iiiliiiiiÉlliiiiiiiliiililjliiliilil, Jl, GEMEENTE MIDDELBURG Bloemen te water Fietstunnel open Bezoek van de burgemeester Zomerronde Wijktafels Wijkopruimdag: een geslaagde dag! Station Arnemuiden Verbouwen in Beschermde Stadsgezicht Wijzigingen huursubsidie 2002 - 2003 De nieuwste Magistraatnieuws is uit! Week 23 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Four Freedom Awards en parkeren Klachten nummer vliegveld Midden Zeeland Tafeltje Dekje uw Concerto in Memorium Voorlopig ontwerp theater Woensdag 5 juni 2002 FAAM/VLISSiNGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Buiten kantooruren belt u 675 555. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl De Four Freedom Awards worden op 8 juni in de Mid delburgse Abdij uitgereikt. Daarom gelden er van don derdag 6 juni tot en met za terdag 8 juni verkeersmaat regelen rond de Abdij. Op donderdag 6 juni zijn de parkeervakken aan de zijde van de Lange Jan op 'Onder den Toren' vanaf 18.00 uur tot en met zaterdag 8 juni afgezet. De Lange Noordstraat, gele gen lussen de kruising Stad huisstraat en Markt, is op vrij dag 7 juni vanaf 17.00 uur en zaterdag 8 juni afgesloten voor alle verkeer. Vanaf vrij dag 7 juni is het vanaf 18.00 uur niet meer mogelijk om op de Bachtensteene, Onder den Toren (voor de Koorkerk), het pleintje voor de Lange Jan, Korte Burg, Balans en Sint Pieterstraat te parkeren. Ook op 8 juni kunt u niet in deze straten parkeren. Op zaterdag 8 juni mag u de Bachtensteene vanuit twee richtingen berijden. Vanaf de Groenmarkt richting Balans is de weg voor alle verkeer afge sloten. Ook de Sint Pieter straat is deze dag voor alle verkeer afgesloten. Op zondag 9 juni is de ver keerssituatie weer normaal. Vliegveld Midden Zeeland is gele gen nabij het recreatiegebied Oranjeplaat en camping "De Wit te RaaP'. Een gevolg van de ligging en het gebruik van het terrein is dat er ge luidhinder kan optreden voor om wonenden en aanwezige recreanten. Klachten over het vliegverkeer van het vliegveld kunnen telefonisch worden ingediend bij de haven dienst van hel vliegveld, klachtente lefoon: (0113) 670 018. De haven dienst draagt zorg voor ontvangst, registratie en beantwoording van de klacht. Daarnaast worden de ingediende klachten doorgegeven aan de Com missie 28 Luchtvaartwet. Schrifte lijke klachten kunnen worden door gegeven aan het secretariaat van de commissie 28. Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hel secretariaat zal voor een juiste beantwoording van de klacht altijd terugkoppelen naar de havenmeester van het vlieg veld. m "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezo.rgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 10 juni tol en met zondag 16 juni 2002. Maandag Varkensschnitzel "cordon bleu', bloemkool en gestampte aardappelen. Dinsdag Gehaktbal, andijvie, mini-röstis Woensdag Witlofschotel met stukjes ham en aardappelpuree. Donderdag Gepaneerde kalkoenschnitzel, zomergroenten, gekmide aardappelpuree. Vrijdag Visschotel (visfilet, broccoli, worteltjes, bloemkool) en aardappelen. Zaterdag Nasi goreng met kipsaté. Zondag Wal de pot schaft. De afdeling Groenbeheer van Middelburg beheert ongeveer 200 hectare openbaar groen. Dat zijn ongeveer 25.000 bomen, duizen den struiken, bloemperken, gras velden, groen bij rotondes en zo verder. Sinds kort hoort daar ook een ouderwetse Friese praam bij. Met de praam vervoerde men vroeger hooi en vee, maar nu is die versierd met bloemen. De praam is vorige week onder gro te publieke belangstelling te water gelaten aan hel Groene Woud. Het initiatief komt van de opzichter Groenbeheer Harm ten Klooster. "Enkele jaren geleden hebben we de bloempartijen opgezet bij de toe gangswegen van de stad. Met het oog op de millenniumwisseling hebben we lei linden aan de Schroe- weg geplant die het jaar 2000 vor men. Nu was het tijd voor iets nieuws, in een fotoboek over Fries land kwam ik een praam tegen en ik kreeg een idee. Na enig speurwerk had ik een ijzeren praam van 14 ton getraceerd bij Leeuwarden. Na wat telefoontjes was hel geregeld, de praam kon naar Middelburg. En daar ligt hij nu, versierd met bloe men in bloembakken. Wij van de afdeling Groenbeheer hopen dat veel Middelburgers en toeristen ge nieten van deze fleurige primeur voor Zeeland!". Foto: Frank Viergever De nieuwe fiets- en voetganger stunnel gaat deze week open. Fietsers hoeven de drukke Ka- naalweg en het spoor niet over te steken, want de tunnel gaat er on derdoor. Dat betekent een nieuwe fietsverbinding tussen de binnen stad en Dauwendaele/Edelstenen- buurt. Fietsers kunnen geen ge bruik meer maken van de NS- tunnel bij het Station. Fietsroutes Op de fiets kunt u vanuit Dauwen- daele de binnenstad via twee routes bereiken. Via de Schroebrug en via de nieuwe fietstunnel onder het spoor en de Kanaalwcg bij het Sta tion. De openstelling van de fiets tunnel zal de fietssiroom die vooral in de ochtend via de Schroebrug ging, ontlasten. Fietsers kunnen de bestaande fiets routes door de Edelstenenbuurl ge bruiken. In de Edelstenenbuurl zul len de fietsroutes opnieuw worden bewegwijzerd door middel van gele borden. Vanaf de Roozenburglaan fiets je via de Saffier, het Parelplein, de Segeerssingel en de Segeersweg naar de tunnel. Vanaf de Vrijlandstraat fiets je tussen hel Kadaster en het win kelcentrum richting Agaat, en via de Saffier, het Parelplcin, en een stukje Segeerssingel, bereik je de tunnel Brommers mogen geen gebruik ma ken van de fiets- en voetgangerstun nel. Brommers rijden daar op de openbare weg. Dit geldt ook voor de fietsroutes door de Edelstenenbuurl. Overleg Met de verkeersgroep Dauwcndaele heeft overleg plaatsgevonden over de fietsroutes en de openstelling van de tunnel. Om te zien hoe het ficts- gedrag wordt, heeft de Gemeente onlangs tellingen gehouden. In het najaar worden die herhaald om in te zien of, en zo ja welke route goed wordt benut. Eventueel kunnen maatregelen worden genomen. Ook is afgesproken dat het plein ten zuiden van het station wordt aange past. Het plein wordt een 30 km per uur zone. Auto's mogen er voortaan niet meer op de weg parkeren om fietsers meer ruimte en overzicht te geven. Er wordt een aantal parkeerplaatsen ter compensatie aangelegd. Eerder is al de Segeerssingel aangesloten op de tunnel. Als u regelmatig op station Arnemuiden komt heeft u ze waarschijnlijk al gezien: de nieuwe fietsrekken en -kluizen. Om aan de toegenomen behoefte te voldoen zijn de fietskluizen ruimer en nog veiliger gemaakt. Waar nodig zijn extra kluizen geplaatst. Bij alle stations in Nederland zijn fietsenstal lingen. De meeste stations zonder bewaakte stallingen hebben fietskluizen. De kluishuur voor een jaar is 78,=. Op stations waar een NS-loket aanwe zig is kan men ook per maand huren. Per maand kost de fietskluis 9,=. Voor informatie en het huren van een fietskluis kunt u bellen met NS Fiets via telefoonnummer: 0900-fietskluis/0900-343 875 5847 0,20, per mi nuut). Ook kunt u een brief sturen naar NS Fiets, Postbus 2534, 3500 GM Utrecht. Voorzien van uw adresgegevens, telefoonnummer en het station waar u een fietskluis wilt huren. Het Middelburgse echtpaar Overbeeke-Broodniun vierde vorige week hun 60-jarige huwelijksfeest. Burgemeester Schouwenaar bracht namens het gemeentebestuur de felicitaties over. Een bloemstuk ontbrak daarbij niet. (foto: Frank Viergever) Op de Middelburgse begraaf plaats vindt op vrijdag 14 juni een herdenkingsconcert plaats. Het 'Concerto in Memorium' wordt voor nabestaanden en an dere belangstellenden gegeven, die op deze manier hun overlede nen kunnen herdenken. Het Mid delburgs Muziek Korps verzorgt de uitvoering. Het gratis concert begint om 19.30 uur. Het korps speelt tijdens de herden king klassieke stukken zoals 'Panis Angelicus' en 'Meditation uit Thais', maar ook hedendaagse mu ziek als 'My way' en Tears in he aven'. Naast de muziek zal een gas tspreker enkele passende woorden van herdenking spreken. Steeds meer Nederlanders hebben behoefte aan een gezamenlijke vorm van rouwverwerking. Dat blijkt uit de vele stille tochten en de toenemende belangstelling bij her denkingsdiensten en uitvaarten. Middelburg hoopt door dit concert in die behoefte te voorzien. Maandag 10 juni aanstaande is er een informatiebijeenkomst over het voorlopig ontwerp vap het A- theater. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Stadsschouwburg. Sinds de kennismaking met archi tect Kees Kaan op 10 december jl., is hij hard bezig geweest met het ontwerpen van ons A-theater. Kees Kaan is nu zover dat hij een voorlo pig ontwerp kan presenteren. Het voorlopig ontwerp wordt ook op woensdag 12 juni aan de raadscom missie MZ (Maatschappelijke Za ken) gepresenteerd. De vergadering van deze commissie is in de Raads zaal en begint om 19.30 uur. Het programma voor de bewonersavond is als volgt: 19.30 uur: welkom door project wethouder Adric van 't Westeinde 19.35 uur: presentatie van het voorlopig ontwerp door architect Kees Kaan 20.00 uur: toelichting op de bouw plannen door projectleider Peter Post 20.15 uur: pauze 20.30 uur: gelegenheid tol het stellen van vragen 21.15 uur: einde van de bijeenkomst Direct omwonenden hebben een uitnodiging ontvangen. Andere be langstellenden zijn natuurlijk ook van harte welkom. In de maand mei is de zomerronde van de wijktafels begonnen. De wijktafels worden georganiseerd door Wijkbeheer van de gemeente Middelburg, en vormen het wijkoverleg tussen bewoners, gemeente, de wijk wethouder en diverse maatschappelijke instellingen, zoals bijvoorbeeld politie en wijkverenigingen. Onder werp van gesprek is de algemene zaken gang van zaken in de wijk en de (bevordering) van de leefbaarheid in het bijzonder. Dit is dus uw kans om mee te praten over ontwikkelingen in de wijk waar u woont. De wijktafels zijn openbaar en daarom zonder uitnodiging toegankelijk voor alle inwoners van de gemeente Middelburg. Hier onder volgt een vermelding van de data van de wijktafels Dauwcndaele, Noord en Zuid: Donderdag 13 juni Dauwcndaele Ontm. Centrum Dauwendaele Woensdag 19 juni Noord Stadsschouwburg, bolwerkzaal Donderdag 20 juni Zuid Ontm.Centrum Dauwendaele Aan welke wijktalel kunt u in uw wijk deelnemen? Bij deze een opsomming van welke wijk bij welke wijktafel thuis hoort. Wijktafel Dauwcndaele Wijktafel Noord Wijktafel Zuid Dauwendaele en Nw. en St. Joosland Nieuw Middelburg, Klarenbeek, St. Laurens, Centrum, en Veersepoort Erasmuswijk. Magistraalwijk, Reijershove, Veldzigt Alle wijktafels gaan van start om 20.00 uur en zijn uiterlijk 23.00 uur afgelopen. Ook in Arnemuiden en in West (Stromenwijk, "t Zand. Griffioen) zijn wijktafels gehouden respectievelijk op maandag 3 juni en dinsdag 4 juni. Een jaarplanning van te houden wijktafels in Middelburg kunt u ook vinden op de website: www.Middclburg.nl en dan klikken op "Wijkbeheer in Middelburg". Hier kunt u ook verslagen van eerder gehouden wijktafels raadplegen. U kunt voor meer informatie uiteraard ook contact opnemen met de afdeling wijkbeheer van de gemeente. Deze afdeling is tijdens kantooruren telefonisch bereikbaar onder de telefoonnummers 675520 en 675788. Opnieuw is door Wijkbeheer een Wijkopruimdag gehouden in Nieuw Middelburg. Woensdag 29 mei was het zo ver. Politie, Toe zichthouders, de Wijkonderhoud- ploeg. Huize de Veersesingel, Woongoed en de Wijkvereniging hebben hard gewerkt om de wijk onder handen te nemen. Ook was er versterking van groep 8 van de openbare lagere school de Uilen- burch. Opvallend was het aantal bewoners dat actief de hele dag meedeed in de straten van Nieuw Middelburg. Er is druk geveegd, geschoffeld en geboend. De wijkopruimdag werd geopend door coördinator van het Wijkbeheer, Hans Vergeer. Vergeer vërtelde ook het nieuws dat wordt onderzocht of het project "Buitengewoon veilig", zoals dat nu in de Magi- straatwijk loopt, begin vol gend jaar kan worden uit gevoerd in Nieuw Middel burg. Om 10 uur begonnen alle werkzaamheden in de wijk. Stadsbeheer verzorg de het zogenaamde "grijs en groen", de bestrating en openbaar groen. De veeg- wagens hebben alle straten een keer extra goed ge veegd. De Wijkonderhoud- ploeg heeft zich erg inge spannen met opruim- en schoon- maakklussen. Woongoed heeft op diverse gevels en muren in de wijk graffiti verwijderd. Politie en Stads- toezicht hielden een oogje in het zeil en maakte daar waar nodig plekken autovrij. Leerlingen van groep 8 van basisschool de Uilen- burch hebben onder leiding van leerkracht mevrouw Rasenberg er voor gezorgd dat het zwerfvuil in Nieuw Middelburg en rond hun school weer eens goed is opge ruimd. Bewoners van Huize de Veersesingel hebben met bakfietsen heel wat zakken vuil afgevoerd. De bewoners zelf hebben zo hier en daar flink opgeruimd of de tuin eens flink aangepakt. Ook waren bewoners in de gelegenheid gesteld klein grof vuil aan te bieden bij een vuilnisauto van de gemeente, zodat zij in een keer in huis schoon schip konden maken. Hier is wederom massaal gebruik van gemaakt. Ook in ander wijken wordt dit jaar een wijkopruimdag georganiseerd. Wilt u welen wanneer uw wijk aan de beurt is? Neem dan contact op met Anja Jonkman van de gemeen te, afdeling Wijkbeheer, telefoon: 675 788. Middelburg behoort tot de Neder landse top 10 van monumenten steden. Om de vele monumenten van de stad te behouden, gelden een aantal regels als het gaat om verbouwingen van monumenten en woningen in het Beschermde Stadsgezicht. Bijvoorbeeld bij het vervangen van ramen en kozijnen. Kozijnen en ramen zijn een van de kenmerkende (bouw)historischc kwaliteiten van monumenten en be palen in sterke male de architectuur van een gebouw of de beeldkwali teit van een gebouwblok. Ze zijn dus niet alleen maar bedoeld voor licht- en luchttoetreding en uitzicht. Bij zorgvuldig omgaan met de mo numenten en met woningen en an dere gebouwen in het Beschermde Stadsgezicht hoort ook een zorgvul dige omgangsvorm met de vervan ging van ramen of kozijnen. Het vervangen van ramen of kozijnen van beschermde monumenten is een verandering waar een monumenten- vergunning voor nodig is. Voor de andere gebouwen in het Bescherm de Stadsgezicht is in deze gevallen een bouwvergunning nodig. Vanwege deze vcrgunningplicht ra den wij u aan contact op te nemen met de afdeling Bouwen en Wonen als u plannen heeft uw monument of woning in het beschermde stads gezicht te verbouwen. U kunt bel len met de heer D.A. van de Vrie (tel. 0118-675227) of mevrouw A. Hannewijk (tel. 0118-675282). Hiermee wordt voorkomen dat u voor zeer aanzienlijke kosten komt te staan, als achteraf blijkt dat de materiaal- of vormkeuze van de nieuwe ramen of de kozijnen (bij voorbeeld bij vervanging van hout door kunststof of aluminium) een aantasting van het monument tot gevolg heeft gehad, of dat sprake is van ontsiering en de oorspronkelij ke ramen of kozijnen weer in de ge velopeningen moeten worden terug gebracht. De tweede uitgave van de Magi straatnieuws is gereed. De Ma gistraatnieuws is een gezamen lijke nieuwsbrief van de Ge meente Middelburg en Woon goed Middelburg rond het pro ject "herstructurering Magi- straatwijk". Iedereen in de Magistraalwijk ontvangt de nieuwsbrief in de bus. In deze uitgave aandacht voor de nieuwe woningen en het winkelcentrum (verkoop wonin gen is reeds gestart) waarvan de bouw in de zomer start. Ook vindt u in deze uitgave interviews met de directeur van Zorgstroom, met de twee schooldirecteuren en met de nieuwe wijkwethouder over de verschillende voorzienin gen in de wijk. Bent u geïnteresseerd in de ont wikkelingen in de Magistraalwijk dan kunt u de Magistraatnieuws aanvragen bij de afdeling com municatie, tel 675450 of via www.middelburg.nl Voor meer informatie over de ver koop van de woningen kunt u contact opnemen met orisantma- kelaardij, lel 641500. De verhuur is in handen van Woongoed Mid delburg, tel 691700. Het komende huursubsidietijd vak gaat er veel veranderen. De wijzigingen hebben met name be trekking op de manier waarop huursubsidie wordt aangevraagd, of het recht op huursubsidie wordt voortgezet en de wijze van uitbetaling. Automatisch continueren Heeft u vóór 7 april 2002 een be slissing van hel ministerie van VROM ontvangen over het huur- subsidiclijdvak 2001 - 2002 en heeft u het afgelopen jaar huursubsidie ontvangen, dan hoeft u geen nieuwe aanvraag in te dienen. In mei of juni 2002 ontvangt u een "Huursubsidie- bericht" van VROM. In dit bericht staan de gegevens, die VROM voor u heeft verzameld bij instanties als de gemeente, belastingdienst en ver huurder, om te bepalen of u vanaf 1 juli 2002 recht heeft op huursubsi die. Wacht het huursubsidicbcricht af. In dit bericht staat namelijk wal u moet doen. Staan er onjuistheden dan wel is er iets gewijzigd in uw gegevens dan dient u dat op te ge ven aan VROM op het "Wijzigings formulier". Wanneer moet u toch een aanvraag indienen? Heeft u na 7 april 2002 een be sluit ontvangen over uw recht op huursubsidie over het jaar 2001 - 2002 dan moet u voor het huursub sidietijdvak 2002 - 2003 een nieu we aanvraag indienen. Bent u onlangs verhuisd of gaat u verhuizen en wilt u voor de nieu we woning weer huursubsidie? Dan moet u een nieuwe aanvraag indienen. Achterblijvende medebewoners, waarbij de aanvrager per 1 juli 2002 geen deel uitmaakt van het huishouden, moeten ook zelf een aanvraag indienen. Indien u voor het eerst huursubsi die wilt aanvragen. Hel aanvraagformulier is verkrijgt baar bij de gemeente en uw ver huurder. Na invullen van het aan vraagformulier door u en uw ver huurder, dient u het formulier recht streeks te sturen naar VROM. U wordt geadviseerd uw aanvraag zo snel mogelijk naar VROM op te sturen, zodat u geen huursubsidie mist over een bepaalde periode. De ingangsdatum is afhankelijk van de datum waarop de aanvraag door VROM wordt ontvangen. Uw aan vraag moet volledig ingevuld wor den anders wordt deze niet geregis treerd door VROM. Wijze van uitbetaling huursubsidie Per 1 juli 2002 komt dc maandelijk se bevoorschotting van de huursub sidie via de gemeente te vervallen. Het ministerie van VROM zal vanaf 1 juli 2002 maandelijks en vooraf de huursubsidie overmaken op uw eigen bank- of girorekening. De uit betaling vindt vooraf plaats, rond de 21sle van de maand, met uitzon dering van de maand juli. In deze maand zullen twee betalingen plaatsvinden. In de tweede weck van juli wordt de huursubsidie over dc maand juli uitbetaald en rond de 21ste juli het recht over de maand augustus. Indien u een matiging ontving van uw verhuurder en uw verhuurder doet mee aan "geclusterde betaling" dan kunt u het bankrekeningnum mer opgeven van uw verhuurder, als de verhuurder hiermee instemt. Neem hiervoor contact op met uw verhuurder. Voor vragen over de huursubsidie kunt u contact opnemen met uw verhuurder, de gemeente Middel burg (telefoon 0118 - 675 667 tus sen 09.00 - 11.30 uur) of het minis terie van VROM op het telefoon nummer 0800 - 488 77 82.

de Faam | 2002 | | pagina 3