Linedance gaat verder dan country western muziek Zeeuws slavernijverleden in debat Handleiding voor gebruik oude Zeeuwse kaarten Kinderen en rolstoelers krijgen streepje voor VERLICHTING Straiuma Nederland heeft op het gebied van Country linedance een goede reputatie. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen zijn diverse succes sen geboekt. Neem bijvoorbeeld Roy Verdonk, de Hagenaar die in de Verenigde Staten we reldkampioen werd. Een niet geringe prestatie in het land waar Country muziek, en linedan- cing enorm populair is. Ook in Nederland kan linedance rekenen op een steeds groter wor dende schare fans. Jong en oud, vrouwen en mannen, eenmaal met het virus besmet is er geen weg meer terug. DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Niet alleen de kinderen hebben een streepje voor tijdens de Evenementendag van stich ting Groene Routes Vlissingen op zaterdag 22 juni aanstaande. Ook de rolstoelers staan vol op in de belangstelling. Voor hen zijn de routes van de toertochten voor deze dag speciaal ge test en toegankelijk gemaakt. Tijdens de Grand Hotel Plaza show die om 14.00 uur begint op de Plaza aan de Boulevard is er zelfs een rol- stoel-dansshow die georganiseerd wordt door "De Vrolijke Rollers" uit Vlissingen. op de begane grond De Surinaamse gemeenschap herdenkt jaar lijks op 1 juli de afschaffing van de slavernij. Nederlanders hebben zich daar tot op heden minimaal mee bezig gehouden. Het Humanis tisch Verbond wil daarom een lans breken voor die herdenking en heeft voor 15 juni een debat middag georganiseerd in het Zeeuws Archief aan het Hofplein in Middelburg. Naast toespra ken zal een rondleiding door Middelburg de be wijzen leveren van het slavernijverleden van Zeeland en Middelburg in het bijzonder. door Jerry Esajas Plezier staat voorop bij de dansgroep van Evelien van Velzen. foto:Harry de Lange Woensdag 5 juni 2002 Zo startte Evelien van Velzen in Middelburg een dansgroep. Onderdeel van de North Hill Country Dancers. Met zo'n drieduizend actieve leden en 130 afdelingen door heel Ne derland is dit niet bepaald een kleine organisatie. De docente zelf kwam in '93 in Den Haag in aanraking met het linedan- cing. Ze was meteen verkocht. Ze volgde diverse workshops en had zelfs les van - wereld kampioen - Roy Verdonk. Een maal verhuisd naar Middel burg zette ze haar passie voort Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u„ tel. 625655. Fitness centrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17 u. Cursus Spaans, 13.30 u. Poppen maken, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutergym tot 2,5 jaar, 9.30 u., peutergym tot 4 jaar, 10.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line dance, 19.30 u., flamenco dan sen, 20 u. Zuiverseweg Domburg, Horses by the Sea, internationaal paarden polo toernooi, springconcours, postkoetsenrally, 12 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, koffiecontact, 9.30 u. Handwerken, 9.30 u. Compu terles, 13.30 u. Internet, 15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, kinderclub, 4 t/m 8 jaar, 13.30 u., jongeren- soos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. De Piek Vlissingen, jamsessie, 21.30 u. Zuiverseweg Dom burg, Horses by the Sea, inter nationaal paarden polo toer nooi, springconcours, post koetsenrally, 12 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, buurtcontact- middag, 16 u., jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 19 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, dansavond De Goudvinken, 20.30 u. Stich ting Majoraat Vlissingen, rom melmarkt, 9 u. Clubgebouw Mission to Seafarers Vlissin- gen-Oost, tuinfeest met tea party, muziekoptredens, mo deshow en loterij, 14 u. Zui verseweg Domburg, Horses by the Sea, internationaal paarden polo toernooi, spring concours, postkoetsen rally, 12 u. Kerkring Grijpskerke, ring- rijden, 8 u. Dorpsplein Kou- dekerke, rommelmarkt, 9 u. Middellandse Zeetuin Gijps- kerke, open dag, 10 u. Strand en dorp Oostkapelle, D-day, bevrijdingsintocht door legervoertuigen en diverse de monstraties. Rockcafé Groen Licht Vlissin gen, jamsessie, 17 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Wandelen en ontbijt met de boswachter', 7 u. Sporthal Baskenburg Vlissin- door hier een dansgroep op te richten. Van Velzen: „Het mooie van linedancing is dat iedereen er aan mee kan doen. Het is naast lekker dansen ook nog eens een heel sociaal ge beuren. Met de dansen die je bij mij leert kun je zo meedoen op een festival. Sluit maar aan en dans mee. De contacten die je daarbij op doet zijn heel leuk. Zo hebben wij veel con tact met een groep in Etten- Leur die regelmatig bij ons op bezoek komen." De muziekstij len waarop gedanst wordt is - gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Crea- doe, 9.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, dansochtend voor 50-plus- sers: country line-dance voor gevorderden, 9.30 u., country line-dance voor beginners, 11 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, dames- gym, 13.30 u., darten, biljar ten en klaverjassen, 20 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, vrouweninloop, 13 u., klaverjassen, 19.30 u., cur sus Kaarten maken, 19.45 u. Tennisbanen De Golfbreker Zoutelande, tennisinstuif, 19 u. Grand Hotel Arion Vlissin gen, zomeravondbridge, 19.30 u. Kunstwerk tegen over Wooldhuis Vlissingen, natuur wandeling door het Nollebos, langs duinen en zeedijk, 19.30 u. Markt Middelburg, boe ken- en verzamelmarkt, 11 u. Boerderijgalerie De Osse- berg Grijpskerke, workshop: Klank-kleur, 10.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Kleiclub, 13.30 u. Pop pen maken (professioneel), 13.30 u. Oefenen computer, 13.30 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, peutermorgen, 10 u. Buurt huis De Schuur Oost-Sou burg, jeugddammen, 18.30 u., dammen voor volwassenen, 19.30 u., stijldansen, 21 u. 't Winkeltje van Jannetje Zoute lande, hobbydemonstratie, 13.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Activiteitencentrum Vlissingen, Computerles, 8.30 u. Cursus Frans, 11 u. Cursus Engels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevor derden, 14.45 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlis singen, jongerensoos, 11 t/m 17 jaar, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naailes, 9.30 en 19.30 u., acti viteit voor Antilliaanse vrou wen, 9 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondlei ding 'Met de tuinman mee', 13 u. in tegenstelling tot wat veel mensen denken - absoluut niet alleen maar country wes tern. Ook op muziekstijlen als cha-cha en walsen en zelfs op de tango wordt gedanst. En net zoals alle muziekstijlen heeft ook countrymuziek niet stilgestaan. Naast de klassie kere zangers en zangeressen als Dolly Parton of Kenny Ro gers is er een heel nieuw ge luid bijgekomen. Een goed voorbeeld hiervan is Shania Twain, die zelfs nog een hit scoorde in Nederland. Niet veel mensen associeerden het nummer met countrymuziek. Moderne sounds en een snelle beat zijn ook in de countrymu ziek ontdekt. Van Velzen zet een aantal nummers op ter il lustratie en het moet gezegd worden; het swingt! Een aan tal leden van de groep, die op de bank zitten kunnen niet stil blijven zitten. „Ik krijg meteen zin om de dansvloer op te gaan", zegt Nel lachend. De anderen zijn het hartgrondig met haar eens. Er wordt een video opgezet van een reis naar één van de vele festivals die in Nederland georgani seerd worden, en waar ze van uit Middelburg regelmatig Dit jaar wordt de geschiedenis van de VOC (Verenigde Oost-In dische Compagnie) herdacht. Het kleine broertje van de VOC - zeg maar (in moderne termen) een werkmaatschappij - de WIC (West Indische Compagnie) was actief in de slavenhandel. Bij die mensenhandel waren ook Zeeuwse reders betrokken, on der meer via de MCC (Middel burgse Commercie Compag nie). Naar overzeese gebieden emigrerende Zeeuwse planta gehouders namen de slaven af om te werken in hun bedrijf. Maar - zo zeggen de organisa toren van de debatmiddag - in de Zeeuwse geschiedschrijving is daarvan weinig terug te vin den. Maar dat is eigen aan mensen, meldt R. de Bruin van het Zeeuws Archief, om hun geschiedenis positief te kleuren zodat ze er trots op kunnen zijn. „Maar wat heeft het gebrek aan aandacht voor de schaduwzij- naartoe gaan. „Het leuke daar van is dat je oude bekenden tegen komt, en dat er voor ie dereen wat te doen is. De één gaat de dansvloer op en komt er niet meer af tot we weg gaan, maar je kunt ook ver schillende optredens gaan be den voor consequentie voor een nationaal zelfbeeld", vraagt zij zich af. En: „Wat zijn de ge volgen voor de relatie met mensen met een ander histo risch besef, omdat hun voorou ders slachtoffer waren van die schaduwzijden. Die ook zelf nog last hebben van de ontkenning van hun geschiedenis en soms van ongelijke behandeling in het heden." De Bruin vraagt zich verder af of het niet ver standig is om de slavernij te herdenken omdat een dergelij ke jaarlijks terugkerende ge beurtenis kan bijdragen aan re spect voor mensenrechten en verbroedering in het heden. Ze verwijst ook naar de plannen in Middelburg om er een monu ment op te richten dat aan het slavernij verleden herinnert. Voor de organisatie van de de batmiddag op zaterdag 15 juni tekenen naast het Humanistisch Verbond het Zeeuws Archief, kijken, of op zoek gaan naar leuke laarzen of kleding die te koop worden aangeboden in de diverse stands", vertelt de danslerares enthousiast. Op dit moment wordt er door de groep gewerkt aan een dans die ze gaan demonstreren op COS Zeeland, Stichting van Su- rinamers, Antilianen en Aruba nen Vlissingen, de Stichting Welzijnswerk Surinamers en Antilianen Goes en de Stichting Monument Middelburg. Voor dat het debat om 14.30 uur be gint wordt vanuit het Zeeuws Archief om 13.30 uur begonnen met een rondleiding langs pak huizen die te maken hebben ge had met de slavenhandel. Het Humanistisch Verbond opent het debat, gevolgd door een toelichting op de stukken over het Zeeuwse slavernijverleden door Roelof Koops, directeur van het Zeeuws Archief. Om 15.30 uur begint het debat met de bezoekers, nadat eerst Gert de nachtmarkt in Vlissingen. „Het is de tweede keer dat wij daar staan, vorig jaar was het een groot succes." In septem ber start er weer een beginner- groep in Middelburg, voor aanmelding of info: Evelien van Velzen tel: 0118-638108. Oostindie van het Koninklijk In stituut voor Taal-, Land-, en Vol kenkunde in Leiden feiten weer geeft over de handel in slaven door de WIC en de Middelburg se Compagnie en de Surinaam se schrijfster Cynthia Mc Leod de geschiedenis van haar land onder de loep neemt. Een drankje, een hapje en muziek van Zeeland Creoro alsook een rondleiding door het Zeeuws Archief zijn de slotstukken van deze debatmiddag. Bij de foto's: Uitingen van kritiek op de 'viering' van 400 jaar VOC in de Middelburgse winkelstraten. foto's: Inge Adriaansen Natuurtuin - Meer rekening houden met de natuur in de tuin. Dat is, kortgezegd, de bedoeling van de Open dag Natuurtuinen Walcheren die zaterdag 8 juni gehouden wordt. De deelne mers zijn Kitty Hege (Breeweg 110 Middelburg), Loes Kamer mans (W. Klooslaan 11 Vlissin gen), Thea van Maldegem (Noordweg 51 Oostkapelle), Lei- ni Goossen (Barbarossaweg 2 Grijpskerke), Andrea Clarisse (Kluithoekweg 1 Biggekerke) en Hetty Beheyn (Breeweg 8 Kou- dekerke). Al deze tuineigenaren zijn aangesloten bij de Ecologi sche Tuinkring De Mantelinghe. De organisatie is in handen van MicMec Walcheren. Bij de meeste tuinen is de toegang gratis. Alle tuinen zijn tussen 10 en 17 uur geopend. Puzzeltocht - Auto's, fietsen en motoren kunnen zaterdag (8 juni) meedoen aan de puzzel toertocht door Zuid-Beveland. De start van de 32 kilometer tel lende tocht is bij Garage Van Strien aan de Van de Spiegel straat in Goes. Overigens kun nen fietsers nog tot en met 29 september meedoen aan de 8e Walcherse fietspuzzelrit over 28 kilometer. De start is bij de VW- kantoren in Oostkapelle of Dom burg. Daar is ook informatie ver krijgbaar over de puzzelwande ling door Veere. Avondvierdaagse - Wandel sportvereniging 't Zand en Wijk- vereniging Zanddijk-Veere hou den van 11 tot en met 14 juni de jaarlijkse avondvierdaagse in Veere. Deelnemers kunnen kie zen tussen afstanden van 5 of 10 kilometer. Het startbureau is te vinden in de Frans Naerebout- straat 1naast het gymnastieklo kaal Zanddijk. Meer informatie: 0118-637 572. Rommelmarkt- Dorpsvereni ging Koudekerke houdt zaterdag (8 juni) weer haar jaarlijkse rom melmarkt. Tussen 9 en 15 uur wordt een grote hoeveelheid bruikbare spullen verkocht op het Dorpsplein. Om 10 uur is er een verkoping bij opbod van geselec teerde waardevolle spullen. De opbrengst van de markt is be doeld voor dorpsactiviteiten. Rommelmarkt - Stichting Ma joraat houdt zaterdag 8 juni een rommelmarkt. De markt wordt gehouden in de mensa aan de Van Hogendorpweg 58a te Vlis singen. De kraamhuur bedraagt 12 euro, de borg 5 euro. De kra men kunnen ingericht worden om 8 uur en de markt duurt tot 14 uur. Reserveren kan op 0118- 471103 (10-15 uur) en 0118- 463502 (19-21 uur). Zeemanshuis - The Mission to Seafarers houdt zaterdag 8 juni een open dag met 'tea party'. Het publiek kan dan kennisma ken met The Mission to Seafa rers en de activiteiten die de Mis sion onderneemt om zeevaren den een aangenaam verblijf in de Vlissingse haven te bezorgen. De dag is van 14 tot 17 uur in het Zeemanshuis aan de Ritthems- estraat 498 in Vlissingen Oost. Tijdens de open dag zijn er optre dens van de Johan Friso Band en het Gospel Foundation Combo. Speciaal voor kinderen is er het feest van Alice in Wonderland met een film, een modeshow en veel te eten. De trekking van de jaarlijkse Mission to Seafarers-lo- terij is om 16.30 uur. Dansavond- De laatste dans avond van dit seizoen in De Zwaan is zaterdag 15 juni. Ook nu weer verleent Duo Twice zijn medewerking aan deze gezellige avond. De entreeprijs bedraagt 3,50 euro en de zaal van het Oost Souburgse wijkcentrum gaat open om 20 uur. Rommelmarkt- Openbare Ba sisschool 'De Branding', aan de Bouwe Ewoudstraat 51 te Vliss ingen, houdt zaterdag een rom melmarkt. Er is tijdens de markt een hapje en een drankje ver krijgbaar en een fanfarecorps FAAM/VLISSINGER 11 houdt de sfeer erin. De markt duurt van 9 tot 12 uur en de op brengst is bestemd voor de ver fraaiing van het schoolplein. Bibliotheek- De Zeeuwse Bibli otheek hanteert in de zomer maanden gewijzigde openingstij den. Van 8 juli tot en met 18 au gustus is deze op maandagavond en donderdag gesloten. Op ande re dagen zijn de openingstijden als volgt: dinsdag, woensdag en vrijdag van 10 tot 21 uur en zater dag van 10 tot 13 uur. Amnesty:- Ook in de Zeeuw se Bibliotheek kunnen er weer kaarten geschreven worden voor Amnesty International. Door het schrijven van deze kaarten wordt er gepoogd gewetensgevange nen over de hele wereld uit ge vangenschap te bevrijden. Het schrijven kan van 18.30 tot 20.30 uur bij de entree van de Zeeuwse Bibliotheek. Ooggetuigen- Onlangs zijn ve le tientallen Zeeuwen geïnter viewd, die in de tweede Wereld oorlog dwangarbeid hebben moeten verrichten. Al deze inter views worden integraal bewaard in het Zeeuws Documentatiecen trum te Middelburg. Van zondag 9 juni tot en met 30 juni worden fragmenten van deze gesprek ken door Omroep Zeeland uitge zonden, in het programma 'Een eeuw op 't oog'. Iedere zondag tussen 12 en 13 uur bij Omroep Zeeland, de zondag daarna is er steeds een herhaling van 16 tot 17 uur. Omroep Zeeland zit op de kabel op 86,7 MHz en via de an tenne op 101,9 MHz. Avondruilbeurs- leder verza melaar die wat te ruilen heeft, wordt vrijdag 7 juni verwacht in Café Pension 'De Goede verwach ting' in Lewedorp. Munten, oude ansichten, postzegels en andere objecten kunnen deze avond van af 19.15 uur geruild worden. Boswachter- Er wordt weer gewandeld en ontbeten met de boswachter bij het Zeeuws Bio logisch Museum. Zondag 9 juni om 7 uur is het vertrek van de wandeling door De Manteling. De boswachter vertelt over de geheimen van dit gebied, zowel over de natuur als de cultuur. De wandeling duurt anderhalf uur en wordt afgesloten met een ge zamenlijk ontbijt in het museum- lunchcafé 'De Orangerie'. Deel name kost 10,45 euro voor vol wassenen en 7,10 euro voor kin deren. Aanmelden is noodzake lijk en kan via 0118-582620. Theater- Het voorlopig ont werp van het A-theater in Mid delburg wordt maandag 10 juni in de Middelburgse Stads schouwburg gepresenteerd. Vanaf 19.30 uur vertellen wet houder Adrie van 't Westende, projectleider Peter Post en Ar chitect Kees Haan over de plan nen en beantwoorden ze vragen uit het publiek hierover. Tuinfeest- Onder het thema 'Carribean' vieren de bewoners van zorgcentrum Ter Reede drie dagen lang feest. Drie dagen lang, 4, 5 en 6 juni, staat er in de binnentuin van het zorgcentrum aan de Koudekerkseweg in Vliss ingen een grote, mooi versierde tent waar ook ouderen van bui ten het zorgcentrum terecht kunnen. De bewoners van de aanleunwoningen aan de Vrede hoflaan en van de zorgcentra Scheldehof, De Zoute Viever en Sint Willibrord en van Theo van Doesburg zijn deze dagen wel kom, evenals ouderen die nog zelfstandig wonen en gebruik maken van de diensten van Werkt voor Ouderen. Rommelmarkt- De muziekver- niging Oefening na den Arbeid (ONDA) uit Nieuw en Sint Joos- land houdt zaterdag 8 juni een rommelmarkt. Vanaf 9 uur wor den in de kramen rond de Neder lands Hervormde Kerk spullen te koop aangeboden. Vanaf 9.30 uur is er een verkoop bij opbod van waardevolle antieke spullen. De Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland presenteert dinsdag 11 juni Werken met Zeeuwse Kaarten, een handleiding voor ama teurs en professionals bij het gebruik van oude topografische kaarten. De uitgave kwam tot stand in samenwerking met Uit geverij Matrijs in Utrecht. Commissaris der koningin in Zeeland, drs. W.T. van Gelder ont vangt het eerste officiële exemplaar. Nummer twee krijgt drs. N.J. Ginjaar-Maas, voorzitter van het Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen. De voorzitters van de Zeeuwse heem- en oudheidkundige organisaties krijgen eveneens een exemplaar overhandigd. Wie zich als amateur of professional verdiept in het verleden kan eigenlijk niet zonder oude kaarten. Dat geldt voor allerlei vormen van historisch onderzoek, maar speciaal voor onderzoek waarin het cultuurlandschap centraal staat. Oude kaarten zijn bovendien onmisbaar bij diverse soorten van toekomstgericht onderzoek als genealogie, planologie, ste denbouwkunde en landschapsarchitectuur. Maar wie een oude kaart zinvol als bron wil gebruiken, moet het doel kennen waar voor de kaart ooit werd vervaardigd. Werken met Zeeuwse Kaar ten, handleiding voor het van oude topografische kaarten onder redactie van A.P. de Klerk, ISBN 90 5345 2079, rijk geïllustreerd in kleur en zwart-wit, tot 1 november 14,95, daarna 17,95. Na een seizoen van sportief strijden op de zondagochtend heeft Janse Schilders de zaalcompetitie voor bedrijven weten te win nen. Na een paar jaar de 'Conny's' op nummer 1 te hebben ge zien zijn deze nu toch door de spelers van Janse Schilders van de troon gestoten. Conny's werd nog wel 2e voor Salawaku. De Fair Play prijs ging naar Poortvleit. Op de Plaza aan de Boulevard Bankert is een clinic voor de kin deren. Daar kunnen ze leren skaten op een eigen parkoers on der leiding van ervaren instructeurs. Voor de oudere jeugd is er een stepparkoers. De clinic begint om 11.00 uur en eindigt om 13.30 uur. Dat is ook de tijd dat ouders die aan de toertochten hebben deelgenomen royaal weer terug kunnen zijn van hun skate-, fiets-, wandel-, of rolstoeltochtje langs zee en de Wal cherse natuur. Voor rolstoelers zijn de tochten uniek want bij mijn weten zijn er nog nooit toertochten voor rolstoelers georganiseerd.. Ook zij kunnen, ook als ze nog niet zoveel verkeerservaring hebben, met rolstoel of scootmobiel in het verkeer aan de slag. Het is ook voor de organisatie een extra uitdaging geweest dit moge lijk te maken. Niet voor niets schrijven wij in onze missie dat we ons in willen zetten voor een permanent veilige fiets-, skate-, wandel-, en rolstoelroute in en om Vlissingen en dat herhaal ik nog eens extra langs de groene en blauwe natuur in en om Vlis singen. Voor meer informatie over de Groene Boulevard toertochten: Jan Goedvolk, tel. tel 0118-470 225, e-mail: von@zeelandnet.nl en vanaf 10 juni www.groeneroutes.nl advertentie Straluma is de grootste speciaalzaak voor verlichting van Nederland De keuze is enorm: op 2500 m2 zijn vele duizenden lampen te bewonderen Straluma heeft niet alleen de juiste verlichting voor thuis maar ook voor uw kantoor of bedrijf Zo'n 80% van de collectie is uit voorraad leverbaar: u kunt de lamp(en) van uw keus meteen mee naar huis nemen IEDERE EERSTE ZONDAG VAN DE MAAND GEOPEND VAN 11.00 UUR - 17.00 UUR Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecfit Rotterdam-ljsselmonde (bedrijventerrein Reljerwaard) Tel. 010-2921026 Meubelen Tel. 010-2921022 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid, A15 afslag 20 Barendrecht/llsselmonde www.straluma.nl

de Faam | 2002 | | pagina 11