplan Nieuw Mid delburg is inmiddels door de ge meenteraad vastgesteld en ligt ter goedkeuring bij Gedeputeerde Sta ten van Zeeland. Het beslemmings- plan Zuid heeft ter inzage gelegen in hel kader van de inspraakproce dure en wordt naar aanleiding van de inspraak aangepast. De verwach ting is dat het bestemmingsplan Klarcnbeek na de zomervakantie in procedure gaat. Hel bestemmings plan Dauwendaele wordt op dit mo ment ambtelijk voorbereid. De ove rige bestemmingsplannen komen daarna aan de beurt. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Blaas de Ridder of Floor van Dijk op telefoon 0118 -675279 of 675236. De tweede uitgave van de Magi straatnieuws is gereed. De Ma gistraatnieuws is een gezamen lijke nieuwsbrief van de Ge meente Middelburg en Woon goed Middelburg rond het pro ject "herstructurering Magi- straatwijk". Iedereen in dc Magistraalwijk ont vangt de nieuwsbrief in de bus. Bent u ook geïnteresseerd in de ont wikkelingen in de Magistraalwijk dan kunt u de Magistraatnieuws aanvragen bij dc afdeling communi catie, tel 675450 of via www.mid- delburg.nl Voor meer informatie over de ver koop van de woningen kunt u con tact opnemen met orisantmakelaar- dij, tel 641500. Dc verhuur is in handen van Woongoed Middelburg, tel 691700. Wilt u weten wat het water schap doet? Kom dan op zater dag 22 juni naar de dijk bij de veerhaven in Hoedekenskerke. Van 10.00 uur tot en met 16.00 uur bent u daar van harte wel kom. Mensen van waterschap Zeeuwse Eilanden vertellen u alles over wat het waterschap allemaal doet. Voor de kinderen is er een aparte doe- en speeltent en een prijs vraag met als eerste prijs een Playstation 2. Bijna het gehele machinepark wordt tentoongesteld. Bovendien kunt u kijken hoe een gemaal werkt, maar ook hoe dijken en wegen worden onderhouden. Daarnaast zijn er activiteiten zoals basaltblokken zetten, perkoenpaal drukken en hout snipperen. De af deling Cartografie neemt compu ters mee waarmee u uw woonhuis op een digitale kaart kunt zien. Op de rioolwaterzuiveringsinstal latie Willem Annapolder worden rondleidingen gegeven. Als u op de fiets of met de auto komt, dan kunt u parkeren langs de zeedijk. U kunt ook gratis met de stoomtrein komen. U loopt echter wel het risico dat de trein vol is. De stoomtrein vertrekt van af hel perron in de ,ran Doorne- straal in Goes. De treinreis duurt ongeveer veertig minuten. Voor mindcrvaliden is er een speciale wagon. Vanwege dc beperkte ca paciteit ervan, graag aanmelden via telefoon (0113)241368. De dienstregeling van de stoomtrein is: vanuit Goes: 9.30. 11.00. 12.30. 14.00 uur. vanuit Hoedekenskerke 10.50, 12.20, 13.50, 16.00 uur. Het komende huursubsidietijd vak gaat er veel veranderen. De wijzigingen hebben met name be trekking op de manier waarop huursubsidie wordt aangevraagd, of het recht op huursubsidie wordt voortgezet en de wijze van uitbetaling. Automatisch Continueren Heeft u vóór 7 april 2002 een be slissing van het ministerie van VROM ontvangen over hel huur- subsidictijdvak 2001 - 2002 en heeft u het afgelopen jaar huursub sidie ontvangen, dan hoeft u geen nieuwe aanvraagt in te dienen. In mei of juni 2002 ontvangt u een "Huursubsidiebericht" van VROM. In dit bericht staan de gegevens, die VROM voor u heeft verzameld hij instanties als dc gemeente, belas tingdienst en verhuurder, om te be palen of u vanaf I juli 2002 recht heeft op huursubsidie. Wacht het huursubsidiebericht af. In dit be richt staat namelijk wat u moet doen. Staan er onjuistheden dan wel is er iets gewijzigd in uw gege vens dan dient u dat op te geven aan VROM op het "Wijzigings formulier". Wanneer moet u toch een aanvraag indienen? Heeft u na 7 april 2002 een be sluit ontvangen over uw recht op huursubsidie over het jaar 2001 - 2002 dan moet u voor het huur subsidietijdvak 2002 - 2003 een nieuwe aanvraag indienen. Bent u onlangs verhuisd of gaal u verhuizen en wilt u voor dc nieu we woning weer huursubsidie? Dan moet u een nieuwe aanvraag indienen. Achterblijvende medebewoners, waarbij de aanvrager per I juli 2002 geen deel uitmaakt van het huishouden, moeten ook zelf een aanvraag indienen. Indien u voor het eerst huursubsi die wilt aanvragen. Het aanvraagformulier is verkrijg baar bij de gemeente en uw ver huurder. Na invullen van het aan vraagformulier door u en uw ver huurder. dient u het formulier recht streeks te sturen naar VROM. U wordt geadviseerd uw aanvraag zo snel mogelijk naar VROM op te sturen, zodat u geen huursubsidie mist over een bepaalde periode. De ingangsdatum is afhankelijk van de datum waarop de aanvraag door VROM wordt ontvangen. Uw aan vraag moet volledig ingevuld wor den anders wordt deze niet geregis treerd door VROM. Wijze van uitbetaling huursubsidie Per I juli 2002 komt de maandelijk se bevoorschotting van dc huursub sidie via dc gemeente te vervallen. Het ministerie van VROM zal vanaf I juli 2002 maandelijks en vooraf de huursubsidie overmaken op uw eigen bank- of girorekening. Dc uit betaling vindt vooraf plaats, rond dc 21ste van de maand, met uitzonde ring van de maand juli. In deze maand zullen twee betalingen plaatsvinden. In dc tweede week van juli wordt de huursubsidie over dc maand juli uitbetaald en rond de 21ste juli het recht over de maand augustus. Indien u een matiging ontving van uw verhuurder en uw verhuurder doet mee aan "geclusterde betaling" dan kunt u het bankrekeningnum mer opgeven van uw verhuurder, als dc verhuurder hiermee instemt. Neem hiervoor contact op met uw verhuurder. Voor vragen over de huursubsidie kunt u contact opnemen met uw verhuurder, dc gemeente Middel burg (telefoon 0118 - 675 667 tus sen 09.00 - 11.30 uur) of het minis terie van VROM op het telefoon nummer 0800 - 488 77 82. Zomervakantie BO 05-07-2002 16-08-2002 VO 5-07-2002 23-08-2002 Schooljaar 2002 - 2003 (advies) Herfstvakantie 21-10-2002 25-10-2002 Kerstvakantie 23-12-2002 03-01-2003 Voorjaarsvakantie 03-03-2003 07-03-2003 Paasvakantie 18-04-2003 21-04-2003 Meivakantie 28-04-2203 05-05-2003 Hemelvaartsdag vrijdag 29-05-2003 30-05-2003 Pinkstervakantie 09-06-2003 Zomervakantie BO 21-07-2003 29-08-2003 VO 14-07-2003 29-08-2003 U heeft er waarschijnlijk niet da gelijks mee te maken, maar het Bouwstoffenbesluit is wel belang rijk om eens nader toe te lichten. Wanneer u gaat bouwen gelden er namelijk een aantal regels om de bodem en het oppervlaktewa ter te beschermen, die zijn vast gelegd per 1 juli 1999. Het Bouwstoffenbesluit stelt eisen aan het toepassen van alle steenach tige materialen in grond-, weg- of waterbouwkundige werken (bij voorbeeld weg. brug, oeverbescher ming. ophogingen, schuurtje, ge- luidwal). Het Besluit is van toepassing op al lerlei bouwstoffen (zowel nieuw als hergebruikt). Daarbij moet u bij voorbeeld denken aan dakpannen, stoeptegels, zand en grond. Dc wet is alleen van toepassing als deze bouwstoffen buiten worden toege past zoals bij wegen, viaducten, huizen etc. Verantwoordelijkheden en keurmerken Als eigenaar van het werk en dus dc bouwstof, bent u verantwoordelijk voor het naleven van deze eisen. U bent dus verantwoordelijk voor de milieuhygiënische kwaliteit van dc bouwstoffen en de daarbij behoren de toepassingsvoorwaarden. Aan een keurmerk kunt u zien of dc bouwstof aan het Bouwstoffen besluit voldoet. Per 1 juli as. moe ten leveranciers hun producten van een dergelijk keurmerk voorzien. De bouwstoffen worden dan gele verd met een zogenaamde "erkende kwaliteitsverklaring Bouwstoffen besluit". Indien de leverancier deze erkende kwaliteitsverklaring niet kan leve ren of u wilt uw eigen bouwstoffen of grond gebruiken, dan dient u zelf aan te tonen dat het materiaal vol doet aan de eisen uit het Bouw stoffenbesluit. Daarvoor dient u een erkende onderzoeksinstantie in te schakelen. Controle Het bevoegd gezag is verantwoor delijk voor de handhaving van het Bouwstoffenbesluit. Bij toepassing van bouwstoffen in of op dc bodem is de betreffende gemeente bevoegd gezag, bij toepassing in of op hel oppervlaktewater, het Waterschap of Rijkswaterstaat. Zij controleren op het correct gebruik en de milieu hygiënische kwaliteit van bouw stoffen. Meldingen Volgens het Bouwstoffenbesluit dient u het (hcr)gcbruik van bouw stoffen ie melden bij het bevoegd gezag. Afhankelijk van welke bouwstof het betreft, dient u dit 2 werkdagen of 1 maand voor de toe passing te doen. De melding kan gelijktijdig worden ingediend met andere meldingen of met een ver gunningaanvraag. Daarbij moet u denken aan bijvoorbeeld: Een aanvraag voor een bouwver gunning; Een aanvraag van een vergunning op grond van de Wet milieube heer; Een melding op grond van dc Wet milieubeheer; Een aanvraag van een aanlegver- gunning op grond van de Wet op de ruimtelijke ordening. Voor dc melding Bouwstoffenbe sluit moet u gebruik maken van een meldingsformulier dat te verkrijgen is bij de gemeente, het waterschap en Rijkswaterstaat. Indien u vragen heeft over het Bouwstoffenbesluit of over bouw stoffen die u wilt gaan loepassen, kunt u contact Opnemen met de af deling Bouwen en Wonen, telefoon 0118-675281 of met de afdeling Milieuzaken (voor alle andere vra gen). telefoon 0118-675292.

de Faam | 2002 | | pagina 3