Vergadering Provinciale Staten Vitaal platteland René Brasser OM TE KUSSEN Provincie Zeeland VOORPEELSHOP Langeviele 13, Middelburg. Tel. (0118) 674400 iOfficiële Mededelingen Voor uw auto en motorrijlessen PER TWEE NOG VOORDELIGE hoenderveren synthetisch bolletje molton kussensloopjes van 11,50 ASAP-Computers Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 23/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl In beroep Waterbeheer 21e eeuw Provinciale Onderwijsraad Milieu Ontgronding Sloe- haven t.b.v. aanleg Ro-Ro terminal Diversen Natuurcompensatie Westerschelde Motorrijles Autorijles Eerste 10 lessen examen 400,- Eerste 10 lessen 225,- hooi telefoon 0118 - 471950/417464 www.renebrasser.nl van 13,95 P st nu 2 voor van €19,95 P st" nu 2 „avulbaar met rrtsuoor van t r ZOEKT U EEN COMPUTER? Woensdag 5 juni 2002 FAAM/VLISSINGER 7 Nieuws Vrijdag 14 juni om 10.00 uur vergaderen Provinciale Staten (PS) in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de bijeenkomst bij te wonen. Sinds 1998 wordt volop gewerkt aan het project Vitaal Platteland Zeeland. Met dit project willen GS een impuls geven aan de ver nieuwing van het Zeeuwse platte land. Als hoofddoelstelling is gekozen voor 'een leefbaar Platteland Zee land, voor nu en later'. Het gaat hierbij aan de ene kant om een kwaliteitsimpuls voor de fysieke leefomgeving van het platteland en aan de andere kant om het verbeteren van een duurzame economische vitaliteit van het platteland. Een van de middelen om de doelstelling te bereiken is het geven van subsidie aan pro jecten. Via Vitaal Platteland zijn verschillende subsidiestromen beschikbaar, zowel provinciale als Europese. De Europese fondsen zijn: - Kaderverordening Plattelands ontwikkeling (voornamelijk gericht op landbouw en daar aan gerelateerde projecten); - LEADER+ (voornamelijk gericht op leefbaarheidsprojecten); - Doelstelling 5b (voornamelijk gericht op economische projec ten). De subsidiëring van projecten wordt gebaseerd op het uitvoe ringsprogramma Vitaal Platteland Zeeland 2000-2006 èn de crite ria die gelden voor de verschil lende Europese programma's. In het uitvoeringsprogramma wor den vier prioriteiten onderschei den: - Verhogen van de kwaliteit van water, milieu, natuur en land schap in het landelijk gebied; - Bevorderen duurzame land bouw; - Bevorderen diversificatie econo mische dragers, inclusief de recreatieve infrastructuur; - Bevorderen leefbaarheid op het platteland. In principe kunnen projecten op elk moment worden ingediend. Om duidelijkheid te bieden over het moment waarop een beslis sing kan worden verwacht wor den twee sluitingsdata voor het indienen van projecten gehan teerd. Er wordt naar gestreefd om ongeveer vier maanden later de aanvraag te beantwoorden. De sluitingsdata voor de tranche 2003 zijn: - 15 juli 2002 (le tranche 2003) -1 december 2002 (2e tranche 2003) Aanvragen en informatie Vanwege het grote aantal subsi diemogelijkheden hebben GS er voor gekozen om één loket op te zetten. Alle projecten kunnen worden ingediend op het volgende adres: Provincie Zeeland, t.a.v. Jaap Broodman, Postbus 153, 4330 AD Middelburg. Voor het verkrijgen van aanvraag formulieren of algemene informa tie kan contact worden opgeno men met Jaap Broodman, tel. 0118-631443. Het emailadres is: vitaalplatte- land@zeeland.nl. Meer informatie is ook verkrijg baar via de website, www.zeeland.nl. Woensdag 12 juni 2002 is er een zitting van de Hoorcom- missie bestemmings plannen. De zitting, die om 9.15 uur begint, is openbaar en wordt gehouden in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De gemeente Goes is uitgeno digd om te reageren op de ingediende bedenkingen tegen het bestemmingsplan 'Landelijk gebied' en op het advies van de Subcommissie voor de gemeentelijke plannen. De Subcommissie heeft geadvi seerd aan het bestemmings plan gedeeltelijk goedkeuring te onthouden. De ZLTO te Goes, de Vogelbescherming Nederland te Zeist en Den Hollander advocaten te Middel- harnis namens drie cliënten, worden verzocht een toelich ting te geven op de door hen ingediende bedenkingen tegen het bestemmingsplan. Na het horen van alle partijen zullen Gedeputeerde Staten tot besluitvorming overgaan. De financiën van de provincie komen in deze vergadering uitge breid aan bod. De jaarrekening 2001 staat als eerste op de agenda. Het positieve saldo van ruim vier miljoen euro wordt toegevoegd aan de algemene reserve. Inkomsten Uit de jaarrekening blijkt dat de uitkeringen van het rijk de groot ste bron van inkomsten zijn. De doeluitkeringen van het rijk, 88 miljoen euro, moeten worden be steed voor een bepaalde beleids taak. Daaronder vallen het open baar vervoer, bodemsanering, Omroep Zeeland en de Provin ciale Stoombootdiensten (PSD). De uitkering die vrij besteedbaar is (provinciefonds) bedraagt 59 miljoen euro. De opcenten motor rijtuigenbelasting bedroegen vorig jaar 20 miljoen euro, de vervoersopbrengsten PSD waren goed voor 14 miljoen euro. Al deze inkomsten vormden samen met de aanwending reserves een besteedbaar bedrag van 263 mil joen euro.. Uitgaven De provincie heeft vorig jaar 259 miljoen euro uitgegeven. Voor een groot deel betroffen de uitga ven uitkeringen van het rijk die moesten worden doorgesluisd naar Omroep Zeeland, jeugdhulp verlening, bodemsanering en stads- en dorpsvernieuwing. Daarnaast zijn subsidies verleend in het kader van natuurbescher ming, welzijnsprojecten, economi sche en toeristische ontwikkeling en infrastructuur. De stijging van de post rente en afschrijvingslas ten werd veroorzaakt door het versneld afschrijven van de veer boten van de PSD. Aan salaris sen en kosten van ondersteuning was de provincie 57 miljoen kwijt. De toevoeging aan de reserve bedroeg ruim honderd miljoen. De reserves worden in 2002 Plaatselijk bijwerken is voldoende. De conservering van de liggers wordt volgend jaar uitgevoerd en dus stellen GS voor het krediet daarvoor over te boeken naar 2003. Informatie De agenda van de Statenverga dering en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage in het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Informatie is eveneens beschik baar via de website van de pro vincie, www.zeeland.nl. voor een voor een groot deel weer uitgegeven. Bestuursrapportage In de eerste bestuursrapportage van 2002 wordt ingegaan op de voortgang van beleidsvoor nemens, openstaande actiepun ten en bestuurlijk van belang zijn de ontwikkelingen. Een van de beleidsvoornemens is de verbete ring van het imago van Zeeland. De provincie moet worden gepro moot al vestigingsgebied en als aantrekkelijk woongebied. De eer ste campagnegolf heeft honder den, overwegend positieve, reac ties opgeleverd. Voorjaarsnota In de voorjaarsnota worden de uitgangspunten aangegeven voor de begroting 2003 en wordt ingegaan op de budgettaire ruim te in de komende jaren. De bud gettaire ruimte is behoorlijk van wege de hogere dividenduitkering van DELTA Nutsbedrijven. Aangezien de begroting 2003 de laatste is die wordt opgesteld door het huidige college en wordt vastgesteld door Provinciale Staten in de huidige samenstel ling wordt de begroting geken merkt door de afronding van beleidsprogramma's van de zit tingsperiode 1999-2003. Verder wijzen GS erop dat de komende jaren rekening moet worden gehouden met de provinciale huisvesting. Verschillende vleu gels van het Abdijcomplex zijn toe aan renovatie. Dividend De provincie is aandeelhouder van DELTA Nutsbedrijven. Op de algemene vergadering van aan deelhouders zal worden besloten hoe de winst zal worden ver deeld. De winst die vorig jaar be haald is, wordt voor een deel als dividend uitgekeerd. Het nutsbe drijf wil de komende vijf jaar een vast dividend uitkeren. Op die manier wordt voorzien in een sta biele inkomstenbron, waarneer in de meerjarenbegrotingen reke ning kan worden gehouden. De provincie kan rekenen op 9,2 mil joen euro in 2002 en van 2003 toten met 2006 op 11,1 miljoen. Begrotingswijzigingen De 9e en 10e begrotingswijziging zijn de laatste agendapunten van de Statenvergadering. Een van de wijzigingen is een verhoging van de post onderhoud Zeeland- brug. Uit inspectie is gebleken dat meer deuvels moeten worden aangepakt dan aanvankelijk gepland. Het renoveren van de overige deuvels wordt naar voren gehaald. Een meevaller is het vervallen van het periodieke onderhoud van de conservering van de leuning. In de afgelopen tien jaar heeft Nederland meerdere keren te maken gehad met ernstige wateroverlast. Polders kwamen onder water te staan, rivierdijken dreigden te bezwijken, mensen moesten worden geëvacueerd. Ook Zeeland heeft er last van gehad. Landerijen hebben dagen lang onder water gestaan, in enkele dorpen hielden de bewo ners geen droge voeten. Al eerder was in Zeeland -naar aanleiding van de wateroverlastproble- men in september 1998- geconstateerd dat structurele veranderingen in het Zeeuwse waterbeleid noodzakelijk zijn. Op 20 maart 2002 werd in de Stadsschouwburg te Middelburg de startconferentie Waterbeheer 21e eeuw in Zeeland gehouden. Gezien de grote belangstelling die hiervoor was, is besloten om per regio voorlichtingsbijeenkomsten te houden. Deze zullen vooral gericht zijn op de gemeentelijke problematiek en zijn met name bedoeld voor de diverse gemeentebestuurders, maar ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. De avonden zijn als volgt gepland: Regio Datum Tijd Plaats Walcheren 17 juni 20-22 uur Gemeentehuis Veere te Domburg Schouwen-Duiveland en Tholen 20 juni 20-22 uur Gemeentehuis Schouwen-Duiveland te Zierikzee Noord- en Zuid-Beveland 24 juni 20-22 uur Stadskantoor gem. Goes te Goes Zeeuwsch-Vlaanderen 26 juni 20-22 uur "Het Meulengat" te Sluiskil Voor opgave en informatie kunt u terecht bij de heer D.J. Lagendijk van de directie Ruimte, Milieu en Water, tel. 0118-631124. Op donderdag 6 juni is er een vergadering van de Provinciale Onderwijsraad, afd. VOVEHO. Deze openbare vergadering begint om 14.00 uur en wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Op de agenda staat onder ander een mondelinge toelich ting van de heer Mandos over de plannen voor de 'Roosevelt Academy' en de stand van zaken met betrekking tot het VMBO. De afdeling BOSO van de Provinciale Onderwijsraad vergadert op woensdag 12 juni in het provinciehuis. De vergadering is openbaar en begint om 14.00 uur. Op de agenda staan onder andere het advies-vakantierooster schooljaar 2003-2004 en het Onderwijs project Delta 2003. De volledige agenda's van beide commissies en de stukken die daarbij horen, liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onder het stellen van voorwaarden vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet verleend aan Zeeland Seaports te Ter- neuzen voor het uitvoeren van ontgrondingswerkzaamheden ten behoeve van het ontgraven van specie in de Sloehaven in ver band met de aanleg van een Ro- Ro terminal. De vergunning, de aanvraag en overige stukken liggen van 6 juni tot en met 18 juli 2002 ter inza ge bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot G. Beckers, tel. 0118-631786) alsmede in het gemeentehuis van Vlissingen, Stadhuisplein 2 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Van 6 juni tot en met 18 juli 2002 kunnen belanghebbenden tegen het verlenen van de ver gunning beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gelijke bevoegdheid komt toe aan de vergunninghouder voor zover betreft de aan de vergun ning verbonden voorschriften. De vergunning wordt op 19 juli 2002 van kracht, tenzij overeen komstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. De ontwerp begrenzing van 12 extra projecten binnendijkse natuurcompensatie (categorie B- extra "nieuwe inlagen")in het kader van de Natuurcompensatie Westerschelde ligt met ingang van 17 juni 2002 tot en met 12 juli 2002 ter inzage bij de Di rectie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kan tooruren (na telefonische afspraak met R.M. Mooij tel. 0118-631987), de gemeenten Oostburg, Sluis-Aardenburg, Hontenisse, Reimerswaal, Kapelle en Borsele, op de voor die gemeenten gebruikelijke plaats en tijdstippen, en het waterschap Zeeuwse Eilanden en waterschap Zeeuws Vlaanderen, eveneens op de voor de waterschappen gebruike lijke plaatsen en tijdstippen. De ontwerpbegrenzing heeft be trekking op voorstellen om het totale natuurcompensatiepro gramma Westerschelde te ver sterken, waarbij het accent ligt op meer binnendijkse natuuront wikkeling, direct grenzend aan de Westerscheldedijk (12 extra B-projecten in de vorm van nieu we inlagen). Voor belangstellenden zullen twee voorlichtingsbijeenkomsten worden gehouden: - 12 juni 2002, aanvang 20.00 uur: Gemeentehuis van de gemeente Reimers waal, Oude Plein 1, Kruinin- gen - 13 juni 2002, aanvang 20.00 uur: Restaurant De Gentsche Poort, Gentse straat 94, Biervliet Een ieder kan tot en met 26 juli 2002, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg, zijn/haar zienswij ze^) ten aanzien van de boven genoemde ontwerpbegrenzing naar voren brengen. De ontwerpbegrenzing en nadere informatie is voor belanghebben den verkrijgbaar bij Provincie Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en WateriR.M. Mooij, telefoon 0118-631987) en bij de Dienst Landelijk Gebied te Goes (me vrouw M. Adriaensens, telefoon 0113-237315). - Theorielessen - Aanhanger (EAB) - Autorijles - Motorrijles (beide categorieën) - Training Training verhoogde rijvaardigheid (cat.:A) - Opfriscursus kussens Nu, Nieuw in Oost-Souburg, ASAP-Compu- ters voor de levering van complete systemen en losse hardware en eventueel aanleg van u thuisnetwerk. Wat u zoekt hebben wij en tegen redelijke prijs kunt u het afhalen of wordt het thuis gebracht. Iedere maand zijn er diverse aanbiedingen. Deze aanbiedingen (en andere artikelen) kunt u vinden op de internetsite: www.asap-computers.nl Ook kunt u zelf een systeem samenstellen. Uiteraard zit er op alle systemen een jaar ga rantie. Ook kunt u vrijblijvend bellen en kan ik u hier over ook informatie thuis sturen. Tel.nummer 0118-474329 e-mail: info@Asap-Computers.nl

de Faam | 2002 | | pagina 7