>gqOlRR°?R WoMMté r breed UI T Rollend door een zwoele midzomernacht Balkenende opent Menke-expo SI ^ïiOTwiïït^i Pak nu je voordeel tijdens de keuken-idee-dagen van Tulp WOONMAGAZINE HALEN IN DE WINKEL WOENSDAG 12 JUNI 2002 JAARGANG 103 - NUMMER 24 WEKELIJKS HUIS AAW HUIS OP GEHEEL WALCHI Popspeciaalzaak Nieuwe Burg 29 4331 AG Middelburg tel. 0118-674270 www.waterput.nl 21 ■■■■■■■■I 15 De keuken-idee-dag< Geniet meer van uw tuin met een Stiga frontmaaier Bezoek onze showroom www.bergmachines.nl /"TIG* Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: De schaats- en skeelervereniging SKA be staat pas sinds september vorig jaar, maar sinds de oprichting zijn de activiteiten niet van de lucht. Met diverse toertochten en wedstrij den liet SKA al van zich horen. SKA wil het schaatsen, skaten en skeeleren in Zeeland on der een zo breed mogelijke groep sportievelin- gen promoten, met dien verstande dat 'fun' het allerbelangrijkste element is in alle activiteiten. De Brooklyn Skate Night Middelburg, die SKA volgende week vrijdag i.s.m. Café Brooklyn ver zorgt is zo'n sportieve funhappening. Juni menu door Inge Adriaansen Theatrale zwarte kleding, lijkbleke smoeltjes en gitzwarte ogen: de Gothic-look. Geen al ledaagse verschijningen. Toch mogen we ervan uitgaan dat het Vlissingse Bellamypark zater dag letterlijk en figuurlijk zwart zal zien van de mensen. Voorafgaand aan Terra Gotha III in De Piek komen de 'goths' vanaf 16 uur samen op het Belammypark voor een Gothic Picknick. Harry Potter Dark side of life Programma R&B Hij wist het leuk te brengen. „Formateur Donner vroeg twee weken geleden bij het begin van de besprekingen wanneer iedereen kon. Toen heb ik natuurlijk gelijk geroepen: 'za terdag niet!'. Jan Peter Balkenende, CDA-frac- tievoorzitter en kandidaat-minister president, liet vorige week zaterdag de formatie voor wat hij was om in Galerie De Buitenplaats in Evers- dijk een overzichtstentoonstelling van Gerard Menke te openen. m aam/vlissmgef 'Goths zijn geen satanisten of depri V Segeersstraat 13-15 Middelburg 0118-640269 (advertentie) Korn -Untouchables €18.99 David Bowie - Heathen (2 CD) 20.99 •HansTeeuwen Dat dan weer wel (2 CD) €18.99 UB40 -Bestof 9.99 Mike Oldfield - Tubular Bells 9.99 Ook in- en verkoop van 2e hands LP's en CD's w. fTFW mm pag. In de Langeviele in Middelburg is onlangs IPPY geopend. Autobedrijf Kuzee opende onlangs BP benzinestation in Oost-Souburg. In Arnemuiden is onlangs Chinees-Indisch Restaurant- Cafetaria Oriëntal Paradise geopend. Kinderen zijn de koning te rijk bij het Kinderpaleis in Middelburg. pag. 9 Beleef Zeeland in een kwartetspel. Theo Spinnewijn ontwierp een Zeeuws kwartetspel met leuke wetenswaardigheden en prachtige foto's. Het Hoondertteam won de 18e race in de kartcompetitie. Bij de Groene Boulevard Route draait alles om veiligheid. pag- Bij Cine City óeze week de première Blade II. Het Urker mannenkoor presenteert de nieuwste cd in Middelburg. Liefhebbers van stevige metal kunnen zondagmiddag (16 juni) hun hart ophalen in 't Beest in Goes. Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: (0118) 484 316 (0118) 484 276 (01 13) 274 000 zie pagina 2 (advertentie) Tulp. De keuken van je leven (advertentie) m. en kijk op onze website Leveringsprogramma: trimmers bosmaaiers kettingzagen heggenscharen hakselaars vertiouteermachines accu maaiers elektro maaiers motor maaiers zilmaaiers tractoren Irezen VAN DEN BERG MACHINES V/H GROENLEER A. Plesmanweg 5. De Poel I.Goes, tel. 0113-212820 advertentie, Kandidaten seniorenraad Het idee werd geboren bij Cor Schipper, zelf fervent schaat ser en skeeleraar en mede-op- richter van SKA. Marieke Hak- kesteegt en William van Wet ten - eveneens van SKA - volgden het plan direct. Met enige overtuigingskracht von den zij gedrieen vrij snel nog eens zo'n 25 SKA-leden bereid een bijdrage te leveren aan het evenement. Want fun is één, maar ook aan de veilig heid mag het niet ontbreken. Dus zijn er tijdens de funtocht roadblocks, verkeersbegelei- ders en voorrijders op de mo tor nodig. „In Rotterdam en Parijs worden er al jaren ska- tenights gehouden. Op zulke avonden zijn er honderden skaters en skeeleraars op de been", vertelt Schipper. „Die tochten zijn puur voor de lol, wedstrijdelement zit er niet in. Het gaat vooral om het samen de avond doorbrengen. De Brooklyn Streetparade van vo rig jaar zomer gaf mij eigenlijk het extra zetje om een skate- night in Middelburg te organi seren. Maar dan niet zomaar een toertochtje, nee een swin gende optocht op wieltjes waar jong en oud aan mee kan doen." Schipper opperde zijn plannen bij de vereniging en kreeg direct medewerking. Als partner in het geheel dacht hij direct aan Café Brooklyn. „Zoals gezegd gaf de bonte optocht van de Uiensoep metstok brood en kruidenboter Mixed grill van 4 sootten vlees met gepast garnituur IJs met verse aard beien en slagroom |jj| Resemen: 0118-418019 onder de hoogste toren van Vlissingen www.stefanos.nl Dagelijks geopend vanaf 10.00 uur BaxuLtara) (IMMrö WÜ Terra Gotha, het puur Vlis singse Gothic festival, is in korte tijd uitgegroeid tot een internationaal begrip in de Gothic scene. Vorig jaar juni werd in De Piek aan de Helle- bardierstraat 13 in Vlissingen het eerste Terra Gotha festival gehouden. „De eerste en tweede versie van het festival behoren tot de top 3 van de best bezochte optredens in De Piek", vertelt initiatiefnemer Wim de Nooyer trots. In het dagelijks leven is deze Vlissin- ger systeembeheerder bij een bank en daarnaast is hij ook nog freelance fotograaf voor verschillende gothic tijdschrif ten. „Mijn hobby's zijn gothic muziek en fotografie en daar naast ben ik een regelneef. Combineer die zaken en je ge looft dat je een gothic festival kunt organiseren", lacht De Nooyer. Met de eerste twee succesvolle afleveringen heeft hij inderdaad bewezen dat ie dat kan. „Gothic is nog steeds een underground aangelegen heid. De meeste zaaleigena ren wagen zich daar niet zo snel aan, want je weet nooit of het aanslaat. Ze weten ook niet goed waar de muzikanten zich bevinden en dan is het natuurlijk moeilijk om een goed programma in elkaar te zetten. Dankzij de fotografie had ik die contacten wel en via heel veel telefoontjes over en weer wist ik vorig jaar drie supergoeie gothic formaties bij elkaar te krijgen om een 'bescheiden' gothic feestje te houden." Het eerste Terra Gotha festival in juni vorig jaar sloeg in als een bom. De zaal was hele maal uitverkocht. Reden voor een herhaling in november: wederom een doorslaand suc ces. Tot enkele jaren geleden leefde de gothic scene nau welijks in Nederland. Fans van gothic muziek moesten voor een live-optreden vaak de grens over. Met name het succes van Within Temptation heeft volgens De Nooyer een bijdrage geleverd aan de stij ging van de populariteit. „Hoewel de muziek van Wit hin Temptation niet puur go thic is, maar meer metal met een gothic sausje, heeft het gothic gebeuren daardoor wel het brede publiek bereikt. De uitstraling van deze band neigt naar gothic. De gothic kleding is op dit moment hart stikke in, overal zie je kleding en accessoires die uit de go thic scene komen. Misschien hebben films als Harry Potter en Lord of the Ring zelfs wel bijgedragen aan de gothic re vival. Dit heeft natuurlijk niets met de muziek te maken, maar het 'mysterieuze' uit de ze films bijvoorbeeld en ook Exclusief voor Terra Gotha III doen 'The Crüxshadows' Neder land aan. foto: Wim de Nooyer de kleding worden toch wel geassocieerd met gothic. Of dit een positieve beweging is trekt De Nooyer in twijfel. „Al le commerciële randverschijn selen hoeven voor mij niet zo. Het gaat de echte liefhebber vooral om de muziek en echte gothic muziek heeft helemaal niets met commercie te ma ken. Een klein voordeeltje is misschien dat door het feit dat ook de confectiezaken gothic mode verkopen de vooroordelen over goths als satanisten, vampiers, of de- pressievelingen misschien af nemen." Wat echte goths dan wel zijn laat zich moeilijk verwoorden. „Het zijn mensen, jong en oud, met een voorliefde voor muziek met invloeden uit de 80-er jaren new wave, punk en metal. De naam gothic geeft al aan dat de thema's vaak nogal theatraal zijn, de 'dark side of life' kenmerkt vele teksten. De outfit, het zwarte haar en de zware make-up past bij deze muziek en bij speciale gele genheden dossen de goths zich dan ook zo zwart en zwaar mogelijk uit. Door de weeks zijn het hele gewone mensen als de bankbediende, verkoopster of ambtenaar." Ondanks de toenemende be langstelling wil De Nooyer 'gothic' onder geen beding opdringen aan het grote pu bliek. „Ik beperk me tot twee festivals per jaar, je moet uit kijken voor een overkill en commercialisering. Nu heb ben de goths iets om naar uit te kijken en blijft het hun feestje. Doe je het te vaak dan verliest het zijn kracht. Wel wil ik proberen om volgende keer uit te wijken naar een grotere zaal." Gezien het aantal reser veringen voor Terra Gotha III dat nu al is gemaakt, lijkt dat niet onverstandig. Op het programma voor Terra Gotha ill staat als headliner 'The Crüxshadows' uit de VS vermeld. Deze formatie zal het festival afsluiten. The Crüxshadows staan bekend als een van de meest veelbe lovende acts binnen de gothic scene. De band geniet in de VS ai enkele jaren de cultsta- tus. Vorig jaar stond de band op diverse Europese podia. Onlangs brachten zij hun nieuwe cd Tears uit die in Duitsland de 2e plaats van de Independant Charts wist te halen. Op een van de Europe se optredens wist De Nooyer hen vorig jaar over te halen om exclusief voor Terra Gotha III naar Nederland te komen. „Dit is echt een topact, waar heel veel fans op af gaan ko men", zegt de Vlissinger vol overtuiging. „Hun live shows zijn een onvergetelijke erva ring en dat is met name te wijten aan de charismatische zanger Rogue. Ik heb zelfs een reservering van een echtpaar uit Texas. Zij brengen hun va kantie door in Nederland om het optreden van The Crüx shadows te kunnen bijwonen. Verder staat op het program ma de uit België afkomstige groep The Dawn Visitors. De ze band rond zangeres Roxa- ne maakt muziek die ze zelf omschrijft als Female Dark Electro. Asrai uit Schiedam bestaat uit 3 dames en 1 heer en speelt met name gothic rock. Tussen de optredens door zal DJ Azael het publiek vermaken met muziek uit het gothic genre. Verder zijn er evenals voorgaande keren di verse stands met kleding, cd's, attributen en tijdschrif ten. Muziek- en kledingzaak De Bard/Bar-O-Nes uit Vlissin gen verzorgt een Gothic Mo deshow. Onder het motto 'Paint the town black' is er zatermiddag vanaf 16 uur een Gothic Pick nick op het Bellamypark. De Gothic Picknicks zijn in het le ven geroepen halverwege de jaren '90 toen er voor de got hic fans nauwelijks tot niets op concertgebied te doen was in Nederland. Om elkaar toch te kunnen ontmoeten organ- sieerden de fans picknicks in het hele land. Aanstaande za terdag komen de liefhebbers in Vlissingen echter volop aan hun trekken met een picknick én livemuziek. Kaarten voor Terra Gotha III kosten 9 euro, reserveren kan via www.teria-gotha.com Aanvang 20 uur. Jan Peter Balkenende liet de formatie voor wat 'ie was om in Kapelle een tentoonstelling te openen. foto: Tannie de Jonge (advertentie) Streetparade vorig jaar voor mij de doorslag om iets der gelijks op skates te gaan doen. De mensen van Café Brooklyn waren direct enthousiast en samen hebben we er een spectaculair evenement van gemaakt. Waarbij zoals bij alle activiteiten van SKA fun en veiligheid voorop staan." Midzomernacht, als het even wil volle maan en een zwoel temperatuurtje en de volgen de dag (voor de gelukkigen al thans) een vrije dag om bij te komen. Dan beperk je je niet tot een funtochtje door de bin nenstad, zo meenden de ini tiatiefnemers van SKA en Brooklyn. „Midzomernacht is toch een bijzondere avond", de sfeer is anders dan nor maal. Zo'n nacht heeft alles in zich voor een groot feest", lacht Schipper enthousiast. „De skaters worden muzikaal begeleid door een mobiele drive-in show. DJ Ronnie zorgt vanaf de wagen met zijn draaitafel voor swingende R&B muziek." De skaters ver trekken op de Markt en rollen door de Gravenstraat, Var- kensmarkt, Hoogstraat, Nieu we Haven, Turfkaai, Houtkaai, Londense Kaai, Bierkaai, Rou- aansekaai, Rotterdamsekaai, Nederstraat, Veerseweg, Nas- saulaan, Sportlaan, Noordsin gel, Koepoort, Molenwater, Korte Noordstraat, Lange Noordstraat, om weer te ein digen op de Markt. „Maar daarmee is het feest nog niet afgelopen", stelt Schipper met klem. „Na afloop van de fun tocht is er een gratis mega af terparty in Nightclub The Ope ra. Hier worden alle skaters getrakteerd op een lekker drankje en uiteraard een swin gend feest. Inschrijven kan vanaf 19 uur in de Vleeshal (naast Stadhuis), het inschrijfgeld bedraagt 2,50 euro, alle ingeschreven deel nemers zijn automatisch ver zekerd. De tocht start om 20 uur en beslaat 4,5 kilometer. Een valhelm is verplicht, pols-, knie- en elleboogbeschermers worden aanbevolen. Wie niet over een helm beschikt kan er ter plaatse een lenen. Alle deelnemers krijgen een vaantje ter herrinnering en een Redbull consumptiebon voor de afterparty in The Ope ra. Meer info over de skate- night is te vinden op www.skatebond.nl/ska en op www.cafebrooklyn.nl De Brooklyn Skate Night lijkt een combinatie van een skate- tocht en een streetparade. Vrijdag 21 juni rolt Middelburg swingend de zomer in. Een slimme keuze van de kun stenaar, die bij de opening van zijn tentoonstelling ruim 300 gasten mocht begroeten. De officiële openingshande ling kon door de grote drukte maar door een handjevol toe schouwers gevolgd worden. De rest wachtte af. Balkenende, zelf geboren en getogen in Kapelle, kent Gale rie De Zeeuwse Buitenplaats nog vanuit zijn jeugd. „Als kind heb ik nog in deze villa gespeeld", gaf hij aan. Het was voor hem één van de re denen om de opening persé bij te willen wonen. „Ik kende Gerard Menke of zijn werk niet, todat ik een paar maan den geleden een telefoontje kreeg dat ik eens moest gaan kijken naar een portret van mezelf. Het hing ergens in een museum in Den Haag en ik was direct onder de indruk." Menke, die eigenlijk vooral landschappen en stillevens schilderde, heeft zich onlangs toegelegd op het schilderen van portretten. „En als kunste naar ben je dan op zoek naar een markante kop", zei hij zelf. Balkenende toonde zich opge togen over deze typering. „Het is weer eens een ander geluid dan al die Harry Potter- grappen."

de Faam | 2002 | | pagina 1