I N E C I T Y 13 EES dé uitgaanskrar en-zeeland Première: About a Boy Première: The Count of Monte Christo Sneak preview Première: Blade II Hippisch evenement met Horses by the Sea Scheldeloodsenkoor: meer dan zingen alleen Holland-Koor zingt in Vlissingen CHUTTERSHOF NOT ANOTHER TEES BLADE II 0 BLADE I KILLING ME SOFTLY 0 JOHN Q 0 STAR WARS EPISODE F DOMESTIC DISTURBANCE 0 ALI G INDAHOUSI 0 ICE AGE (Nederlandse versie) 0 SHOWTIME SNEAK PREVIEW F I L M W E E K WONDERBOYS 8 FEMMES GOSFORDPARK FILM W E THE SHIPPING NEWS MINOES KAGEMUSHA iO1 COI voorpret L_J In het kader van de viering van het 400-jarig bestaan brengt het Scheldeloodsenkoor de musical 'Shadows of Time'. Het optreden is vrijdag 7 juni in de schouwburg van Middel burg. En begint om 20.00 uur. Anders dan dat het publiek van het koor gewend is, is dit op treden veel meer dan alleen een zang-optreden. Er rolt deze avond een complete musical over de planken aan het Middelburgse Molenwater. Het Holland-Koor geeft donderdag 6 juni een concert in de Sint Jacobskerk aan de Branderijstraat in Vlissingen. Dirigent bij dit optreden is Jan Quintus Zwart en organist is André van Vliet. Samenzang Finale Zeeuwse belofte Zomerconcert Middelburgs Kamerkoor The Bands Meet Blokfluitensemble Eigen-wijs in De Kaai Jam Circus Absurd vullen De Piek COC viert feest in Kruiningen Expositie Herman Brood Woensdag 5 juni 2002 FAAM/VLISSINGER 17 Donderdag 6 juni t/m woensdag 12 juni Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag *24.15 uur Hugh Grant op jacht naar vrouwelijk schoon Dagelijks 16.15 •19.00 *22.00 uur James Caviezel neemt wraak op zijn vriend Guy Pearce Dagelijks *13.45 *16.15 •19.00 *21.45 uur komedie met veel Amerikaanse clichés Zaterdag 24.00 uur Wesley Snipes gaat de strijd aan met een nieuw soort vampier Zaterdag *21.45 uur eerste deel van de vampierenfilm Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Heather Graham start een gevaarlijke zoektocht naar de ware bedoelingen van haar man Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 16.15 uur Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 24.00 uur Denzei Washington gijzelt een ziekenhuisafdeling om een operatie voor zijn zoontje af te dwingen Dagelijks 13.30 16.15 19.00 22.00 uur Zaterdag 24.00 uur het lang verwachte vervolg met Ewan McGregor en Natalie Portman Donderdag, vrijdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Zaterdag 24.15 uur John Travolta als bezorgde vader Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 19.00 uur Ali G gaat de politiek in om een buurthuis te redden Dagelijks 13.45 16.15 uur animatiefilm over een groep dieren in de Ijstijd die een mensenkind vinden Dagelijks 13.45 uur Robert de Niro en Eddie Murphy als politieagenten in een reality show Maandag *22.00 uur verrassingsfilm voor de liefhebber S Donderdag *20.00 uur Moviezone; satirische komedie met Michael Douglas en Robert Downey jr. Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Zondag en maandag 20.00 uur acht vrouwen worden verdacht van een moord Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Dinsdag en woensdag 20.00 uur met zeven Oscars genomineerde film over het wel en wee van de bewoners van het landhuis Gosford Park Donderdag en vrijdag 20.30 uur drama met Kevin Spacey en Julianne Moore Zondag en woensdag 14.00 uur familiefilm met Carice van Houten als de poes die in een juffrouw verandert Dinsdag 20.30 uur Japanse film die zich afspeelt in de zestiende eeuw waar krijgsheren de dienst uitmaken BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 focpm) Van de Makers van Bridget Jones's Diary: Will is een 36-jarige single, zonder kinderen maar nog steeds cool. Dankzij een erfe nis heeft hij nog geen dag van zijn leven hoeven werken. Hij gaat zich, in zijn jacht op alleenstaand vrouwelijk schoon, nog interessanter voordoen door deel te nemen aan cursussen voor alleenstaande ouders. Via zo'n bijeenkomst ontmoet hij de twaalfjarige zoon van een intrigerende hippiemoeder. Uit deze ontmoeting ontstaat langzaam een bijzondere vriendschap. Edmond Dantes (Jim Caviezel) heeft trouwplannen met de mooie Mercedes. Wat hij niet weet, is dat zijn beste vriend (Guy Pierce) ook zijn zinnen op Mercedes heeft gezet. Fernand laat zijn vriend met een uitgekiend plan in de gevangenis belanden. Na een jarenlange kwelling neemt Edmond echter genadeloos wraak. Hij verrast vriend en vijand met zijn nieuwe gedaante als de rijke, charmante en mysterieuze graaf van Monte Christo. iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts vijf euro een verrassingsfilm bekijken. In zijn strijd tegen de vampiers moet Blade ditmaal samenwer ken met zijn gezworen vijanden 'The Bloodpack'. Samen moe ten deze aartsvijanden 'The Reapers' stoppen, een groep gemu teerde, zeer snelle supervampiers. Hun variant van het vampier virus is zeer agressief, en als The Blade hen niet stopt zullen spoedig de straten van de wereld gevuld zijn met duizenden van deze monsters. Aan de Walcherse kust, tussen Domburg en Oostkapelle, is komend weekend een uniek hippisch evenement. Bij 'Hor ses by the Sea' kunnen alle liefhebbers van paarden en paardensport een lang week end helemaal aan hun trekken komen. Horses by the Sea legt de lat hoog als het gaat om in teressante en leuke zaken. Het evenement bestaat uit drie onderdelen van de paarden sport, die men niet iedere dag tegenkomt. Een internationaal paardenpolo toernooi, een springconcours van categorie b tot en met ZZ en een post koetsenrally in echte, authen tieke postkoetsen langs de mooiste Walcherse locaties. Daarnaast zijn er diverse cli nics met bekende topruiters en topmenners, zoals Christi- aan Provoost, Marcelle de Kam en Thamar Zweistra. De officiële openingshandeling van het evenement is donder dag 6 juni om 15.45 uur. Aan sluitend hieraan kan het pu bliek vanaf 16 uur kennisma ken met de polosport. De po lofascinatie begint op het mo ment dat een toeschouwer de eerste glimp opvangt van het snelle, imposante veld en acht ruiters de tribune in lijken te stuiven. De hoeven tromme len over het veld, het gevoel bij polo is direct en imposant, de belevenis is onvergetelijk. Horses by the Sea wordt geor ganiseerd door vier partijen die in het verleden al vaker bewezen hebben een groot schalig evenement op poten te kunnen zetten: de Stichting Concours Oranjezon, Polo Een postkoetsenrally in echte, authentieke postkoetsen is een van de grote attracties van Horses by the Sea. Club Wassenaar, de Rabobank en Rijvereniging Oranjezon te kenen voor de organisatie en vrouwen, armoede en wel vaart, verdriet en geluk. De lokroep van de zee, maar ook het saamhorigheidsgevoel van de mannen die ver van huis, jaren achtereen zwer vend met kleine schepen over de aardbol met zeer beperkte middelen een grote bijdrage hebben geleverd aan de wel vaart van het toenmalige Ne- In deze musical belicht het Scheldeloodsenkoor de ach tergronden en belevenissen van de mannen aan boord van de V.O.C. schepen. Ook de vrouwen die zij voor jaren achterlieten in Nederland heb ben een wezenlijk aandeel in deze musical. Bezongen wor den de schrijnende tegenstel lingen tussen mannen en Het Scheldeloodsenkoor brengt de musical 'Shadows of time'. Het Holland-Koor is met bijna 900 leden het grootste Chris telijke koor van Nederland en, voor zover bekend, van heel Europa. Aan het optreden in Vlissingen werken ruim 250 leden mee. Het koor heeft op tredens gehad in Canada, Amerika, Duitsland, Engeland en Schotland. Het Holland-koor bestaat uit zangers uit geheel Nederland, er zijn ook Zeeuwse zangers. Eens in de twee tot drie weken ondernemen de koorleden de reis naar het Gelderse Putten, om daar te repeteren. Het koor heeft op heel wat plaat sen optredens verzorgd, waar bij de in 1999, 2000 en 2001 gehouden slotconcerten in het Amsterdamse Concertgebouw de naam van het koor defini tief gevestigd hebben. Het koor staat sinds 1993 on der leiding van Jan Quintus Zwart en wordt bij concerten doorgaans op orgel of piano begeleid door landelijk beken de musici als André van Vliet, Martin Zonneberg, Sander van Marion en anderen. Het concert in Vlissingen, met daarin de nodige samenzang, is een onderdeel van een vijf daagse tournee, die een deel Het Holland-Koor is het grootste Christelijke koor van Nederland. van het koor maakt door de Benelux. De tournee start met het Vlissingse concert. Het op treden begint om 20 uur en duurt tot 21.30 uur. staan daarmee garant voor een spetterend Hippisch eve nement van topklasse. derland en ons land tot een wereld natie maakten. De loodsen van Vlissingen, die hun leven lang hebben geva ren, putten uit hun ervaring en kunnen als geen ander shanty koor deze gevoelens vertolken. Kaarten a 16,- zijn te verkrijgen via Uit in Zeeland en bij de schouwburg in Middelburg. Tijdens de pauze is er gele genheid CD's of cassetteband jes met muziek van het koor te kopen. De toegang tot het concert is gratis. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 18 van dit blad. Zeeland kan weer een afgevaardigde voor de categorie Sin ger/Songwriter naar de Grote Prijs sturen. Na enkele jaren van afwezigheid wordt zondag (9 juni )de finale singer/songwriter van de provinciale popprijs Zeeuwse Belofte gehouden in rock- café HeartBreak in Goes. De artiesten die deze avond optreden, nemen als eersten het gloednieuwe podium van het pas geo pende café in gebruik. Meer informatie is verkrijgbaar via www.popmuziekzeeland.nl Het Middelburgs Kamerkoor verzorgt zaterdag 8 juni een zo merconcert in de doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Leen de Broekert verleent medewerking op de piano, de leiding is in handen van Lieven Deroo. Het concert begint om 20.30 uur. Het Kamerkoor brengt een gevarieerd pro gramma met koormuziek a capella met pianobegeleiding, met bijna uitsluitend profane muziek in zes talen. Zomer, zon en lief de is het thema van dit zomerconcert. Het koor brengt alleen werken van Europese componisten ten gehore. Humoreske houdt de jaarlijkse reünie van orkesten met oud- showbandleden dit jaar voor het Dijktheater bij het Vlissingse Asrsenaal. Op 15 juni komen daar van 13 tot 17 uur vijf blaasor- kesten bij elkaar, die onder de naam 'The Bands meet' een ge varieerd programma gaan brengen. Deelnemende orkesten zijn J.D.'s Bigg Band, K&G3, Advendo's Koperensemble, Beatrix Brass en Humoreske. De orkesten komen uit respectievelijk Dordrecht, Leiden, Sneek, Hilversum en Middelburg. In samen werking met Ons Genoegen wordt er gewerkt aan een grote op tocht, waarbij alle deelnemende orkesten musicerend over de boulevard zullen paraderen. De toegang is gratis. Het blokfluitensemble van de Zeeuwse muziekschool 'Alma del Core' verzorgt zondag 9 juni een concert in de Kapel van Hoge- lande. Aan dit concert wordt medewerking verleend door Erik Nieulande, zang en bohdran, en het Eindhovens Studenten Blokfluitensemble 'Sambucca' onder leiding van Maartje Cop- pes. Er worden werken uitgevoerd van Gastoldi, Vecchi, Vivaldi en Leenhouts. Het concert begint op 14.30 uur en de toegangs prijs bedraagt 6 euro. Kaarten zijn van 14 uur aan de kapel te koop en ze zijn te reserveren via 0118-633095. In Expositie Galerie Atelier De Kaai aan de J.A. van der Goeska- de 65 te Goes exposeren tot 12 september drie kunstenaars. Coen Wieman, Martijn Linzell en Mariska Schilperoord presen teren gezamenlijk hun werk. Het thema van de expositie staat voor drie jonge kunstenaars die ieder op eigen wijze werken. Ook het woord eigenwijs in positieve zin is van toepassing op de drie verschillende werkwijzen. De openingstijden van de ga lerie zijn van 9 tot 16 uur. Absurde bands, afgewisseld met een knotsgek theater, dat is Circus Absurd in een notendop. Wat te doen? Luisteren naar de jungledicotecmetal van Mes in je Rib, de polkajazzycartoonfu- sionmetal van Zarathustra, de funkysurfska van de Solid Rocket Boosters of je laten meevoeren door de vreemde types en lach wekkende sketches van de mensen van het Absurd Theater? Zaterdag 8 juni doet Circus Absurd De Piek aan. Drie bands en diverse theateracts verzorgen een zeer verrassende avond. Aanvang 21.30 uur, toegang 4,50 euro, pashouders 3,50 euro. Het COC Midden-Zeeland wisselt voor één keer van plaats. Za terdag 22 juni wordt er geen feestavond in Middelburg gehou den, maar een Mega Disco Avond in Kruiningen. Het COC komt daarmee tegemoet aan de vragen om een echt groot feest te or ganiseren. Het feest in Ons Dorpshuis aan de Berghoekstraat in Kruiningen begint om 21 uur en gaat door tot een uur of drie 's nachts. Voor de datum is gekozen omdat diezelfde dag de Roze Week begint. In het nieuw geopende HeartBreak Café aan de Grote Markt in Goes is een tentoonstelling te zien met tekeningen en zeefdruk ken van de onlangs overleden rockster Herman Brood. Tijdens de openingstijden van het café zijn de werken te zien op de eer ste verdieping. Het café wil maandelijks talenten de kans geven om te exposeren.

de Faam | 2002 | | pagina 17